29.05.15, 13:06

Kard. Burke o homomałżeństwach: To wrogość wobec Boga

Kard. Raymond Leo Burke ocenił, że akceptacja dla homoseksualnych „małżeństw” wyrażona w referendum przez Irlandię – kiedyś kraj katolicki – jest swoistą prowokacją wobec Pana Boga. Nazywanie homoseksualnego związku „małżeństwem” to coś, czego nie robili nawet poganie w czasach przedchrześcijańskich.

„To jawne nieposłuszeństwo wobec Boga. To wprost niewiarygodne. Poganie mogli nawet tolerować zachowania homoseksualne, ale nigdy nie odważyli się powiedzieć, że to jest małżeństwo” – powiedział purpurat w rozmowie z „Newman Society” z Oxfordu.

Choć rozmowa dotyczyła intelektualnego dziedzictwa pontyfikatu Ojca Świętego Benedyka XVI, kardynał skomentował też decyzję Irlandczyków, którzy w niedawnym referendum poparli homoseksualne „małżeństwa”.  „Małżeństwo może być zawarte w zgodzie z prawem przez dwie osoby bez względu na ich płeć” – oto treść postulatu, jaki poparło 1,2 miliona Irlandczyków. Przeciw zagłosowały 734 tysiące osób.

Kardynał Burke w cytowanej rozmowie powiedział, że nie może zrozumieć, jak jakikolwiek naród podejmuje próbę redefinicji małżeństwa.

Purpurat wskazał też, że rola rodziców chroniących swoje dzieci w kulturze coraz bardziej wrogiej Bożym prawom jest ogromna. „Kultura jest dogłębnie zepsuta, jeśli można tak powiedzieć. Dzieci są wystawione na to zepsucie zwłaszcza przez internet” – powiedział prałat. Zalecił, by rodzice pozwalali korzystam dzieciom z komputerów wyłącznie w miejscu widocznym, tak, by ich pociechy nie mogły wypijać trucizny, jaka jest w internecie.

Z kolei w czasie Mszy świętej celebrowanej przezeń podczas wizyty w Oxfordzie podkreślił, że małżeństwo między mężczyzną a kobietą jest „fundamentalną prawdą”. Prawda to została jednak „zignorowana, wzgardzona i pogwałcona”. Burke przestrzegł przed „rozmaitymi ideologicznymi prądami”, przed „oszukiwaniem człowieka i sztuczkami, które mają na celu sprowadzenie nas ku błędowi”.

pac/lifeistenews

Komentarze

anonim2015.05.29 13:55
Oczywiście kardynał ma całkowitą rację. Nasuwa się smutna refleksja nad postępem zidiocenia Europejczyków i nad skutecznością wszechobecnej propagandy.
anonim2015.05.29 14:00
+++ Mądre słowa kardynała.
anonim2015.05.29 14:02
List do Rzymian "dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.
anonim2015.05.29 14:02
Od dłuższego czasu zastanawiam się - skąd na Frondzie (w komentarzach) tylu ludzi, którzy nie tylko kwestionują naukę Kościoła, a nawet odrzucają Kościół. Co oni tutaj robią, pracują? Po co to robią? Dla pieniędzy? Mają wyrzuty sumienia?
anonim2015.05.29 14:23
Jeśli homo...jest naturalny to po co Bóg dla niewierzących (natura) obdarzyła facetów homo nasieniem (plemnikami) a lesbijki jajeczakami?
anonim2015.05.29 14:39
Każdy zboczeniec ma szansę nawrócenia, ale to ich wybór. Z pewnością nie pomoże uporczywe przekonywanie samego siebie, że jest z nim wszystko w porządku.
