06.12.19, 07:30

Jerzy Bukowski: PiS powinno odwołać Włodzimierza Czarzastego

Zjednoczona Prawica prawdopodobnie stanie wkrótce przed poważnym wyzwaniem, ponieważ Konfederacja właśnie przygotowuje wniosek o odwołanie Włodzimierza Czarzastego z funkcji wicemarszałka Sejmu RP.

 

Jak zachowają się deklarujący patriotyzm i antykomunizm politycy ZP, kiedy przyjdzie im zagłosować w tej sprawie? Czy będą powoływać się wyłącznie na dobre obyczaje parlamentarne nakazujące mającemu większość w Sejmie ugrupowaniu zaoferować opozycji - w ramach parytetu - funkcję wicemarszałka oraz przewodniczących kilku komisji, czy też podzielą pogląd Konfederacji, że człowiek twierdzący, iż Armia Czerwona wyzwoliła Polskę w latach 1944-45 całkowicie dyskwalifikuje się jako polityk niepodległej Rzeczypospolitej?

Dla każdego rozsądnego polityka w III RP powinno być oczywiste, że ludzie wychwalający sowieckich zbrodniarzy, czyli publicznie propagujący zakazany w artykule 13. Konstytucji RP totalitaryzm nie powinni piastować odpowiedzialnych funkcji w życiu publicznym, a zwłaszcza wysokich funkcjach państwowych

Prawo i Sprawiedliwość oraz jego koalicjanci zachowali się niezbyt mądrze przy podziale parlamentarnych stanowisk. Szanując demokratyczny wybór Polaków, którzy wprowadzili do Sejmu i do Senatu Lewicę, powinni być jednak zdecydowanie bardziej ostrożni i powściągliwi przy rozdziale stanowisk w obu izbach.

Czy musieli pokornie przystać na kandydaturę postkomunistycznego zombie na wicemarszałka Sejmu, a Komisję ds. Rodziny oddać w ręce akurat takiej przedstawicielki tego samego ugrupowania, której przekonania są bardzo odległe od żywionych przez wyborców Zjednoczonej Prawicy? Mogli przecież wynegocjować lepsze personalne propozycje nie narażając się na gniewne pomruki własnego elektoratu, który nie rozumie tych decyzji i ma prawo czuć się oszukanym.

Opamiętanie przyszło nieco za późno i nie wiadomo jeszcze, jaki przybierze konkretny kształt. Jarosław Kaczyński musi jednak brać pod uwagę, że w tym parlamencie - o czym już tutaj pisałem - przeciwnikami jego formacji będzie nie tylko dobrze rozpoznana i szybko tracąca na znaczeniu Koalicja Obywatelska, ale także zachodząca ją z prawej strony energiczna Konfederacja oraz usiłująca zrehabilitować PRL sugestywna Lewica.

Jerzy Bukowski

Komentarze

obserwator2019.12.6 20:14
Jak PiS odwoła Czarzastego skoro pasuje im lewaczka na czele Komisji Rodziny!!??
Kieniewicz2019.12.6 14:35
Nie komentować przygłupa Sutenera z Krakowa
Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.6 13:52
Bukowski, zszedłeś już grubo poniżej poziomu, geniusza dziennikarstwa Matki Kurvy.!!!!!!
stanpio2019.12.6 11:29
Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią. "Bóg jest dla mnie źródłem wszelkiego dobra i siły. Żyję w obliczu Boga złączony jak najściślej z Chrystusem. Z życia Kościoła, z modlitwy i z sakramentów czerpię boskie życie dla duszy, aby je dawać innym, szerząc wokoło siebie Królestwo Prawdy i Dobra" - tak brzmią słowa z Komentarza do Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego Szarych Szeregów z sierpnia 1942 roku. "Baczność! Wodzu Najświętszy! Strzelec "Ćwik" melduje posłusznie swą gotowość i na rozkaz Twój staje do apelu. Jestem gotów w każdej chwili oddać życie w Twej świętej sprawie. Mam szczerą wolę przy wytrwałym dążeniu do doskonałości pełnić wierną służbę Tobie i Ojczyźnie, nieść pomoc bliźniemu i być posłusznym Twoim rozkazom. Tak mi dopomóż, Chryste Panie, Boże i Ty, Królowo Ludu Polskiego" - taki apel powtarzał codziennie w roku 1944 harcerz Szarych Szeregów i żołnierz batalionu "Zośka" Tadeusz Milewski "Ćwik". Akcja M Żołnierzy Szarych Szeregów: Młodość, Miłość, Mickiewicz. Działali oni wedle przesłania modlitwy, która była kolportowana w marcu 1943 roku. Fragment jej brzmi: "Panie Jezu Chryste, dodaj mocy i światła wszystkim Polkom i Polakom cierpiącym pod przemocą wrogów i na wygnaniu. Uzbrój ich wielkodusznością i dzielnością, aby Słowo Twoje stało się w Polsce ciałem. Spraw, abyśmy przy Twojej przemożnej pomocy potrafili wywalczyć nową, wolną Polskę".
POLA..2019.12.6 11:05
przeciez czarzasty i inne komuszki prapaguja komunizm ktory jest zakazany dlaczego takich dzialaczy nie odsuwa sie od POiltyki i zycia publicznego, koalicja sld do rozwiazania,ustalcie ustawy nie tylko dla esbekow ale i im POdobnym,dotyczy to rowniez sedziow nie respektujacych prawa,czynnych POlitykow prawnych,do POlityki musza trafiac ludzie najpierw zlustrowani na kazdym szczeblu. widzimy co mamy w kazdej dziedzinie zycia a najgorsze ,ze wnukowie prawnukowie ucza mlodziez i dzieci
Elektor2019.12.6 9:54
Posady i Synekury dla beki nazywający siebie partią prawicową i to szumnie się zrobili jeszcze Zjednoczoną Prawicą z chwilą wejścia Konfederatów do Sejmu będą mieli coraz częściej kłopoty. Swój twardy elektorat wiadomo że utrzymają, mohery, rozmaite młotki od pługa granatami odrywane, ciemne masy, sporo ich, ale też wielu uczciwych w miarę rozgarniętych a dotąd zapatrzonych w TVP wyborców zacznie spostrzegać, że PiS to post PZPR uświęcone kropidłem, a nie żadna Prawica.
Dam2019.12.6 7:52
Jakby mieli odwoływać ludzi za mówienie głupot, to nikt by w sejmie nie został.
ed2019.12.6 9:23
Komuchów z natury powinno się odwoływać z wszystkich stanowisk państwowych. Dlaczego piętnuje się faszyzm a komunę się pobłaża. Przecież, to faszyści uczyli się od komuny jak zniewalać człowieka. Poza tym to szczyt bezczelności, żeby komuna oskarżała Polaków o faszyzm. Każdy komuch z automatu wysyłany do Moskwy
Elektor2019.12.6 10:34
Obecnie z automatu wysyłany do Brukseli. Z resztą się zgadzam.
guess who2019.12.6 7:38
Radny Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Pitucha musi zapłacić pięć tysięcy złotych za pomówienie organizatora Marszu Równości w Lublinie. Sąd utrzymał wyrok. Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w lipcu, jednak Tomasz Pitucha odwołał się od niego do sądu wyższej instancji. Radny przekonywał, że nie miał zamiaru nikogo urazić, a jego wypowiedź nie dotyczyła konkretnej osoby. Polityk został skazany za pomówienie oraz karę grzywny w wysokości pięciu tysięcy złotych, która ma zostać wpłacona na rzecz stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie.