15.06.20, 22:42Fot. screenschot: Youtube

KEP: Fundacja św. Józefa została powołana większością głosów

Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Artur G. Miziński, wystosował komunikat, w którym odnosi się do oskarżeń wysuniętych przez bpa Edwarda Janiaka, jakoby Fundacja św. Józefa nie była powołana przez KEP większością głosów. „Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży abp Wojciech Polak oraz Fundacja św. Józefa zostali powołani zdecydowaną większością głosów księży biskupów podczas zebrań plenarnych Episkopatu w 2019 roku”.

Poniżej publikujemu pełną treść komunikatu.

 KOMUNIKAT:

W odpowiedzi na pytania dotyczące publikacji medialnych ws. wypowiedzi bpa Edwarda Janiaka – na podstawie stenogramów z zebrań plenarnych Konferencji Episkopatu Polski – informuję, że:

1. Podczas 382. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, odbywającego się w Warszawie w dniach 12-14 marca 2019 roku – na podstawie art. 54 Statutu KEP oraz § 44 ust. 3 Regulaminu KEP – biskupi zdecydowaną większością głosów wybrali abp. Wojciecha Polaka, Metropolitę Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski na Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży na pierwszą pięcioletnią kadencję.

2. Podczas 384. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, odbywającego się w Warszawie w dniach 8-9 października 2019 roku – na podstawie art. 19 Statutu KEP – biskupi zdecydowaną większością głosów wyrazili zgodę na ustanowienie Fundacji Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski.

Bp Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 15 czerwca 2020 roku

 