anonim2015.05.29 14:39
@Kata Odpowiedzi na Twoje pytanie jest kilka: !. Ci ludzie mają "na pieńku"- z Bogiem - sami z sobą - z naturą - z Kościołem, którego nienawidzą 2.Mają tutaj "job", czyli jak to się dawniej mawiało-robotę na obstalunek ;-) 3. Pożegnali sie nie tylko z wiarą, ale i z rozumem i chcą zakrzyczeć rzeczywistość i własne sumienie. 4. Czują się "misjonarzami" mającymi doprowadzić ludzkość do zbiorowego szaleństwa. 5.Są opętani. itd. A wybierz sobie co chcesz...:-) Szukających i pytających praktycznie tu nie ma.
anonim2015.05.29 14:40
"prawomocny", od kiedy w prawie polskim nie ma małżeństw cywilnych?
anonim2015.05.29 14:59
Cyt: Credo:"Każdy zboczeniec ma szansę nawrócenia, ale to ich wybór. Z pewnością nie pomoże uporczywe przekonywanie samego siebie, że jest z nim wszystko w porządku." 100/100 Jeżeli człowiek chory nie uznaje swojej choroby, nie można mu pomóc. Tak jest z grzechem przecież. Nikt z góry nie potępia homoseksualistów, tylko ich grzech. Jeżeli jednak działają zacięcie, to zasługują na naganę. Fragment Pisma przytoczony przez Sebastosa potępia czyn, mówi o tych, którzy nie chcą zmian i jednocześnie ich czyn jest efektem ich złego wyboru - wyboru zła - odrzucenia Boga. Nie oznacza to, że jest to stan beznadziejny i nie mogą się ci ludzie nawrócić. Ale jeżeli mówią: "mamy własnego boga", to mają diabła, dopóki się go nie wyrzekną. Oni nie widzą, bo mają diabła za ojca. Są przecież homoseksualiści, którzy podjęli walkę i otworzyli się na Chrystusa. Są tacy, których Pan Jezus wyleczył, ale trzeba chcieć - dać się wyleczyć. Wystarczy poczytać świadectwa. Bóg nie będzie się dostosowywał do kaprysów ludzi, którzy Go nie chcą uznać Takim, jaki Jest. Absolut. Bóg nie podlega zmianom.
anonim2015.05.29 15:02
Ty, "kochajacy inaczej" , według prawa, a nie według natury @prawomocny ;-) . Zamiast wypisywać te Twoje fanaberie, mające usprawiedliwić Twoje zaburzenia, weź się lepiej za podręcznik do V klasy z przyrody " Na tropach przyrody" i doucz się jakie naturalne przeznaczenie mają poszczególne organy i narządy w człowieku. Od lekcji 45 i parę następnych...
anonim2015.05.29 15:13
@prawomocny Prawomocny "małżonek"....paradne...;-) :D:D:D
anonim2015.05.29 15:31
No oczywiście. Pedały to zboczeńcy i niech znajdą sobie inną terapię, a nie zakłamane uznanie "małżeństwa" mające sprawiać wrażenie że są normalni. To zwykłe zboki jak zoofile.
anonim2015.05.29 15:32
prawda jest prosta - rewolucjoniści chcą jak zawsze - zniszczyć rodzinę. teraz używają w tym celu tzw gejów. przyznanie im *praw* oznacza cywilizacyjne unieważnienie instytucji małżeństwa, bo: małżeństwo to nie jest *związek aby żyć razem* tylko *związek aby rodzić i wychowywać dzieci* żądania wszystkich tych bandytów intelektualnych sprowadzają się do tego, żeby wszelkie związki *zrównać* bez względu na cel prokreacyjny. Czyli - prawnie unieważnić taki cel związku. Staje się on trzeciorzędny, co doskonale współgra z praktyka odbierania Władzy Rodzicielskiej i upaństwowienia dzieci. Cybernetyka jasno odpowiada, że taka zmiana oznacza rozpad i zagładę społeczeństw. Nie bez powodu tzw geje byli (i są chwalić Pana w większości świata) ostro kontrolowani, a próby *wyjścia z szafy* czyli publicznego polowania na małolatów mocno ścigane. Darwinizm dowodzi że jest to niezbędne. Tym razem tez tego dowiedzie, oby nie po *naszym* trupie. Masowa indoktrynacja pedofilna w szkołach tak przerabia dziatki, że gdy już dorosną nie są w stanie nawet wyrazić sprzeciwu. Nie ma zgody na ten faszyzm.
