22.10.21, 12:12Fot. Screenshot You Tube RMF

Kaja Godek: Ubiegłoroczny wyrok TK to historyczny przełom

Dokładnie rok temu, 22 października 2020 roku, Trybunał Konstytucyjny znosząc przesłankę eugeniczną poszerzył zakres prawnej ochrony życia w Polsce. Po upływie ponad trzech miesięcy od wydania orzeczenia przez TK, wyrok ten został opublikowany w Dzienniku Ustaw i formalnie zaczął obowiązywać na terenie naszego kraju.

„Mija rok od wydarzenia, które – nie mam co do tego wątpliwości – będzie w przyszłości opisywane w podręcznikach do historii jako przełom” – uważa Kaja Godek, inicjatorka obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, który uzyskał poparcie niemal miliona Polaków, domagających się zatrzymania w naszym kraju procederu aborcji eugenicznej. 

„22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w którym stwierdził, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją, a w polskim prawie nie ma miejsca na zabijanie obywateli podejrzanych o chorobę lub niepełnosprawność” – przypomina w swoim wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych członkini zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

Godek pisze dalej: „Od dekad cywilizacja śmierci wygrywała z cywilizacją życia. Można by mnożyć liczne przykłady klęsk strony prolajferskiej w różnych miejscach na świecie. Feministyczna międzynarodówka od dawna promowała pojęcie aborcji jako prawa, świadczenia socjalnego, które się należy, a organy państwa mają za zadanie zapewnić je każdemu, kto o nie poprosi! I oto w środku tych klęsk stała się rzecz przełomowa”.

Kaja Godek wspomina, że gdy projekt antyeugeniczny „Zatrzymaj aborcję” uzyskał poparcie blisko miliona Polaków, „feministki zaczęły wtedy zbiórkę podpisów pod własną ustawą. Skończyły z pięciokrotnie niższym wynikiem, kłamały, że mają pół miliona, gdy faktycznie zebrały 200 tysięcy podpisów. Potem przegrały głosowanie już w pierwszym czytaniu!”.

„Po zamrożeniu ustawy ‘Zatrzymaj Aborcję’ w komisjach” – kontynuuje Godek – „obrońcy życia nie odpuścili. Choć wielokrotnie słyszeliśmy, że nasze działania nie mają sensu, nie rezygnowaliśmy. Petycje, pikiety pod biurami posłów blokujących projekt, akcje modlitewne, naciski polityczne – wszystko po to, aby ratować dzieci zabijane za zły stan zdrowia. Trzy lata zmagań z przeciwnikiem, który wydawał się nie do pokonania. Presja społeczna, która spowodowała, że posłowie zgłosili do Trybunału wniosek o stwierdzenie sprzeczności eugeniki z Konstytucją RP”.

„Trybunał Konstytucyjny de facto zrealizował inicjatywę obywatelską ‘Zatrzymaj aborcję’. Myślę, że dla wielu niedowiarków po stronie konserwatywnej to jest taki sygnał, że jeżeli będziecie czegoś domagali się konsekwentnie, jeżeli będziecie działali konsekwentnie i spójnie, jeżeli nie dacie politykom spokoju – to wreszcie stanie się to, czego oczekujecie. Na przestrzeni lat mówiono nam często, że nasze działania nie mają sensu, że są nieskuteczne, a historia idzie tylko w jedną stronę. Tak nie jest. Historia nie idzie tylko w jedną stronę, historia idzie tam, gdzie ją popchniemy. Myślę, że to duża i ważna lekcja, którą otrzymała strona konserwatywna w październiku 2020 roku” – powiedziała Kaja Godek w PCh24 TV.

Odnosząc się do stanu dzisiejszego, dokładnie rok po przełomowym wyroku TK, Godek stwierdziła: „Są pewne furtki, jest przestępczość aborcyjna, jest obchodzenie przepisów. Pozostały pewne luki, które wymagają pracy i które trzeba domknąć”. Ale jednocześnie zauważyła: „ To nie jest tak, jak przed 22 października 2020 roku, że kobieta przychodziła do lekarza i żądała, bo to się należało jako świadczenie finansowane z NFZ. Aborcjoniści zawsze będą szukali dróg ucieczki od ochrony życia, która się zwiększa, ale postawiliśmy ich w bardzo trudnej sytuacji. Muszą teraz pakować ogromne środki, siły i energię w to, żeby prawo obchodzić.

Oczywiście w krańcowo odmienny sposób wspominają tę rocznicę proaborcyjni politycy, którzy tuż po wyroku TK nakręcili całą spiralę często bardzo wulgarnych i brutalnych tzw. czarnych protestów, domagających się prawa do zabijania dzieci poczętych.

