19.06.19, 10:30Jarosław Kaczyński, fot. PiS via Flickr, zdj. edyt.

Jarosław Kaczyński jako ,,Terminator''

Ze świecą szukać politycznego analityka, który jeszcze kilka lat temu przewidziałby, że starszawy pan bez prawa jazdy, bez bankowego konta, bez znajomości języków obcych, bez rozeznania w sprawach bliższej i dalszej zagranicy, właściciel dwóch kotów i segmentu na Żoliborzu będzie lokomotywą wyborczą w kampanii do Parlamentu Europejskiego i zapewni wygraną partii rządzącej w wyborach, w których ta nigdy dotąd nie odniosła sukcesu. Bez cienia wątpliwości to właśnie Jarosław Kaczyński przechylił szalę zwycięstwa w ostatnim, europejskim głosowaniu.

 

Dziś zamiast kpiących uśmiechów polityków opozycji na okoliczność medialnej aktywnością prezesa PiS, przed każdym jego publicznym wystąpieniem na totalną opozycję pada blady strach: co tym razem wymyśli Jarosław? Nową piątkę? Nowe 500 plus? Reformę kolejnego sektora państwa czy nowe propozycje dla urzędników? Kaczyński ma to, co gasnący lider europejskiej opozycji tak bardzo chciałby mieć: autentyczność, wiarygodność, luz i spokój. I jeszcze jedno: ma realną siłę sprawczą- jego deklaracje zamieniają się w konkretne rozwiązania, projekty i zamierzenia gospodarcze, społeczne i legislacyjne. Natomiast ostatnie wypowiedzi Donalda Tuska wywołują rozczarowanie, konsternację, i coraz częściej, poznawczy chaos w szeregach jego zwolenników.

Wiarygodność premiera Kaczyńskiego budują nawet sytuacje, które obnażyły bezideowość polityków Platformy i pogrążyły współpracowników Donalda Tuska oraz związanych z nimi biznesmenów w 2014 r. Tam, gdzie od panów Sienkiewicza, Sikorskiego i Krawca słyszeliśmy historie o „państwie teoretycznym”, „robieniu laski”, „paliwie po 7 złotych” czy politycznym przedwyborczym przekupstwie, w nagraniach prezesa wykonanych przez austriackiego biznesmena słyszymy, że „jesteśmy uczciwi i chcemy załatwić sprawy finansowe”, na wszystko „muszą być podstawy w papierach” oraz „ja cie nie mogę”. Nawet zaprzysięgła przeciwniczka PiS Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein stwierdziła w publicznej wypowiedzi cytując redaktora Michnika, że Kaczyńskiego nie da się przekupić.

Zaprzyjaźnione media, te proniemieckie, te prorosyjskie oraz te proeuropejskie, które jeszcze do niedawna wychwytywały lapsusy językowe i niezręczności erystyczne Kaczyńskiego, i rozdmuchiwały je do granic absurdu, dziś mają problem: powiedzenia, działania, czy publiczne wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego szybko stają się internetowymi memami, i ocieplają wizerunek „Kaczora dyktatora”. Tak jak wspomniane wyżej „ja cię nie mogę”, „wara od naszych dzieci”, „biało-czerwona pelerynka” z górskiej wycieczki, czy atlas kotów czytany na sejmowej sali. Dziś wydawcy i naczelni mediów dawnego głównego nurtu są o wiele bardziej ostrożni w cytowaniu szefa PiS, bo wszystkie próby ośmieszenia jego wypowiedzi czy przeinaczenia jego słów zmieniają się w pozytywne medialne trendy, w wyniku których „PiS’owi rośnie” w sondażach, a Jarosław zyskuje kolejne punkty w rankingach zaufania.

Jarosław Kaczyński z konsekwentne ośmieszanego polityka, wpychanego w wizerunek synonimu obciachu stał się polityczną marką premium i jest obecnie najcenniejszym brandem w dyspozycji strategów medialnych Prawa i Sprawiedliwości. A takie aktywa wymagają szczególnej dbałości i uwagi.

