20.10.15, 12:55

Kidawa-Błońska oszalała? "To będzie dyktatura, to będzie piekło!"

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska poszła do "Onetu", żeby powiedzieć, jak bardzo boi się PiS. To znaczy nie samego PiS, ale tego, co zrobi z Polską zwłaszcza Kaczyński - na jedno jednak wychodzi.

" Nie samego PiSu. Boje się tego, co może zrobić z Polską. Ostatnio słyszymy zapowiedzi coraz bardziej aktywnego prezesa Kaczyńskiego o tym, jakiej chce Polski, jak będzie zmieniał i kontrolował instytucje, jak traktuje ludzi, którzy mają inne poglądy niż on. To wszystko budzi moje obawy. Martwię się o Polskę. Prezes Kaczyński mówi rzeczy bardzo niepokojące" - powiedziała Kidawa-Błońska.

Pytana o to, co szczególnie wzbudza jej strach, powiedziała, że w zasadzie wszystko... "Na przykład to, co chce zrobić z edukacją, sądami, mediami, to co mówi o polskiej historii, jak dzieli ludzi na tych, którzy mogą być twórcami i którzy twórcami już być nie powinni… To jest bardzo niebezpieczne" - wymieniała swoje strachy Kidawa.

Dziennikarka "Onetu" Magda Gałczyńska niewiele zresztą ustępowała Kidawie. Gdy zapytała o zmiany, jakie PiS chce wprowadzić w mediach, dodała później: "Czy to jest pierwszy krok na drodze do, tu celowo przejaskrawię, swego rodzaju totalitaryzmu?".

Niby "celowo przejaskrawię", ale hasło rzucone. Totalitaryzm. Faszyzm. Dyktatura. I Kidawa, oczywiście, podchwytuje: "Na pewno do partyjnej dyktatury. Jeszcze do niedawna na stronach PiSu widniał projekt nowej konstytucji, której założenia zdążyliśmy poznać [...] Proszę zwrócić uwagę, jak od kilku tygodni Jarosław Kaczyński narzuca, jak ma wyglądać nasze państwo. Co i jak mamy robić, kto się zachowuje jak patriota, kto nie jest dobrym katolikiem, kto nie jest osobą odpowiednio wykształconą… Myślałam, że ten sposób prowadzenia debaty i myślenia o kraju już minął. Bo to jest dążenie do koncentracji całej władzy w jednych rękach. PiS chce mieć wpływ na wszystkie sfery naszego życia" - bredziła dalej Marszałek Sejmu.

"Kiedy słucham prezesa, to martwię się, czy my to wszyscy wytrzymamy. Dlatego liczę na ostatnie dni kampanii i na rozsądek Polaków. Bo bardzo łatwo wszystko zburzyć, a znacznie trudnej odbudować" - mówiła dalej.

Marszałek sugerowała też, że Szydło jest "przygaszona", bo może wie, że nie będzie rządzić. Miała zostać cynicznie wykorzystana przez podłego Jarosława Kaczyńskiego. "Trudno mi określić jak pani Szydło czuje się w tej roli. Ale widzę wyraźnie, że od pewnego czasu jest przygaszona, wyraźnie zmęczona, pozbawiona tej energii, którą miała kiedyś…" - mówiła.

I wreszcie doszła do szczytu zaczadzenia: "Z czyśćca można wyjść, a z piekła nie ma powrotu" - powiedziała o rządach PiS.

