26.04.19, 06:30

Jan Bodakowski: Lewica komentuje spór PiS i Konfederacji o Just Act 447

Konflikty między polskimi patriotami zawsze cieszą środowiska wrogie polskiemu patriotyzmowi. Tak jest i w wypadku konfliktu PiS z Konfederacją, który opisała na kierowanym do groteskowej opozycji portalu „Oko press” w artykule „Żydzi i USA największymi wrogami dla polskich radykałów. Antyamerykańska narracja problemem PiS” Anna Mierzyńska. Zapewne informacje zawarte w tekście, które powinny ostudzić obawy środowisk lewicowych wobec PiS (idiotyczne oskarżenia Kaczyńskiego o sojusz z Putinem, czy PiS o antysemityzm), nie zdołają się przebić przez chorą nienawiść antyPiSu do partii Kaczyńskiego, obsesje antykaczyzmu, która jest ślepa na realia i opętana lewicowymi zabobonami.

Zdaniem lewicowego portalu „Konfederacja (...) prowadzi kampanię unijną opartą o postulaty antyamerykańskie i antysemickie jednocześnie. (...) Chodzi o słynną ustawę 447, którą narodowcy straszą Polaków twierdząc, że Polska będzie musiała zapłacić Żydom 300 milionów dolarów, a wszystkiemu winny jest amerykański Kongres”.

Według lewicowego portalu choć poparcie dla Konfederacji nie jest duże może ona zdobyć do pięciu mandatów, ważniejsze jest jednak to, że PiS zależy na głosach, które może PiS odebrać Konfederacja. Utrata kilku procent głosów na rzecz Konfederacje może PiS kosztować przegraną w wyborach do euro parlamentu z Koalicją Europejską. W opinii lewicowego portalu „PiS musi dziś walczyć o każde środowisko, także o radykalną prawicę. Robi to na kilka sposobów. Czasem przejmuje hasła narodowców i wpisuje je do swojego programu (jak choćby walka z „homolobby”)”.

Lewicowy portal wyjaśnia swoim czytelnikom, że osią soporu między PiS a Konfederacją jest amerykańska ustawa JUST Act ,która nakazuje dyplomacji USA monitorowanie realizacji roszczeń żydowskich. Jak przypomina lewicowy portal w samej ustawie nie ma przewidzianych żadnych sankcji dla Polski ani dla innych 45 państw których ta ustawa dotyczy.

Jak przypomina lewicowy portal „Polska rzeczywiście sprawy mienia, także bezspadkowego (czyli takiego, którego właściciele ani ich bliscy nie przeżyli wojny), do tej pory nie uregulowała wiążącym aktem prawnym. Część uregulowań miała pojawić się w tzw. dużej ustawie reprywatyzacyjnej, ale tą PiS na razie nie zamierza się specjalnie zajmować”.

Według lewicowego portalu „kiedy w USA podjęto temat restytucji, pojawiły się różne wyceny mienia przejętego po wojnie oraz kosztów rekompensat. Rekompensaty ze strony naszego państwa miałyby wynosić od ok. 15 miliardów złotych aż do 300 miliardów dolarów”. 300.000.000.000 dolarów od Polski domaga się Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego.

Zdaniem lewicowego portalu Konfederacja zajmuje się 447 bo jest środowiskiem antysemickim, ma dzięki amerykańskiej ustawie okazje do atakowania PiS (musi się odróżniać od PiS by przetrwać). Prym w antysemickiej narracji według lewicowego portalu mają dzierżyć: organizatorzy Marszu Niepodległości, Stanisław Michalkiewicz (który ujawnił tajną notatkę o rozmowach PiS z USA o realizacji roszczeń żydowskich), portal Najwyższy Czas, Grzegorz Braun. Akcje ma wspierać portal kresy.pl, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Wrealu24.pl Marcina Roli.

Działalność Konfederacji, w opinii lewicowego portalu, zmusiła Mateusza Morawieckiego do zadeklarowania podczas spotkania z Polonią „iż Polska nie będzie nikomu płacić żadnych roszczeń”, oraz wiceministra sprawiedliwości (i kandydat do PE z listy PiS) Patryka Jakiego, oraz wiceministra spraw zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka do podobnych deklaracji.

Z zagrożeniem ze strony Konfederacji, ma zdaniem lewicowego portalu, walczyć szef „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz, który uznał protesty amerykańskiej Polonii przeciw ustawie 447 za wrogą działalność. Tomasz Sakiewicz w swoim tygodniku opublikował też artykuł „Narodowcy w służbie lewactwa” w którym oskarżył Konfederacje, że chce doprowadzić do klęski wyborczej PiS i Donalda Trumpa (Konfederacja ma skłócać Polaków i Żydów z USA dzięki którym Trump wygrał). Zdaniem Tomasza Sakiewicza narodowcy z Konfederacji to pseudonarodowcy i postmoczarowcy odwołujący się do do komunistyczno-narodowej ideologii Mieczysława Moczara”. Tomasz Sakiewicz w znalazł wśród twórców Konfederacji „resortowe dzieci, które chcą zmienić wektory naszej polityki bezpieczeństwa”.