Szefem sztabu wyborczego w nadchodzących wyborach został Joachim Brudziński, natomiast szefową rady sztabu premier Beata Szydło, która zapewniła PiS podwójny sukces w 2015 r. Jednak tegoroczna kampania parlamentarna będzie zdecydowanie inna niż wszystkie poprzednie: o wiele bardziej brutalna, bezwzględna i zaskakująca. Tęczowa koalicja do spółki z postkomunistami walczy o przetrwanie, walczy o życie, dlatego wszystkie chwyty będą dozwolone, na co wskazują prowokacje i profanacje jakich dopuszczają się forpoczty Platformy, Nowoczesnej i PSL’u. To będzie brudna kampania, pełna chwytów poniżej pasa. Trzeba być przygotowanym na najmniej oczekiwane zagrywki, na triki, sztuczki i ciosy, których do tej pory wajchowi i ich mocodawcy starali się nie nadużywać.

Pamiętajmy, że Grzegorz Schetyna zabrał na pokład Koalicji Europejskiej mentalnych, ideowych, partyjnych i politycznych spadkobierców Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, której długie ręce nie wahały się zadawać śmierć opozycjonistom i księżom, jak księdzu Suchowolcowi, Niedzielakowi, Palimące czy błogosławionemu księdzu Popiełuszce. Do zleceniobiorców dawnych pierwszych sekretarzy PZPR „seryjny samobójca” grasujący za czasów Tuska i Pawlaka mógłby chodzić na korepetycje i pobierać od nich nauki.

Dziś z równą uwagą należy obserwować ciężarówki z gruzem, co patrzeć wokół siebie i pod nogi na rybach, grzybach i podczas wypraw w góry. Tego typu postulaty ostrożności mogłyby brzmieć śmiesznie gdyby nie dziesiątki niewyjaśnionych wypadków i śmierci w polskim życiu publicznym ostatnich 30 lat . Dla totalnej opozycji w perspektywie zbliżających się wyborów Jarosław Kaczyński stanowi najpoważniejsze, śmiertelnie zagrożenie. Ostatnie profanacje, ataki na księży i polityków mogą wskazywać, że akolici tęczowych koalicji nie cofną się przed niczym.

Zjednoczona Prawica, jak każda świadoma organizacja, ze szczególną dbałością musi obchodzić się ze swoimi najbardziej wartościowymi aktywami i mądrze nimi gospodarować. Prezesa nie można lekkomyślnie eksploatować. PiS dysponuje całymi zastępami młodych wilczków i starych lisów, którzy doskonale sprawdzą się podczas letnich sparingów z tęczowymi harcownikami. Prezesa nie można wystawiać beztrosko na spotkania z „przypadkowymi przechodniami”, „nieostrożnymi kierowcami” i „samotnymi szaleńcami”. Przezorności nigdy dość, tym bardziej, że doszło do zmiany na stanowisku osobistego anioła stróża szefa PiS - Joachim Brudziński zdał stanowisko, a tekę MSWiA objęła poseł Elżbieta Witek. To będzie poważny sprawdzian dla nowej szefowej resortu, bo atmosfera przed jesiennymi wyborami z pewnością zgęstnieje.

Choć postury niepozornej, premier Kaczyński jest politycznym zawodnikiem wagi super ciężkiej, którego aktywność w jesiennej kampanii może okazać się dla Zjednoczonej Prawicy decydująca. Takich zawodników trzeba oszczędzać, dokładnie planować cykl przygotowawczy, precyzyjnie wybierać areny walki i przeciwników, oraz media transmitujące zawody. Jednego możemy być pewni: przeciwnicy nie będą walczyć czysto.

