13.08.14, 10:45Kabaret Limo nie wystąpi w Rabce. Przez żarty z papieża (fot. Wikipedia)

Kabaret Limo nie wystąpi w Rabce. Przez żarty z papieża

Kabaret Limo miał wystąpić w Rabce 15 sierpnia. Joanna Lelek, dyrektor rabczańskiego Miejskiego Ośrodka Kultury, najpierw zgodziła się na przedstawienie, jednak później zmieniła zdanie.

„Przeglądałam programy Kabaretu Limo i jestem zszokowana. Obraża moje i nie tylko moje uczucia religijne. Dlatego nie wyobrażam sobie występu takiego kabaretu w Rabce-Zdroju. W związku z powyższym nasze dotychczasowe uzgodnienia telefoniczne uważam za nieaktualne. Jeszcze w Święto Wniebowzięcia NMP!" - taki list otrzymała od Lelek menadżerka Limo.

Cofnięcia zgody na występ Limo miała się domagać sama burmistrz Rabki, która jest bezpośrednią przełożoną dyrektorki MOK. „Panowie z Limo mogą sobie występować w Rabce gdzie chcą, ale nie w obiekcie gminnym. Ja z publicznych pieniędzy nie muszę dokładać do marnych wygłupów” - przyznała w rozmowie z „Wyborczą” Ewa Przybyło. Burmistrz obawiała się także, że mogłaby zapłacić karę za żarty Limo i przypomniała, że taką karę na telewizję nałożyła KRRiT.

Kabaret niewiele robi sobie z odmowy występu w Rabce. Menadżerka satyryków tłumaczy, że każda forma cenzury to dla nich reklama. Limo zamiast w Rabce, wystąpi więc w Szczyrku.