Skrajnie lewicowa posłanka Wanda Nowicka, o której sąd orzekł niegdyś, że przez lata znajdowała się na liście płac przemysłu aborcyjnego, ubiegłoroczny, poszerzający prawną ochronę życia dzieci poczętych wyrok TK nazwała dziś w mediach społecznościowych - „nieludzkim” i podziękowała rządowi Belgii za finansowanie nielegalnych aborcji Polek.

 

ren/pch24.pl, facebook, twitter

Komentarze

Olo2021.10.23 9:52
Bardzo mądra kobieta, w porównaniu do gołębic lewicy to nie ma co zbiera, zresztą wszystkie lewaczki to tępe dzidy!
NEOS com pl2021.10.22 22:06
Brawo Pani Godek !!!!
Anonim2021.10.22 21:59
Kaja warta seksu jak jeż
Olo2021.10.23 9:54
Kup sobie lalkę dmuchaną, ma tyle mózgu co przeciętna lewaczka!
Anonim2021.10.22 21:32
Ale ta Godkowa niemyśląca, to żaden przełom - problem zostanie i będzie wywoływał różne złe następstwa: a to turystykę aborcyjną, a to nielegalne aborcje w kraju, a to pozbywanie się niechcianej ciąży "domowymi sposobami". Takich nabrzmiałych problemów nie rozwiązuje się ukazami i przymusem prawnym, to nic nie załatwia, tylko daje poczucie sukcesu półgłówkom, a problemy kobiet pozostaną.
Pepe2021.10.22 18:25
Mnie interesuje tylko jedno, co sie dzieje z tymi uratowanymi dziećmi z rożnymi wadami rozwoju, jak i m pomaga rząd, nfz i czy Kaja założyła już jakąś fundacje wspierającą rodziców dzieci z poważnymi wadami wrodzonymi, może powstały jakieś katolickie fundacje? ktoś coś wie?
Anonim2021.10.22 15:51
godek jest zdałniona jak jej bękart!
odbytnicza kretynizacja Polski z pejsem2021.10.22 19:43
... a takiego bękarta jak ty ... to pijany bocian zamiast do kapusty to w kibucu do .... czerwonych burakow ... zwalil ... szalom pejs
SB2021.10.22 14:45
Brawo Kaja Godek, Marek Jurek, Grzegorz Braun i inni obrońcy Życia. Jeżeli Naród Polski nie spodoba się Panu Bogu to nikt nas nie uchroni !!!!!!
robaczek2021.10.22 14:30
Szabes dzisiaj towarzysze jewreje, zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej utraconej, ukochanej ojczyzny radzieckiej: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! . . . . . . . . . . . . . . . . Urraaa .... !!! . . .. za Putinu .. . .!!! Urraa . . . . . !!! . . . . . Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
witia2021.10.22 13:44
Wanda Nowicka. No no. Za ideologią, którą się szerzy jako wyzwolenie kobiet idzie forsa od klinik aborcyjnych. I wszystko jasne.
POPOciotki dr mengele2021.10.22 14:03
... pesate przejeli stery w ...Auschwitz 2.0 ... niedziwota ...ale dzieci na zgube nie damy .. !!! https://www.youtube.com/watch?v=efmHxlU4j5k
Po 11 ...2021.10.22 15:05
Kasa płynie do klinik aborcyjnych tylko wtedy .... gdy aborcja jest zakazana. Gdy aborcję można zrobić legalnie na NFZ, to po co komuś płacić? I wszystko jasne. To Godek nabija kabzę klinikom aborcyjnym. Panimajesz witia?
POPO POdmyj sie2021.10.22 15:24
.... fuj smierdzisz ..
robaczek2021.10.22 13:32
pato - katolicyzm w najczystrzym wydaniu. ................................... LECZCIE SWOJE KOMPLEKSY GDZIE INDZIEJ OSZOLOMY RELIGIJNE..................................... PRZEMIJAJCIE............. poczekamy ;] ;] ;]
Anonim2021.10.23 0:58
LECZ SWOJE KOMPLEKSY GDZIE INDZIEJ OSZOLOMIE antyRELIGIJNY
cam2021.10.22 13:31
Przecudna, załgana, obłudna, dwulicowa katolicka moralność. Nie widać, to nie ma, sumionko czyste. Kij z tym, że aborcji jest tyle, co było, tylko że w podziemiu i za granicą.
Anonim2021.10.23 1:00
Przedstaw konkretne dane zamiast propagandy dla ciemniaków
Anonim2021.10.22 13:18
Gdzie pani Kaja teraz pracuje wie ktoś? Bo dawniej chyba doiła podatnika w jakiejś radzie nadzorczej?
pejsate dzikie waleni2021.10.22 15:27
