07.08.21, 07:27Fot. screenshot - YouTube (RMF24, MRPIT_GOV_PL)

Jarosław Kaczyński: Damy radę bez Porozumienia

„Najpierw Porozumienie zaakceptowało Polski Ład, później go gwałtownie kwestionuje. Dążenie do zmian koncepcji budowy małych domów do 70 m2 bez żadnych formalności rodzi pytania, czy ktoś chce storpedować ten projekt i czy ma w tym jakiś interes. To nieodpowiedzialne działania wobec obywateli cierpiących na niedostatek mieszkań” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując trwający spór z Porozumieniem ws. Polskiego Ładu.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do sporu z Porozumieniem. Ugrupowanie Jarosława Gowina krytykuje Polski Ład, sprzeciwiając się proponowanym w nim zmianom podatkowym. W środę premier Mateusz Morawiecki odwołał z funkcji wiceministra rozwoju, pracy i technologii Annę Kornecką z Porozumienia, która miała opóźniać prace nad projektem dot. budowy małych domów bez pozwolenia. Jarosław Gowin uznał tę decyzję za naruszenie umowy koalicyjnej. Dziś sprawą ma zająć się zarząd Porozumienia. Nieoficjalnie mówi się, że pojawi się wniosek o opuszczenie Zjednoczonej Prawicy.

Pytany, czy jest szansa na zażegnanie sporu z Porozumieniem, Jarosław Kaczyński stwierdził, że „to zależy od jednego człowieka – Jarosława Gowina i jego współpracowników”.

- „Najpierw Porozumienie zaakceptowało Polski Ład, później go gwałtownie kwestionuje. Dążenie do zmian koncepcji budowy małych domów do 70 m2 bez żadnych formalności rodzi pytania, czy ktoś chce storpedować ten projekt i czy ma w tym jakiś interes. To nieodpowiedzialne działania wobec obywateli cierpiących na niedostatek mieszkań”

- mówił.

Zaznaczył, że jeśli zarząd Porozumienia zdecyduje dziś o opuszczeniu koalicji rządzącej, to klub PiS będzie liczył 232 posłów, ale łącznie z posłami wspierającymi rząd spoza klubu będzie ich 237.

- „Oczywiście byłoby to trudniejsze rządzenie, bez Porozumienia, ale może jeszcze jacyś inni ludzie zdecydują się dołączyć do nas. Opozycja nie jest w stanie doprowadzić do przegłosowania wotum nieufności, chyba że czegoś nie wiem, bo czasem są ludzie szaleni”

- stwierdził wicepremier.

