19.02.20, 18:30

Kidawa-Błońska i służba zdrowia. Ale o co chodzi?

Posłanka PO do urzędu prezydenta RP zalicza wpadkę za wpadką, ale na tym nie koniec. Okazuje się, że z pytaniem o służbę zdrowia było znacznie gorzej.

Zapytana o program dla służby zdrowia odpowiedziała:

- Rozmowy z Polakami potwierdzają, że problemy ochrony zdrowia są dla nich najważniejsze. Rozmawiamy o tym, że brakuje leków, dobrych leków na onkologię, ponieważ nie są w zasięgu finansowym polskich pacjentów. Dlatego tak ważne jest wsparcie finansowe i mądre wykorzystywanie pieniędzy. Rozmawiamy także o tym, że potrzebne jest szersze myślenie o hospicjach

Kiedy została zapytana o konkretne działania „uściśliła”:

- Pierwsza rzecz i najważniejsza, by udało się wprowadzić dobre rozwiązania dla ochrony zdrowia, musimy uporządkować system prawny. Jednocześnie w tym samym czasie wszyscy specjaliści zajmujący się ochroną zdrowia, lekarze, osoby zarządzające, pacjenci, samorządowcy, politycy, reprezentanci wszystkich partii muszą usiąść przy jednym stole. Bo polityki zdrowotnej nie buduje jedna partia na jedną kadencję. To się buduje na wiele, wiele lat i musi być to spójny system, który pozwoli Polakom za 10-15 lat czuć się bezpiecznie. Wykształcenie jednego lekarza to jest kilka lat. Nawet jeżeli ktoś to wprowadza, to musi czekać do następnej kadencji, prawie 7 lat, by młody lekarz mógł iść do pracy. Jeżeli nie pomyślimy nad tym kompleksowo, ponad podziałami, to nikt tego nie rozwiąże

 

Wszystko wydaje się więc wskazywać na to, że albo kandydatka PO nie ma na to pomysłu, albo zapomniała, o czym miała w tej kwestii mówić, albo najzwyczajniej sztabowcy z PO nie przewidzieli takie punktu w programie do wyborów prezydenckich.

Może też być taka ewentualność, że kolejną wpadką chcą przykryć niewypał z manipulacjami na temat troski o osoby chore na nowotwory. Warto dodać, że oprócz „oszczędności” (cofnął refundację na leki przeciwko nowotworom), jakich dokonał minister zdrowia w rządzie PO/PSL Bartosz Arłukowicz, to PO/PSL uszczuplało budżety na szpitale i oddziały onkologiczne.

 

