06.05.21, 12:01Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Jak zagłosują senatorowie? Jackowski: Nie poprę Funduszu Odbudowy

We wtorek Sejm przyjął projekt ustawy ratyfikującej decyzję o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE. Teraz ustawa trafi do Senatu. Tam jednak Fundusz Odbudowy może napotkać przeszkody. Głosowanie przeciwko ratyfikacji zapowiedział na antenie Radia Plus senator Jan Maria Jackowski z PiS.

- „Nie będzie mojego głosu, ponieważ uważam, że został popełniony błąd. Koszty tego nie będą dostrzegane od razu, ale w dłuższej perspektywie już tak. Nie przekonuje mnie argumentacja piewców, którzy twierdzą, że to jest wspaniałe (…)”

- stwierdził polityk.

W jego ocenie ratyfikacja Funduszu Odbudowy to odejście od programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, w którym partia przekonywała, że jest zwolennikiem Europy ojczyzn, a negatywnie ocenia dążenia do utworzenia „superpaństwa europejskiego”. Tymczasem zdaniem senatora Jackowskiego decyzje podjęte na grudniowym szczycie UE są właśnie takim dążeniem.

- „Okazuje się, że za rządów Mateusza Morawieckiego dokonuje się milowy krok na drodze federalizacji Unii Europejskiej, bo czymże innym jest uwspólnotowienie długu i możliwość nakładania przez Komisję Europejską podatków na Polskę i Polaków”

- mówi senator.

Jan Maria Jackowski stwierdził również, że można spodziewać się w najbliższym czasie przesilenia w parlamencie, które może zakończyć się współpracą Prawa i Sprawiedliwości z Koalicją Polską. Zdradził, że obecnie trwają rozmowy sondażowe na temat współpracy z PSL.

- „Być może któryś z koalicjantów tak uwiera kierownictwo PiS, że chciano by pozbyć się tego koalicjanta i zastąpić to poparciem jakiegoś klubu, który by gwarantował, w umówionych kwestiach, większość parlamentarną”

- mówił gość Radia Plus.

kak/Sedno Sprawy, wPolityce.pl

Komentarze

Agnieszka2021.05.7 14:19
Pogłębiająca się integracja państw unijnych to fakt. Natomiast jej granice to jest kwestia zgody 27 państw panie Jackowski. Jeśli wszystkie 27 państw dostrzeże w głębszej integracji korzyść to zrobią to. Jak na razie granicą integracji jest prymat prawa krajowego nad unijnym .
przemyśl-72021.05.7 13:32
Bez twojego poparcia się obejdzie i tak przejdzie.
Agnieszka2021.05.7 3:00
Brawo Jackowski! Trzymaj się!
Zjednoczona Prawica2021.05.6 14:07
Nie zgadzamy się ze sobą ale będziemy trwać razem bo opłaca się to nam i naszym rodziną na państwowych stanowiskach.
Nie tak2021.05.7 14:22
Polska prawica ma zdecydowanie szerszy program niż tylko Fundusz Odbudowy. Fundusz odbudowy to tylko środek do realizacji szerokiego programu reform: społecznych, gospodarczych, kulturalnych. PIS z funduszem i bez tego funduszu wie co robi i robi to dobrze.
OLKM2021.05.6 13:43
Nie ma się co dziwić Panu Jackowskiemu. On taki jest. Nie poprze bo Kto za nim stoi?
Jacuś2021.05.6 12:53
Coś tu jest na rzeczy. Z niedowierzaniem, wychodzi na to, że Mateusz Morawiecki byle z kim, ale po jego myśli. Nie taki był program i obietnice, ponadto już nie ma chęci spotykania się z wyborcami. Zapamiętam.
Marek2021.05.6 12:36
jak ja mogłem zagłosować na takiego prezydenta który odznacza każdego komucha, cofam swój głos na pana ty ..........sprzedawczyku. nie na takiego prezydenta głosowałęm . zdrajca.
Maciej Piwowar2021.05.6 12:45
@ Marek nie tylko TY żałuje danego głosu na tzw. pre-- A.D ,jak i na PiS.A co do PiS który Mnie Starego Endeka ,,oczarował" swym programem.To Mówię>> MEA KULPA-Mea-Maks-ima-Kulpa-Moja Wina--Moja Wielka Wina.
olo2021.05.6 12:32
pis plus postkomuna = pisbolszewia
Maciej Piwowar2021.05.6 12:26
Czy Polska ma Moc Stanowienia o Sobie??????????Już nie pokazał to TSUE???.Polska dla UE to Wasal ,zaplecze Taniej Siły Roboczej. Czyli Kraj NIEWOLNIKÓW.NIE POPIERAĆ Funduszu Odbudowy.
kibic2021.05.6 12:15
Próbuje się wybić na niezależność patafian !!!
No2021.05.6 12:12
To pochwalam.
Ix Ypsilon2021.05.6 12:08
Głos rozsądku.
Apel2021.05.6 12:06
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą wulgarnie zakląć („Po to to wklejasz, baranie?”) lub obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.
katolik2021.05.6 12:05
Nie mozna poprzeć funduszu, to utrata przez Polaków suwerennosci!!