05.05.20, 11:04Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Katolicy we Francji zabiegają o przywrócenie wspólnych liturgii

Katolicy we Francji walczą o przywrócenie publicznych liturgii w kościele. W ich obronie stanęło 67 parlamentarzystów, którzy zwrócili się z petycją do rządu, podkreślając, że wolność kultu nie może być mniej ważna niż wolność konsumpcji. Pomimo trwających jeszcze negocjacji, stanowisko rządu jest nieprzejednane. Aby się modlić, nie potrzeba miejsca kultu ani zgromadzenia liturgicznego – powiedział minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner.

Katolicy byli przygotowani na wznowienie liturgii w kościołach od 11 maja. Na ten dzień przewidziano bowiem we Francji kolejną fazę rozluźniania sanitarnych obostrzeń. Na wniosek rządu Kościół opracował własne zasady takiego sprawowania sakramentów, aby do minimum ograniczyć ryzyko zarażenia. Oczekiwania ludzi wierzących nie zostały jednak uwzględnione w rządowych rozporządzeniach. Premier Francji poinformował, że zakaz zgromadzeń religijnych będzie obowiązywał co najmniej do 2 czerwca. W ostatnich dniach ponownie podjęto negocjacje, co dawało nadzieje na wznowienie liturgii w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Minister spraw wewnętrznych wykluczył jednak wczoraj taką możliwość.

Parlamentarzyści, którzy publicznie zwrócili się w tej sprawie do rządu, wskazują na niebezpieczne konsekwencje takich rozporządzeń. Wyznawcy wszystkich religii, nie tylko katolicy, czują się upokorzeni takim traktowaniem, odbierają je jako zamach na wolność kultu. Ponadto daje się im do zrozumienia, że w odróżnieniu od innych obywateli nie zasługują na zaufanie i nie są w stanie zorganizować zgromadzeń religijnych z zachowaniem obowiązujących reguł sanitarnych.

 

