02.05.19, 10:25screenshot Youtube - PRAWYPL / Fot. Antoninnnnn via Wikipedia, CC 4.0

Jaś Kapela w Krytyce Politycznej deklaruje, że śmiał się z płonącej katedry Notre Dame

Na stronie lewicowego portalu „Krytyka Polityczna” ukazał się felieton „Dlaczego nie płakałem po Notre Dame?” autorstwa Jasia Kapeli. Zdaniem lewicowego publicysty „lewica ma całą masę powodów, żeby nie szanować katedr” i nie ma powodów by „wydawać miliony na odbudowywanie Notre Dame, skoro jest tyle znacznie bardziej (nomen omen) palących potrzeb”.

Jak wspomina Jaś Kapela, na wieść o pożarze katedry włączył laptop i na widok płonącej katedry wybuchnął śmiechem. Lewicowy publicysta śmiał się z płonącej katedry, bo „w płomieniach stał symbol władzy, przemocy i ucisku […] kapitalistyczny fetysz”.

Radość z pożaru katedry, którą odczuwał lewicowy publicysta, wynikała też z tego, że w katedrze były relikwie i jak pisze Jaś Kapela - „Chyba nie muszę wyjaśniać, co lewica myśli o relikwiach. Chyba nie muszę też tutaj powtarzać wszystkiego, co lewica ma do zarzucenia Kościołowi katolickiemu”.

Pisząc o pożarze katedry, lewicowy publicysta stwierdził „radość, że płonie symbol władzy. [...] Kościół nie stanie się przez to biedniejszy. A może nawet wręcz przeciwnie – już zyskał setki milionów euro na odbudowę i utrwalanie swojej symbolicznej władzy. Mniejsza z tym, że katedra Notre Dame formalnie należy do państwa – to ciągle symbol Kościoła, do którego mam stosunek raczej negatywny”.

Według lewicowego publicysty „Ostatecznie można by z Notre Dame zrobić masę pożytecznych rzeczy. Na przykład przerobić na dyskotekę. Niestety katedra jest nie tylko katedrą, ale również zabytkiem i mekką przemysłu turystycznego, więc póki będzie istnieć kapitalistyczna turystyka, będzie opłacało się zachować jej funkcje. Czy muszę tłumaczyć, co lewica myśli o masowym przemyśle turystycznym, który nie tylko generuje masę emisji CO2, ale równocześnie prowadzi do skomercjalizowania i zadeptania każdego pięknego miejsca na ziemi? Oczywiście też lubię podróże i być może istnieje coś takiego jak odpowiedzialna turystyka, ale nie zmienia to faktu, że jestem jak najgorszego zdania o przemyśle turystycznym w kapitalizmie, którego symbolem – tak się składa – również jest katedra Notre Dame”.

W opinii lewicowego publicysty były też minusy pożaru katedry - „płonąca katedra powoduje wzrost emisji CO2, a jednocześnie stratę dla kultury. Dzięki jej istnieniu możemy podziwiać ten piękny symbol ucisku i mieć dużo refleksji na temat losów przemocy w historii Europy oraz marzeń, że w przyszłości może być (już jest) lepiej”.

Zdaniem lewicowego publicysty „Kościół katolicki ciągle prześladuje osoby LGBTQIA, wspiera patriarchat, ukrywa pedofilów i święci ubojnie. Oczywiście nie wierzę, że pożar to kara za grzechy. Gdyby jakiś bóg istniał, to już dawno rozgromiłby ogniem instytucję, która tak daleka jest od wypełniania przykazania miłości. Na to oczywiście nie możemy liczyć, ale spontaniczny pożar to zawsze jakaś symboliczna namiastka piekielnego ognia, do którego powinni trafić liczni kapłani za utrwalanie tego systemu przemocy”.

Jaś Kapela uważa, że „śmianie się z płonącej katedry Notre Dame jest nawet bardziej niewinne, bo – powtarzam – nikomu nie stała się krzywda”. W opinii lewicowego publicysty „budowa każdej nowej kopalni czy elektrowni węglowej powinna nas bardziej niepokoić niż pożar katedr, które będą płonąć coraz częściej, o ile w ciągu najbliższych jedenastu lat nie zredukujemy dramatycznie poziomu emisji CO2”.

W swoim felietonie lewicowy publicysta zaapelował - „katedra niech pozostanie ruiną, symbolem władzy i przemocy, której musimy się wyrzec, jeśli chcemy przetrwać”.

Czytając opinie Jasia Kapeli zaczepem się zastanawiać czy palenie skazanych przez Inkwizycje czarownic i innych sług diabła na stosach (dokonywane przez władze cywilne) przyczyniło się do globalnego ocieplenia? Jeżeli tak to warto było. Tekst Jasia Kapeli jest wodą na młyn tych, którzy twierdzą, że za tym całym lewicowym ateizmem, który kolportowany jest dla prostych ludzi, czają się czciciele szatana i sam upadły anioł – i tak dzięki felietonom ateisty weganina uświadamiamy sobie duchowy wymiar polityki jako odwiecznej walki szatana z rodzajem ludzkim, odwiecznej nienawiści upadłych aniołów do ludzi.

