12.05.15, 21:01fot. YouTube

Kard. Pell: Gdzie jest wiara katolicka, tam jest radość

Purpurat wyraził się w ten sposób w krótkim liście opublikowanym z okazji odbywającego się co roku "Roman Forum" poświęconego katolickiej doktrynie i kulturze.

Podkreślił, że piękno katolickiej Tradycji stanowi prawdziwą "ostoję społeczeństwa, które regularnie gubi właściwy kierunek". Purpurat dodał, że katolicyzm jest w swojej istocie "doświadczeniem holistycznym: intelektualnym, duchowym, dewocyjnym, liturgicznym, artystycznym i zarazem radosnym".

"często przytaczam słynny krótki poemat Hillaire Belloca [...]: "Gdziekolwiek świeci katolickie słońce, tam jest zawsze śmiech i dobre czerwone wino. Przynajmniej tak ja to zawsze odkrywałem. Benedicamus Domino!". (ang. Wherever the Catholic sun doth shine/There's always laughter and good red wine/Thus have I ever found it so/Benedicamus Domino!").

Kardynał podkreślił też, że poleca wszystkim "The Roman Forum", po to zwłaszcza, by lepiej rozumieć "znaki czasu" korzystając "ze szczególnie bogatej katolickiej tradycji".

pac/rorate-coeli.blogspot.com

Komentarze

anonim2015.05.12 21:37
@raszni ????????????????????????????????????????????????????? "Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości Mojej! Jeśli będziecie zachowywać Moje przykazania, będziecie trwać w miłości Mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca Mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna". (J 15 ; 9 - 11) "A Bóg, dawca nadziei, niech wam udzieli pełni radości…" (Rz 15, 13a) "Owocem zaś Ducha jest miłość, radość, pokój…" (Ga 5, 22). etc. etc. etc.