mp/twitter

Komentarze

Pascal2020.02.22 19:43
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Mam nadzieję, że wygra kandydatka opozycji, będzie nią Małgorzata Kidawa-Błońska. Jest prawnuczką Prezydenta Wojciechowskiego i wnuczką Ministra Grabskiego. Jeśli wygra wybory, to będzie kontynuowała tradycję rodzinną. Jej ewentualne zwycięstwo będzie oznaczało koniec absolutnych rządów Jarosława Kaczyńskiego.
Jedna banda podobnych sobie sk....nów2020.02.20 8:56
O co chodzi? No chodzi o to czy pisdzielce czy platfusy będą pasożytować na Polakach. O to cała szarpanina się rozgrywa. Nic innego. PiS-PO jedno zło.
Ciekawy2020.02.20 8:50
Widać ze we frondzie nie ma kto się zeszmacac bo artykuły wszędzie te same pisane na Nowogrodzkiej
Opty2020.02.20 5:53
Pani Sawicka; wracaj _ rozpoczynamy czas kręcenia LODÓW!!!?
Palindrom2020.02.19 21:27
Bełkot Kidawy-Błońskiej jest niekomentowalny.
«dam» i «yenn» na jednym jadą wozie 2020.02.19 20:13
Jakiś anonim «mp» się wypowiada. http://fronda.zal.pl
Judasz2020.02.19 19:48
Kidawa mówi, że nie ma polityki zagranicznej, nie ma prezydenta, bo w dniu podpisania ustawy dyscypinującej sędziów 4.02.2020 prezydent abdykował. Otóż małe sprostowanie dla Polaków: Potwierdzam, że Prezydent abdykował !!! Ale od bandy czterech ugrupowań opozycyjnych, której członkowie i ich miłośnicy chcieli żeby A. Duda tą ustawę zawetował, żeby wrócił Rzepliński do TK i Żurek ze starym KRS-em, Gersdorf jako I Prezes SN została wybrana na następną kadencję i zlikwidowała Izbę Dyscyplinarną, no i wogóle żeby było jak było !!! Ależ będzie pięknie !! Chyba ku-r-wa zagłosuję na Kadawę Błońską ! Ta PO-je-b-ka mówi, że obecnie nie ma prezydenta, a jak my ją wybierzemy to będzie prezy-dentka ........ będą rzeki płynęły ....... będzie wszędzie zielono ....... będzie słońce świeciło ...... przepraszam, ale chyba się zes-ram za szczęścia !
Zyg2020.02.19 19:47
Kobito Kadawo Końska – gdzie ?! Bez haryzmy, bez ikry, flaki w oleju, nierozpoznawalna i oślizła, bez języka obcego, czytająca zawzięcie z kartki lub promptera - no gdzie ?!! Kobito, ty sama stanowisz zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski ! Tak ci śpieszno do całkowitego autoskompromitowania ?!!! Kandydatka na prezydentkę Kadawa-Końska ma rozdwojenie jaźni ! Raz mówi, że Polska to duża kraj i przyjęcie kilku tysięcy uchodźców z Bliskiego wschodu i Afryki jest bezpieczne i nie wpływa na liczbę ataków terrorystycznych, a drugim razem mówi, że Polska jest mała kraj, stąd lepiej gdy Niemcy będą tutaj rządzić !
Topek2020.02.19 19:46
Rzeźwa ze śwagrem Janem zadecydowały popszeć naszą łukochaną kandydatke na prezydętke, Kidawe, herbowej szczęki Błońskich i śwa się ze wsi do centrumu Warszawy traktorem wybrały. Zaparkowalim pod Kościołem na placu z tżema kżyrzamy i zanim nas glina zwinęła, zaczepilim 62 łosoby ło podpisy dla Małgorzaty. Nie zgadnieta co się stało ?! Podpisała nama kuźwa te liste jedna ŁOSOBA, i to baba !!! Wedłóg sądarzy kandydatkę herbowej szczęki popiera jesce 41% !! To i tak musieło było co powinna stać do nos KOLEJKA tech co jom kochajom jako i my. Pomijam tych co nas łomineli szerokim łukiem bo mielima parasol z napisem „Kadawa Końska”. Pewnie beło z tego drugie tyle. Po ty jedny godzinie z rozpaczy wzielim oba narkoze po 0,7 litry na łeb, i nas gliny wonczas na żłobek wzieny. Mycie ślauchem miłe nie jest, aleźwa prubowały wesprzeć naszom kandydatke, i 1 podpis, tyj stary baby, złożyliśwa u Butki, bo żodnego innego prefesura tam nie beło. Śwager mówi, że łuna jest mundro i wygro !
Urszula2020.02.19 19:45
Ja pier-dolę !!!!! Jeszcze tego brakowało !!!!!!!!!!! To ten PO-je-b i seryjny łapówkarz jest synusiem agenta UB !!!!! Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam !!!! Stawki u Kopertnika idą coraz wyżej ! Media donoszą o kolejnych przypadkach korupcji w szpitalu prof. Grodzkiego, które wyglądają wiarygodnie. Od marynarza, którego matka leżała w szczecińskim szpitalu w oddziale Grodzkiego, Kopertnik zarządał 15 tys. zł łapówki. Ten postawił na nogi rodzinę w USA, w Polsce, pozbierał wszystkie oszczędności i zapłacił pierwszą transzę w wys. 5 tys. zł. Niestety do drugiej transzy nie doszło bo matka po paru miesiącach umarła. Z jego oczów widać, że on jest pomylony albo psych i pomimo tylu faktów nie poda się do dymisji. My to musimy zrobić za niego ! D Y M I S J A !!!! I to natychmiast !!!!!
