22.05.20, 17:05Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji/YT/KPRM

Kamiński: Nie ma mowy o trwałym ograniczaniu praw do manifestacji politycznych

W reakcji na działania policji w trakcie nielegalnych manifestacji przedsiębiorców pojawiły się przekłamania, jakoby rząd chciał na stałe zakazać manifestacji politycznych i tej formy wyrażania poglądów oraz protestów.

Odniósł się też do tego podczas konferencji prasowej Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Minister powiedział:

- W przestrzeni publicznej pojawiły się ostatnio oskarżenia, że rząd z powodów politycznych zamierza w sposób trwały ograniczyć prawa obywatelskie dotyczące swobody gromadzenia się i manifestowania swoich poglądów.

Kamiński podkreślił też:

- Chcę jednoznacznie powiedzieć w imieniu rządu, ugrupowania politycznego, które reprezentuję, czyli PiS, że prawo do nieskrępowanego wyrażania poglądów politycznych, również w formie manifestacji politycznych, jest świętym prawem każdego obywatela. Nie ma najmniejszej mowy, intencji ani dyskusji o trwałym ograniczaniu praw obywatelskim w tym zakresie. Jedynie względy epidemiczne powodują, że ten czasowy zakaz został wprowadzony

 

mp/300polityka.pl

Komentarze

Glaudiusman2020.05.22 18:21
PIS to najlepsza formacja ze wszystkich możliwych obecnie w kraju. Reszta to sprzedawczyki i zdrajcy, wyprowadzający gigantyczne pieniądze do obcych złodziei. A PAD to najlepszy kandydat. Gdyby czasem wygrał ten paskudny mason, to by się dopiero działo. Wszystko byłoby zagrożone, wszystkie zdobycze ostatnich lat. Ale mam nadzieję, że ani mason, ani dzieciak, ani tygrys Europy nie wygra. I tak trzymać.
Ateizm - reaktywacja2020.05.22 17:52
Trwałego ograniczania praw do manifestacji politycznych nie będzie! będzie tylko wybiórcze przerywanie manifestacji tych które nie będą się podobać rządowi lub Kaczyńskiemu!
Otto2020.05.22 17:32
"W PiS urocze jest to, że największych tumanów bronią do końca"
Micha\\\\305\\\\202 Jan2020.05.22 17:31
A niby dlaczego mielibyśmy wierzyć w te zapewnienia? Jeżeli rząd już sobie przyznał prawo do narzucania ograniczeń wolności zapisanych w konstytucji (jaka by ona nie była), bez wprowadzenia niezbędnego do tego stanu wyjątkowego (kleski żywiołowej), to dlaczego miałby z tego rezygnować? Biedny mąż bogatej małżonki morganatycznej jasno dał do zrozumienia, że do szczepionki - point de reveries, mademes et messieurs.
Leszek2020.05.22 17:28
Trwałym nie, tylko czasowym do czasu aż was wyszczepimy dla waszego dobra.
wolna Polska tylko bez GW;to pewne jak BBC2020.05.22 17:15
jest pandemia, jest spokój na ulicach- tylko jakieś truchła KODu Smrodu, opłacone przez Zoroza, zanieczyszczają ulice. Od Pana Panie Ministrze żądam utrzymania porządku na ulicach, wszystkimi środkami; a sądy i GIS surowo ukarać zadymiarzy KODowskich i Antify za nieprzestrzeganie przepisów na czas pandemii
katolicka kretynizacja polski2020.05.22 17:11
Brutalna napaść granatowych najaranych ZOMOwskich bojówkarzy pisowskich na niewielką grupę spokojnie protestujących: pałki, gaz łzawiący i dziesięciotysięczne mandaty to symbole PiSiej "demokracji" podobnej do tej jaka była za komuny!
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.22 17:07
https://www.salon24.pl/u/zbyszeks/1048217,latkowski-szumowski-sekielski-czyli-konsupcja-w-zerowisku-swiata