08.10.13, 09:22Jarosław Kaczyński (fot. Fronda)

Kaczyński: zbudujemy tyle mieszkań co za Gierka!

Jarosław Kaczyński skrytykował obecną pomoc rządu odnośnie programu mieszkaniowego dla młodych. "Młodzi ludzie kupują często mieszkania na rynku wtórnym, w gorszych starszych budynkach, bo tylko na takie ich stać. Dopłaty dostaje się tylko do apartamentowców. Tak nie może być" - mówił prezes PiS.

W zamian powiedział, że "my [PiS] mamy program mieszkaniowy nieporównanie szerszy i lepszy" - obiecywał prezes i dodał: "PiS będzie chciało stworzyć mechanizmy, które pozwolą budować w kraju 300 tys. mieszkań rocznie. Tak jak za Gierka. Bo za Gierka budowano 300 tys. mieszkań rocznie".

Sm/Tvn Warszawa

Komentarze

anonim2013.10.8 9:28
o czym ten koleś mówi? po co komu mieszkanie jak nie ma pracy
anonim2013.10.8 9:38
"PiS będzie chciało stworzyć mechanizmy" czytaj: powołać jakąś komisję, zatrudnić biurokratów do obsługi programu, podnieść podatki bo przecież z kogoś trzeba zedrzeć aby uszczęśliwić kogoś innego. Efekt: co bogatsi i cwańsi wymigają się od płacenia podatków, ba, nawet może załapią się na program mieszkaniowy Kaczyńskiego bo mają zdolność kredytową. A kto ucierpi? Najbiedniejsi. Bo biedak nie oszuka na podatku. I nie załapie się na mieszkanko od Kaczyńskiego bo nie stać go nawet na wycieraczkę i klamkę do drzwi. Czyli z podatków biedoty (np. VAT z żywności) PiS będzie fundował mieszkania klasie średniej. Czysty socjalistyczny obłęd..
anonim2013.10.8 9:40
tragiczne jest to, że polactwo wierzy w takie utopijne mrzonki
anonim2013.10.8 10:13
Nie, no pewnie! Dajmy szansę Tuskowi! Przecież nikt mu nie daje szansy... A z was tępe dzidy.
anonim2013.10.8 10:15
dajmy szansę partiom spoza parlamentu to nasza jedyna szansa
anonim2013.10.8 10:22
Programy takie jak obecny "Mieszkanie dla młodych" napędzaja kasę bankom kredytującym oraz podnoszą cenę mieszkań. Czyli UTRUDNIAJĄ życie młodym ludziom o średnich dochodach. Dla nich najlepszą pomocą będzie pozwolenie, by gospodarka swobodnie się rozwijała.
anonim2013.10.8 10:26
I każdemu po 100 milionów.
anonim2013.10.8 10:28
A może by tak wspomóc... właśnie tych którzy szukają starych mieszkań? Przecież to jest chore, cały ten aktualny system - jak również ten który chciałby wprowadzić Kaczyński - jest zaprojektowany aby wspomóc firmy budujące. Tymczasem, w moim mieście (Bydgoszcz), śródmieście się wyludnia. Idąc wieczorem na spacer widzę na około pełno czarnych okien. Ongiś wspaniałe kamienice, piękne, ozdobne, z przestronnymi mieszkaniami, stoją i niszczeją, albo zupełnie opuszczone albo zamieszkane przez lokatorów którzy nie mają i nigdy nie będą mieli prawa własności do tegoż mieszkania. Oczywiście, w wielu miejscach są jeszcze prastare piece kaflowe, nieszczelne drewniane okna, a stan budynków woła o pomstę do Nieba - ale kto by miał wydawać na takie pieniądze, skoro właścicieli nie ma? Zmorą która zabija bydgoskie śródmieście - i, jak sądzę, wiele innych kamienic w innych miastach (wiem że tak na pewno jest również w Warszawie, zwłaszcza na Pradze), jest oczywiście