22.12.15, 14:29

Joanna Lichocka dla Fronda.pl: Lisem nie warto się zajmować

Tomasz Lis na ostatniej demonstracji Komitetu Obrony Demokracji nader wyraźnie opowiedział się przeciw obecnemu rządowi. Jak możemy ocenić postawę dziennikarza? Zdaniem posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej w ogóle nie ma sensu zajmować się osobą redaktora Lisa.

Joanna Lichocka stwierdziła w wypowiedzi dla naszego portalu, że obecną działalność Tomasza Lisa należy ignorować:

„Jestem w ogóle przeciwna temu, żeby zajmować się tym panem. Tomasz Lis to osoba, która już dawno postawiła się poza zdolnością honorową, czyli zdolnością do podjęcia z nim jakiejkolwiek dyskusji. Wypowiedzi Tomasza Lisa zarówno na tej demonstracji, jak i poprzednie, traktuje jako zachowania, które po prostu należy ignorować. Wykraczają dalece nie tylko poza zasady prowadzenia debaty publicznej, ale również poza podstawowe reguły dobrego wychowania”.

Zdaniem Lichockiej działania Lisa to dramatyczna próba obrony przed stratą obecnej pozycji:

„Wystąpienie Lisa na demonstracji KOD to rozpaczliwa próba obrony uposażenia. Ten pan traci w tej chwili potężne źródło dochodów, jakie przynosiła mu praca w telewizji publicznej. Prawdopodobnie traci również zasilanie prowadzonego przezeń portalu przez instytucje państwowe i spółki Skarbu Państwa. Jego obecne zachowanie wynika z rozpaczy za utraconymi pieniędzmi. Poprzednia władza karmiła Lisa, zaś teraz nikt go nie będzie już zasilać finansami i on zdaje sobie z tego sprawę”.

Dodała również:

Ta rozpacz wynika także z tego, że teraz to ile jest wart będzie weryfikował rynek, a nie uznaniowo władza. A nie sądzę, by ktoś go dziś cenił jako dziennikarza. Myślę, że on to też wie. Może być używany przez postkomunę do walki z PiS ale nigdy nie będzie miał znaczenia.

Na koniec posłanka jeszcze raz zaapelowała, by nie zajmować się obecnymi działaniami Lisa:

„W ogóle bym się tym panem nie zajmowała. To jest tak, jakbyśmy się zajmowali tym, co robi redaktor naczelny tygodnika „NIE”, czy śledzili wypowiedzi Grzegorza Woźniaka z Dziennika Telewizyjnego w PRL. Nie warto się tym zajmować, ani emocjonować. Mamy do czynienia z agresją ludzi, którzy tracą swoje wpływy i źródła dochodów. Jest to wprawdzie bardzo prymitywne ale nie należy się w ogóle tym przejmować”.

emde/Fronda.pl

ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PROJEKT OBYWATELSKI, KTÓRY PODSUNĄŁ PIOTR SEMKA, CZYLI BUDOWA KOMITETU OBRONY POLSKI (KOP) BY POKAZAĆ, ŻE ULICE NIE SĄ TYLKO DLA LISÓW, HIEN I INNYCH.

POLUB I WŁĄCZ SIĘ!

Komentarze

anonim2015.12.21 20:31
Słusznie kobieta mówi. Lis już dawno stracił zdolność honorową więc nie warto sobie nim głowy zawracać. I w taką desperację wpadać? Mało się do tej pory nachapał? Tym ludziom nigdy dość...
anonim2015.12.21 20:33
Joanna Lichocka kolejna dziennika która liczy na krocie po nacjonalizacji PiS. Porównuje TVP do czasów PZPR, a wystarczy pooglądać tv republikę i mamy najczystszy „styl dzienników stanu wojennego, ile Kroniki Filmowej z lat pięćdziesiątych” . Siedzą smutasy i snują bez końca teorie spiskowe.
anonim2015.12.21 20:56
@marektalarek - płatny specjalista od wszystkiego. Jak w Misiu - "ja wam wszystko wyśpiewam"
anonim2015.12.21 21:30
Lis to już polityczno dziennikarskie truchło. Skończy na zmywaku w Berlinie.
anonim2015.12.21 21:58
Joanna "zmień temat"...
anonim2015.12.21 22:28
MarekTalarek wyborcza już liczy straty, bez ogłoszeń Michnik splajtuje, kup na zapas wyborczej gazety bo czas tego komunistycznego brukowca mija, pachołku Michnika.
anonim2015.12.21 22:31
Versus jesteś wojakiem Michnika, takich prostackich życzeń jak twoje pan Pięta nie potrzebuje, do swych towarzyszy broni z czerskiej ślij braterski POcałunek.
anonim2015.12.21 22:32
Død Andrik Renia Kim to baba a jeszcze większe babsko jest z Wielowiejskiej.
anonim2015.12.22 4:58
Może i jego czas się faktycznie kończy, ale nie należy zapominać, że takie ponure typy są bardzo użyteczne dla wrogów Polski. Ten pan już zresztą jest opłacany z nimieckiej kieszeni i swoim panom może jeszcze oddać trochę przysług.
anonim2015.12.22 10:09
Jeśli lis jest stronniczym dziennikarzem to jaką dziennikarka była Lichocka która za zasługi została posłanką jedynie słusznej partii