12.07.18, 09:30

Jest nowy trener piłkarzy. Brzęczek za Nawałkę

Nowym tenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej został Jrzy Brzęczek. Jego prezentacja będzie miała miejsce w poniedziałek 23 lipca. ,,W ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do czasu oficjalnej prezentacji zarówno PZPN, jak i Jerzy Brzęczek, nie będą udzielali dalszych komentarzy'' - podał PZPN.

Jerzy Brzęczek to były piłkarz, grał między innymi w Lechu Poznań, Górniku Zabrze, GKSie Katowice i szeregu klubów zagranicznych. Pełnił rolę pomocnika. Wielokrotnie wystąpił też w polskiej reprezentacji, strzelając łącznie cztery bramki. W 1992 roku był kapitanem drużyny, która na Olimpiadzie w Barcelonie zdobyła srebro.

W 2010 roku Brzęczek zaczał trenować Raków Częstochowę, w której zresztą rozpoczynał karierę piłarską. Umowę rozwiązano w 2014 roku na prośbę głównego sponsora po ,,serii nieudanych meczów''. Brzęczek przeszedł wówczas do Lechii Gdańsk, którą trenował przez niespełna rok. Następnie kierował GKS-em Katowice, a wreszcie od 11 lipca 2017 Wisłą Płock. Drużyna osiągnęła pod jego kierownictwem 5. lokatę w Ekstraklasie (rok wcześniej była na miejscu 12.).

mod/fronda.pl