SAD

Komentarze

ja2019.06.20 22:10
Polska będzie niepodległa dopóki PiS będzie rządziło krajem a Kaczyński będzie trzymał stery państwa. Największym obecnie wrogiem wewnętrznym jest PO KO, która chce likwidacji Polski jako niepodległego państwa: zapowiedzi Dulkiewicz i Trzaskowskiego, Neumana, ostatnio Myszkowskiego... oraz innych z tej formacji są bardzo niebezpieczne dla niepodległości i suwerenności naszej ojczyzny.
Reytan2019.06.20 19:56
Kaczynski i Tusk to smierc Polski.
ceramik2019.06.20 9:58
Kaczyński, to mały wielki wojownik. Ma świetny umysł, a takich wielu nie rozumie, nie nadąża i boi się. A napewno nasi tyrani; Rosjanie, Niemcy i żydzi. Dla Polski to jedyny przwódca do wyjścia na prostą. Alleluja i do przodu Panie Generale.
anonim2019.06.20 16:16
Panie generale? Chodzi o Jaruzelskiego?
Bicornis2019.06.20 7:58
Ciekawe.. gdy klikam pod niektorymi postami na ocen negatywnie, bo sie nie zgadzam i oceniam negatywnie, automatycznie pojawia sie punkt po jednej i po drugiej stronie... ale tylko pod trescia, gdzie wychwalany jest Kaczynski, PIS lub kosciol... Fronadziarze... ze Wy mozecie spokojnie spac za to manipulowanie, to sie dziwie.. Groby pobielane!!!!
Palindrom2019.06.19 23:52
Terminator? Prędzej Rambo, albo Rocky Balboa. A poza tym dlaczego jeszcze nikt nie sięgnął po epitety ze świata przyrody, kosmologi, czy też świata kwantowego? Czyżby zaważyły tu jakieś istotne deficyty w zakresach wyobraźni? Ewa Kopacz przeje…ała wybory "podróżując" po Polsce. Dziś, "idzie Grześ przez wieś…" wchodzi w buty Kopacz i myśli, że coś ugra. Kto tym dzbanom doradza? Musi — jakiś ober-dzban!
An, on i my2019.06.19 23:17
Pan Jarek wyznacza reguły. Porównywany do największych postaci. Gratuluję i pozazdrościć takiej osobowości.
eznio2019.06.19 20:54
Terminator na nasza kasę: natemat.pl/276465,spolka-forum-zarobila-na-nfosigw-ponad-309-tysiecy-zlotych
Lennon2019.06.19 17:12
>>Ze świecą szukać politycznego analityka, który jeszcze kilka lat temu przewidziałby, że starszawy pan bez prawa jazdy, bez bankowego konta, bez znajomości języków obcych, bez rozeznania w sprawach bliższej i dalszej zagranicy, właściciel dwóch kotów i segmentu na Żoliborzu będzie lokomotywą wyborczą w kampanii do Parlamentu Europejskiego i zapewni wygraną partii rządzącej w wyborach, w których ta nigdy dotąd nie odniosła sukcesu. Jak wsiadam do taksówki, to jednak chciałbym, żeby kierowca miał prawo jazdy, a nie tylko dwa koty.
ff2019.06.19 19:25
a tobie coś spadło na czachę, czy sagan ci na słońcu przegrzało ...co ma piernik do wiatraka...?
Lennon2019.06.20 8:24
OK, za złożone dla ciebie, jakiegoś internetowego prostaczka. Już zatem upraszczam: Kaczyński nie ma prawa jazdy, nie ma konta w banku, nie umie języków, nie kuma światowej polityki - a jednocześnie kieruje (z tylnego siedzenia) średniej wielkości krajem. To troszkę, jakby samolot pilotował amator. Problem w tym, że nie tylko zginąć może sam, zniszczyć mienie (samolot) ale - zabić ludzi swoją niewiedzą. I to była cała moja przenośnia z taksówką. Czy teraz rozumiesz?
ada2019.06.19 16:07
Jest po prostu autentyczny. Nie udaje, nie gra pod publiczkę. Idźcie na spotkanie, zobaczycie jaki to fajny człowiek. Rozumu i wiedzy można mu zazdrościć.
greg2019.06.19 15:45
Terminator powinien wiedziec,jak smakuje kobieta,nie kot!!!!
ada2019.06.19 16:09
To ty smakujesz koty? biedaku!
Hanna2019.06.20 22:49
A spytaj o to odważnie i publicznie jakiegoś homo!
Syl2019.06.19 13:58
Rany ale Wy jesteście zapatrzeni i ślepi...
