24.06.14, 20:39fot. sxc.hu

Jak rozpoznać antychrysta?

Antychryst nie będzie nazywany antychrystem, gdyż nie miałby wówczas żadnych zwolenników. Nie będzie nosić czerwonych rajtuz, nie będzie zionąć siarką, nie będzie też dzierżyć wideł ani wymachiwać zakończonym strzałką ogonem niczym Mefistofeles w "Fauście". Ta maskarada pomogła szatanowi przekonać ludzi o swoim nieistnieniu. Gdy nikt go nie uznaje, tym większą ma on moc. Bóg określił samego siebie mianem "Ja, który jestem"; szatan definiuje siebie jako "ja, którego nie ma".

Nigdzie w Piśmie Świętym nie znajdziemy potwierdzenia dla powszechnego mitu o szatanie jako błaźnie przebranym za pierwszego "czerwonego". Zamiast tego opisywany jest on jako upadły anioł z nieba, jako "książę tego świata", którego celem jest wmawianie ludziom, że inny świat nie istnieje. Jego logika jest prosta: jeśli nie ma nieba to nie ma też piekła; jeśli nie ma piekła to nie ma też grzechu; jeśli grzech nie istnieje, to nie ma też sędziego, a jeśli sąd nie istnieje, to zło jest dobre, a dobro - złe. Lecz przede wszystkim, ponad tymi wszystkimi opisami, nasz Zbawiciel mówi nam, iż szatan będzie tak bardzo podobny do Niego, że oszuka nawet wybrańców – i na pewno żaden szatan kiedykolwiek widziany w książkach obrazkowych nie mógłby oszukać wybrańców.

W jaki sposób zdobędzie on zwolenników dla swojej religii w dzisiejszych czasach? W czasach poprzedzających komunizm wierzono w Rosji, że pojawi się on w przebraniu Wielkiego Humanisty, że będzie mówił o pokoju, dobrobycie oraz obfitości nie jako środkach prowadzących nas do Boga, lecz rozumianych jako cel sam w sobie. Będzie pisał książki o nowej idei Boga, aby mówić ludziom to, co – w obliczu ich własnego stylu życia - chcieliby usłyszeć; wprowadzi wiarę w astrologię, aby obciążyć winą za grzechy nie ludzką wolę, a gwiazdy; będzie wynajdywał dowody psychologiczne na to, że nie istnieje wina, tylko wyparta seksualność; każe on ludziom umierać ze wstydu, gdy inni zarzucą im nietolerancję i brak liberalizmu; on sam będzie tak liberalny, że tolerancję zrówna z obojętnością wobec prawa i niesprawiedliwości, wobec błędu i prawdy. Rozpowszechni on kłamstwo, jakoby ludzie tylko wtedy mogliby stać się lepszymi, jeśli najpierw naprawią oni społeczeństwo – i w ten sposób staną się takimi egoistami, że nigdy nie zabraknie środka zapalnego do następnej wojny. Będzie wspierać naukę z tym jedynym sukcesem, że przemysł zbrojny zniszczy jeden cud nauki za pomocą innego; będzie wspierał rozwody pod pretekstem tego, że nowy partner jest „niezbędny do życia”; będzie pomnażał miłość do miłości, pomniejszając jednocześnie miłość do osoby; będzie powoływać się na religię, aby unicestwić religię; będzie nawet mówić o Chrystusie i nazywać Go największym spośród ludzi; będzie głosić, iż jego misja polega na tym, aby wyzwolić ludzi z kajdan zabobonu i faszyzmu – nie definiując nigdy tych pojęć. Będzie wymyślał zabawy dla dzieci i będzie decydował, kto może, a kto nie może pobierać się i rozwodzić, kto może urodzić dziecko, a kto nie. Uprzejmymi gestami będzie wyciągać ze swych kieszeni tabliczki czekolady dla dzieciątek i butelki z mlekiem dla Hotentotów.

