03.02.21, 19:50Fot. screenshot - YouTube

Katolicy mają dosyć! Zwracają się do jezuitów o potępienie o. Jamesa Martina

„Katolicy z całego świata proszą zakon jezuitów o publiczne potępienie jednego ze swoim najbardziej znaczących kapłanów, o. Jamesa Martina, za promowanie zniekształconej i wspierającej LGBT wersji jednego z najbardziej czczonych na świecie wizerunków Matki Bożej – Czarnej Madonny” – pisze Pete Baklinski z „Life Site News”.

Znany z prohomoseksualnej działalności o. Martin SJ, wywołał w styczniu zgorszenie katolików swoim poparciem dla bluźnierczego wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej z homoseksualną tęczą wpisaną w aureolę Jej i Dzieciątka Jezus. Jezuita poparł też tzw. „osoby LGBT” w Polsce, gdzie rzekomo „szaleje homofobia”.

Zdaniem o. Martina „społeczność LGBT ma niewiele takich wizerunków”, jak ten z tęczową aureolą. Jezuita sądzi, że jest to „pełen szacunku sposób” przedstawienia Matki Bożej, bowiem „Ona płacze, gdyż to Jej Syn cierpi, kiedykolwiek osoba LGBT jest prześladowana”.

Jezuita w serii tweetów przedstawia wizerunki Matki Bożej dostosowane do kultury danego rejonu na świecie. Niestety, zdaje się nie dostrzegać różnicy między wyobrażeniem Matki Chrystusa z rysami Indianki, mieszkanki Afryki czy Azji a bluźnierczym oszpeceniem obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej homoseksualną tęczą – symbolem grzechu śmiertelnego.

Tęcza to pierwotnie symbol przymierza Boga z człowiekiem. Bóg wykorzystuje ten symbol oznajmiając Noemu w Księdze Rodzaju, że nigdy już nie zniszczy świata potopem. Oryginalna tęcza ma siedem kolorów. „Liczba siedem symbolizuje często w Biblii pełnię, doskonałość oraz wypełnienie obietnic i ślubów”.

Homoseksualna tęcza, którą pod koniec lat 70-tych XX w. wybrali homoseksualni aktywiści, ma sześć kolorów, a każdy ma wyrażać seksualną „różnorodność”. Tymczasem „w Biblii szóstka jest często kojarzona z grzechem, niedoskonałością, a nawet szatanem”. Przypomina się też symbol Bestii z Księgi Apokalipsy, którym są trzy szóstki.

Nauczanie Kościoła o homoseksualizmu jest jasne. Akty homoseksualne są „z samej swojej wewnętrznej natury nieuporządkowane” i sprzeczne z prawem naturalnym. Tak samo skłonność homoseksualna jest „obiektywnie nieuporządkowana”. Kościół podkreśla szacunek do osób o takich skłonnościach, ale jednocześnie mówi, że są one wezwane do zachowania czystości.

„Life Petitions” zainicjował petycję do generała jezuitów o „publiczne potępienie Jamesa Martina SJ za skandal, jaki wywołał obrażając wszędzie Polaków, ich kulturę, ich tradycje i ich religię”. Autorzy podkreślają, że o. Martin „przekroczył granicę”, a jego działania to „plama na zakonie jezuitów”.

Michael Hichborn, prezes Lepanto Institute, stwierdził: „Przedstawienie naszego Pana i Matki Bożej z aureolami symbolizującymi jeden z czterech grzechów wołających o pomstę do Nieba tak bardzo przekracza świętokradztwo i bluźnierstwo, że jest wprost satanistyczne”.