anonim2015.05.29 15:36
prawomocny.Skąd się biorą dzieci? Nie czytasz tego co sam piszesz.To jakiś swoisty neomanicheizm.Kultywujesz coś na kształt "białych małżeństw" wśród gejów i lesbijek ? Skoro "małżeństwo to nigdy nie były zachowania seksualne". Proszę przyjąć do wiadomości, że kwestie które poruszył kardynał Burke to nie jest tylko sprawa Kościoła.To jest kwestia być albo nie być naszej cywilizacji. Przyjdą tacy, już tutaj są, przy których zatęsknisz za Kościołem.Oni nie będą pisać listów,apelować,napominać, oni zrobią tobie "kęsim,kęsim".Oni w nosie mają twoje pseudopostępowe przekonania, mnożą się jak króliki,czy to w małżeństwie,czy to po za nim. Także dobrze przemyśl to co piszesz, bo nienawiść do Kościoła odbiera ci rozum.
anonim2015.05.29 15:43
at TruthWillPrevail jaka rolę, wg oszustów Intelektualnych, pełni zboczenie homoseksualne w przyrodzie? prawonocny, na twoja filogejska propagandę jest miejsce w waszych darkrumach, nie na ulicach miast wolnych ludzi. Widzę, że twój zamordyzm ostro ewoluuje, odmawiasz ludziom wyznawania wiary, przyznając miano (nad)Ludzi tylko i wyłącznie ateistycznym nienawistnikom, marzy ci się zawłaszczenie kraju? Ostro jedziesz w stronę faszyzmu, co nie dziwi, wszak u źródeł naziolstwa była gej-wspólnota niejakiego Ernsta Röhma. btw - jakim trzeba być mikrocefalem żeby nazwać fiksacje analne *normalnym* współżyciem? ilość oszustów intelektualnych podszywających się pod seksuologów i popierających te zboczenia jest jakby bez znaczenia. Wiadomo - durniów i zaprzedanych zawsze mnogo.
anonim2015.05.29 15:47
@prawomocny ".....związek z moim lubym." Weź przestań, bo się porzygam
anonim2015.05.29 15:49
tzw Dobrobyt powstawał w krajach Zachodu wtedy, gdy za sam fakt gejowania szło się do paki na 8 lat, a gejkluby były rozbijane przez policję. Teraz, gdy kontestatorzy wszelkiej maści (nie tylko gejstwo) wyszli z *szaf*, świat ten tapla się w bilionowych długach, gospodarka spieprza dokąd popadnie, narody wymierają - za to świat ten rozpętuje za brudne dulary i ojro tyle wojen w świecie dookoła ile zdoła. Oto obraz *świata lgbtqwe* - upadające imperium, agresywne i skorumpowane.
anonim2015.05.29 15:56
@TruthWillPrevail Te, cwaniaczku, a może sam się douczysz w ilu to gatunkach występuje kanibalizm i jaką pełni rolę w ewolucyjnym procesie? Pawiany np. porywają dzieci innych pawianów i je gwałcą. Sam na własne oczy widziałem psa kopulującego ze zwłokami potrąconego przez samochód innego psa na jezdni. Jeśli uważasz, że wszystkie te anomalie przyrodnicze stanowią wkład w rozwój gatunków i wzorzec zachowań dla człowieka, to jesteś zboczonym czubkiem, którego należy izolować od społeczeństwa.
anonim2015.05.29 16:25
Przypomniało mi się, jak to wczoraj rano w radiowej, lewicowej przecież Trójce, leciał stały kącik językowy i tam pani prowadząca zajmowała się nadmiernym rozpowszechnieniem słowa "ambasador". Wiadomo, że są "ambasadorowie dobrej woli" i takie tam, ale ktoś zauważył w restauracji nawet "ambasadora smaku". Jednak najlepsza była konkluzja prowadzącej pani. Otóż powiedziała ona, iż nie powinno się nadużywać tego słowa opisując nim co się da, bo w ten sposób je deprecjonujemy.