Vaticannews.va/Krzysztof Bronk – Watykan

Komentarze

Klapaucjusz2020.05.25 13:37
Prezydent Trump też domagał się otworzenia kościołów we wczorajszą niedzielę. Domagał się, domagał, aż wreszcie spędził niedzielę grając w golfa, bo kościół po drugiej stronie ulicy od Białego Domu wpuszcza tylko 10 osób, więc on, bidulek, nie chciał się wpychać na siłę.
Jan Radziszewski 2020.05.6 5:27
Pan " Pokój wam, Pokój wam nie bójcie się. Jak Ja Zmartwychwstałem tak i wy zmartwychwstaniecie, ci którzy zasnęli w Panu , to jest we Mnie. Teraz jest wielka walka, ostatni bój na ziemi i niebie w przestworzach i Bóg w Trójcy Jedyny posłał swoich Aniołów pod wodzą św. Michała Archanioła księcia wojsk niebieskich, by opieczętowali swoje sługi wierne. Antychryst Mój przeciwnik oznaczył już swoich sługusów, pachołków, którzy dla mamony zdradzili, jak Judasz Mistrza, wątpiąc w potęgę Boga Najwyższego Miłosierdzie Syna Człowieczego, nieposłuszni pouczeniom Ducha Świętego. Więc sąd musi się dokonać, to jest ten czas. Tak, wielka nierządnica jak powiedziałem przez proroka Cypriana Polaka rozpuściła swoje korzenie, żądna krwi niewinnie mordowanych dzieci i męczenników tych czasów, którzy z miłości do Mnie Swojego Króla Pana – Oblubieńca godni są oddać życie, niejednokrotnie w torturach, poniewierani jak św. Paweł, który bieg ukończył w dobrych zawodach wystąpił, wiarę ustrzegł i otrzymał wieniec chwały. Pytam, ile jest dusz w Polsce, uczniów Moich, by w takich zawodach wystąpić, ilu jeszcze godnych kapłanów mądrych, którzy widzą to co dzieje się w Kościele świętym, który idzie na zatracenie? I nic już tej kary Boga Ojca Przedwiecznego nie powstrzyma. Ratować trzeba jeszcze jednostki, módlcie się za swoich pasterzy, bo nie wszyscy zachowają swoje dusze. Nie rozpoznali pasterze czasu łaski Nawiedzenia, nie służą już dla Boga w Trójcy Jedynego, ale dla świata, jak by się nie nazywali, jaki tytuł by mieli. Ich milczenie, złe decyzji wydane wg nie Ducha Świętego pouczeń, wołają o pomstę do nieba. I ta klątwa jest ważna dana przez wybranego syna mojego proroka Cypriana Polaka
Zofia2020.05.6 4:31
Budz sie Francjo. Najwyzszy czas.
Jan Radziszewski2020.05.5 21:43
albercik - oleju jak naparstek - tzn głupoty pełno a jak myślisz gdzie trafił NAJPIERW słynny Judasz i nie tylko potem także niemal cały Sanhedryn z Arcykapłanami KAJFASZEM ANNASZEM na czele i z żydami wybierającymi cezara /J 19,15 )- do PIEKŁA na całą wieczność wieczności tzn płoną radośnie i wesoło już 2000 lat i cała wieczność wieczności przed nimi. bo już tzw Łona Abrahama w otchłani już nie ma bo - zbawieni żydzi od czasu śmierci na Krzyżu św Jezusa Chrystusa - tj. Mesjasza Pana i Boga Adonai Izraela są w NIEBIE co chcesz dobrowolnie dołączyć do tej Elity Izraela ? osobiście nie radzę - zastanów się i wybierz mądrze ale jak Lucyfer cię opętał wybierzesz pod przymusem - jak Judasz PIEKŁO
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.5 12:23
Katolicy we Francji zabiegają o przywrócenie wspólnych liturgii .... wszyscy trzej?
Jan Radziszewski2020.05.5 12:03
Boga nie ma - O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą sil na wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają.
Jan Radziszewski2020.05.5 12:01
Boga nie ma - 19.09.1997 Spotkanie z Matką Najświętszą w kaplicy Jasnogórskiego Obrazu [rocznica Objawienia w La Salette] W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
Albert2020.05.5 12:00
"Aby się modlić, nie potrzeba miejsca kultu ani zgromadzenia liturgicznego – powiedział minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner. " Racja. "Ponadto daje się im do zrozumienia, że w odróżnieniu od innych obywateli nie zasługują na zaufanie i nie są w stanie zorganizować zgromadzeń religijnych z zachowaniem obowiązujących reguł sanitarnych. " To także jest prawdziwe stwierdzenie. Ale tak naprawdę to katolików boli coś innego - uważają, że są dyskryminowani, ponieważ nie pozwala im się bezkarnie dyskryminować innych.
Jan Radziszewski2020.05.5 21:41