kak/PAP

Komentarze

jula2021.08.25 9:39
Chodzi Gowin koło drogi, nie ma stołka ani zgrai ... .
Wkurzony2021.08.8 22:20
Gowin weź się do roboty, nie bądź krótkowzrocznym szkodnikiem.
ect2021.08.8 13:34
Bez Gowina może i dacie radę, ale bez wyborców, których nakazujesz szczepić używając słów ociekających hipokryzją nie dacie rady. Jesteś zgubiony!
iga2021.08.7 18:15
Kaczyński już się obłowił na zakupach "szczepionek" i "testów" PCR więc jest gotowy dać nogę do swoich do Izraela. Doskonale wie, że żadnych wyborów już nie wygra. Dlatego nie ma znaczenia czy Gowin odejdzie czy też nie. Kłótnia wśród swoich Gowin wściekły bo nic nie zarabia na pandemii.
katolicka detatyzacja Polski2021.08.8 11:02
Koimuna przez swoja dzika nienawisc do Kaczynskiego bedzie go zawsze trzymala na tronie.o nigdy nie zrozumie co sie dzieje.
Maciej Piwowar2021.08.7 11:37
Min.Zbigniewie Ziobro JEST OKAZJA BY WYMÓC NA PREMIERZE BRAK USTĘPSTW WOBEC UE.Czyli postawić sprawę jasno : Albo Bronimy Swej suwerenności ,albo RAZEM z POROZUMIENIEM SOLIDARNA POLSKA OPUSZCZA ZJEDNOCZONĄ PRAWICE.A to OZNACZA WYBORY WCZEŚNIEJSZE.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.8 11:05
Konfederacja niszczy niepodleglosc Polski i dazy do okupacji rosyjskiej jak na Krymie.
Gry Gowina2021.08.7 9:03
Ciekawe, że takie ważne sprawy, jak te domki bez pozwolenia, dostają się w łapy Gowina i ten zaczyna grać taką ustawą, żeby przeprowadzać swoje pomysły dotyczące Polskiego Ładu. Ta dziunia, pod której opieką było jak najszybsze zrealizowanie ustawy o tych domach 70m2, olała temat ale próbowała podgryzać PiS w sprawie podatków. Potem ludzie nie znając kulis sprawy zaczynają mówić, że PiS obiecał, a tu jesień i nic.
Filip2021.08.7 9:01
Wybory parlamentarne odbędą się w 2023 roku i już wiadomo, że Zjednoczona Prawica je przegra. Następnie w 2025 roku będą wybory prezydenckie i kandydat Zjednoczonej Prawicy je również przegra. Jeśli Jarosław Gowin wyjdzie teraz z rządu, to będzie rząd mniejszościowy. Jarosław Kaczyński przez dwa lata będzie musiał układać się z pozostałymi partiami przed każdym ważnym głosowaniem. Wcześniejszych wyborów nie będzie, bo nie są w interesie Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniejsze wybory dla PiS-u oznaczałyby wcześniejsze oddanie władzy. Politycy partii rządzącej zachowują się jak orkiestra na "Titanic-u", która grała do końca. Jarosław Gowin chce uciec z tonącego okrętu. Być może Władysław Kosiniak - Kamysz rzuci mu koło ratunkowe. PSL może się przydać jako szalupa ratunkowa dla rozbitków ze Zjednoczonej Prawicy, uciekających przed coraz większym sztormem.
Karku2021.08.7 8:50
Brawo Zbyszek Ziobro! Brawo Solidarna Polska! Niech żyje reforma sądownictwa i POLEXIT!
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.7 7:53
Kto to jest GOWNIN???, ZERO?? Gowininowi i WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Anonim2021.08.7 8:11
a ty, cały taki głupi, czy tylko głowę masz głupią?
Anonim2021.08.7 7:52
Kaczyński pozywa mnie za ujawnienie, że jest gejem! Czy dlatego prześladuje LGBT? Jan Piński ............ https://www.youtube.com/watch?v=8Y14lU9wlNE
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.7 7:54
WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Anonim2021.08.7 8:13
"Pod takim WODZEM"? o jakiej pozycji myślisz?
Jawny2021.08.7 10:42
Prezes Kaczyński po podwyżce będzie zarabiał teraz tyle, że może chodzić w jednym bucie Gucciego, a drugim Versace.
Anonim2021.08.7 7:50
Człowiek, który wskrzesił komunizm?
Tylko PO prawdziwie polskie2021.08.7 7:55
WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Po 11 ...2021.08.7 7:44
Kaczyński da radę bez UE, bez USA, bez TVN i bez Polaków. Tak, on sobie poradzi. Już czas zrobić z nim porządek. Czas dać dobie z niem radę! Dosyć dyktatury tego wroga Wolnej Polski!!!
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.7 7:57
Po 11... i i WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Czy Kaczyński zwariował?2021.08.7 10:43
Kaczyński nie zwariował, lecz odchodzi i chce wziąć ze sobą Polskę do grobu. Wariat nie wariuje, wariat z innych robi wariatów, a wokół czyni jeden wielki psychiatryk. Polska to największy w UE oddział bez klamek i z gumowymi ścianami. Scenariusz jest prosty, chociaż tragiczny dla Polski. UE „zakręca kurek z forsą”, USA pokazuje „fucka i zabierają swoje zabawki” , pisowcy zostają ze swoim „ładem”, jak Zabłocki z mydłem, a Polacy z pustą „michą po ryżu” .
Anonim2021.08.7 8:11
Cyba już próbował - dlatego Kaczyński ma ochronę.