12.07.14, 13:07fot. Wikipedia

Jarosław Kaczyński: Maszerujmy do zwycięstwa!

„Naszą narodową potrzebą warunkiem rozpoczęcia narodowej polityki jest odsunięcie tej władzy. Każdy dzień tej władzy kosztuje nasz naród bardzo drogo (…).To jest potrzeba, która dalece wykracza poza partykularne interesy. To jest potrzeba najważniejsza” – przekonywał na dzisiejszej Konwencji Zjednoczeniowej Organizacji i Środowisk Patriotycznych Jarosław Kaczyńskich.


Jego zdaniem konieczne jest powołanie „jednego, zwartego, zdolnego do zmienia Polski klubu parlamentarnego”. W tym celu partie prawicowe muszą zapomnieć o tych, co w przeszłości je dzieliło, o dawnych konfliktach. Cel, jakim jest odsunięcie ekipy Tuska od władzy musi być ważniejszy od zaszłych sporów.


„Jest jeden cel, nie jest nim tylko dojście do władzy, choć powtarzam, że odsunięcie od władzy tych, którzy tego rządzą jest bardzo ważne, bo to szkodnicy niebywali, ale celem jest realizacja planu, by nasz naród mógł wykorzystać wielkie możliwości. By całe to zło, o którym mówimy, zostało zlikwidowane, byśmy poszli do przodu i pokazali, że nie jesteśmy państwem, które jest przeszkodą dla innych, tylko mocnym podmiotem w tej części Europy. Że się rozwijamy, a nie zwijamy. Że jest nas coraz więcej, a nie coraz mniej. Że jesteśmy dla innych narodów przykładem, dobrym przykładem. Że jesteśmy ośrodkiem przyjaznej współpracy, która buduje nową, dobrą przyszłość dla tej części Europy, która przeszłość ma często bardzo trudną i skomplikowaną” – wzywał Jarosław Kaczyński.


„Wyciągnijmy wnioski, zjednoczmy się i maszerujmy do przodu, do zwycięstwa” – apelował.


Wystąpienie szefa PiS przerywały co pewien czas okrzyki „Jarosław! Jarosław!” oraz brawa. Kaczyński zapewnił, że nie chodzi tu jednak o „Jarosława, chodzi tylko o Polskę. I dodał: „pamiętajcie, że Pis istnieje nie dzięki Jarosławowi, tylko dzięki temu, którego już nie ma wśród nas, dzięki Lechowi”.

bjad/niezalezna.pl

Komentarze

anonim2014.07.12 13:45
To jest żenujące. PiS ma honor i jest patriotyczny jak Kurski!! Kto to kupi ? Dlaczego politycy kpią sobie z wyborców ? Czy Kaczyński nie myśli, czy dalej chce trwać obok władzy byleby była kasiora ?
anonim2014.07.12 13:58
A przepraszam , a widzieliście agenta Tomka? Czy aby pieniądze mu się nie skończyły?
anonim2014.07.12 14:07
@stefa60 to co ten Kaczyńskim ma zrobić by Cię przekonać do siebie , PiS i innych prawicowych ugrupowań ?Sytuacja jest taka ,że skompromitowane PO nie może marnować kolejnych lat , a rządzić ktoś musi , gdy wykluczymy postkomuchów i t zw ludowców , no bo przecież im zaufać nie można , to kto pozostanie ?
anonim2014.07.12 14:19
Jeżeli partie z prawej strony są patriotyczne to powinny się zjednoczyć i nie czekać kto poda pierwszy rękę........zagrożenie jest WIELKIE,żadne zabory, komunizm nie był takim zagrożeniem jak państwo donalda.Państwo polskie powoli przestaje istnieć jak powiedział nagrany klasyk, w miejsce wartości wchodzi liberalno-lewicowy bełkot i smród parad,kierują Polską za to nikczemnicy na usługach swoje chciwości i obcych sił, gotowi na każde świństwo oby tylko jeszcze wydoić ten nieszczęsny kraj.
anonim2014.07.12 14:21
Jest jeszcze jedna opcja. Rodzi się z analizy, co w haśle "Maszerujmy do zwycięstwa!" oznacza "zwycięstwo". Ja się raczej spodziewam, że, tak jak od wielu lat, to będzie wyeliminowanie konkurencji na prawicy. I z tego punktu widzenia idzie prezesowi świetnie. Ten manewr z już-już osiągniętym porozumieniem z Gowinem, które potem aktyw PiS rzekomo oprotestował bardzo go przybliża do celu. Za dzień lub dwa zacznie się medialny atak na ziobrystów i gowinowców, który ich ostatecznie unicestwi i zwycięstwo zostanie osiągnięte.
anonim2014.07.12 15:06
@Smyxx21 Ale Kaczyński od 7 lat organizuje tylko konferencje! To jest fucha! Popatrz na te misie z PiS. Uważasz że Hofman, Brudziński i Błaszczak oraz Fotyga mają więcej oleju niż ci od Tuska. W sejmie to jest sitwa. Ludzie rozumni, a tacy też czasami się wypowiadają nie idą do polityki, bo obecni politycy zrobili sobie prywatny folwark i wzajemnie się wygryzają. Nie dziwcie się ,że ludzie nie chodzą na wybory.
anonim2014.07.12 15:27
stefa60 póki co trzeba ten PiS , ludzi Ziobry i Gowina , Ruch Narodowy i rzecz jasna ekipę Korwina mieć na oku , bo tylko te siły są zdolne do przeprowadzenia zmian na lepsze , jak tam oni potem już w sejmie , podzielą się władzą na razie nie jest ważne ,ważne by im to umożliwić czyli na nich w odpowiednim czasie zagłosować
anonim2014.07.12 17:56
Powiedział ktoś kto nie potrafi się dogadać z resztą prawicy i myśli że jego partia będzie rządzić samodzielnie........
anonim2014.07.13 7:35
Żeby się podnieść trzeba upaść. Odwagę i siłę buduje się przez doświadczenie i niejednokrotnie poprzez porażki z których potrafimy się podnieść. I pomimo tych ostatnich PIS wciąż liczy się na arenie politycznej. Z perspektywy czasu myślę że obecnie jest to jedyna siła w Polsce dla której wciąż liczą się bardziej interesy tego kraju niż obcych Państw. Bardziej przekonują mnie słowa Prezesa Kaczyńskiego, bo czuje się w nich ducha patriotyzmu i nadzieję na przywrócenie społecznych wartości niż puste frazesy reprezentantów obecnej władzy, która pozostawia po sobie tylko pożary i zgliszcza.
anonim2014.07.13 10:47
nic z tych słów nie wynika a jak by tak nie gadać tylko czynić