moderator2020.02.19 19:44
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do nich właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością !!!
Bizon2020.02.19 19:43
Jacek Saryusz-Wolski - Lista spraw zrealizowanych lub realizowanych obecnie przez rządy B. Szydło i M. Morawieckiego: - program 500 plus - program mieszkanie plus - reformę szkolnictwa - przywracanie stoczni, zbrojeniówki - obniżenie wieku emerytalnego - trwa reforma sądownictwa - skuteczność na arenie międzynarodowej (koniec relokacji imigrantów) - ukrócenie bezkarności komorników i sędziów - objęcie nadzorem KNF hochsztaplerów finansowych nazywających siebie pośrednikami i doradcami finansowymi - reforma emerytur – dezubekizacja - darmowe leki dla seniorów - program prorodzinny - program pracy obowiązkowej dla więźniów - obniżenie podatku CIT dla firm - likwidacja umów śmieciowych - spadek deficytu budżetowego - reforma armii i zbrojenie wojska - przywrócenie polityki historycznej - darmowe szczepienia dla duieci - naprawa praworządności w TK - walka z oszustami WAT - walka z korupcją - wywaleniez prokuratury i izb komorniczych nieudolnych i nieuczciwych ludzi - wprowadzenie ustawy o zakazie odbierania dzieci przez sądy z powodów biedy - wprowadzenie karalności za kąamstwa oświęcimskie - podniesienie kwoty wolnej od podatku - podniesienie minimalnej pensji - podniesienie minimalnej emerytury - spadek bezrobocia - pierwszy raz w historii Polski sprzedaż obligacji skarbowych na rynku międzynarodowym z ujemną stopą procentową - uruchomienie rządowego programu o wysokości 1 mld zł dla przedsiębiorców dla wspierania innowacyjności - wykupienie dziedzictwa narodowego z kolekcji zabytków Czartoryskich - rezygnacja z zakupu bezużytecznych Caracali - zablokowanie sprowadzania terroryzmu do Polski - ........ ........ nie uwzględniono nowych propozycji, rozwiązań i projektów rządowych ostatniego roku. Postaram się je uzupełnić ! - program przeciwko smogowi i dopłat za wymianę pieców, program dostępność plus, program budowy i remontów dróg lokalnych, program dopąat do budowa żłobków i przedszkoli, program wyprawka 300 plus, obniżenie podatku CIT do 9 %, program pomocy nowym firmom start-UP, wielkie inwestycje jak przekop mierzei wiślanej, budowa Via Carpatia, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, Budowa tunelu w świnoujściu , dokończenie Zakopianki. Czy wy kut-asy krytykanci uważacie, że to mało ?!!! Czy wy kut-asy uważacie się za mądrzejszych od Jacka Saryusza-Wolskiego ?!!!
Filmy online2020.02.19 19:25
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
A dlaczego nie masz dzieci? Bo jesteś "biedroniem"2020.02.19 19:25
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? @Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Hugo Boss2020.02.19 19:23
Dla PiSowców jest niewyobrażalne żeby siąść do wspólnego stołu i wysłuchać ludzi czego chcą i jak widzą pewne rzeczy! Dla PiSowca ważne jest jedynie to czego chce prezes i jak on to widzi!
turkuć podjadek2020.02.20 7:14
kretynie , POpierdo...ńcy zapracowali sobie na to co mają ....ale są za bardzo prymitywni , by sie z tego wykaraskać .....ty jesteś przykładem pierwszym z brzegu .........
poPO=kurw...i zodzieje2020.02.19 19:18
ta stara KOBYŁA czym predzej winna zadbać o swoje zdrowie PSYCHICZNE , mam nadzieje ze juz dawno jest w stałym kontakcie z psychiatra weterynaryjnym!!!
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.19 19:16
Panie i Panowie, szczególnie ci zasłużeni dla pisowszczyzny i kulawego, osieroconego bliźniaka - proponuję skupić się na metodach zastosowanych wobec szefa NIK i jego rodziny - był wierny, opłacał się od lat 90 wiecznemu prezesowi - ale gdy tylko stał się mniej wygodny organizacja pismafijna rzuciła się na niego i jego rodzinę - przeanalizujcie sobie w swoich dość ograniczonych ale jednak istniejących jeszcze mózgach - kto z was będzie następny do roli kozła ofiarnego, parawanu lub przykrywki dla gestu lichockiej?
Palindrom2020.02.19 21:25
Rozumiem, że to nie grafomański bełkot, a opinia na temat Kidawy-Błońskiej i służby zdrowia…