W opinii lewicowego portalu „działania Konfederacji (...) Utrudniają PiS-owi realizowanie polityki zagranicznej, w której głównym sojusznikiem Polski są Stany Zjednoczone (a nie UE), co wymusza utrzymywanie pozytywnych relacji także z Izraelem i diasporami żydowskimi w USA”.

Lewicowy portal uważa narracja Konfederacji „jest też bardzo korzystna dla Rosji, dla której Polska w bliskim sojuszu z USA to jeden z gorszych scenariuszy”, i wskazuje, że „z Konfederacji startują w wyborach znani działacze środowisk „kresowych” w Polsce: Andrzej Zapałowski i Włodzimierz Osadczy, eksperci rosyjskiego Sputnika Polska i prorosyjskiego portalu kresy.pl”.

Jan Bodakowski

Komentarze

Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 8:21
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 8:21
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Marian2019.04.26 7:07
Prezydentowi to tak do konca nie ufam ale w jawna zdrade Morawieckiego czy Kaczynskiego nie wierze.Wiec bez paniki,wszystko skonczy sie dobrze.
OLI2019.04.26 6:55
Jacek K. Matysiak, emigrant z czasów Jaruzelskiego, ale i baczny obserwator wydarzeń z e swojej wieżyczki obserwacyjnej w San Francisco, pisze: "(...)A jeśli gra ustawą S.447 JUST jest operacją fałszywej flagi na którą mają się zwrócić oczy wszystkich zainteresowanych, a prawdziwa operacja wymuszania ma już miejsce w Kraju? Wyciek Michalkiewicza (notatka z rozmowy Jacka Chodorowicza i Thomasa Yazdgerdi), może się kojarzyć z wybuchową Listą Wildsteina. Czy to kontrolowana dywersja, czy operacja nacisku mająca na celu spopularyzowania tematu roszczeń i negocjacji środowisk żydowskich z polskim rządem z jego wyborcami? Zauważcie, że totalna opozycja nie skorzystała z okazji i nie atakuje rządu w sprawie roszczeń, tak jakby tego tematu nie było, padło im na słuch? Przecież w normalnym kraju w politycznej walce o wyborców powinna to zrobić, coś tu z tymi pookrągłostołowymi elitami nie jest tak..." Coś w tym jest... https://naszeblogi.pl/53233-polska-izrael-i-kocia-muzyka
Stach2019.04.26 6:54
Mała korekta, chodzi nie o 300 milionów (320 mil. to koszt budowy MŻP) a 300 miliardów złotych polskich.
Bizon2019.04.26 6:52
Sprawa jest arcyboleśnie prosta. Na Konfederację chce głosować dużo ludzi, którzy w 2015 roku poparli PiS i Dudę, którzy jednak ich mocno rozczarowali. Jest to bowiem elektorat konserwatywny, patriotyczny, narodowy, chrześcijański i wolnościowy. Było wiele osób, np. ja, którzy poparli PiS i Dudę słysząc podczas kampanii 2015, że czas skończyć z padaniem na kolana w polityce międzynarodowej. Za słowami nie poszły czyny, bo zamiast przed Berlinem i Moskwą, zaczęliśmy klęczeć przed Kijowem i Tel-Awiwem. Dlatego dziś, czując się oszukanym, część elektoratu PiS i Dudy z 2015 roku poprze Konfederację. Mało tego, jeszcze kilka lat temu można było powiedzieć, że głos oddany na Ruch Narodowy czy Korwina będzie zmarnowany, bo nie przekroczą progu. Dziś, kiedy idą razem siły Ruchu Narodowego, Korwina, Brauna, Liroya czy Godek, próg zostanie przekroczony i nikt nie wmówi Polakom, że głos na Konfederację będzie zmarnowany - ja nawet obstawiam podczas wyborów do Europarlamentu wynik 10 procent. Dlatego PiS i media agitujące za PiS zaczęły brutalnie atakować Konfederację.
Marian2019.04.26 7:04
W sadazach tego nie widac
Bizon2019.04.26 8:54
To będzie ciekawe, jak będą musiały tłumaczyć się media głównego nurtu podczas wieczoru wyborczego. Zapewne będzie śpiewka, że ludzie wstydzili się przyznać do popierania Konfederacji, dlatego takie były wyniki sondaży.
Urszula2019.04.26 9:05
Gdybym miała wybierać: Konfederacja czy PiS to stawiam bezdyskusyjnie na PiS. Ale tylko w tym przypadku bo na PiS nie mam zamiaru głosować.