Będzie kusił chrześcijan tymi samymi trzema pokusami, którymi wystawiał na próbę Chrystusa. Kuszenie do tego, aby -  jako ziemski Mesjasz – zamienił On kamienie w chleb, stanie się kuszeniem do tego, aby przefrymarczyć wolność za bezpieczeństwo, przy czym chleb stanie się polityczną bronią, gdyż tylko ci będą mogli go jeść, którzy będą myśleć tak jak on. Kuszenie Chrystusa do tego, aby zdziałał cud i aby – pokładając ufność w obietnicę [daną w Piśmie Świętym] rzucił się ze szczytu świątyni, stanie się wezwaniem do tego, aby z czystych wyżyn Prawdy, na których panuje wiara i rozsądek, rzucić się w otchłanie wypełnione masą pustych haseł i propagandy. Nie potrzebuje on głoszenia niezmiennych zasad na dziedzińcach świątyń, lecz propagandy, aby organizować tłumy, gdyż w taki właśnie sposób zwykły człowiek steruje reakcjami zwykłych ludzi. Opinie, a nie prawdy, objaśniacze, a nie nauczyciele; badania Gallupa, a nie zasady; natura, a nie łaska – za tymi złotymi cielcami zaczną podążać ludzie, odchodząc od swego Zbawiciela. Trzecie kuszenie, w którym szatan próbował skłonić Chrystusa, by oddał mu cześć w zamian za wszystkie królestwa świata, stanie się kuszeniem do tego, aby mieć nową religię bez Krzyża, liturgię bez przyszłego świata, religią, która niszczy religię lub politykę, która jest religią – taką która oddaje Cezarowi nawet to, co jest Boskie.

Wśród całej tej jego pozornej miłości do ludzkości i jego gładkiej mowy o wolności i równości ukrywać się będzie jego wielki sekret, którego nikomu on nie zdradzi: nie będzie on wierzył w Boga. Ponieważ jego religią będzie braterstwo bez ojcostwa Boga, oszuka nawet wybrańców. Ustanowi on antykościół, który będzie małpować Kościół, gdyż on, szatan, jest małpą Boga. [Ów antykościół] będzie posiadał wszystkie cechy Kościoła, ale w wypaczonej postaci, będzie też wyzuty ze swej Boskiej treści. Będzie on mistycznym ciałem antychrysta, które z wyglądu będzie bardzo przypominać mistyczne Ciało Chrystusa. . .

Arcybiskup Fulton J. Sheen

Źródło: Communism and the Conscience of the West,1948r., str. 24-25.