„Ile dusz pozwoli się temu człowiekowi [o. Martinowi]wprowadzić do piekła, nim zostanie w końcu potępiony?” – pyta Hichborn.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Aneta2021.02.4 17:04
Popieram ,co się dzieje z Jezuitami?!!
LOG2021.02.4 13:46
że Ten Jezuita takie rzeczy mówi, aż dziw bierze.
Zatroskany2021.02.4 8:43
Diabeł już trzyma księdza Martina za rękę.
pytajnik2021.02.4 8:18
A ile dusz wprowadziła do piekła Fronda przez brak rzetelnych informacji o postępach realizacji nauczania polskich biskupów: : "Kościół nie zostawia samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
opty2021.02.4 6:07
Ojcowie Jezuici, Czym jest grzech SODOMII.......???
Jerzy2021.02.3 21:18
Gdzie jak gdzie ale u jezuitow zaden ksiadz nie prowadzi autorskiego i wzbudzajacego kontrowersje duszpasterstwa bez akceptacji przelozonych. Dlatego naiwne sa wezwania do potepienia o. Martina. Nikt o. Martina nie potepi, bo realizuje on wytyczne Zakonu i ma zezwolenie swoich przelozonych.
Beno2021.02.3 21:03
A końcu. A gdzie jest papież Franciszek?
Polak katolik2021.02.3 22:27
Papiez Franciszek to jeden z nich - to mason-postkomunista ktory udaje katolika.
matis892021.02.3 20:39
Ten lewackoateistyczny pedał udający kapłana i katolika to pupilek Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika, który też wspiera LZPKNTB+ i sam stoi na czele gej-pedofilskiej mafii lawendowej w Watykanie.
Karol2021.02.3 20:56
niestety ale masz 100% racji Franciszek to antychryst i takimi samymi ludźmi się otacza
sacerdos2021.02.3 20:12
Zakon Jezuitów - co jakiś 100 lat NALEŻY DOKONAĆ KASATY ZAKONU, profilaktycznie, bez podania przyczyny...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.3 20:04
taa... a najbardziej osoby LGBT kocha rydzyk i jędraszewski! wystarczy posłuchać ich pełne miłości, zrozumienia i bożego miłosierdzia, wypowiedzi.
Henry2021.02.4 11:41
Jak każdy lewak, ateista i LGBTowiec powtarzasz slogany GW i TVN. Ten kto naprawdę wysłuchiwał ich kazań wie, że mowa w nich o modlitwie, miłości i nawróceniu z grzechu - ONI NIGDY nie potępili osób homoseksualnych, tylko wyrażali żal za ich grzech sodomii.
fedcb2021.02.9 12:48
Wydaje mi się, że jesteś bardzo młodym człowiekiem i masz bardzo mało doświadczenia. Ja pamiętam komunizm. Żyłem w nim 28 lat. Przeszedłem edukację w czasach komunizmu, ale poza szkołą żyłem w normalnej rodzinie i mogłem wyłapać niuansem komunizmu. Komunizm zawsze podkreślał, że jest ustrojem robotniczo-chłopskim a właśnie robotnicy i chłopi nie mieli żadnych praw, często żyjąc w biedzie tak, jak moja rodzina (mój ojciec był robotnikiem, mama musiała pracować na małym poletku, hodując kury, króliki, kaczki, niekiedy świnki, co pozwalało jej wyżywić rodzinę - bez tego trzeba było godzinami stać w kolejkach, żeby cokolwiek kupić do jedzenia!). Wspominasz księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego - słuchałem jego wypowiedzi: nie potępił żadnych ludzi o odmiennej orientacji, on potępił ideologię, która wykorzystuje tych biednych ludzi do walki politycznej. Stąd jego porównanie do komunizmu: tak, jak komunizm okłamywał, że służy robotnikom i chłopom, tak ta nowa ideologia okłamuje, że służy ludziom, którzy mają inną orientację. A historia lubi się powtarzać. Dla przykładu Hitlera do władzy wynieśli homoseksualiści z bojówek SA i co się potem stało z nimi? Była "noc długich noży", gdzie Hitler usunął wszystkich przywódców SA i skłonnościach homoseksualnych! Zarzuca się Polsce homofobię, to pokażcie mi inny kraj, gdzie z jednego związku homoseksualnego jeden partner jest europosłem a drugi posłem? W Polsce jest to możliwe! I to tylko dlatego, że są zadeklarowanymi homoseksualistami! Dla odmiany, nie słyszałem, żeby para ze związku heteroseksualnego zajmowała równocześnie dwie tak wysokie funkcje!