Jan Bodakowski

Komentarze

man woman albo gender2019.05.6 17:14
Nie płakałem na widok płonącej katedry. To tak naprawdę żaden zabytek, przez setki lat był nieustannie przerabiany. To nie był żaden gotycki monument, raczej taki paryski "disneyland" dla turystów.
www2019.05.5 5:59
A kto to jest Jaś Kapela i co to jest Krytyka Polityczna?
circ2019.05.3 2:23
a kotka mówi do mnie 'ty gówniaro'. Czy Fronda o tym napisze?
kamil 2019.05.3 0:42
Jasiu , struś przy tobie to Albert Einstein.
gośka2019.05.2 23:42
tę nową Katedrę wciskają na siłę Francuzom jak pomnik Jana Pawła II....ot cała prawda
greg2019.05.2 23:21
Po Jasiu nic innego się nie spodziewałem. Myśli jak wygląda. Uchachany przez cały dzień. Dobranoc Jasiu.
Grizzly2019.05.2 22:12
Ludzie, łono nawet nie wie jak sikać? Czy czasem nie na siedząco?
Grzegorz2019.05.2 19:54
Idiot
Aaron2019.05.2 19:20
A po prawej stronie też są tacy! Nie pamiętacie!? I jest to bardzo przykre, że w Polsce jest tyle idiotów Ja osobiście nie lubię, jak wąż pierdzi. Czy to będzie wąż z prawej czy z lewej strony. Nawet tego za środka też nienawidzę.
Krzysztof2019.05.2 15:39
Wybaczcie, ale już mina tego osobnika świadczy o jego poziomie...hmmmm ...inteligencji...wiedzy...charakteru?.... Szkoda chłopa.
Tomek2019.05.2 15:27
Piękne mądrości tego Jasia Kapeli! Ciekawe, który z królów Francji był tym "kapitalistą", który postanowił tę katedrę - symbol kapitalizmu i przemocy wobec LGBT wznieść? Ciekawe też, czy Kościół święci ubojnie koszerne czy halalne? Biedny człowiek, naprawdę...
JPIII2019.05.2 13:48
Jasiu ma rację. Kościoły i katedry katolickie to symbole potęgi homostwa i pedophili. Niech płonie ich jak najwięcej.
Pan Pytajnik2019.05.2 11:44
Ten cały Jasiu ma taki uśmieszek jakby co noc tatuś wchodził mu do łóżka i dawał do zabawy parówkę z soczkiem. Nie dziwcie się jego przygłupiastości, bo takie conocne bara-bara musiało mu się rzucić na mózg. W końcu tatuś mu wmawiał, że każdy kochający synek robi dobrze tatusiowi przed snem...
Tomek2019.05.2 11:36
Niech lewica Jasia Kapeli zbuduje coś równie trwałego. Do tego czasu pozostanie jej satysfakcja, że innym coś się popsuło.
Jan Radziszewski2019.05.2 11:35
Zobaczym jak będzie się radośnie śmiał cieszył gdy Anioł czeluści Lucyfer /Iz 14,12-15 Sura 113,1) cezar żydów (/J 19,15) będzie go męczył osobiście w Raju Piekielnym tj jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15) ha ha ha !!!
likad2019.05.2 18:57
będzie się śmiał, pod warunkiem, że będzie oglądać płonące katedry. :)
Jan Radziszewski2019.05.3 8:21
mylisz się w piekle żaden z potępionych nie cieszy się bo nie ma radości w piekle tam wieczne i nigdy nie kończące cierpienia
Agnieszka2019.05.2 11:26
Szkoda, że ten Jaś Fasola przestał być śmieszny... Kiedyś robił dobre kabarety a teraz tylko głupawa gęba została.
Cogito ergo sum2019.05.2 11:26
I gra gitara Międzynarodówkę. Przykład tego pokazuje do jakiej degeneracji prowadzi lewactwo. Gdyby bolszewizm się odrodził to ciągle by miał swoich hunwejbinów
Michał Pasierb2019.05.2 11:19
A kto to taki ?? Kto czyta "Krytykę" sam sobie szkodzi. Zdanie o katedrach, "które (jak wieszczy bohater tekstu) będą płonąć coraz częściej..." jest tak dziwaczne jak poglądy zacytowanego pana wraz całym tym środowiskiem.Bez sensu i logiki, bo czyż częste (każde zresztą) pożary nie emitują CO2 do atmosfery?? Niestety, weganizm uszkadza mózg, co już od dawna twierdzą lekarze...
zdumiony2019.05.2 11:03
Szkoda czasu na sieczkę w głowie tego młokosa. Ależ lewactwo ogłupia!!!
taro2019.05.2 10:53
tak jasiu, za tyle kasy ile to pedalskich odbytow mozna by zreperowac, zamiast pakowac w stare mury, a ile meczetow. Marzenie ideologicznej kanalii- chleb jest u bogatych, idzcie i wezcie sobie.
athos2019.05.2 10:50
Frondo! Czy wy musicie zaśmiecać to forum jakimiś niedorozwiniętymi psychicznie głuptasami. Co nas obchodzi jakiś półgłówek, który o niczym nie ma pojęcia. Kim on jest, żeby mu poświęcać czas i uwagę. Nie twórzcie z waszej witryny ścieku różnych przypadkowych i głupkowatych treści. Głupoty na świecie jest dosyć, nie ma sensu jej powiększać.
jarek2019.05.2 10:46
Dlaczego wciaz nazywacie tego osobnika pieszczotliwie Jas to przeciez glupiutki jan
aaaaa2019.05.2 10:49
Wygląda tak, jak się nazywa
BDG2019.05.2 14:37
A co ta jest za czubek???? Bo że lewak to już wyczytałem.