anonim2015.05.29 16:36
Pani puściła francuski film...Znaczy zepsuty gówniarz jest i tyle...
anonim2015.05.29 16:40
"Nazywanie homoseksualnego związku „małżeństwem” to coś, czego nie robili nawet poganie w czasach przedchrześcijańskich." Co za ignorant, w starożytnym Rzymie małżeństwa między mężczyznami były powszechne.
anonim2015.05.29 16:58
@prawomocny Z nieukami nie dyskutuję, gimbusie.
anonim2015.05.29 17:01
@prawomocny Nie jesteś w stanie ocenić tego, jak troskliwy rodzic powinien wychowywać swoje dziecko, które czasem z głupoty ulega szczeniackim modom. Podopisywałeś sobie sam co widziałem, a czego nie...Jeżeli nie wiesz co oznacza termin wychowanie i edukacja, to polecam dzieła o. Jacka Woronieckiego.
anonim2015.05.29 17:27
@michal_maryniec Co, marzy Ci się nowy pogański Rzym(Zachód) by obalić chrześcijański porządek?Z krzyżowaniem katolików lub rzucaniem do lwów. A takiego wykolejeńcu, poczytaj sobie o historii Pompejów;Więcej tam było burdeli, a wiesz dokładnie jak to miasto skończyło!
anonim2015.05.29 17:38
@Prawomocny Mnie nie puszczano żadnych francuskich filmów z gejami, tylko nauczono mnie pewnego porządku wynikającego z Natury. Nie mieszaj do tego religii. Otóż płciowość człowieka nie jest autonomiczna, ale podporządkowana miłości. To drugi element. Miłość. Trzeci to "ogródek" w którym taka miłość może być realizowana-małżeństwo. I czwarty element to funkcja i celowość takiego zjednoczenia- prokreacja. Więc jeszcze raz. Płciowość(sex) podporządkowana jest miłości, w małżeństwie prowadząca do prokreacji. Teraz do tego schematu przyłóżmy homoseksualizm. Jest on zaprzeczeniem wszystkich czterech elementów Homoseksualista nie akceptując prawdy o sobie, nie posiada siebie. Nie może stać się zatem darem na sposób komplementarny. A o taki chodzi w małżeństwie. Więc i małżeństwa nie może być Z prokreacją to samo. Więc homoseksualizm, powtarzam, jest totalnym zaprzeczeniem istoty związku malżeńskiego we wszystkich jego czterech NATURALNYCH elementach. Może prościej . Małżeństwo to śruba i nakrętka. A Ty chcesz mi wmówić, że dwie śruby czy dwie nakrętki idzie połączyć...;-) I szwajsujesz ... Niezły "spawacz" z Ciebie...
anonim2015.05.29 17:42
prowonocny powoływanie się na jakiś dzikusów sprzed tysiącleci to chyba kpiny? ty tak serio? hahhaha nie bez powodu dzikusy byli dzikusami, brak tabu i etyki seksualnej daje takie właśnie efekty. nazywamy to ZDZICZENIEM OBYCZAJÓW. btw, nazywanie *gej-związków* powszechnymi, w sytuacji gdy jest ich, tych *gejów* 1%, to też jakaś kpina.
anonim2015.05.29 17:50
Jeśli pozornie "homoseksualne" akty wśród zwierząt są zgodne ze zwierzęcą naturą, tak samo zgodne ze zwierzęcą naturą jest uśmiercanie potomstwa i kanibalizm. Wstawienie do równania człowieka komplikuje sprawę jeszcze bardziej. Czy powinniśmy wnioskować, że dzieciobójstwo i kanibalizm są zgodne z ludzką naturą? Każdy kto choćby minimalnie zaangażował się w obserwację zwierząt musi dojść do wniosku, że zabójstwo potomstwa, kanibalizm i homoseksualizm są wyjątkami w stosunku do normalnych zwierzęcych zachowań. W konsekwencji nie da się ich nazwać instynktami zwierzęcymi. Obserwowane wyjątki od normalnych zwierzęcych zachowań wynikają z czynników wykraczających poza instynkt.
