22.06.13, 05:27Fot. MorgueFile

Kard. Burke: Kościół potępia wszelką legalizację związków homoseksualnych

Przypomniał on, że nauczenie Kościoła w tej kwestii jest jasne. W 2003 r. nota Kongregacji Nauki Wiary, podpisana przez ówczesnego prefekta dykasterii kard. Josepha Ratzingera, jednoznacznie potępiła jakąkolwiek formę legalizację związków jednopłciowych.

Kard. Burke mówi o tym w wywiadzie dla francuskiego tygodnika Famille chrétienne. Zachęcił on Francuzów, by nadal protestowali, jeśli trzeba również na ulicy, przeciwko niesprawiedliwemu i niemoralnemu prawu, które rozszerzyło pojęcie małżeństwa na związki homoseksualne. Watykański hierarcha zaapelował do biskupów i kapłanów, aby wspierali w tej walce swych wiernych. Przypomniał, że Jan Paweł II zachęcał, aby w takich sytuacjach stosować prawo do nieposłuszeństwa obywatelskiego.

sm/Radio Watykańskie

Komentarze

anonim2013.06.22 6:05
Pokazać to bronkowi i pOSŁOM i koniec tematu
anonim2013.06.22 7:11
"mniejszościowa garstka nie będzie narzucać swego postrzegania świata innym.." Taką mam nadzieję.
anonim2013.06.22 8:05
homoseksualistów należy leczyć a nie promować ich zboczenie
anonim2013.06.22 8:09
@trzu, czy jakoś tak, bo na szczęście zniknęło: "ciemnota", to jest w d...e twojego kochasia!
anonim2013.06.22 8:59
"Kościół potępia wszelką legalizację związków homoseksualnych". Tak było na początku, teraz i na wieki wieków. Amen!
anonim2013.06.22 10:15
Dobrze byłoby jeszcze zrobić porządek ze ślubami cywilnymi. Nie powinno być innych związków niż te usankcjonowane przez Kościół.
anonim2013.06.22 11:03
i właśnie dlatego szanuję ten kościół i choć nawet w kościele są czarne owce to niektóre sprawy się nie zmienią mam nadzieję że Franek zrobi choć trochę porządku w szeregach
anonim2013.06.22 11:38
Taki baran jak Piogal, który uważa, że wkładanie penisa w odbyt jest naturalne i normalne powinien odpowiedzieć po co Bóg (dla niewierzących natura ) stworzył kobiete, przecież Bóg ( dla niewierzących natura) mógł stworzyć samych chłopów, albo same kobiety tylko jak wtedy taki baran jak Piogal mógłby się narodzic? Naturalnie nie mógł by, dlatego nie będzię nam garstka ludzi, która nie potrafi rozpoznać co jest normalne a co nie, wmawiać, że homo.... jest naturalne i normalne. I wszyscy rządzący, którzy uważają się za katolików powinni w końcu zrozumieć, że po to na nich m.in. głosujemy, żeby nie sankcjonowali prawnie nienormalności i grzechu.
anonim2013.06.22 12:36
Towarzyszu Piogal, Zarejestrowałem się przede wszystkim po to aby oznajmić towarzyszowi, że nie życzę sobie abym musiał czytać tow. wypowiedzi zakończone sformułowaniem: “Zrozumiono???”
 Po pierwsze: Świń razem nie paśliśmy aby się tow. do innych i do mnie mógł zwracać się tak bezpośrednio, Po drugie: awatar towarzysza i stosowanie sformułowania używanego przez urzędników bezpieki z lat 50-tych, wskazują na to, że kariera naukowa często przez tow. wspomina rozwinęła się i zakończyła zapewne na Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu i Leninizmu. Mam nadzieję, że pomimo drugiego punktu dotrze do tow. wniosek z pierwszej uwagi.
anonim2013.06.22 15:12
Piogal napisał: "Pan Bronek bardzo się tym zapewne przejmie, tak jak my wszyscy. Co nas obchodzi, co potępia, a czego nie potępia jakiś tam kościół czy katolicy." Jakiś tam p. Bronek może się tym nie przejąć, ale już Bronisław Komorowski, polski prezydent, który publicznie deklaruje swoją katolicką wiarę - musi być posłuszny oficjalnemu nauczaniu Kk, inaczej zaciągnął by na siebie ekskomunikę. Pomijam już ten "drobiazg", że B. Komorowski dlatego wygrał wybory (do parlamentu i na prezydenta), iż poparli go katolicy, a ci oczekiwali, iż w/w w swojej posłudze polityka będzie kierował się deklarowanymi dotąd wartościami. Jestem bardzo ciekawa, jak zareagowali by np. wyborcy Palikota, gdyby temu się odwróciło i zaczął głosić treści o 180 stopni odmienne od deklarowanych przed wyborami.
anonim2013.06.22 15:54
@Klara polski prezydent mógł publicznie deklarować, że lubi coca-cole, co mogło zdecydować o wygranej w wyborach, ale tylko dlatego, że dodał, iż nie przestrzega zaleceń koncernu cc company poland i pije ją gorącą.
anonim2013.06.22 16:08
Dla każdego normalnego człowieka i chrześcijanina jesto oczywista oczywistość. Ale czsem warto przypomnieć to błądzącym.
anonim2013.06.22 18:17
"Piogal", etatowy tumanie, uświadom sobie wreszcie, że to ty i tobie podobni należycie do "mniejszościowej garstki". Zrozumiano???...