asia2019.06.19 13:48
fajnie
Mirek2019.06.19 13:38
A kacapsko - brukselskie lewactwo jak szczekało tak szczeka nadal . A niech tam szczekają ..... . Prawda jest taka że polityków tej klasy co Jarosław Kaczyński jest w Europie jak na lekarstwo . Zawsze głosowałem na PiS i w jesiennych wyborach tez na PiS będę głosował . Za rządów Tuska złodzieje kradli ile tylko chcieli a teraz skończyło się . Przedtem jak PINIENDZY nie było tak teraz PINIENDZE SĄ !! . Brawo PiS !!! . Brawo Pan Jarosław Kaczyński !!!.
Albert2019.06.19 13:42
Te, pisiorek, mam dla ciebie zagadkę na dzisiejsze spotkanie kółka różańcowego. Mówisz, że "piniondze są"? Skąd PIS je wziął?
Maciek Arczyński2019.06.19 16:39
A co Donaldu Tusku je schowało? Pewnie jak z tymi propozycjami programowymi przed wyborami, co to: "mamy, ale nie pokażemy bo PiS ukradnie"... O ile pamiętam jedyną realnie realizowaną propozycją programową Schetyniątek+ jest "Karta L..."
ja2019.06.19 19:46
Jak nie umiesz odpowiedzieć to po co się odzywasz?
robaczek 2019.06.19 13:50
ekonomia trudna saprawa nie? oj trudna. ;] matura to bzdura!!! ;] kochani jestescie. tacy pocieszni jak nasz prezydent ;]
JPIII2019.06.19 13:36
Ta miernota i kartofel terminatorem? Koń by się uśmiał.
ff2019.06.19 19:22
pytałeś kacapie Giertycha...?
anonim2019.06.19 12:53
Cudownie jest patrzeć jak schettino i reszta lewackiego bydła trzęsie portkami przed Panem Jarkiem i Jego Kotem. I słusznie, ponieważ Pan Jarek nie bierze jeńców tylko ich rozmazuje na trelince pod swoim segmentem na Żoliborzu.
krzysztof 542019.06.19 12:48
wyp stad tkm
JONASIK2019.06.19 12:40
Jarosław Kaczyński jako ,,Terminator''??? Hmmm, chyba tylko z wyglądu...
Baśka2019.06.19 12:36
Z całym szacunkiem dla redaktorów "Frondy", ale tytuł przy dobrych intencjach, rzeczywiście nie przemyślany.
sct2019.06.19 12:34
Brawo PiS, TYLKO PiS!!
oko2019.06.20 5:28
Brawo PZPR tylko PPR!!
edi2019.06.19 12:15
Jarosław Kaczyński to skromny GENIUSZ - DLA POLSKI WSZYSTKO !. To prawdziwy patriota i Mąż STANU, genialny strateg, ZAPISZE SIĘ W HISTORII ZŁOTYMI LITERAMI tak jak Józef Piłsudski. MÓDLMY SIĘ ZA NIEGO - BOŻE PROWADŹ GO, MATKO BOŻA STRZEŻ GO PRZED WSZELKIM ZŁEM !!
robaczek 2019.06.19 12:29
;] brawo Ty! medal za wilizanie rowa przyznany ;] ja pierd....... !!! az tak ciezko walczyc z mentalnoscia niewolnika? jestescie żałośni!!! mali i żałosni!
edi2019.06.19 18:00
za ciebie też się modlę
anonim2019.06.19 16:02
Życzenia dla p.Jarosława: https://www.kontrowersje.net/70_lat_genialnego_polityka_jaros_awa_kaczy_skiego
Bzdury2019.06.19 18:50
Edi, chyba cię powaliło bracie! I módl się za siebie, o troszkę rozumu.
ruiny2019.06.19 11:35
Artykuł na portal mainstreamowy. Tutaj wszyscy o tym wiedzą od co najmniej 9 lat, a PiS jeszcze dłużej. Teraz przebiło się do większości, że Kaczyński jest genialny i że trzeba go chronić.
eznio2019.06.19 21:00
Najlepiej od razu go zabalsamować i wystawić jak Lenina na widok publiczny. Będzie się miała fo kogo modlić pisowa hołota.
anonim2019.06.20 16:10
Co jak co, ale bebech to on ma. :D
Jacek2019.06.19 11:33
Z której dokładnie części to Terminator, bo chciałbym wiedzieć jaki będzie koniec
robaczek 2019.06.19 11:32
czy to PTAK? czy to SAMOLOT? NIE!!!! To Jarus leci na kocie!!!!!!!!! ;] moj ci on!!!!!
edi2019.06.19 12:17
aleś ty durny RUSKI TROLLU
robaczek 2019.06.19 12:28
