13.08.19, 09:45(fot. screen)

Jan Bodakowski: ,,Herezje'' ojca Kramera

Jezuita Grzegorz Kramer potępił osoby z krzyżem w ręku sprzeciwiające się homorewolucji. Wcześniej dopieszczany przez antykatolickie media postępowy duchowny, według doniesień medialnych, krytykował sprzeciw wobec wpuszczania islamskich imigrantów do Polski, gloryfikował samobójstwo dokonane przez antyPiSowca, pouczał krytyków bluźnierstw na paradach gejów, doceniał kretyński film „Kler”, czy bronił koncernu Ikea przed bojkotem w związku ze wspieraniem przez ten koncern homorewolucji.

 

Jak można się dowiedzieć z artykułu pt: „Nie godzę się na wykorzystywanie świętości. Ojciec Kramer dobitnie o 15-latku z Płocka” (autorstwa Rafała Badowskiego) opublikowanego na lewicowym portalu „Na temat”, jezuita potępia protestowanie z krzyżem w ręku przeciwko homorewolucji. To kolejny postępowy duchowny, który głosi niekatolickie poglądy.

 

Moim zdaniem postępowi duchowni głoszący niekatolickie herezje byliby uczciwsi, gdyby dokonywali apostazji, zakładali własną wspólnotę religijną i pod jej szyldem głosili swoje niekatolickie poglądy. Głoszenie herezji pod szyldem katolickim jest nieuczciwe wobec wiernych.

 

Do antykatolickiej deklaracji jezuitę Kramera skłonił nastolatek Jakub Baryła, który trzymając krzyż w ręku, protestował w Płocku przeciwko paradzie gejów (profanującej katolickie symbole religijne i propagującej grzech).

 

W zacytowanym przez lewicowy portal wpisie jezuita Grzegorz Kramer stwierdza:

 

I znów ktoś wziął krzyż w ręce i poszedł na Drugiego. I znów krzyż stał się głupstwem w oczach pogan, tym razem za sprawą chrześcijanina.

Nie wiem kto temu młodemu człowiekowi podpowiedział tę akcję, ale mam nadzieję, że nie człowiek dorosły. Nie wiem dlaczego nikt z dorosłych chrześcijan nie podpowiedział temu człowiekowi, że nie każde wzięcie krzyża do ręki i wyruszenie „przeciw” jest ewangelizacją. Nie wiem dlaczego nikt temu gorliwemu młodzieńcowi nie powiedział, że dobre chęci to za mało.

Nie każde wywołanie sprzeciwu jest pokazaniem, że stoję po stronie Prawdy, którą jest Jezus. Na krzyżu Jezus umarł za każdego człowieka, również za tego, przeciw któremu ten krzyż został wzięty w te młode ręce. Krzyż można wziąć przeciw złemu duchowi, ale nie przeciw człowiekowi. Jezus umarł na krzyżu, by ludzkość rozdartą grzechem pojednać z Ojcem, ale i między nami.

Nie walczcie proszę krzyżem, bo na nim dokonała się ostateczna walka, która została zwyciężona. Zwyciężonym nie jest człowiek, ale szatan.

Nie godzę się na wykorzystywanie świętości do walki z drugim człowiekiem, przez kogokolwiek, ale szczególnie przez chrześcijan”.

 

Widać, że tożsamość katolicka jest jezuicie Kramerowi obca. Wystarczy przypomnieć, „że na rok przed tzw. edyktem mediolańskim z 313 r., który położył kres prześladowaniom chrześcijan i sprawił, że mogli oni swobodnie wyznawać swoją wiarę, cesarz Konstantyn Wielki miał senne widzenie. Związane ono było ze zwycięską dla niego bitwą z Maksencjuszem (pretendentem do objęcia władzy w imperium rzymskim) na moście Mulwijskim, tuż obok Wiecznego Miasta. Syn św. Heleny w noc przed decydującą bitwą miał ujrzeć na niebie płonący krzyż i napis: „W tym znaku zwyciężysz”. Rozkazał legionistom, by na tarczach wymalowali właśnie znak krzyża. W ten sposób narzędzie haniebnej śmierci stało się symbolem zwycięstwa i najbardziej rozpoznawalnym symbolem chrześcijaństwa” (pisał o tym na łamach tygodnika „Niedziela” w artykule „W tym znaku zwyciężysz” ks. Jacek Molka).

