22.05.13, 10:43Barack Obama (Fot. Wikimedia Commons)

Kardynał Dolan krytykuje Obamę za wystąpienie na gali Planned Parenthood

Pisząc na swym archidiecezjalnym blogu we wtorek, Dolan wskazywał, że podczas, gdy prezydent "nigdy nie wspomniał słowa "aborcja"" podczas swoich wynurzeń na gali, jednocześnie "chwalił Planned Parenthood za ich pracę na rzecz "kobiecego zdrowia".

- Ale nie dajcie się zwieść - kontynuuje kardynał. - Planned Parenthood może się chować za określenia "zdrowie kobiece", ale ich biznesem jest naprawdę aborcja.

Komentarz kardynała pojawił się we wpisie zatytułowanym "Dar Życia", w którym prałat pisze, że miesiąc maj pomaga Katolikom "szczególnie pamiętać" Dziewicę Maryję i jak "Boże stworzenie nagle ukazuje swe piękno i płodność".

Dolan wspominając o Gosnellu, aborcjoniście z Filadelfii, Dolan zauważa, że niektórzy myśleli iż wyrok na lekarza może doprowadzić do otwartej i rozsądnej debaty w Stanach Zjednoczonych o aborcji.

- Widocznie, nie jest to jednak takie łatwe jakby się wydawało. Zamiast tego, widzimy prezydenta Stanów Zjednoczonych, uczestniczącego w gali i fetującego Planned Parenthood - kontynuuje odnosząc się do gali, która 26 kwietnia odbyła się w Waszyngtonie.

Dolan nawołuje by państwo "poszło po rozum do głowy" i "wprowadziło poprawki".

Niejako w odpowiedzi na działania Dolana, rozpoczęły się działania, które mają na celu odgórnie zakazać aborcji w późniejszym okresie ciąży, tj. po 20 tygodniu ciąży. Do tej pory na mocy wyroku Roe vs. Wade, jest możliwa w nieograniczonym zakresie.

Z inicjatywą wystąpił członek Kongresu, republikanin Trent Franks. Ruch ten ma silne poparcie organizacji pro-life, National Right to Life Committee. Sondaż przeprowadzony w marcu na grupie 1003 respondentów sugeruje, że postulowaną zmianę mogłoby poprzeć 64% społeczeństwa.

MCC/CNR/LifeNews

Komentarze

anonim2013.05.22 11:12
Kto płaci ten wymaga. Poleciał do "zleceniodawców". A potem na innej "gali" z całą powagą , z ręką na sercu, wyrecytuje "tak mi dopomóż Bóg". Ciekawe ilu amerykańskich katolików głosowało na tego "chrześcijanina" co , jak stwierdził niezapomniany Pan Zagłoba "ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni". PS.Ale to jest wolny kraj, a Amerykanie podobno są najmądrzejsi na świecie. Przynajmniej tak o sobie myślą.
anonim2013.05.22 11:26
Po owocach ich poznamy .. no i poznajemy
anonim2013.05.22 11:31
Czytam sobie właśnie Kevina MacDonalda "Kulturę krytyki.Ewolucjonistyczna analiza zaangażowania Żydów w XX-wieczne ruchy intelektualne i polityczne" (Wyd.Politeia). W rozdziale IV "Zaangażowanie Żydów w ruch psychoanalityczny" str.255 jest interesujący przypis:"...O ciągłym znaczeniu psychoanalizy w ruchu na rzecz wyzwolenia seksualnego świadczy niedawna debata o seksualności nastolatków. W artykule z 15 lutego 1994 r.roku "Los Angeles Times"(A1,A16) donosił o sprzeciwie American Civil Liberties Union i PLANNED PARENTHOOD wobec programu propagowania w szkołach CELIBATU WŚRÓD NASTOLATKÓW. Rzecznik tego ruchu sprzeciwu ,psychiatra Sheldon Zablow stwierdził (..)abstynencja seksualna nigdy się nie sprawdziła w całych dziejach ludzkości..". Brawo, panie prezydencie USA!! tak trzymać.
anonim2013.05.22 11:46
A ja nastawię budzik na 11:45 (lepiej późno niż wcale) Budźmy się !!!!
anonim2013.05.22 12:51
Kardynał zamiast potępiać Obame powinien spotkać się z nim i go ewangelizować ,uświadomić,nawrócić ,tak samo i w Polsce czy jakiś biskup,ksiądz wybrał się kiedyś do zwolenników aborcji TUska,Kaczyńskiego,Komorowskiego i ich normalnie po ludzku nie uświadomił,nie nawrócił .Czy Kościół wogóle ewangelizuje niewierzących i głoszących fałszywe poglądy ?.
anonim2013.05.22 13:20
>> Schikaneder, Rozumiem Twoje pytanie i mogę zapewnić, że jest bardzo dużo dokumentów Kościoła, odnoszących się do złych skutków handlu bronią. Zachęcam do pogrzebania w sieci. Proszę jednak, żebyś nie uprawiał manipulacji, kiedy sformułowanie "biznes aborcyjny" bierzesz w cudzysłów, a nie robisz tego w odniesieniu do biznesu zbrojeniowego. Ani jedno, ani drugie nie zasługuje na cudzysłów. Jedno i drugie jest po prostu biznesem, choć warto wziąć pod uwagę, że jest na świecie sporo broni używanej wyłącznie do obrony.
anonim2013.05.22 13:28
>> Kazik3, Świetna propozycja :-)))) Jednym słowem - tak naprawdę to, że Planned Parenthood wykonuje aborcje, to wina kardynała Dolana i innych, bo nie chodzą do placówek PP i nie ewnagelizują. Buahahahahahaha.... (przez łzy, niestety).... Mam propozycję: jeżeli (czego ci nie życzę) podejdzie kiedyś do ciebie na ulicy jakiś barczysty menel z propozycją, żebyś wyskoczył z gotówy, komóry czy zegarka, to "zamiast potępiać go, powinieneś spotkać się z nim i go ewangelizować ,uświadomić,nawrócić" Rewelacja.