Była gwiazda TVP, Robert Janowski udzielił wywiadu portalowi "Na Temat". Odniósł się w nim do bieżącej polityki oraz sytuacji w Telewizji Polskiej. Stwierdził, że każdy kto pracuje w telewizji publicznej jest częścią propagandy rządu.

W trakcie wywiadu prezenter wyznał, że „To nie jest mój rząd, to nie jest mój premier, to nie jest mój sposób traktowania mojego kraju, to nie jest mój sposób szanowania trójpodziału władzy”.

Dodatkowo przyznał, że „Jestem bardzo silnym patriotą i zawsze chciałem, żebyśmy byli razem. To głupie, naiwne i pozytywistyczne, ale dawało mi to zawsze siłę i dumę, że Polacy mają taki potencjał, że mogliby robić wiele fantastycznych rzeczy”.

Dziennikarz, który sam w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy prowadził program „Jaka to melodia w TVP” teraz osądza pracowników stacji stwierdzając, że „Pracując w danym środowisku, musisz zgadzać się pod ideami tego środowiska, więc pracując na Woronicza, podpisujesz się pod tym, co Woronicza sobą reprezentuje, co przekazuje ludziom, jak indoktrynuje, kłamie, manipuluje (…)Jesteś częścią tego aparatu kłamstwa i przemocy intelektualnej, czy pracujesz w śniadaniówce, czy prowadzisz imprezy, czy prowadzisz program. Jesteś tego częścią i tego syfu nie zmyjesz”.

Ciekawe czy Janowski sam już „zmył z siebie syf”?

ks/ Najwyższy Czas