30.08.13, 11:14Jarosław Kaczyński (fot. Fronda)

Jarosław Kaczyński jak Margaret Thatcher

- Chcemy wybudować pomnik trwalszy niż ze spiżu w państwie, z którego nasz dzieci byłyby dumne. Kiedyś będą pisać w książkach o Kaczyńskim - przekonuje polityk w wywiadzie dla "Polska The Times".

Adam Hofman dodał, że celem politycznym PiS po odzyskaniu władzy "nie będzie jedynie wyjaśnienie okoliczności katastrofy smoleńskiej", choć "Smoleńsk jest ważny". - Powodem, dla którego ludzie coraz bardziej wierzą, że to, co mówimy, stanie się prawdą, nie są poszczególne nazwiska w resortach. Tym uwiarygodnieniem jest determinacja Jarosława Kaczyńskiego. W związku z tym także przyszły rząd będzie tworzony tak, żeby ten program polityczny, który on przez wiele już lat przedstawia, został zrealizowany. Kwestia nazwisk ministrów z punktu widzenia obywateli jest drugorzędna - mówi Hofman o przyszłych ministrach rządy PiS. I dodaje, że rząd PiS będzie "pomnikiem trwalszym niż ze spiżu". - To będzie żywy pomnik idei Lecha Kaczyńskiego".

