23.10.21, 08:47Fot. wikipedia - domena publiczna

"Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie!"

I Czytanie

Rz 8, 1-11

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Teraz dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci. Co bowiem było niemożliwe dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, tego dokonał Bóg. On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla usunięcia grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech, aby to, co nakazuje Prawo, wypełniło się w nas, o ile postępujemy nie według ciała, ale według Ducha.

Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha – do tego, czego chce Duch. Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha – do życia i pokoju: ponieważ dążność ciała jest wroga Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna. A ci, którzy według ciała żyją, Bogu podobać się nie mogą. Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka.

Jeżeli zaś ktoś nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. Skoro zaś Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na skutki grzechu, duch jednak ma życie na skutek usprawiedliwienia. A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa Jezusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.

 

Oto słowo Boże.

 

Ewangelia

Łk 13, 1-9

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

W tym czasie przyszli jacyś ludzie i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar.

Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie».

I opowiedział im następującą przypowieść: «Pewien człowiek miał zasadzony w swojej winnicy figowiec; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: „Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym figowcu, a nie znajduję. Wytnij go, po co jeszcze ziemię wyjaławia?” Lecz on mu odpowiedział: „Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem; i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć”».

 

Oto słowo Pańskie.

brewiarz

Komentarze

Kościół Katolicki2021.10.23 20:21
to największy Amber Gold wszechczasów. "Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie!" Ale KK obiecuje wam zbawienie (gwarantowane w złocie!) jeżeli będziecie się słuchać, utrzymywać funkcjonariuszy i płacić dziesięcinę.
skurwysyn2021.10.24 5:55
No a jak się czyta jak wygląda niebo w biblii - wspaniałe miasto z ogromnymi wieżami ze złota mury z rubinów i innych drogich kamieni - aż chce się ćwiczyć w miłosierdziu kiedy twoja żona idzie robić lachę następnemu.
Jest Fronda? Jest weekendzik? Jest LOLcontent!2021.10.23 17:26
jw.
Anonim2021.10.23 10:16
Zarządzanie strachem podstawą technik manipulacyjnych czarnych pijawek.😁😁😁
rebeliant2021.10.23 11:04
Ale i tak nie można ich ignorować, gdyż taki stan rzeczy mówi nam w jaki sposób funkcjonuje ludzka psychika.
HD2021.10.23 14:03
Bolszewizm w ZSRR 80000 ofiar wsród duchowieństwa rożnych wyznań, cerkwie i Kościoły zburzone lub przerobione na muzea ateizmu, zakaz praktyk religijnych itp. Polska w okresie hitlerowskiej okupacji- Intelligenzaktion- ok.3000 ofiar wsród księży katolickich, w tym połowa zgineła w obozach koncentracyjnych. Hiszpania w czasie wojny domowej. Komuniści mordują 6832 członków kleru katolickiego, zburzonych 2000 świątyń, zabitych kilkadziesiąt tysięcy wierzących świeckich itp, itp. Bolszewizm i Hitleryzm w walce z chrześcijaństwem a w szczególności katolicyzmem to realizacja planów obłędu szatańskiego. Takim jak ty marzy sie powtórka z historii...
czekista2021.10.23 10:11
Te slowa sa jak szantaz; " Uznajcie mnie albo zginiecie ". Jam jest Bog wasz i innego nie macie prawa miec. Sa to slow Chrystusa czy skryby biblijnego?
Diabeł2021.10.23 10:09
"ponieważ dążność ciała jest wroga Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna." -Co jest bałwanie dążnością ciała skoro mamy dwie płcie i kilka rodzajów obojnactwa - a wy ukrywacie że męska potrzeba małżeństwa jest dla was grzechem -swoimi błogosławieństwami. A zarazem udajecie nimi że taka jest wola boga - a po cichu kiedy wasza wspólnota mówi że mają za te małżeństwa cierpieć - czyli za brak woli u mężczyzn - za niepowstrzymywanie popędu i braku miłosierdzia dla rozwiązłości kobiet - nikt z was się nie wstawia i nie daje obrony tym którym wcześniej błogosławiliście. Należy wam się wieczne piekło za takie sądzenie wy śmie ę ci.
fdf2021.10.23 10:04
Bug postawił na Kaczyńskieigo i Łysego w wejściu do kościoła. Oni tam na górze dobrze wiedzą że modlitwa to pic tu trzeba motłoch za ryja trzymać.
kujawianka2021.10.23 9:38
PRZED CHWILĄ NAPISAŁAM,ŻEBYŚMY BALI SIĘ BOGA,BO NIEDŁUGO KONIEC ŚWIATA. WYCHODZĘ ZE STRONY I CO MI PAN JEZUS MÓWI:JEŚLI SIĘ NIE NAWRÓCICIE- TO ZGINIECIE! TO DO NIE DOTYCZY POLSKI OPOZYCJO W POLSCE, UE I CAŁY ŚWIECIE !POLSKA JEST NARODEM WYBRANYM PRZEZ BOGA I TYLKO ONA PRZETRWA,ALE NAJMNIEJ UCIERPI-TO NIE ZNACZY ,ZE POLSKIE ŚWINIE ,KTÓRE PIŁOWAŁY KRZYŻ CHRYSTUSA NIE UCIERPIĄ. TO SIĘ ZDARZYŁO TYLKO W POLSCE,NIKT TEGO NIEGDZIE NA ŚWIECIE NIE ZROBIŁ. POLACY ZHAŃBILIŚCIE KREW JEZUSA CHRYSTUSA I TEŻ ZA TO UCIERPICIE!
Anonim2021.10.23 9:56
Brzmisz jak twój idol - HITLER!
Anonim2021.10.23 10:16
Buhahahahhaaaaaaaaa 😁😂🤣😂😁
AAAtomek2021.10.23 8:59
Jak się PiS nie nawróci to zginie. Brawo Żydowski Bogu!
Anonim2021.10.23 9:37
Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie». Odnieś to więc do siebie, miast wytykać paluchem innych.
AAAtomek2021.10.23 10:34
Wierzenia, mity i półprawdy katolickie obowiązują tylko katolików. Sorry misiu.
Anonim2021.10.24 0:43
Właśnie się na nie powołałeś, kotku.