socjalizm. Większość mieszkań i całych kamienic pozostaje własnością miejskiego ADMu. Aby drastycznie polepszyć sytuację, wystarczyłoby po prostu zlikwidować tą organizację i nadać aktualnym lokatorom prawo własności do swoich mieszkań. Tak po prostu nieodpłatnie. W tej chwili, w części mieszkań ADMowskich istnieje możliwość wykupienia lokalu po iluś tam latach, ale dotyczy to tylko części, a lokatorzy są niczym współcześni chłopi pańszczyźniani, żyją na nieswoim ze świadomością że pieniądze które co miesiąc wpłacają bynajmniej nie posłużą do utrzymywania ich mieszkań czy kamienic. Naprawdę, w Polsce nie trzeba wprowadzać więcej socjalistycznych rozwiązań. Wystarczy zlikwidować chociaż część z tych które już istnieją...
anonim2013.10.8 10:32
I ludzie na tego pana jeszcze chcą głosować? Przecież już raz mieszkania obiecywał.
anonim2013.10.8 10:52
Tępe dzidy idą za tymi, którzy obiecają wyższe podatki, zwięszą zadłużenie, ograniczą wolność osobistą, obiecają mniej mieszkań i obniżenie dochodów. Szerokiej drogi życzy Lolo.
anonim2013.10.8 10:55
Oto ów mechanizm: ukradnij jednemu, cześć zostaw sobie i znajomkom, a resztę (mniejszą zazwyczaj) oddaj drugiemu z nadętą miną filantropa i szpecjalisty. Znamy was obłąkani, czerwoni towarzysze.
anonim2013.10.8 11:32
Jaro, a pamiętasz jeszcze obietnice 3 mln mieszkań? Kto je będzie budował, ty i Suski a Hofman będzie cement mieszał?
anonim2013.10.8 11:38
Pobudzenie gospodarki przez budowanie (mieszkań). Jest to jeden ze sprawdzonych sposobów wyjścia z kryzysu gospodarczego. W Polsce jest brak woli politycznej do rozwoju gospodarczego. Jednym posunięciem dajemy mieszkania, pracę, pobudzamy gospodarkę. Wiecie jak Hitler wyciągną Niemcy z kryzysu, przez budownictwo.
anonim2013.10.8 11:49
Paplanina socjalisty. To uwłaczające, że czołowy polityk polskiej sceny śmie obiecywać "osiągnięcia" porównywalne do Edwarda Gierka. Kaczyńskiego trzeba zatrzymać. Nie wiem jak, ale trzeba to zrobić tak, żeby powstrzymując Millera, Palikota i Tuska.
anonim2013.10.8 13:16
Miał już wybudować 3 miliony mieszkań w 4 lata, a w ciągu 2 lat swoich rządów... Ileż to oni wybudowali? Słowa polityków są nic nie warte, bo nic nie kosztują.
anonim2013.10.8 17:00
A wszyscy popierający Pis i Kaczyńsiego coś nagle ucichli i nic nie komentują. Nawet Pan Krzyżanowski stał się liberałem postulując wolny rynek. No normalnie cuda Panie.
anonim2013.10.8 19:30
I tak Jarosław Kaczyński po raz kolejny pokazuje, jakie sa autorytety dla jego partii - Gierek - i jaki jest wyznawany przez niego wzór państwa - PRL.
anonim2013.10.9 0:09
Pawelnn Nie tylko mieszkania za Gierka budowano ale też huty, fabryki i zakłady produkcyjne ,sprzedawane póżńiej za psie pieniądze.KOlega zajrzy na stronę GUS ile gierkowskich inwestycji opchnął sam premier Donald Tusk w roku 2010 i jego kolega po złodziejskim fachu Jezry Buzek
anonim2013.10.9 0:11
leaf ''dajmy szansę partiom spoza parlamentu to nasza jedyna szansa'' dziękujemy ale wystarczy nam złodziei tych co mamy.nowych niedorobionych darmozjadów nam nie potzreba.zjezdzajcie na szczaw