dalczego ruski? ja polski trolek ;] nie chcem ale muszem;] sami sie podkladacie ;] tak durnych artykułów prożno szukac na inncyh serwisach. ciemnogród i zacofanie bije z samych tytułów. a wasze chwalebne komentarze rozwalają ;] sa ich 2 rodzaje: 1. Jaroslaw nas zbawil ,wybawil, jest jeden jedyny ;] 2. zabic przeciwnika czyli albo LIŻECIE albo BIJECIE ;] nigdzie takiej zabawy nie ma ;] buziaczki patokatusie ;] uwielbiam was. powaznie. to nie bylo zlosliwe ;] uwielbiam.
robaczek 2019.06.19 11:31
POMYSL!!!! jest taki pomysl na ruch spoleczny. "Wszyscy do rowa jarka!!! " tloczno tam juz ale sie zmiescicie. wymodlicie sobie miejsce ;] oj kochane pocieszne patokatole. mają swojego wodza ktoremu mozna bezkrytycznie ufac ;] w koncu! po tylu latach ! jak za PRL ;] mamy wODZA ! ! ;] i jeszcze z tego dumni! ;] buziaczki patusie mentalne;] ****
ada2019.06.19 16:03
Wy tylko "do rowa". W głowie wam się nie mieści, ze ktoś tego nie robi. Zboku, wylizaliście już swojemu guru?
robaczek 2019.06.19 16:42
a kto jest moi guru bo nie wiem??? ;] ja tylko o jednym? zerknij misiu przyjakich artykulach najwiecej sie podniecacie ! oj chyba o gejach!!1` ;] tak was to ciągnie co? podswiadomie marzy sie meski seksik? ;] nieładnie;] oj oj!! nie ładnie ;]
Cogito ergo sum2019.06.19 11:02
Jeżeli Kaczyński jest głupi, to jak muszą być głupi ci, którzy z nim przegrali. Szanuj przeciwnika swego. On mówi wiele o tobie.
cd2019.06.19 16:01
Życzenia dla p.Jarosława: https://www.kontrowersje.net/70_lat_genialnego_polityka_jaros_awa_kaczy_skiego
lolek kremowka2019.06.19 10:56
Terminator wśród karłów pod warunkiem, że karły będą swojego naturalnego wzrostu a jarosłam swojego. Póki co to kałem wśród ziemian on jest
Karolina2019.06.19 10:53
Prawdziwy mąż stanu, przykładny Polak i patriota. Brawo Panie Jarosławie. Dużo zdrowia, radości i dalszych sukcesów. 100 lat (od dziś)
Józef Balcerek2019.06.20 0:27
Karolina,,, :*
oko2019.06.20 5:27
Wiecznie żywy prezes Jarosław, kiedy go przeniesiecie do mauzoleum?
KierowaniPrzezMiernotęJesteśmyŚmiechuWarci2019.06.19 10:48
Jestem dumny z bycia Polakiem. Jednocześnie pali mnie wstyd, że moją Ojczyzną rządzi tak straszliwa miernota, jak Kaczyński. To jest niezbite świadectwo słabości narodu, nie państwa. Bowiem to naród tworzy i urządza swoje państwo. Pod kierownictwem miernoty twórczość ta i urządzenie są i będą żałośnie gówniane.
Henryk M2019.06.19 14:54
Jeżeli pan Kaczyński jest miernotą to czymże ty jesteś.
eznio2019.06.19 20:58
Jak zawsze elektorat pisowy ma problem z czytaniem. Nic dziwnego,że ze statystyk jasno wynika iż czym niższe wykształcenie tym więcej osób głosuje na pis. Przecież Henryk WYRAŹNIE napisał,ze jest Polakiem.
Pimpirimpi2019.06.19 18:32
Ja dokładnie to samo myślę tylko o PO i Tusku.
Józef Balcerek2019.06.20 0:20
eee...tam....p..rdo..sz... nie jesteś Polakiem... jesteś polskojęzycznym niemcem... Skoro "Pod kierownictwem miernoty twórczość ta i urządzenie są i będą żałośnie gówniane" to siedź dalej gnido w Euro-NRDeFeNie....
bezlitosny internauta2019.06.19 10:40
Kurak?
raczej terminator Polaków na korzyśc Izraelitow2019.06.19 10:32
https://www.youtube.com/watch?v=ZAqyQkJdiOM Strach się bać :https://www.money.pl/gospodarka/pieniadze-ulecialy-w-niebo-lot-przelal-na-konto-oszustow-26-mln-zl-6391956828293249a.html https://niewygodne.info.pl/artykul9/04867-Rosnie-import-smieci-do-Polski.htm
1232019.06.19 20:02
nu da da tak toczno konfidentracie ;) fokty po konfidentracku :)
eznio2019.06.19 20:56
Strasznie tępy komentarz, serio nie stać cię na coś lepszego? Może poproś kogoś dorosłego...
Bodzanta2019.06.21 22:40
Саша, ты идешь в пизду