anonim2015.05.29 17:55
Stop agitacji na rzecz homo-związków!!
anonim2015.05.29 18:26
prawonocniku połowa gejów została nimi *dzięki* gejomolestowaniu w dzieciństwie. To jak zaraza. Jak wirus *umysłu* przenoszony wenerycznie. Poza tym - prezentowanie takich treści małolatom under 15 yrs old to PRZESTĘPSTWO PEDOFILNE. Więc uważaj z denuncjowaniem swojej szkoły.
anonim2015.05.29 18:26
Zosia Dobre i to, że chociaż uważasz pederastów za osoby chore. Niestety, oni chociaż mają świadomość swoich problemów zdrowotnych, to leczyć się nie chcą, a nawet forsują zakaz leczenia tej ułomności.
anonim2015.05.29 18:38
Zosia 155(Twoje imię znaczy mądrość gr.:-) Jakoś to zdanie nie bardzo składne, ale próbuję odtczytać Twoją myśl... No właśnie Kosciół (tak to się pisze, bo nie chodziło Ci chyba o budowlę) pochyla się nad problemem tych ludzi i wcale nie traktuje ich jak pariasów. Poczytaj odpowiednie dokumenty. Dostępne w internecie... Potem można pisać...:-)
anonim2015.05.29 19:06
@Zosia155 Na ateistycznym zachodzie tak się akceptuje dzieci z zespołem Downa, że praktycznie takie się już nie rodzą bo wszystkie są zabijane przed narodzeniem.
anonim2015.05.29 19:26
@AnitaF Jak pijesz lud "trawkę" palisz to nie pisz... Szczególnie nie temat Kościoła. Bo ani do niego nie należysz, ani go nie rozumiesz. Walczysz jak większość Tobie pdobnych ze swoimi urojeniami... I kto Cię do tablicy wywoływał... Nie ma obowiązku blamowania się...:-)
anonim2015.05.29 19:44
@campeador, homoseksualizm to nie jest problem "tych" ludzi, to jest w w większości wasz problem, czyli ludzi związanych z KK i innymi religiami.
anonim2015.05.29 19:55
@TruthWill Prevail A prawda w jakim znaczeniu ? Ontyczna- bytowa, poznawcza czy moralna? Tej pierwszej nie ruszysz chociażbyś dostał sraczki... A o tę w dyskusji chodzi. Więc nie zaczepiaj dziąślaku i nie popisuj się ignorancją i idiotycznymi porównaniami. The truth does not require a majority to prevail...:-) Zresztą, ludzie o problemach, o których mówimy, nigdy nie będą większością. Wiec rzeczywiscie prawda zwycięży ale ta, która ma odniesienie do Stworcy, ktory określa tożsamość bytów, które stworzył... A wy ateisci twórzcie sobie iluzje, które przewidział Andersen w bajce "szaty króla"...
anonim2015.05.29 20:09
@Kalessin To jest problem wszystkich ludzi. Z tym, że w KK jest on uznany jako zło (h.aktywny) w przeciwieństwie od niektorych innych religii czy niektórych ludzi niewierzących, którzy uważają to za normalność. Najpierw się trochę oczytaj, potem zaczepiaj. I zastanów się kilka razy kogo zaczepiasz ( bez "garbatej" pokory...;-))
anonim2015.05.29 20:13
kalesin Przecież to "ci ludzie" mają wciąż jakieś problemy, narzucając się normalnemu społeczeństwu ze swoją dewiacją, żądając z jej powodu wciąż nowych przywilejów. Czyżbyś mieszkał w darkroomie i nie wychylał stamtąd nosa ?