kad

Komentarze

anonim2015.10.20 13:04
Spokojnie głosujemy na PIS Wiekszego syfu niż PO nie było i nie będzie!
anonim2015.10.20 13:07
Ja aż tak bym sie ich nie bal myśle ze porządzą ze 2 lata i wkur...y lud wywiezie na taczkach całe towarzystwo z sejmu i takie wybory im urządzi ze żaden pisior nie odwarzy sie nigdy więcej nawet na sołtysa kandydować
anonim2015.10.20 13:22
Pani marszałek, pani się nie boi, bo cała Polska za panią stoi!-DDDD (To samo dotyczy arbitra i jemu podobnych).
anonim2015.10.20 13:22
za tych rządów mój syn za to że przysłuchiwał się komisji Macierewicza był inwigilowany i nachodzony przez policję kilkakrotnie, wzywany na przesłuchania i to właśnie za rządów obecnej koalicji za thuska i kopaczki, niech sobie już idą, ale nie w niebyt a do Magdalenki tam ich miejsce...
anonim2015.10.20 13:22
No jak Kidawka się boi to tylko lepiej świadczy o Kaczyńskim i PiS.
anonim2015.10.20 13:32
Przy tym poziomie lęków przydałaby się terapia.
anonim2015.10.20 13:35
I to mówi ktoś, kto od 8 lat tonem nie znoszącym sprzeciwu dyktuje nam w co mamy wierzyć, a w co nie, co mamy myśleć, a o czym nigdy, co i jak mamy mówić, co i jak robić, komu się kłaniać a kim gardzić, kto jest prawdziwym obywatelem i Europejczykiem, a kto zacofanym śmieciem i bydłem, kto ma prawo głosować a komu należy zabrać dowód... Mówi to ktoś, kto podporządkował sobie wszystkie służby, instytucje i sądy, kto podsłuchuje, nagrywa i śledzi miliony ludzi rocznie, kto wtrąca do więzień i przetrzymuje bez wyroku...
anonim2015.10.20 13:41
Error 404 po 25 października Ewa Kopacz not found
anonim2015.10.20 13:44
Xanax...Koniecznie popić setką wódeczki.
anonim2015.10.20 13:52
Proponuję Londyn, nie ma innego wyjścia. To przecież może być szansa :D
anonim2015.10.20 14:03
Kidawa ma coś nie tak z bańką. Mi osobiście PO tak zbrzydło, że jak dla mnie gdyby nawet Panu Kaczyńskiemu odbiło i nawet mógłby zrobić to co idioci z PO opowiadają, to i tak zagłosuję na PIS. Każdy kto ma choć odrobinę mózgu wie, że sprawy wyglądają dokładnie odwrotnie niż bredzą szkodniki z PO. Przecież to oni ciągle komuś coś narzucają. A na końcu wina jest PISu. Ludzie zbiorą 3 mln podpisów to mają ich w d.. a oczywiście wina PIS. Oczywiście 40% ludzi popierających PIS to wzięli się z kosmosu. Oczywiście tacy idioci jak wspomniana wyżej marszałek Kidawa plując na Pana Kaczyńskiego, plują na wszystkich którzy go popierają. Może niech od tej strony na to spojrzą platformersi. Oczywiście są na to zbyt głupi.
anonim2015.10.20 14:15
Hrabia mocno przestraszony...:-) A to jeszcze bardziej go postraszę co to będzie jak PiS dojdzie do władzy. Wilki będą latać, bociany pływać, krowy będą się źrebili, a kobyły cielili, nawet słońce zacznie wschodzić na zachodzie. Niewinnych ludzi będą zamykali, kobiety na stojąco będą szczali(dla rymu), ze strachu oczywiście....i jeszcze wiele, wiele innych najdziwniejszych rzeczy się wydarzy... No i jak...Stolec pod kontrolą panie hrabio...?;-)
anonim2015.10.20 14:17
Jakaś tam Madzia z Onetu pisze, że przejaskrawia, ale i tak uważa, że PiS to totalitaryzm. Ciekawe, co by odpowiedziała, na argument, że obecna "władza" decyduje już za rodziców, co mają jeść ich pociechy. Czy to jeszcze wolność, i czy na pewno tym powinien się zajmować poważny polityk w poważnym państwie.
anonim2015.10.20 14:29
[email protected] jakiś problem masz by czytać ze zrozumieniem ja tam sie PiS-u nie boje tylko polski szkoda
anonim2015.10.20 14:53
Hrabia. Przecież piszesz do jakiej desperacji naród dojdzie i jak szybko. To chyba pod wpływem konkretnych działań PiSu...i Polski Ci nawet szkoda.... To co mi makaron na uszy nawijasz, że się nie boisz...?:-)
anonim2015.10.20 15:15
[email protected] poprostu nie wydaje mi sie żeby długo rządzili tyle ze pewnie bedzie bardziej śmiesznie niż strasznie, przynajmniej kabareciarze na brak tematów narzekać nie bedą
anonim2015.10.20 22:24
Piekło powstaje wtedy, kiedy się odrzuca Boga, a to już pani KB sama wie najlepiej jak go się tworzy na ziemi, tworząc ustawy przeciwne naturze człowieka i przeciwne ładowi Boga Stwórcy
anonim2015.10.20 23:09
@arbiter: I dlatego glosujemy na PIS :)
anonim2015.10.21 8:31
Też martwiłbym się na miejscu Błońskiej... NIe będzie ośmiorniczek, kawiorów, szampanów. Nie będzie limuzyny z obstawą. Czarna rozpacz marszałkinię ogarnia......
anonim2015.10.21 8:32
arbiter, aleś przy*******. Jak łysy w gablotę z grzebieniami.....
anonim2015.10.21 8:36
Usłyszałem ostatnio, że INTELIGENCJA zagłosuje na PO. Może i tak, ale ale ludzie INTELIGENTNI na pewno oddadzą swój głos na PiS.
anonim2015.10.21 10:19
@Twardyg Racja. Dlatego też niektórzy odkryli, że lepiej przy korycie być szczurem i nieźle, jak na razie, na tym wychodzą ;-)