Tłumaczenie za: http://abp-fulton-j-sheen.blogspot.de

Komentarze

anonim2014.06.24 20:43
Świetne podsumowanie naszych smutnych czasów...
anonim2014.06.24 21:20
@Fantomas, ciebie też nie ma, jesteś tylko swoim własnym wymysłem. Jednak jakimś dziwnym trafem twoje nieistnienie zostawia materialne ślady. G...a. Tylko. Nie zapomnij zamknąć po sobie sedesu, czyli twojego szyberdachu.
anonim2014.06.24 21:24
"Opinie, a nie prawdy" To mi akurat dziwnie do frondy pasuje.
anonim2014.06.24 21:31
Będę nieskromny. Swego czasu napisałem komentarz ze swoim rozumieniem diabła. Był on bardzo zbieżny z przesłaniem artykułu. Diabeł to nie stwór z rogami, taki stwór to maskarada aby odwieść nas od prawdy, że diabeł to zło, po prostu zło. Nie ma relatywizmu, gdyż zło można pojąć i zdefiniować. Można oddzielić dobro od zła. Więcej nie piszę bo nieskromność też powinna mieć swoje granice.
anonim2014.06.24 22:21
@Paweł, zauważyłem, ze nic ci się tu nie podoba. Dziwne... Ja, omijam miejsca gdzie mi źle. No, ale ja jestem normalny, a u pedalców wszystko jest na odwrót! D..a im służy do kopulacji, uganiają sie za tym, co widzą u samych siebie, popierają wszystko, co kazdy przyzwoity człowiek, niekoniecznie wierzący (!), uważa za obrzydliwe, nieobyczajne, brunde, brzydkie, złe. Powtarzam: nie podoba się, wypad stąd! Ale nie wypadniesz, bo twoim żywiołem są nieczystości, więc MUSISZ tu psuć powietrze. Bezkarnie, i o to chodzi! Wszędzie cię gonią, tutaj nie, więc smrodzisz. To czuć.
anonim2014.06.24 22:24
@Verrückte - następny śmierdziel. A kysz puszczać gazy u swoich!
anonim2014.06.24 22:37
@Verrückte Ci którzy służą Bogu mają radość, tym którzy służą diabłu pozostaje jedynie szyderstwo! To tak dla Ciebie do przemyślenia...
anonim2014.06.24 22:57
Nie chcecie się martwić o to czy wasz odłam chrześcijaństwa to akurat ten, który wspiera szatana? Zostańcie ateistami! 100% pewność A tak poza tym, kiedy wspominam o cudach takich samych jak za sprawą boga, tylko w innych religiach, to zawsze wciskacie, że tamte cuda to tak naprawdę szatan był. Jeśli szatan ma możliwości równe boskim, to czy sam nie jest bogiem? Według biblii liczba osób zabitych przez boga wynosi ok. 2 milionów, liczba osób zabitych przez szatana wynosi 10(a i to za przyzwoleniem boga). Dlaczego więc szatan jest zły, a bóg dobry?
anonim2014.06.24 23:30
Po łocach, panie, po łocach!!!
anonim2014.06.24 23:47
Jest "charyzmatycznym" prezydentem mocarstwa,dziękuje swojemu bogu za aborcje dzieciątek,nienawidzi krzyża,przekręca Pismo Św."parzy" go różaniec od Papieża
anonim2014.06.25 6:35
Objawi się jako człowiek pokoju, bądzie mówił wszystkimi językami, ale nie po łacinie, wykaże się wielką znajomością rzeczy duchowych, będzie czynił znaki dowodząc że jest Chrystusem który obecnie przyszedł w ciele. Słowa Pisma św będzie cytował wspak. Zasiądzie w świątyni Pana
anonim2014.06.25 6:36
@viperski Jak zwykle udajesz dobrze poinformowanego a nie wiesz gdzie dzwonią.
anonim2014.06.25 7:07
A gdzie dżender, golgota picnic i nagonka na prof. Chazana?
anonim2014.06.25 8:39
Jak rozpoznać antychrysta? – po owocach! Na szczęście na końcu czasów Niepokalane Serce Maryj odniesie nad nim zwycięstwo, zwycięstwo, które musimy wymodlić min. na różańcu. Maryja dała nam również potężny egzorcyzm do walki z szatanem – modlitwę "Potężna Niebios Królowo", którą należy jak najczęściej odmawiać. Oto jej historia: Pewna pobożna osoba, którą Najśw. Maria Panna darzyła swymi łaskami miała w roku 1853 widzenie i ujrzała szatanów rozproszonych po całej ziemi i czyniących na niej niewypowiedziane spustoszenia. Równocześnie wzniosła serce i myśli do Najśw. Maryi. Panny i usłyszała od Niej, że czas najwyższy wzywać Królową Aniołów, by posłała na ziemię Zastępy Niebieskie. "Matko Moja - zawołała owa osoba - Ty, która jesteś tak dobrą, czyżbyś nie mogła uczynić tego bez naszej prośby? Nie - odrzekła Najśw. Panna - bowiem warunkiem postanowionym przez Samego Boga dla otrzymania łask jest modlitwa. Naucz mnie zatem, Matko Moja, jak mamy Cię prosić? zawołała owa pobożna dusza i w tej samej chwili zdało się jej jakoby Najśw. Panna nauczyła ją modlitwy "Potężna Niebios Królowo". Ta modlitwa rozszerzyła się bardzo prędko, uzyskała aprobatę wielu biskupów i arcybiskupów a Ojciec Św. Pius X reskryptem z 8.07.1908 r. nadał 300 dni odpustu dla tych, którzy ją pobożnie odmówią. Źródło: Dogmat świętych obcowanie zaniedbywanym i niewykorzystywanym skarbcem Kościoła. Teksty wybrane z objawień prywatnych Księdza Prałata Ottavio Michelini (zm. 15.10.1979) z książki "Confidenze di Gesu a un Sacedote" -------------------------------------------------------------------------- Koronkę o zwycięstwo nad szatanem http://www.maryjni.pl/koronka-o-zwyciestwo-nad-szatanem,691
