21.08.16, 19:35

V Kolumna ma głos: JKM

Czy ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia co do działalności Janusza Korwin-Mikkego? Lider partii KORWiN odbył dość niecodzienne spotkanie w Czeczenii, wraz z działaczami jawnie prokremlowskiej partii "Zmiana". Szef ugrupowania wciąż przebywa w areszcie podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji. Nie przeszkadza to jednak Korwin-Mikkemu wraz z działaczami partii "Zmiana" odwiedzać, a następnie wychwalać prorosyjskiego czeczeńskiego przywódcę, Ramzana Kadyrowa.

Jak podaje facebookowy profil "Rosyjska V kolumna w Polsce", który jako pierwszy opisał sprawę, miała to być podróż do Moskwy. Razem z Korwinem udali się tam: sekretarz i p.o. przewodniczącego „Zmiany” Tomasz Jankowski, Jarosław Augustyniak i Janusz Niedźwiecki, a także liderzy neomoczarowskiego Zjednoczenia Patriotyczno Robotniczego „Grunwald”. Przedtem jednak Korwin miał odwiedzić w Groznym Ramzana Kadyrowa, a następnie wychwalać go w wywiadzie dla prorosyjskiego portalu "Sputniknews". Według Korwin-Mikkego, Kadyrow to "naprawdę ciekawy człowiek. Jest bardzo wolnorynkowo nastawiony. To budzi sympatię w moim środowisku, w mojej partii. W odróżnieniu od PiS nie niszczy on swoich wrogów, a zaprasza ich do rządu i wciąga w odbudowę regionu. Ramzan Kadyrow to bardzo rozsądny człowiek." W tym samym wywiadzie dostaje się również wyborcom PiS, za to, że "nienawiść do Rosji wyssali z mlekiem matki", a retoryki, której używa Korwin mówiąc o elektoracie partii Jarosława Kaczyńskiego nie powstydziliby się Michnik czy Lis ze swoimi dziennikarzami.*

W poniedziałek Korwin-Mikke ma wziąć udział w organizowanej przez „Rossija Siegodnia”  konferencji dla agencji TASS w Moskwie. Również w bardzo ciekawym towarzystwie, bo razem z nim w konferencji weźmie udział niemiecki neonazista i korespondent rosyjskich mediów państwowych Manuel Ochsenreiter.

Najpierw jednak lider partii KORWiN musiał chyba nieco "naładować akumulatory" w Czeczenii, bo "Rosyjska V Kolumna w Polsce" opbulikowała dość osobliwą fotografię. Jest to "selfie" Jarosława Augustyniaka ze zmiany ze... śpiącym na stole eurodeputowanym w tle.

"Janusz Korwin-Mikke (l. 73) śpi na stole nad potokiem podczas trwającej właśnie wizyty pożytecznych idiotów w Czeczenii. Może go zmęczyło intensywne wyrobnictwo w rosyjskim aparacie propagandy, a może znużyło towarzystwo komunisty Jarosława Augustyniaka z partii Zmiana."-pisze właściciel facebookowej strony. V Kolumna Putina zmogła Korwin-Mikkego?

*http://pl.sputniknews.com/opinie/20160820/3725156/Janusz-Korwin-Mikke-o-Rosji-PiS-Ukrainie-Clinton-ABW-Krymie-i-Donaldzie-Tusku-Leonid-Swiridow.html

JJ/źródła: Facebook/Telewizja Republika/Sputniknews