MaR/Wyborcza.pl

Komentarze

anonim2014.08.13 11:20
@Gurb - przecież ona nie chce nikomu ograniczać "wolnosci swiatopogladowej": „Panowie z Limo mogą sobie występować w Rabce gdzie chcą, ale nie w obiekcie gminnym" Ciekawe co na to szczyrkowianie.
anonim2014.08.13 11:57
No i objawili sie Ci, co czytac ze zrozumieniem ... dlaczego p. burmistrz nie chce Limo? Bo BOI SIĘ KARY takiej jak za "występ" limo nałożono na TVP ...
anonim2014.08.13 12:03
Chryste, ja rozumiem, że burmistrz miasta może być wierząca, ale jako urzędnik świecki mogłaby się wznieść na ten minimalny poziom bezstronności ideologicznej i jakiegoś dystansu do świata po prostu. W końcu kabaret Limo nie drze Biblii, ani nie nazywa jej "gównem", nie uprawia żadnej propagandy - oni sobie tylko żartują, w dodatku w zabawny sposób. Trzeba zupełnie nie mieć dystansu i przede wszystkim poczucia humoru, by się tym bulwersować i obrażać się na nich. Bez przesady, zakazywanie poczucia humoru to już przegięcie.
anonim2014.08.13 12:11
Kurcze mam z nimi kłopot, żarty mają super, genialne pomysły, tylko za punkt honoru chyba uznali przełamywanie tabu. Pan Wojtek nawet gdzieś tam wypalił, że to i tak marna część pomysłów Pana Abelarda w kwestii łamania tabu. Może to związki z TVNowskim szkłem nadają taki kurs? :D Ogólnie twórczość mają na 6 prócz tych paru skeczó "katolickich"
anonim2014.08.13 12:27
Od teraz będziecie wrzucać ten sam news co miesiąc? http://www.fronda.pl/a/limo-nie-wystapi-w-rabce-za-to-ze-drwi-z-katolikow,39249.html
anonim2014.08.13 12:32
@Konkwistador - w chwili obecnej katolicy są w głębokiej defensywie, fanatycy antykatoliccy czują się w tym katolickim kraju jak ryby w wodzie, a... ...gdy ktoś, choćby delikatnie, skrytykuje nietykalne ikony ich cywilizacji tj. zboków, Żydów itp., następuje atak. Zrozum, iż wiele osób też sobie "tylko żartuje" z tak zwanych "gejów", w dodatku w zabawny sposób. A mimo to okazuje się, że ci "geje" nie mają wobec tych żartów ani dystansu, ani poczucia humoru. W sytuacji takiej dysproporcji należy zwyczajnie monitorować jakąkolwiek krytykę naszej religii, a nie zastanawiać się, czy ten pajac obraził nas, katolików, czy nie. Żydostwo nie ma takich dylematów - każdy kto kwiknie cokolwiek niewłaściwego na ich temat to antysemita, którego wymiar sprawiedliwości zobligowany jest ścigać i karać i to z urzędu. Gdy dojdziemy do równowagi pod tym względem, możemy tolerować również żarty z katolików i papieża w przestrzeni publicznej. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi..
anonim2014.08.13 12:43
Przykład prześladowania ludzi o innych poglądach.
anonim2014.08.13 12:44
@Jack_Holborn® No rozumiem, rozumiem, ale nie całkiem się zgodzę. Akurat na dowcipy lewacy sobie w miarę pozwalają. Ot, choćby ten nieśmiertelny skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju https://www.youtube.com/watch?v=mO7qgEsL1oM Sam Abelard Giza, lider kabaretu Limo, bywa bardzo niepoprawny politycznie w swoich stand-up'ach. Uważam, że po prostu humor to jest taka dziedzina kultury, w której powinno się pozwalać na nieco więcej. I w sumie zawsze tak było, nawet za komuny ;) Śmiech to zdrowie.
anonim2014.08.13 13:07
No wiesz, ich "Wizyta księdza" też nie obraziła akurat Kościoła, tylko miała dopiec tym katolikom od siedmiu boleści. Człowiek dostaje skarb. A jak z tego skarbu skorzysta, zależy tylko od niego.
anonim2014.08.13 13:42
Brawo dla mieszkańców Rabki, że wybrali takiego burmistrza, oby więcej takich.
anonim2014.08.13 16:14
Hipokryzja Frondy siega gwiazd, przekonuje sie zawsze kiedy tu zagladam, choc zagladam dlatego, ze czasem jest z kim podyskutowac w komentarzach. Bardzo lubie kabaret Limo bo jest genialny, pasuje mi tak jak Neoneowka. Ale ALE ! Jesli Pani burmistrz miala takie prawo zeby odwolac ten wystep to ... miala i juz. Na ty polega demokracja. Jesli wiekszosc mieszkancow Rabki wybrala Pania burmistrz a ta podejmuje taka decyzje to reszta powinna ja uszanowac. Ja ja szanuje pojade do Szczyrku. Jesli im sie nie podoba to w nastepnych wyborach prosze zmienic Pania burmistrz. Na tym to polega. Natomiast sprawa obazy uczuc religijnych powinna jak najszybciej zniknac z naszego prawodawstwa. To kretynizm jest i tyle. I prawda jest ze wiecej jest skeczow osmieszajacych gejow niz kosciol a jakos nie slyszalem zeby geje zabraniali wystepu jakiegos kabaretu.
anonim2014.08.13 16:42
Ale ło co chodzi? Wpuści się Iwana i Delfina albo inne Boyz i kiełbaska i pywo będzie się sprzedawać lepiej. Tłumowi więcej nie trza ... Po co masować mózgi, wystarczy pomasować jelita ...
anonim2014.08.13 21:02
No i bardzo dobrze. Dla takich "artystów" jak LIMO zarezerwowane są imprezy z okazji 22 lipca, 9 maja czy 7 listopada. @arbiter - znów posługujesz się logiką n poziomie gimbusa. Trzeba pić alkohol aby przekonać się, że można się nim upić? Należy brać herę aby przekonać się, że uzależnia? Trzeba wkładać paluch do kontaktu aby przekonać się, że prąd "kopie" itd, itd, itd. Chłopie nie kompromituj się wreszcie, nie piszesz na gazeta.pl!
anonim2014.08.14 17:43
Popieram decyzje Pani burmistrz. Jako Katoliczkę urażają mnie treści propagowane przez ten trzeciorzędny denny kabaret bez sumienia moralnego. Jakim prawem mają czelność naśmiewać się w wartości moralnoreligijnych? Kto za to odpowiada? na szczęście rozwiązali ten żydowski pożalsię Boże kabaret. Treści ktore wygłaszają demoralizują młodzież i sieja ferment w społeczeństwie. Kto w ogóle zezwolił na występ tego czegoś i to w publicznej telewizji. Oto mamy przykład jak pieski tuska i wiadome środowiska lewicowe próbują oczerniać dobre imię kościoła i żartować sobie z biednych starszych i schorowanych ludzi i nazywają ich terrorystami na wzór islamski. TO JEST SKANDAL!
anonim2014.08.17 8:56
Siostry i bracia katolicy. Odwagi! Musimy dawać świadectwo o swojej wierze! ZAWSZE! WSZĘDZIE! WOBEC KAŻDEGO! BEZ WZGLĘDU NA KONSEKWENCJE! "Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie" (Mt 10,16)