02.09.13, 11:17Marek Jurek (fot. Fronda.pl)

Jurek: Nie – dla ideologii gender w polskich szkołach! Nie – dla dezorganizacji

Sześć lat rządów Platformy Obywatelskiej to czas rosnącej nieodpowiedzialności władzy wobec problemów wychowania młodych Polaków. Od dewastacji nauczania historii władza przeszła do podważania zasad wychowawczych jako takich. Miarą tego jest przyjęcie bez protestu zaleceń WHO, zakładających totalną seksualizację wychowania dzieci. Szczególną odpowiedzialność za tę politykę ponoszą minister edukacji narodowej, pani Krystyna Szumilas, minister równouprawnienia, pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, i sam premier Donald Tusk.
Przypominamy, że zalecenia WHO zakładają, iż dzieci od przedszkola należy zachęcać do masturbacji, w wieku lat dwunastu powinny już nawiązywać kontakty w celu „uprawiania bezpiecznego i przyjemnego seksu”, umiejąc „skutecznie stosować prezerwatywy i środki antykoncepcyjne”, tak, by mając lat piętnaście dziewczęta i chłopcy, mając już dawno inicjację seksualną za sobą, krytycznie oceniały „normy kulturowe w odniesieniu do ludzkiego ciała” oraz „normy religijne w odniesieniu do ciąży”. Krótko mówiąc, żeby odrzucały etykę chrześcijańską, wstyd i odpowiedzialność za poczęcie dziecka.

Ta sama władza – już z własnej inicjatywy – kieruje do nauczycieli podręcznik „Lekcja równości”, przygotowany przez środowiska homoseksualne. Zaleca się w nim zapraszanie na lekcje szkolne aktywistów homoseksualnych i „biseksualnych”, aby budzić zainteresowanie dzieci ich stylem życia i ćwiczyć je w „tolerancji”.

Wzywamy władze do wycofania się z tej antywychowawczej polityki. Szczególnie do odwołania tzw. programu działań na rzecz równego traktowania, którego istotą jest odrzucenie definicji rodziny złożonej z ojca i matki, co stanowi już nie tylko negację cywilizacji chrześcijańskiej, ale po prostu samych podstaw życia społecznego.

Tę politykę, opartą na pogardzie dla etyki życia rodzinnego, poprzedzała od lat bezczynność wobec realnie postępującego kryzysu rodziny i kryzysu demograficznego. Dziś pod pretekstem jego skutków zamyka się wiejskie szkoły, a pracę – czasem z dnia na dzień – traci siedem tysięcy nauczycieli. Władza stawia samorządy w sytuacji bez wyjścia, a potem zrzuca na nie odpowiedzialność. W ten sposób za niszczeniem podstaw edukacji idzie niszczenie jej organizacyjnych struktur.

W tej sytuacji konieczna jest mobilizacja społecznej odpowiedzialności środowisk rodzicielskich i nauczycielskich oraz wszystkich, którym zależy na przekazaniu naszym dzieciom i młodzieży wartości naszej kultury. Prawica Rzeczypospolitej będzie informować społeczeństwo o wszelkich działaniach władz podważających zasady wychowania w polskich szkołach i mobilizować opinię publiczną do działań na rzecz edukacji narodowej wiernej zasadom naszej kultury. 

Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej

oprac. MBW

Komentarze

anonim2013.09.2 11:27
sobie Jurek może krzyczyć "nie", a nawet, jeśli chce, "Allahu Akbar", i tak nikt z jego zdaniem nie będzie się liczył (mam na myśli jakąkolwiek władzę).
anonim2013.09.2 11:43
Jurek dobrze gada. Inteligentny i kulturalny czlowiek, ktory w sferze obyczajowosci i polityki edukacyjnej jest cennym sprzymierzencem.
anonim2013.09.2 12:09
@Częstochowski Zły pomysł.
anonim2013.09.2 12:09
@Częstochowski Zły pomysł.
anonim2013.09.2 12:18
CzęstochowskiPoeta "A może byście uczniów spytali, co o tym myślą?" Jak można tak traktować młodych ludzi (właściwie chodzi o dzieci), którym należy się wychowanie. Dzieci się wychowuje, tzn., że bierze się je za rękę i prowadzi się. A tu jakiś pomysł debaty z uczniami na tym czego chcą lub nie chcą. Na tym włąśnie polega istota wychowywania wpisana w edukację, że mówi się co będzie i egzekwuje się. Inną sprawą są treści jakie będą przekazywane.
anonim2013.09.2 12:21
@Częstochowski Poeta "A może byście uczniów spytali, co o tym myślą?" O zdanie zawsze warto zapytać ale to na rodzicach ciąży odpowiedzialność za wychowanie dzieci. (niestety rodzice często cedują te obowiązki na szkołę)...
anonim2013.09.2 12:31
"Byłoby durną, okrutną dobrocią naradzać się z dziećmi co do ich przyszłości. Musimy za nie decydować, by zaoszczędzić im rozterek, które, zamiast pomnażać ich siły, pozbawiają okazywanego nam dotąd zaufania. To samo tyczy się rządzonych i rządzących" - mówił Antoine Rivarol z pewnością mądrzejszy od wychowanków michnikow i palikotow, a którzy obrali sobie Frondę do wygłaszania swych poronionych poglądów.
anonim2013.09.2 13:00
Za późno proszę pana. Polska szkoła przestaje istnieć programowo.Od stycznia 8 godzin nauczyciel spędza ( dobre słowo) w szkole, ma darmowe godziny pracy , kawałki etatu, miesiąc wakacji. O pieniądzach tutaj dyskretnie nie mówimy bo to za smutne. Prestiż poniżej sprzedawcy w supermarkecie.Jak pan myśli- kto zostanie żeby zgasić światło? Jakich nauczycielek ( bo panowie już dawno opuścili ten wrak) należy się spodziewać? Odpowiedż znajdziemy w lecznictwie- kto wyjechał kto został. Jest już prosze pana pozamiatane. Taka była wola ludu który za to płaci.
anonim2013.09.2 13:01
Cz.p. "Jeżeli uważają, że potrzebna byłaby im taka wiedza, to czemu nie?" A czy to nie jest czasami taka " wiedza" jak kiedyś marksizm-leninizm?
anonim2013.09.2 13:06
Wychowanie ciąży rodzicach. to jest jasne. Brak jest jednak dziś tego dystansu dorosły a dziecko, który pozwalał chociażby na zwrócenie uwagi młodemu człowiekowi. W rzeczy samej wychowanie płynęło od wszystkich, ale i światopogląd był mniej-więcej jednolity, co bardzo ułatwiało. Z tego dla dziecka wynikało bezpieczeństwo w postaci przekazania wzoru ról i postaw. Myślę, że dużym błędem jest dziś odejście od wychowania do społeczeństwa i dla społeczeństwa, co jest prawdziwym wychowaniem dla dobra dziecka. Przeciwieństwem tego jest dzisiejsze wychowanie dla niego samego taki "ażeby miało wszystko i było szczęśliwe". Skupienie jedynie na dziecku czyni z niego egoistę, tj. szkodzi mu.
anonim2013.09.2 13:45
najlepiej zapytac się dzieci czy chca chodzic do szkoły ! tego typu myślenie jak przedstawil kolega @częstochowski jest nie dość że zaskakujące, co szokujące ! Ze taki człowiek umie wogóle pisać i obslugiwac komputer ... szok ! Już byle chlop ze wsi co z widłami całe zycie gnój przewala bo lubi, wie, jak wychować małego dzieciaka na dobrego człowieka ..nie od razu mądrego, ale DOBREGO !..a tu mamy widzę jakiś składzik troli na forum Frondy !
anonim2013.09.2 14:03
LUdzie !!!Samogwałt na narodzie!!
anonim2013.09.2 14:25
"(...) kryzysu demograficznego. Dziś pod pretekstem jego skutków zamyka się wiejskie szkoły, a pracę – czasem z dnia na dzień – traci siedem tysięcy nauczycieli." No a jak pan Jurek sobie to wyobraża? Gminy mają utrzymywać puste szkoły, a rząd ma najlepiej do tego dopłacać?
anonim2013.09.2 19:18
Polityka deprawacji dzieci jest dla mnie zupełnie niezrozumiała. To jak wyrok na pokolenie rodziców. Na zachodzie dzieci wychowywane w ten sposób dzis eutaniją swoich rodziców.
anonim2013.09.2 23:49
http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE GLOBALNA REWOLUCJA SEKSUALNA Likwidacja wolności w imię wolności Globalna rewolucja seksualna, propagowana przez ONZ i Unię Europejską, wkradła się do polityki, instytucji władzy i placówek oświatowych. Tam stopniowo, za plecami opinii publicznej, zrodził się z niej ogromny program przekształcenia społeczeństwa, który burzy podstawy demokracji i przybiera coraz bardziej totalitarny kształt. Gabriele Kuby, socjolog z wykształcenia i matka trojga dzieci, od czasu przejścia na katolicyzm w 1997 roku zajmuje się w licznych publikacjach i wykładach krytyczną analizą ideologii genderowej oraz jej destrukcyjnym wpływem na współczesne społeczeństwa, jak i przyszłe pokolenia. Miejmy nadzieję, że ta książka - rzetelna, bezkompromisowa i daleka od "poprawności politycznej" analiza wdrażanej na naszych oczach globalnej rewolucji kulturowej - otworzy oczy i sumienia także odpowiedzialnym za politykę, Kościoły, kulturę i społeczeństwo, aby z przekonaniem stawali w obronie godności człowieka i opartego na niej systemu wartości
anonim2013.09.3 0:16
Destruktor polski w swojej zuchwałości ma jeszcze dwa lata, na swoją destrukcję. To jest blef ze Tusk przyczyni się do rozpisania nowych wyborów. Ma jeszcze tyle do zniszczenia, a w tej destrukcji ochoczo mu pomagają Posłowie z PSL. Jak się okazuje mamy słabych Posłów, dla kasy wszystkie ustawy poprą jakie pod nos podstawi im Tusk.