/episkopat.pl

Komentarze

tadeusz2020.06.17 11:56
Spór łatwo rozwiązać.Wystarczy opublikować wyniki głosowań. Odwagi nie lękajcie się. Chrystus nakazał mówić prawdę a więc dajcie przykład, że jesteście Mu wierni we wszystkim.
dz2020.06.16 15:25
Skąd ta fundacja bierze pieniądze ? Na pewno okrada niewinnych księży.
tadeusz2020.06.16 8:33
Dlaczego kłamiesz? Ten wasz otwarty kościół nie jest wiarygodny panie sekretarzu.Służycie nie Chrystusowi ale mamonie. Pycha was zniszczy.
stan2020.06.16 0:36
Doprawdy, dziwna jest ta KEP. Rząd poluzował obostrzenia, a oni kazali w ubiegłą niedzielę odczytać swoje zalecenia z instrukcją, jak przyjmować Komunię św. na rękę (która ręka gdzie ma być). Czy ktoś to rozumie? dziewczynka przyjęła Komunie zgodnie z instrukcją, po czym otrzepała ręce, podczas, gdy normalnie ksiądz dokładnie czyści patenę i kielich. Wszystko to jest jakieś chore i nienormalne.
Siwy Waldi2020.06.15 23:50
Nagłówek z rzeczywistości alternatywnej, w której Fronda poszła w ślady Romana Giertycha: "Kaja Godek odleciała ,,Zamknięto mnie za poglądy''. Internauci bezlitośni." https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26035331,godek-skierowano-na-kwarantanne-bo-byla-na-oddziale-z-zakazonym.html
Leszek2020.06.15 23:21
Będą monitorować zmiany DNA. Więc będą monitorować mutanty. Szczepioneczka, albo, zastrzyk zmizny wielowektorowej, biotechnologia. Ale na pewno to tylko zabawa, nikogo nie wyszczepią to inwestycja nie trafiona. To spiskowa teoria. Więc śpij palancie spokojnie, głupkiem się urodziłeś i tak zostanie, a wiara w ewolucję ci nie pomoże. Kto się h......em urodził skowronkiem nie umrze.
Agnieszka2020.06.15 23:16
Oświadczenie "na podstawie stenogramów" czyli znów na dwoje babka wróżyła - albo stenogramy prawdziwe albo sfałszowane... Współczucia dla biskupa Mizińskiego... Wpaść w takie towarzystwo i robić dobra minę do często złej gry, to musi być trudne dla przyzwoitego człowieka.
Leszek2020.06.15 23:12
Rabin Morawiecki i Szumowina was wyszczepią i zarobią. Biznes innowacyjny.
Leszek2020.06.15 23:10
Szumowiny interes będzie się kręcił. Polak zapłaci za czipa w d....pie. I jeszcze będzie szczęśliwy, wystarczy że powiedzą to szambo Elity. KOMISJA NADZORU FINANSOWEGORaport bieżący nr21/2020Data sporządzenia:2020-05-10Skrócona nazwa emitentaHEMP & WOOD S.A.TematPodpisanie umowy dotyczącej zawiązania spółki biotechnologicznej produkującej implanty umożliwiające wczesne wykrywanie biomarkerów sygnalizujących m.in. infekcje wirusowe w tym Covid-19Podstawa prawnaArt. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Treść raportu:Zarząd Emitenta informuje, że w dniu 10 maja 2020 roku zawarł z amerykańską firmą Alivecel LLC. _dalej "Alivecel"_ umowę Memorandum Of Understanding _dalej MOU_ na podstawie której Emitent oraz Alivecel przystąpią niezwłocznie do określenia warunków uczestnictwa w spółce joint venture z siedzibą w Polsce _dalej "JV"_. Celem JV będzie oferowanie systemów monitorowania zdrowia w postaci implantu wszczepianego użytkownikom w dłoń między kciukiem a palcem wskazującym. JV prowadzić będzie badania _R&D_ w zakresie produkcji żywych komórek w celu pomiaru i wykrywaniu białek wytwarzanych przez wirusy COVID/SARS/MERS, a także markerów glukozy, insuliny, nowotworów, zawału serca i innych. Monitorowanie "in vivo" będzie się odbywać w czasie rzeczywistym. Testy wczesnego wykrywania zostaną opracowane przy użyciu technik biologii syntetycznej oraz nano- i biotechnologii, oraz skupią się na monitorowaniu zmian RNA i DNA użytkowników, którymi mogą być pacjenci, pracownicy wszelkiego typu firm, czy nawet cała populacja, jak również systemy opieki zdrowotnej, użytkownicy obiektów wojskowych i wiele innych. Oczekuje się, że po opracowaniu i uzyskaniu odpowiednich rejestracji implantu jako urządzenia medycznego, system zapewni użytkownikom nowe opcje długoterminowego ciągłego monitorowania stanu zdrowia, umożliwiając transmisję sygnału wczesnego ostrzegania do aplikacji mobilnej, która z kolei może być monitorowana w czasie rzeczywistym bezpośrednio przez użytkowników systemu, jak również ich lekarzy, czy też instytucje opieki zdrowotnej, agencje monitorujące zdrowie czy też szpitale badawcze. Markery zastosowane w implancie będą umożliwiały natychmiastowe wykrycie ognisk wirusowych czy też innych chorób. Opracowywana technologia będzie bardziej skuteczna i wydajna niż obecnie oferowane na rynku czujniki, m.in. ze względu na zwiększoną dokładność i przewidywaną dłuższą żywotność funkcji implantu w porównaniu do obecnie oferowanych na rynku czujników, które wymagają wymiany co trzydzieści _30_ do sześćdziesięciu _60_ dni. Implanty docelowo oferowane przez JV będą wymagały wymiany nie częściej niż co 6-12 miesięcy lub nawet dłużej.
Leszek2020.06.15 23:03
Kłamstwo rozpowszechniane przez szambo Elity. Koronaświrus powstał w durnych łbach szambowychelit. Promowany jest ciągle przez scierwa udajace dziennikarzy. Połączenie głupka z debilem. Tak rozprzestrzenia się durno świrus plandemia. Sprzyjajace warunki świroplandemi to, kasiora, kasiora i jeszcze raz kasiora.
Leszek2020.06.15 22:55
Dokąd zmierza świat? Abp Jan Paweł Leng https://m.youtube.com/watch?v=jK33GfhzHqE&feature=youtu.be
Katolik2020.06.16 8:55
Po co przytaczasz jakiegoś fałszywego księdza spoza marginesu Kościoła? Lenga ma zakaz wypowiadania się.