anonim2015.05.29 20:35
@AnitaF Szczegolnie ten, ze Kosciół nie uznaje związków cywilnych ludzi niewierzacych, którzy są poza jego kompetencją...:-)
anonim2015.05.29 21:05
anito kłamiesz. to nie *związki cywilne* są poza kompetencja KK to PARSZYWE, skorumpowane i bezczelne państwa przemocą wpierniczyły się tam gdzie NIKT ich nie wołał. Państwo nie ma w ogóle prawa do decydowania o jakichkolwiek *ślubach* Żadnych *ślubów cywilnych* być nie może. Nie jest sprawą *państfa* decydowanie kto z kim i na jakich warunkach. czy mają się rozwodzić czy nie mają. jakie spadki i jaka władza rodzicielska. Sama instytucja *ślubów cywilnych* to bezczelne bluźnierstwo, drwienie z Sakramentów. Zostanie ZNIESIONA. Niech zginie!
anonim2015.05.29 21:15
Przed komentarzami wzywajcie Ducha Św. prosząc o światło, mądrość.Uważajcie i mòdlcie się, bo przez wielu tutaj opętanych piszą same demony.Z Panem Bogiem +
anonim2015.05.29 21:26
Zadziwiające jest ilu ludzi twierdzi, że wie co Bóg sądzi na ten temat.... Właśnie pojawił się kardynał z przerośniętym ego, uważający się niemal za Metatrona, i wypowiada na tematy zupełnie mu obce. Oderwany od rzeczywistości, napompowany ideologią nienawiści do wszystkiego co nie mieści się w jego średniowiecznej mentalności. Krytykuje, wylewa frustracje, całe swoje zagubienie, lęk przed światem, niezrozumienie... na tych którzy ośmielają się myśleć inaczej. I pewnie jeszcze uważa, że za prezentowaną ciasnotę umysłową, obskurantyzm, należą mu się brawa.
anonim2015.05.29 21:33
@campeador, nie zaczepiam, zwracam tylko uwagę, że patrząc przez pryzmat biblii odmawia się innym równych praw.
anonim2015.05.29 21:37
@enrque111, a jakich to specjalnych przywilejów się domagają?
anonim2015.05.29 21:53
@AnitaF. Związki cywilne zawierane przez osoby niewierzące czy innych religii są poza kompetencją KK w tym sensie, że Kościół doskonale wie, że funkcjonuje w społeczeństwie pluralistycznym, gdzie nie wszyscy podzielają wiarę KK, co nie oznacza ignorowanie takich związków, które sakramentalnymi nigdy stać się nie mogą ze względu na brak wiary. Nie oznacza to jednak, że KK stojąc na gruncie prawa naturalnego,który uznaje jako podstawę działania łaski nie moze przypominać naturalnego porządku, który jest areligijny bo pochodzacy z samej natury. Człowiek jest lektorem, a nie kreatorem świata , czy samego siebie. I ten porządek: plciowość >miłość>małżeństwo>prokreacja, obowiązuje wszystkich ludzi, bo mają naturę ludzką i nie ma to nic wspólnego z religią. Pisałem o tym wyżej do "kochającego inaczej" @prawomocnego. Więc nie mąć.
anonim2015.05.29 21:55
kalesonie Kpisz czy kłamiesz? *Wy* nie chcecie równych praw, wy chcecie nienależnych przywilejów. Przywilej *małżeństwa* nie wynika z tego, że ktoś tam zechce z kimś pomieszkiwać. Przywilej *małżeństwa* wynika z dorozumianej obietnicy spłodzenia i wychowania potomstwa. związki *gejuf* takiej obietnicy nie składają, więc z jakiej paki mają otrzymać przywileje? Teraz to mamy równe prawa. Każdy, nawet stary gej, jeśli zechce zawrzeć związek w celu spłodzenia potomstwa - może zawrzeć małżeństwo. A że niekoniecznie z osobą miłą sercu? A co to ma do rzeczy? Połowa małżeństw odbywa się z osoba cokolwiek obcą, często wredną - ale to nie zmienia istoty małżeństwa. Podobnie np kastraci nie mogą zawrzeć małżeństwa. Bo nie są w stanie dopełnić OBOWIĄZKU MAŁŻEŃSKIEGO
anonim2015.05.29 21:58
@Kalessin Ja jakich praw? Do bezprawia?
