03.06.19, 13:35Fot. Pixabay, CC 0

Kawa groźna dla serca? Znamy już odpowiedź!

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez naukowców z londyńskiego Queen Mary University kawa nie stanowi zagrożenia dla układu krwionośnego! To dobre informacje dla wszystkich kawoszy, którzy obawiali się działania swojego ulubionego napoju.

W badaniu sprawdzono teorię mówiącą, że duża ilość kofeiny doprowadza do usztywnienia tętnic, a więc utrudnienia pracy serca. Naukowcy udowodnili jednak, że picie kawy jest bezpieczne dla serca.

Badane osoby podzielone zostały na grupy tych, którzy kawę pili rzadko, następnie osoby pijące filiżankę kawy maksymalnie trzy razy dziennie, a w trzeciej grupie znalazły się osoby pijące minimum trzy kawy na dzień. Jedna z badanych osób wypijała nawet 25 filiżanek w ciągu doby.

Okazało się, że wyniki wszystkich grup były podobne, a ewentualne różnice w kondycji serca lub żył wynikały z wieku oraz stylu życia, nie zaś z ilości wypijanej kawy.

Badanie wyklucza negatywny efekt kawy na nasze tętnice”

- napisał prof. Metin Avkiran z British Heart Foundation komentując ogłoszone wyniki.

Naukowcy zaznaczają jednocześnie, że badanie nie wykluczało ewentualnego złego wpływu kawy na nasz organizm w inny sposób.

dam/IAR,Fronda.pl

Komentarze

Paula2019.06.3 15:58
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej stronie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
man.of.Stagira2019.06.3 14:18
. . Fronda musi sprawdzać życiorysy naukowców bo gimbaza myśli że matematyka, fizyka, chemia czy logika z teorią mnogości nie wspominając o filozofii mogą być marksistowsko-lesbiańskie! . . cóż za powrót stalinizmu, wspaniały przez otwarte okno "wolnego od rozumu świata" .
T2019.06.3 14:04
Fronda zamiescila wyniki badan, ktorym przewodzil NAUKOWIEC LGBT!!! NIE WIERZE!
AnnA2019.06.4 10:51
I dlaczego beszczelnie zmyślasz?
man.of.Stagira2019.06.3 13:54
. . . zatem badanie nie wykluczyło złego wpływu kawy na samo serce ponieważ k a ż d e zaburzenie -zły wpływ- na nasz organizm może bezpośrednio przełożyć się na to jak działa nasze serce . I tyle