07.07.19, 20:30

Jerzy Bukowski: Mrzonki prof. Sadurskiego

Intelektualne zaplecze totalnej opozycji przygotowuje się już na możliwość przegrania przez nią jesiennych wyborów parlamentarnych i to w spektakularny sposób. Dosadnie świadczy o tym poniższy wpis profesora Wojciecha Sadurskiego ma Twitterze:

Jeśli PiS wygra - co nie daj Bóg! - i zechce zrealizować swe anty-konstytucyjne pogróżki kontroli nad mediami prywatnymi, podporządkowania ostatnich sędziów itp. - będzie to zwycięstwo pyrrusowe. Zobaczą, co znaczy nieposłuszeństwo obywatelskie i pożałują dnia, w którym wygrali.

Nie rozumiem jakie formy obywatelskiego nieposłuszeństwa ma na myśli prof. Sadurski, ale jego przekonanie o tym, że opozycja będzie po sromotnej klęsce w stanie poderwać do walki z demokratyczną zwycięzcą wyborów większość społeczeństwa jest najlepszym dowodem całkowitego oderwania od rzeczywistości.

Jerzy Bukowski

Komentarze

Stara Reperecka 2019.07.7 23:13
Czytałem całość. Bukowski skrócił, poprzestawiał zdania i pozbawił kontekstu wypowiedź Sadurskiego. To oszustwo.
szymek2019.07.8 9:41
Nie da się ładnych i przyjemnych dla ucha deklaracji tak poprzestawiać , aby wyszedł z tego taki obraz .....tak se ne da......jeśli takie tezy tam były , to są najważniejsze , a reszta to tylko ich maskowanie.......każdy złapany na tym gdy mu się wypsnie to czego ujawniać by niechciał , krzyczy o zdaniach wyrwanych z kontekstu........
tolo2019.07.7 22:53
To drobny pijaczek
anonim2019.07.7 21:07
profan Sadurski to wynalazek z Izraela zyczliwy ARON
Jahu2019.07.7 20:53
Profesorku jeśli ktoś wygrywa to wygrywa dzięki większości, więc uważaj z tymi swoimi groźbami bo nasza cierpliwość też ma swoje granice..i może być tak, że jak się większość dająca wygraną Pisowi wkur...i to z was tylko tęczowe piórka zostaną.
Mirek2019.07.7 20:49
Jeżeli taki ktoś jest profesorem to n ie dziwmy się że najlepsza polska uczelnia w rankingu światowym jest na 380 pozycji . To jest proste że jeżeli na uczelniach zatrudnieni są profesorowie - głąby to nic dobrego z tego nie wyniknie . Ale w najgorszej sytuacji są studenci bo co ich może nauczyć taki profesor - głąb ?! .