anonim2015.05.29 22:08
@Kalessin Odnoszę wrażenie, że wyznajesz jakąś anarchiczną koncepcję wolności oderwaną od prawdy bytowej-ontycznej. W takim razie to już po Tobie. Nigdy wolnym nie będziesz..:-( "Poznacie prawdę i prawda was wyzwoli"- wiesz kto to powiedział?...
anonim2015.05.30 7:44
@Marek195101 Pytanie kto stworzył osoby homoseksualne jest pytaniem w rodzaju, kto stworzył złodziei... Więc z tym oświeceniem może być kłopot...: Ale spróbuję. Plan Boży można odczytać z natury. Pisałem wyżej o jego czterech nieodłącznych elementach. Płciowość podporzadkowana na sposob komplementarny miłości, w małżeństwie, z otwartoscią na prokreację. Ten plan Bozy potwierdza także Objawienie- Pismo św. Więc Kard. Burke wie o tym z dwóch żródeł. Z natury i z Objawienia. Oświecony? :-)
anonim2015.05.30 7:44
@Marek195101 A może ty mnie oświecisz, kto stworzył wirusa grypy i czemu się przed nim bronimy?
anonim2015.05.30 10:00
W homoseksualiźmie nie ma nic naturalnego sama natura nam to pokazuje po przez fizjonomię człowieka. Wszystko w naturze nastawione jest na prokreację, żeby przetrwał gatunek. Po to mężczyźni zostali wyposażeni w nasienie a kobiety w jajeczka. homo...to zaburzenie i źle ukierunkowany popęd seksualny.
anonim2015.05.30 11:08
tzw geje nie rozumieją (dlatego, że rewolucja wdrukowała im nienawiść wobec *prawicy*), że w istocie ich postulaty (jeśli traktować je szczerze) były by spełnione właśnie w państwie katolickim i prawicowym otóż: - nie było by w ogóle żadnych małżeństw cywilnych - jedyne małżeństwa istnieją jako obrzęd RELIGIJNY - *geje* mogą założyć sobie jakiś tam obrządek, co nas katoli obchodzą zwyczaje dowolnych innowierców? Nic. - państwo uznaje dowolne umowy *o opiekę* między dowolnymi pełnoletnimi osobami, nie ma tez żadnych podatków spadkowych - jako ZAKAZANYCH w Ewangelii. - jednocześnie znika problem 4 lub 5 żon muzułmańskich! - państwo nie ma prawa decydować czego są uczone dzieci. Pełen liberalizm: cała władza w ręce rodziców. Jak są jacyś chętni lasować mózgi SWOICH dziatek propagandą genderową - a niech sobie lasują. - państwo stoi na straży prawa do prywatności. Nikt nie może być *gwałcony przez oczy* jakimiś pochodami zwolenników różnych zachowań seksualnych. Nie ma mowy o demonstracjach dowolnych parafilii.
anonim2015.05.31 19:06
Nie trzeba być proktologiem , by wiedzieć iż stosunki seksualne homoseksualistów są chorobotwórcze , bowiem kiszka stolcowa służy do wypróżniania . Jej cienkie ścianki nie są przystosowane do pocierania , a tym samym są łatwe do uszkodzenia , co skutkuje wnikaniem wszelkich bakterii i wirusów niebezpiecznych dla zdrowia i życia . Ulegają również uszkodzeniu zwieracze, co powoduje nietrzymanie kału. Rekonstrukcja zakończenia odbytu jest bardzo bolesna i kosztowna. Nie oszukujmy się - mimo zaklinania rzeczywistości , ten organ służy wyłącznie do defekacji. Jakakolwiek tolerancja nie ma tu znaczenia - chodzi o aspekt typowo biologiczny.