Cały wywiad dostępny na stronie Polska The Times

sm/Polska The Times

Komentarze

anonim2013.08.30 11:16
Pffffffffff. Cytując jedną z kultowych komedii, pan Hofman się chyba z czymś na łby pozamieniał.
anonim2013.08.30 11:20
Kwestia nazwisk jest drugorzędna? Pycha przemawiająca z tych słów jest ogromna. Wystarczy popatrzeć na rząd PO, gdzie właśnie nazwiska są drugorzędne, liczy się to, czy minister jest posłusznym premierowi. Gowin był dobrym ministrem, może spoza branży, na której się nie znał, bądźmy szczerzy, ale miał pewną wizję i pasję, by ją realizować. I jak skończył? Wiadomo. Reszta to tylko marionetki Tuska, by można było na kogoś zwalić winę. I rząd PiSu, gdzie nazwiska będą drugorzędne, skończy tak samo. Jeżeli tylko będzie wybierał ministrów wedle klucza BMW (bierny, mierny, ale wierny) to w książkach zapisze się jako rząd równie kiepski jak rząd PO.
anonim2013.08.30 11:22
I na marginesie... Co z obietnicą rządu ekspertów? Którzy będą znali się na rzeczy? Teraz widać, do czego był potrzebny prof.Gliński. Miał tylko tworzyć PR do czasu prawdziwych wyborów, po których rząd nie będzie miał niezależnych i rozsądnych ekspertów, tylko marionetki słuchające ślepo Prezesa i realizujące jego nierealną wizję świata.
anonim2013.08.30 11:27
Prawdziwe korzenie Bronisława Komorowskiego W październiku 1920 dziadkowi Komorowskiego udało się zbiec z niewoli i osiadł w Kowaliszkach na Litwie, podając się za Juliusza hrabiego Komorowskiego h. Korczak, bo znajdował się tam zrujnowany dwór znanego rodu Komorowskich h. Korczak, nie mającego żadnych powiązań ze zdradzieckim rodem Branickich. Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława Marii. Po wyparciu Niemców z Litwy przez Armię Czerwona pod koniec roku 1944 Zygmunt Leon Komorowski wstępuje na ochotnika do Ludowego Wojska Polskiego, służy w 12 Kołobrzeskim Pułku Piechoty i błyskawicznie awansuje na stopień oficerski. Ciekawą informację podaje nasz bredniopis Bronek na temat swojego ojca na swojej stronie, pisze: "Zygmunt Komorowski, mój ojciec (1925 – 1992), za czasów tzw. pierwszej okupacji sowieckiej i za okupacji niemieckiej działał w konspiracji (ps. „Kor”), a od jesieni 1943 roku był w AK. Pod koniec wojny ojciec przebijał się do Polski razem z Łupaszką. Złapali go bolszewicy z bronią w ręku, ale nie rozstrzelali jak stu innych, tylko wsadzili do więzienia. Za złoty pierścionek babuni strażnik wyprowadził go z celi, z której więźniowie trafiali „pod stienku” do takiej, w której siedzieli rekruci do armii Berlinga." Bronek łże jak najęty, bo chce umniejszyć fakt, że jego ojciec był oficerem LWP, jakby to było czymś wstydliwym. A z tym Łupaszką to już całkiem przegiął pałę, niech Bronek poda szczegóły tego "przebijania się" i niech wytłumaczy ten cud nad cudami, że oto żołnierz AK z oddziału Łupaszki, śmiertelnego wroga Sowietów i polskich zdrajców, złapany przez bolszewików z bronią w ręku, w ciągu paru miesięcy zostaje oficerem LWP. Jeżeli fakty podane przez Bronka, że jego ojciec był w oddziale Łupaszki są prawdziwe, to jedynym wytłumaczeniem tego cudu jest to, że Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Komorowskiego Bronisława, był sowieckim agentem. Tak więc jak i dziad Komorowskiego był zdrajcą, jak i ojciec, tak i wnuk poszedł w ich ślady. I wszystko wskazuje na to, że choć może mieć rację na temat swoich magnackich korzeni, to płynie w jego żyłach krew nie hrabiego Komorowskiego lecz Franciszka Ksawerego Branickiego, symbolu zdrady narodowej i pychy magnackiej, pogromcy konfederacji barskiej, współtwórcy konfederacji targowickiej, którego w czasie insurekcji kościuszkowskiej Sąd Najwyższy Kryminalny skazał na karę śmierci przez powieszenie."
anonim2013.08.30 11:29
PiS be with you szarlej!
anonim2013.08.30 11:37
Panie Hoffman lać wazelinę też trzeba umieć.
anonim2013.08.30 12:01
To Kaczyński ma w programie prywatyzacje bądź likwidacje państwowych sektorów gospodarki? To Kaczyński nagle popiera podatek liniowy i pogłówny? To Kaczyński ma na celu uderzenie w potęgę związków zawodowych? To Kaczyński zamierza obniżyć podatki WSZYSTKIM? Nie. Pan Hoffman popełnia intelektualne harakiri. Kaczyński to taki Piłsudski, a PIS to taka Sanacja. Patriotyczni socjaliści, interwencjoniści wierzący w "duży rząd". PO upadnie, ale na pożegnanie niech przynajmniej uderzą w związki i "oberwą im skrzydełka" jak to robi mały sadysta złapanym muchą.
anonim2013.08.30 12:08
Reagan też wysłał policje i nawet wojsko (tutaj do zarządzania) na związki zawodowe na lotniskach. :)
anonim2013.08.30 12:34