 

Jan Bodakowski

Komentarze

Bebik2019.08.14 8:20
A co przełożeni Kramera na jego "mądrości"?
ja2019.08.13 22:12
wielokrotnie już pisałem , że jezuita Kramer, którego trudno nazwać księdzem katolickim - jest heretykiem , wrogiem wiary katolickiej, bluźniercą i propagatorem LGBT.
soy de aqui2019.08.13 15:27
Nie każdy Kramer to ksiądz godny szacunku
dumny Polak2019.08.13 13:23
Czyż O. Krammer nie wymaga naszej gorliwej modlitwy w intencji Jego nawrócenia i refleksji nad swoim postępowaniem?
Edek2019.08.13 12:50
Bo to taki ksiądz na odwrotkę. Jak trafi do piekła to też dlatego ze mu się wszystko pokiełbasiło
fdf2019.08.13 11:24
Odsiać ziarno od plew, z mojej pobieżnej analizy wynika, że połowa duszpasterzy to agenci i zaraza, obcy naszej kulturze. Wspaniały artykuł.
Anna2019.08.13 11:19
Ojca Augustyna Pelanowskiego uciszono, nie wiadomo jak długo za głoszenie Chrystusowej Prawdy. Tacy , jak o Gużyński, Lemański, czy Kramer mogą mówić haniebne słowa i bez konsekwencji. Ja pytam, dlaczego tak się dzieje w polskim Kościele Katolickim?
AB2019.08.13 11:02
Poglądy celebryty kramera znamy już wszyscy. Tajemnicą są natomiast poglądy jego przełożonych. Wnioskuje, że muszą go popierać, skoro nie reagują. Święty Andrzeju Bobolo, zrób porządek u swoich jezuitów!!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 10:38
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
Janusz Barwinek2019.08.13 10:20
Ten piętnastolatek ma lepsze rozpoznanie teologiczne, niż "postępowy" obrońca złych obyczajów. Wstyd i hańba jezuito!
M2019.08.13 10:28
Jakie ma rozpoznanie teologiczne?
AB2019.08.13 11:03
Pełna zgoda!!!
bogdanus2019.08.13 10:06
W tych czasach biskupi powinni być bardziej odważni i stanowczy wobec nieposłusznych kapłanów.
Brexit2019.08.13 15:21
Jak biskup Piec wobec kleryków?
Klejnot Nilu2019.08.13 10:04
Znajdują się duchowni, którzy prawdziwie rozumieją miłość Boga do drugiego człowieka, i są w stanie dawać świadectwo bycia dobrym, uczciwym człowiekiem. I wtedy Fronda i jej felietoniści gotowi są ich ekskomunikować, mówić jak mają żyć i pomstować na nich. Nie wiem czy ktoś robi większą krecią robotę KK w Polsce niż ta strona.
zbigor2019.08.13 10:00
Tacy chłopcy nie podobają się Kramerowi.
anonim2019.08.13 9:55
A to czytaliście, Bodakowski? https://www.fronda.pl/a/zbigniew-kuzmiuk-mamy-najnizsze-bezrobocie-od-28-lat-jestesmy-w-czolowce-krajow-ue,131428.html
Jan Bodakowski2019.08.13 10:08
na złość PiS podwyższam statystyki bezrobocia
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 9:54
Żądam legalizacji pedofilii i zoofilii!
anonim2019.08.13 9:57
Muchos dineros, nie nerwulsja! Ciebie z pewnością "seryjny samobójca" nie odwiedzi. Nie ta klasa, nie ta liga.
Tomek2019.08.13 9:53
Przecież Kramer to głupek. Reforma seminariów duchownych jest konieczna
B2019.08.13 10:48
Jak najbardziej ;)
lolek kremowka2019.08.13 14:05
Dla was kazdy kto mysli inaczej to glupek, heretyk czy mason nawet jesli wczesniej pieliscie z zachwytu na wszystko co mowil
Brexit2019.08.13 15:19
Lepiej likwidacja. Zresztą same wymierają - przykład w Olsztynie. To naturalne - czasy się zmieniają, geje nie muszą kryć się pod sutanną, mogą żyć normalnie (tylko nie w Białymstoku).