30.08.19, 10:00

Jerzy Bukowski: Czy PKW wstrzyma rejestrację SLD?

Liderka Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego z Bielska-Białej i zarazem bezpartyjna kandydatka Komitetu Wyborczego Prawica Marka Jurka do Senatu RP Monika Socha-Czyż złożyła wczoraj wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o wstrzymanie rejestracji list Sojuszu Lewicy Demokratycznej w październikowych wyborach parlamentarnych do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia jej wniosku o wykreślenie SLD z ewidencji partii politycznych.

- Skoro Sąd Okręgowy w Warszawie przyjął mój wniosek i rozpozna kwestię łamania przez partię Włodzimierza Czarzastego artykułu 13. Konstytucji RP w związku z artykułem 256. kodeksu karnego, to mam wątpliwości, czy powinna nastąpić rejestracja list postkomunistów w nadchodzących wyborach - powiedziała Socha-Czyż „Niezależnej Gazecie Obywatelskiej”, której redakcja potwierdziła, że w godzinach popołudniowych jej pismo trafiło do PKW.

A oto najważniejsze fragmenty wniosku działaczki patriotycznej z Bielska-Białej:

Ewentualna faktyczna delegalizacja Sojuszu, samo głoszenie przez SLD programu odwołującego się do totalitarnych metod i praktyk działania systemu totalitarnego - komunistycznego, który został opisany w przyjętym przez Sąd Okręgowy w Warszawie wniosku, tworzy poważną wątpliwość, czy tego typu partia może uczestniczyć w akcie wyborczym. (…) W tym stanie rzeczy może się okazać, że ewentualni parlamentarzyści wybrani z list SLD, w razie wykreślenia z ewidencji partii politycznych Sojuszu, zostać mogliby wybrani do parlamentu RP z list organizacji, która łamie Konstytucję RP, a zatem i reguły demokratyczne.

Ciekawe, czy i co odpowie Państwowa Komisja Wyborcza liderce Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze

jozef2019.08.30 10:37
To jeżeli ktoś złoży taki wniosek na PiS to też należy wstrzymać rejestrację. Wasza głupota jest już powyżej Himalajów.
Pfft2019.08.30 11:37
Po ilości minusów, jakie dostajesz, wnioskuję, że w umysłach zwolenników PiS "domniemanie niewinności" jest takim samym niepotrzebnym reliktem III RP, jak niezależne sądownictwo.
kolaborant kordecki2019.08.30 10:37
Swedzi ja dlatego brata sie z Liroyem, ktory produkowal filmiki XXX