Kefas - peace jest ze mną. PiS nigdy nie był i nie będzie.
anonim2013.08.30 14:44
Promowanie Pisu na frondzie staje się nagminne i nie do zniesienia. Ta partia wyciera sobie gębe patryjotycznymi hasłami, a tak naprawdę działa na szkodę polski i polaków. Zastanówcie się kogo promujecie! Czy naprawdę socjalista pobożny jest lepszy od bezbożnego?!
anonim2013.08.30 15:07
Fronda.Przestańcie faworyzować ciągle jedną partię !!! No chyba że wam za to płacą.
anonim2013.08.30 15:27
A może jednak czytać ze zrozumieniem? Zapisać się w historii jak Ronald Reagan, Charles de Gaulle czy Margaret Thatcher nie oznacza, że SIĘ JEST lub MA TAKIE SAME POGLĄDY jak Ronald Reagan, Charles de Gaulle czy Margaret Thatcher. Niby oczywiste. No tak ale wtedy te wszystkie "arcydowcipne" wpisy nie miałyby sensu, w przecież gdzieś wyżyć się trzeba.... Nie napinajcie się więc bo wam żyłki pękną i znów będzie na Kaczyńskiego, że doprowadził do zgonu kilku hmmm... osobników. ------------------------------------------------------------- @nwobhm - a czy cię ktoś tu zaprasza czy za uszy ciągnie? Odpuść sobie Frondę bo my tu "patryjoty" som.
anonim2013.08.30 15:30
@Zed - no i widzisz chłoptasiu jak wesoło jest na Frondzie? A tak na poważnie, to co z tego?
anonim2013.08.30 16:15
Kriss - zapisywanie się w historii "tak jak Margaret Tatcher" sugeruje, że chcący się zapisać będzie robił podobne rzeczy i ma podobne poglądy. Idąc za Twoją logiką możnaby powiedzieć, że "Jarosław Kaczyński, jak Che Guevara zapisze się w historii", bo to nie oznacza że się jest albo się ma takie same poglądy jak Che Guevara. Ale wydźwięk tego jest trochę inny, co?
anonim2013.08.30 17:51
Kaczyński ma tyle samo wspólnego z Thatcher lub Reaganem, co z chińskim mandarynem. Thatcher i Reagan zmniejszali biurokrację, wpływy związków zawodowych na politykę państwa, dopłaty do różnych branż, takich jak górnictwo lub stocznie itp. Kaczyński, gdy zdobędzie władzę, rozbuduje biurokrację, bo już to zapowiada i ja mu wierzę.
anonim2013.08.30 17:58
Kurde, a myslałam ze bedzie na nich mozna w końcu ze spokojnym sumieniem zagłosować w wyborach. Ale cóż, czas się rozejrzeć za lepszą kandydaturą.
anonim2013.08.30 18:54
PiS to masoni, psedokatolicy. Wprowadzili nas do UE. Kaczyński podpisał zdradziecki traktat lizboński, a PiS (w większości) go poparł. W PiSie na palcach jednej ręki można znaleźć porządne osoby. PiS to jedynie mniejsze zło. Katolik nie powinien wybierać mniejszego zła tylko dobro. Głosujcie na Ruch Narodowy(jak założą partię), KNP (mam nadzieję, że Korwina się pozbędą), albo na Republikanów(Wipler spoko gość). Przez Kaczyńskiego i większość PiSu nie została wpisana ochrona życia poczętego od poczęcia do naturalnej śmierci w 2006 roku. Lech Kaczyński sprowadził do Polski lożę masońską B’nai B’rith, która dekretem prezydenta Mościckiego została zdelegalizowana, podobnie jak wszystkie stowarzyszenia Masońskie. To PiS rozbił LPR jedyną narodową katolicką partię.
anonim2013.08.30 21:02
Polak Katolik ''Głosujcie na Ruch Narodowy(jak założą partię), KNP (mam nadzieję, że Korwina się pozbędą), albo na Republikanów(Wipler spoko gość).'' Ruch Narodowy głosem pana Winnickiego przebąkuje o wystawianiu kandydatów w wyborach do PE co jest niespotykaną wręcz obłudą ,bo równocześnie jego wyznawcy debatuja jak tu pozamykać polityków Pis wlaśnie za obecność w UE.Co ten obłudnik powie swoim łysym wyznawcom? KNP takich kandydatów wystawia od dawna co przy rzucaniu haseł o etatyżmie o bandytach pisowskich,suk..., nawet odnośnie tych niedawno pochowanych jest jeszcze wiekszym zakłamaniem i groteską ''Lech Kaczyński sprowadził do Polski lożę masońską B’nai B’rith, która dekretem prezydenta Mościckiego została zdelegalizowana, podobnie jak wszystkie stowarzyszenia Masońskie. To PiS rozbił LPR jedyną narodową katolicką partię'' Tu juz katolik polski zapędził się w antykatolickie kłamstwa.Kłamstwo propagandowe nic nowego, nie przystoi jednak przy tym podpisywać się tak dumnie Lech Kaczyński nie sprowadził żadnej loży ,a LPR ze swoim wodzem niech nie robią z siebie takich ostatnich nieudaczników,bo ich wódz ma się dobrze na salonach jak nigdy wcześniej,a wielu byłych członków jest w sejmie z list PIS
anonim2013.08.30 21:11
Nawet podobny...:)
anonim2013.08.30 21:41
Takiej bandy przygłupów odwracających kota ogonem - szukać tylko na onecie. Zastanawiam się, co te wszystkie zed-y, gkur-y i inne (tu epitety) szukają na frondzie? Chyba tylko prowokacji, nic innego.
anonim2013.08.31 9:16
Jasne, jasne, już widzę jak Thatcher rozdaje wszystkim becikowe :D