... z kibucu polin zabrali glos ... zanim kombajnista ich wykopie do bakutilu w strefie Gazy.
Felek2021.10.22 13:05
Stop katolickiej ideologii
Anonim2021.10.23 1:01
Stop pseudotęczowej ideologii
AAAtomek2021.10.22 12:58
Gdy tylko zmieni się władza w Polsce, na normalną i cywilizowaną - wahadło polityczne i pokoleniowe, odwróci się w drugą stronę - aborcja w Polsce do 12 tygodnia ciąży będzie na żądanie.
Anonim2021.10.22 13:04
Po pierwsze - póki nie zmieni się nic w mentalności osób nie chodzących na wybory, PiS kolejną kadencję ma w kieszeni. Po drugie - już sobie wyobrażam tę sytuację, jak władza próbuje złagodzić przepisy dotyczące aborcji, a z dosłownie każdego kąta i schowka na miotły wyłażą Ziemkiewicze czy inne bodakoskie i kwiczą że teraz zła opozycja będzie urządzać rzeź niewiniątek. A pisowcy będą mówić "Patrzcie, oni mordują dzieci a PiS dbał i dawał". A najgorsze jest to, że wiele osób się na to zlapie.
Anonim2021.10.22 12:58
Niejasne powiązania z rosyjskimi firmami czynią raczej jasną role tej pani.🤢🤮🤮🤮
­2021.10.22 12:53
Aborcje odbywają się poza systemem. Ale pani Godek ma sumienie czyste.
Dam2021.10.22 12:59
Przecież im nie chodzi o to, aby było mniej aborcji, tylko żeby oni ich nie widzieli. Jakby chcieli mniej aborcji, to zamiast zamykać oczy na fakt, że ludzie seks uprawiali, uprawiają i będą uprawiać niezależnie od tego, że ksiądz powie że nie można, zajęliby się porządną edukacją seksualną. A mniej niechcianych ciąż to mniej aborcji.
Anonim2021.10.22 13:10
To charakterystyczne dla umysłów prymitywnych - nie widzę, to znaczy że nie ma.😁😁😁
Anonim2021.10.23 1:04
Koszmarne bajki piszesz
Ala Wilk2021.10.22 12:47
Aborcja w UE zła, aborcja w Rosji dobra. Polska prawica nienawidzi UE a wychwala Putina pod którego rządami w Rosji wykonuje się milion aborcji rocznie.
Anonim2021.10.22 12:24
Przypomnijmy, że wyrok został wydany niezgodnie z prawem, co w zasadzie czyni go nieważnym.
Anonim2021.10.22 12:35
mam taki pomysl aby wszystkich pogodzic: Godek i Spurek do wora, a wor do jeziora...
Anonim2021.10.22 12:44
A ja mam lepszy: nich każdy pilnuje swojego nosa, Spurek nie zabrania ludziom jeść tego co chcą, a Godek nie zmusza kobiet do męczeństwa.
Anonim2021.10.22 12:47
wlasnie do tego prowadzi moj pomysl :)))
ks. Bartołt2021.10.22 12:24
Pic na wodę, fotomontaż, ale sumienie czyste.
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.22 12:22
Ja bym panią Godej wydał za mąż za afgańskiego Taliba , podobna wrażliwość
yaHyrai rosPOrek do klatki z lamparcica2021.10.22 15:33
... Bo gdy lamparcica w gaju cacaowym oczkiem mruga ... nikt niezachodzi ... i nie musi wracac ... a co struty to struty ... szalom odbytnicy
Katoliku, katoliku2021.10.22 12:22
Zmarł ks. infułat Grzegorz Pawłowski - Jakub Hersz Griner, kapłan archidiecezji lubelskiej, wieloletni duszpasterz wspólnot języka hebrajskiego i Polonii w Izraelu, który jako dziecko został uratowany przed Zagładą. Przeżył 90 lat, z czego 63 w kapłaństwie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.22 12:27
jednego pedofila mniej! c h u j , z nim!!!
JEBAĆ SEKTĘ KATOLICKĄ !!!2021.10.22 12:21
.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.22 12:19
PiSdzielce sprzedali prawa kobiet za poparcie pedofilnego kościoła. Było to ohydne i niemoralne. Ale jak widać zła karma wróciła, kościół tonie w swoim szambie a rządy PiSdziaków zmierzają do końca...
normalne społeczeństwo2021.10.22 12:16
Godek, odsuniemy pisowców od władzy i zmienimy prawo spowrotem
normalne sanhedryn w polin2021.10.22 15:41
Tu jest Polska nie polin !!!!! https://www.youtube.com/watch?v=efmHxlU4j5k