04.03.21, 19:49fot. yt/rmf fm

Jaki: Rezolucja PE ws. LGBT jest powiązana z „praworządnością” i blokowaniem funduszy dla Polski

- Największe frakcje w PE właśnie przedstawiły projekt, aby skorzystać z rozporządzenia łączącego budżet z ideologią, aby odebrać Polsce środki europejskie ze względu na „strefy wolne od LGBT”, które nie istnieją – napisał na Twitterze europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.

Jak z kolei mówi Jaki w wywiadzie udzielonym portalowi wpolityce.pl:

- Najważniejsze w tej rezolucji jest to, że jest tam zawarte nawołanie do odbierania Polsce pieniędzy za stworzenie „stref wolnych od LGBT”.

Jak wszyscy wiemy, takie strefy w Polsce nie istnieją, a cała ta rezolucja jest oparta na kłamstwach wytworzonych przez niejakiego Barta Staszewskiego, przeciwko któremu kilka gmin już wytoczyło procesy.

- Wszyscy słyszeliśmy, że rzekomo pieniądze Polsce mają nie być odbierane, bo rozporządzenie łączące budżet z praworządnością ma nie dotyczyć sfery związanej z wartościami. Niestety wiele wskazuje na to, że jako politycy Solidarnej Polski mieliśmy rację, zgłaszając swoje obawy – mówi dalej europoseł Jaki w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl.

Na pytanie o sutki tej rezolucji, Jaki odpowiada:

- To jest tylko rezolucja, natomiast w jej treści jest wymieniony nacisk na elementy wykonawcze UE, żeby stosować rozporządzenie, które miało być niestosowane. To wszystko samo w sobie jest bardzo groźne dla Polski, o czym jako SP wielokrotnie przestrzegaliśmy.

Jak podkreśla Patryk Jaki także, że rząd polski powinien się tą sprawą zająć i podjąć odpowiednie działania, zwłaszcza że niebawem odbędzie się w Sejmie głosowanie nad ustaleniami szczytu UE. Jak przypomina Jaki, polska delegacja wracając ze szczytu UE, zapewniała, że nie Polska nie dopuści do powiązania Funduszu Odbudowy z tzw. zasadami praworządności. Sejm wydaje się więc ostatnim miejscem, gdzie można to powiązanie w odniesieniu do Polski zablokować.

Pod rezorucją podpisali się posłowie POKO i Lewicy.

mp/twitter/wpolece.pl

Komentarze

Foster2021.03.6 13:01
...gdyby on był chociaż trochę mądrzejszy. Co ci europosłowie z państw zachodnich sobie o nas myślą jak są zmuszeni wysłuchiwać mądrości tego polskiego zarozumialca ?. Apeluję do Tarczyńskiego, Jakiego, Szydło, Kempy - nie psujcie Polakom opinii. To nieprawda, że jesteśmy aż takimi prowincjuszami.
$2021.03.5 10:36
Patetyczny ton Jakiego świadczy o tym, że dopadł go strach. A to pokazuje, że nastąpiło tu zderzenie cywilizacji z dzikusami stepowymi.
kefas2021.03.5 8:27
Twarz nieskażona myślą
neron2021.03.5 9:40
On ma przynajmniej Twarz, a ty masz du...ę tam gdzie powinna być twarz.
wanda2021.03.5 8:13
a miało nie być powiązań z praworzadnością podobno Morawiecki odniósł sukces w UE
Moly2021.03.5 4:19
To jest najlepsze zdjecie Jakiego..? Auc
Anonim2021.03.5 1:20
Patryk, jaki jest wasz stosunek do LGBT to cała Polska wie, i nie ma sensu oczu mydlić. Strefy wolne od LGBT w Polsce są promowane za kulisami i z tego powodu pomysł by kierować fundusze unijne bezpośrednio do właściwych powiatów jest stosowne.
M.2021.03.5 0:51
A tak naprawdę boli ich brak leworządności w Polsce...
obiektywnie2021.03.4 23:00
nie ma dowodów że biseksualizm jest chorobą i nie ma dowodów że homoseksualizm chorobą nie jest
xx2021.03.4 22:49
„Patrzę na tę rurę, chcę ci powiedzieć, że szukają ch**a do d.u.p.y Powiem ci szczerze, że jedynie "37" była cieńsza, ale wizualnie rura jak rura.“ Obajtek szef PKN Orlen - pelna kultura, Bravo!
AAAtomek2021.03.4 21:53
Na znak protestu, niejaki Jaki zrezygnuje z apanaży w euro i bedzie pobierał wysokość najniższego polskiego wynagrodzenia.
man.of.Stagira2021.03.4 21:01
Trochę to zaczyna jednak wyglądać tak, jakby miały się zacząć pojawiać przypadki gdzie osoby LGBTQ+ub ZACZNĄ być źle traktowane w Polsce NIE dla ich orientacji ale dla SZKÓD jakie ściągają na społeczeństwo polskie i dla fałszu jaki chcą narzucić kulturze społeczeństwa w którym żyją. // Dosyć to ryzykowna strategia dla jednostek, bardzo atrakcyjna dla polityków. Jednak, SKORO ktoś chce być mięsem armatnim polityków?..DROGA wolna! Be my guest!..
abcd2021.03.4 20:38
Homoseksualizm jest zupełnie inny niż heteroseksualizm. Heteroseksualizm opisuje sposób w jaki wszystkie istoty ludzkie są zaprojektowane – do funkcjonowania jako kompatybilni partnerzy przeciwnych płci. Homoseksualizm mógłby być uważany za równoważny jedynie wtedy, gdyby był umocowany w podobnym fizjologicznym projekcie. Nawet gdy osoba angażuje się w czyny homoseksualne, to w niezmienny i właściwy sobie sposób pozostaje ona osobą heteroseksualną, bowiem nadal może płodzić lub rodzić dzieci w zgodzie z tym pierwotnym projektem. Orientacja seksualna jest tylko modelem teoretycznym, który pozwala udawać, że seksualność jest subiektywnym stanem umysłu, a nie obiektywną rzeczywistością fizyczną. Dlatego małżeństwo jest zamknięte i niedostępne dla homoseksualistów. Jest to instytucja przeznaczona do ochrony i wzmacniania rodziny, która jest podstawowym elementem prokreacyjnego i heteroseksualnego projektu, w którym wszyscy uczestniczymy. (Scott Lively, Redeeming the Rainbow) https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
fdf2021.03.4 20:34
Jednak zero miał rację ale co dalej?
Anonim2021.03.4 20:32
I jak tak wasze KONKLUZJE Premierze Morawiecki? a tyle fachowców przestrzegało? a wy w zaparte? a J. Kaczyński wtórował? i co? sprzedaliście Polskę? jak nic!
Anonim2021.03.4 20:30
W moralności Kaczyńskiego istnieje tylko dobro zwierząt a Morawieckiego tylko pieniądze. Zatem Jaki co wybiorą, to chyba oczywiste.
O cygana wypuścili2021.03.4 20:12
a gdzie Antek?
ceramik2021.03.4 20:03
To jednak minister Ziobro ma rację. Twierdzi, że nie podpisze, bo to żydowska hucpa.
man.of.Stagira2021.03.4 20:02
PO PROSTU róbcie kochani SWOJE! // OLAĆ towarzystwo, karawana jedzie dalej! Godspeed!
gdyby wam2021.03.4 20:01
pisiory,zalezalo na polsce,wypielibyscie dupsko na bruksele