albercik - oleju jak naparstek - tzn głupoty pełno a jak myślisz gdzie trafił NAJPIERW słynny Judasz i nie tylko potem także niemal cały Sanhedryn z Arcykapłanami KAJFASZEM ANNASZEM na czele i z żydami wybierającymi cezara /J 19,15 )- do PIEKŁA na całą wieczność wieczności tzn płoną radośnie i wesoło już 2000 lat i cała wieczność wieczności przed nimi. bo już tzw Łona Abrahama w otchłani już nie ma bo - zbawieni żydzi od czasu śmierci na Krzyżu św Jezusa Chrystusa - tj. Mesjasza Pana i Boga Adonai Izraela są w NIEBIE co chcesz dobrowolnie dołączyć do tej Elity Izraela ? osobiście nie radzę - zastanów się i wybierz mądrze ale jak Lucyfer cię opętał wybierzesz pod przymusem - jak Judasz PIEKŁO
Jan Radziszewski2020.05.5 11:58
BieS - mieliśmy już takiego co przyznawał się do BIESA wiesz kto to był ? to żyd Jude Stalin brat mason loży żydowskiej B'Nai B'rith - który podpisywał swe artykuł rewolucyjne Biesoszwili Demonoszwili wiesz gdzie ten ludzki Bies jest teraz ? tam gdzie żydzi talmudyści zazwyczaj trafiają tj w PIEKLE u swojego żydowskiego cezara /J 19,15) który teraz wg jego zasług dla PIEKŁA go wynagradza a jak myślisz gdzie trafią bracia masoni z łóż francuskich . także do PIEKŁA tj jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) i to nie za długo bo tylko za 3,5 roku zostaną zabrani w ogniu piekielnym wprost do PIEKŁA tj tam gdzie prawdziwie wierzący wierni KK nie będą im przeszkadzać
Wydrukuj sobie pakiet wyborczy2020.05.5 11:19
Teraz pakiet wyborczy możecie wydrukować sobie sami! głosuj na kogo chcesz i ile razy chcesz! https://s3.bialystok.pl/pakietwyborczy.pdf
jan2020.05.5 11:34
Bredzisz jak po jakimś ciężkim urazie. Zbadaj się
serum2020.05.5 11:14
Wszyscy trzej?
Z grubej rury2020.05.5 11:14
Co?! Przywracanie liturgii… A ladychapel jeszcze nie bluznął na to jadem? Śpi? Może siedzi w kiblu? Wiem! Męczy się i wymyśla nowy pseudonim dla Kaczora. "Zapluty Karzeł Reakcji". Albo "Kociarz". Albo: "Sługus kleszy (sic!)" To jest ambitny i pracowity gość.
Z grubej rury2020.05.5 11:16
No, odezwał się. "Katolicka Kretynizacja Polski" Odetchnąłem. Jeszcze dycha. Albo i ze dwie dychy. Słabo mu płacą.
Kik2020.05.5 11:23
ladychapel zajmuje się teraz akcją pomocy papieża dla seksworkerów :)
katolicka kretynizacja polski2020.05.5 11:11
"Aby się modlić, nie potrzeba miejsca kultu ani zgromadzenia liturgicznego" i ma gościu rację! dobitnie udowodniła to sytuacja w Polsce gdy kościoły przyjmowały po 5 osób a reszta modliła się w domach! Bogowi jest obojętne gdzie go czczą a liturgie wymyślił kościół bo zapełniać tzw. świątynie i doić w nich ludzi z kasy! stąd wszędzie taki kwik świń w koloratkach odrywanych od koryta!
ktoś tam2020.05.5 11:15
Napiszę Twoim językiem: jesteś matoł. I to jest wersja optymistyczna... Teraz możesz się wykazać...
Jan Radziszewski2020.05.5 11:54
Durak, kretyn zawsze zostanie Kretynem nawet jak do PIEKŁA wpadnie jak śliwka w kompot
Joanna2020.05.5 15:13
Nie musisz się modlić, ale nie masz prawa wyrażać się w taki sposób i wyśmiewać się z ludzi, którym wiara i uczęszczanie na liturgię nie jest obojętne. A poza tym, jeśli nie dajesz kasy, to czemu tak piszesz.
ktoś tam2020.05.5 11:08
A po co im to? I tak będą czcili Pachamamę, jak ich umiłowany przywódca Bergoglio. No bo uznają go jako papieża czy może jednak nie?
Katolik2020.05.5 11:15
Czy ty jeszcze jesteś Katolikiem czy już samozwańczym odszczepieńcem od wiary?
ktoś tam2020.05.5 11:21
Co tam słychać u Twojej "bogini" Pachamamy, Matki Ziemi? Bergoglio bardzo ją ceni... No bo to Twój umiłowany przyfudca, czyż nie? Tacy to dzisiaj Katolicy... a raczej "katolicy"...
ktoś tam2020.05.5 11:31
Ps. Drobne smakowitości. Nie jedyne oczywiście... "Franciszek do matki: "może zobaczymy się w piekle"" https://gloria.tv/post/3DzQ1zWEoJR6AzT7ScA7J7rpw "Nowy biskup – ekstra gejowska stuła" https://gloria.tv/post/DFjx7teJCRvL4ksn3gbBEZnfw "Zeświecczony Franciszek cierpi "religijnie", kiedy mówi o Pachamamie" https://gloria.tv/post/4UCnx4rpAgvdB94t8hwYXc4LL