anonim2014.06.25 8:47
Świat ma już ducha antychrysta,powstało wielu antychrystów.Niedługo będą musieli oddać pokłon Jezusowi,Ave Maryja
anonim2014.06.25 9:07
"Communism and the Conscience of the West,1948r" Znamienny rok 1948, w którym ukazał swoje oblicze antychryst w swoim ciele. Pomyślcie kto złorzeczy Chrystusowi Matce Bożej i kogo powiązać z rokiem 1948.
anonim2014.06.25 10:42
Mam prośbę do moderatorów portalu. Nie wklejajcie więcej tego wizerunku "złego", bo to jest bardzo niewłaściwe. Już nie pierwszy raz go widzę doklejonego do artykułów. Te akurat są potrzebne. Jeśli już chcecie zamieścić jego wizerunek - choćby po to przypominać o istnieniu diabła i potrzebie czuwania - to niech to będzie wizerunek prawdziwy, czyli np. Obraz Matki Najświętszej miażdżącej głowę demona, lub Michała Archanioła pokonującego go. Ten wizerunek diabła wklejony do artykułu wygląda na przesadne eksponowanie złego.
anonim2014.06.25 11:31
Dziękuję za ten tekst (robię "kopiuj - wklej"). Nie ma braterstwa bez Ojcostwa!
anonim2014.06.25 20:36
Aut
anonim2014.06.25 22:20
Nie zgadzam się z autorem felietonu, dlatego bo jeśli wziąć pod uwagę słowa Chrystusa oraz to kim był spojrzenie na antychrysta mam zupełnie inne.... 1. Chrystus był Synem Boga i głosicielem jego słowa (Na początku było słowo a słowo było u Boga i Bogiem było słowa....), a więc bardziej antychrystem będą głoszone obecnie ideoligie. Ideologie natomiast pociągają za sobą tłumy ludzi. I w PŚ mamy że Chrystus wyjaśnia uczniom że pojawią się antychryście i żeby nie dać się zwieść i za nimi nie podążać (jeśli powiedzą wam jest tam, to nie idźcie - tak z pamięci cytuję ;)) 2. Ideologie mają wszelkie znamiona antychrysta a ludzie za nimi podążają, np -komunizm głosi "każdy ma mieć tak samo i tyle samo a społeczeństwo będzie szczęśliwe i poszczególna jednostka" ale Bóg stworzył nas różnymi aby każdy był sobie potrzebny na wzajem, jakby każdy miał tak samo i tyle samo to nie bylibyśmy sobie na wzajem potrzebni, po drugie ta ideologia była karkołomna ponieważ jak pogodzić ludzkie potrzeby np. kolor samochodu wielkość itd. - faszyzm głosił my jesteśmy lepszymi ludźmi więc pozostali powinni nam usługiwać albo powinni nie istnieć, ideologia która pociągła również za sobą miliony. - hedonizm - jeśli dobrze pamiętam głosi to aby wszystko robić aby być szczęśliwym nie bierze pod uwagę tego że można przez to kogoś unieszczęśliwić. Stąd biorą się wszelkie zdrady małżeńskie, egoizm... - kapitalizm głosi że każdy ma swój wewnętrzny kapitał i powinien go wykorzystywać dla własnego szczęścia, wszystko pięknie i ładnie, ale nie bierze ta ideologia pod uwagę że że w danym czasie i sytuacji politycznej jeden kapitał ludzki jest bardziej poszukiwany od innego... stąd biorą się kontrasty np. pomiędzy nieprzyzwoicie bogatymi i biednymi. - seksizm zwany dla niepoznaki gender usiłujący podporządkować człowieka jego najsilniejszemu instynktowi, kto na tym cierpi? zazwyczaj kobiety i dzieci... I tak wymieniać można prawie w nieskończoność..... Ten ogół ideologii to właśnie moim zdaniem antychryst i rośnie w siłę. Zostaje tylko zdyskredytować kościół katolicki który stoi na straży "nienormalności", tak nieprzypadkowo piszę "nienormalności" bo normy w obecnym czasie ulegają odwróceniu i mamy gotowy koniec czasów. Czy rzeczywiście jesteśmy w końcu czasów? nie wiem, ale jeszcze wziąć pod uwagę przepowiednie Daniela to bardzo możliwe że to właśnie to tysiąclecie i mam nadzieję że tak. To będzie wspomniały dzień... Bardzo bym chciał doczekać go.
anonim2014.06.27 10:16
"[Ów antykościół] będzie posiadał wszystkie cechy Kościoła, ale w wypaczonej postaci." Dosyć dokładny opis polskiego katolicyzmu.
anonim2014.06.30 9:22
"Jest rok 2020. Polska po rządami Partii Obiecanek, prezydenta Wronisława Gomorrowskiego i marszałka sejmu Moczypsa chyli się ku upadkowi ..." Czytaj wiecej: Post-Polonia http://digitals.nextore.pl/ebooki/post-polonia_p32015.xml