25.03.20, 17:21Małgorzata Gosiewska, Małgorzata Kidawa-Błońska/YT/RMF FM/Onet Rano

Kidawa: Konstytucja ważniejsza od ludzkiego życia

Małgorzata Gosiewska, posłana PiS umieściła na swoim profilu na Twitterze następujący wpis:

- Konstytucja ważniejsza od ludzkiego życia- powiedziała dziś na prezydium Sejmu Marszałek Kidawa- Blońska

Dodała też:

 Nie spodziewałabym się po polityku takich słów. Powiedziała, że dla niej istotniejsza jest Konstytucja ponad życie ludzkie

W programie TVP Info powiedziała również:

- To nawet ciężko powtórzyć. Powiem szczerze, że po tych słowach byłem w szoku i po prostu wyszłam. Wyszłam, bo nie byłam w stanie opanować… To była już naprawdę wściekłość. Nie spodziewałabym się po polityku takich słów. Powiedziała, że dla niej istotniejsza jest konstytucja ponad życie ludzkie

Kidawa-Błońska miała powiedzieć w trakcie dyskusji na temat zagrożenia koronawirusem w Polsce oraz ryzykiem, z jakim jest związane zwołanie posiedzenie sejmu, gdyby mieli w nim uczestniczyć wszyscy posłowie.

Kidawa-Błońska zaprzecza i mówi:

- Takie zdanie nie padło

Z kolei na swoim profilu na TT kandydatka PO napisała:

- Jesteśmy posłami nie tylko na łatwe czasy. W tych najtrudniejszych musimy zrobić wszystko, by zapewnić Polakom bezpieczeństwo. PiS sieje zamęt poprzez obrzydliwe insynuacje. Żyjecie kampanią, a nie zajmujecie się problemami obywateli. Opamiętajcie się

Brednie opozycji w walce o władzę i paralityczny taniec bezlilności nie wydaje się mieć konieca. Oby tym końcem były kolejne wybory.

mp/tvp info/twitter

 

 

Komentarze

acotomadorzeczy2020.03.26 13:51
Obrzydliwy fejk. Nie ma pani za grosz wstydu, pani Mario.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.26 11:49
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
anonim2020.03.26 8:26
o raz kolejny można się upewnić, że w frondzie pracują ludzie upośledzeni, cytując brednie Gosiewskiej. To PiS ma gdzieś nie tylko prawo, ale i zdrowie obywateli nie przesuwając terminu wyborów.
Mirek2020.03.26 8:17
A ja napisałem że Kidawa mogłaby być kierowniczką przedszkola .... . Przepraszam i cofam to co napisałem ! . Ta kobita powinna leczyć się na głowę .
WAWA2020.03.25 23:15
Małgorzata Gosiewska: "Konstytucja ważniejsza od ludzkiego życia- powiedziała dziś na prezydium Sejmu Marszałek Kidawa- Blońska" Zbigniew Kuźmiuk: "Tusk wydał instrukcje opozycji- kłamać, podważać zaufanie do państwa, grać epidemią" Te dwa oskarżenia osób z PiS skierowane wobec postaci opozycji różnią się tym, że pierwsze zdanie rzekomo padło w rozmowie w cztery oczy. Drugie jest relacją z wywiadu telewizyjnego, które europoseł Kuźmiuk mógł obejrzeć w telewizji. Zacznijmy od drugiego przypadku. Czy w wywiadzie Tuska pada słowo kłamstwo, kłamać, jako recepta Tuska dla opozycji? Zapewne nie, bo to jedynie wniosek Kuźmiuka. To, co jest jego wnioskiem, przekazał w tytule swojego tekstu jako niepodważalny fakt. Umiejętność oddzielenia faktów od komentarza - to we współczesnych czasach niedosiężny szczyt kunsztu dla dziennikarzy TVPiS. Kuźmiuk się dostroił. A teraz casus pierwszy. Dlaczego Kidawa miałaby wypowiadać przytoczone przez Gosiewską zdanie? Czy konstytucja wypowiada się o koronawirusie? Oczywiście nie. Mogę natomiast wyobrazić sobie, że Kidawa oczekiwała, że sejm pracować będzie w zgodzie ze swoim regulaminem, a jeśli ten wciąż obowiązujący, nie przewiduje procedowania na odległość - więc pojawia się problem. Sytuacja jest wyjątkowa, ale nie jest nagła. Stosowną zmianę można było przegłosować na początku marca, gdy już głosowano ustawy związane z koronawirusem. Skoro tego nie zrobiono, to ustawy przeprowadzone niezgodnie z regulaminem będą mogły być zakwestionowane. Czy to źle, że ktoś troszczy się o to by prawo było uchwalane według przyjętych procedur? Można byłoby spojrzeć tak: w sejmie PiS ma większość, więc może przegłosować wszystko. Po co więc przeprowadzać głosowania? Wystarczy zapytać prezesa, prezes porozmawia z premierem - i co premier powie, to będzie prawem. Prezes razem z premierem zdecydują o wydaniu ponad 220 mld PLN - po co do tego jeszcze fatygować posłów? Niech siedzą bezpiecznie na prowincji. Tego chcemy? Później wszyscy będziemy to zadłużenie spłacać.
Michał Jan2020.03.25 22:55
Miliony ludzi naraża swoje życie dojeżdżając do pracy i pracując w licznych zespołach, żeby utrzymać 400 darmozjadów (160 posłów i senatorów z powodzeniem by wystarczyło), a te trzęsityłki chcą pochować się po mysich dziurach! Ludziom po 5000 zł za wejście na szóstego do kościoła, a sami własny regulamin mają w poważaniu. Niedoczekanie! Zebrać się, uchwalić to, na co był czas, ale się zaniedbało i do domów na 14 dni "zomzu".
Siupik2020.03.25 21:20
Gosiewska 21 żona p.Edgara jest wyrocznią dla katolickiego portalu Fronda.
anonim2020.03.25 20:33
Co za problem głosować? Przecież PiS już wielokrotnie udowodnił, że prawo ma gdzieś, chociażby przy nieujawnieniu list poparcia do KRS... swoją drogą, wyborów prezydenckich jakoś nie strać organizować w maju?
enK2020.03.25 20:28
Dziwnie brzmi takie potępienie w ustach wyznawczyni pewnego karła, który mówił między innymi, że: - byłby w stanie poświęcić dobrobyt Polski dla wprowadzenia swojej wizji politycznej - sądy powinny wydawać wyroki niezgodne z prawem, jeśli miałoby to wynikać z tzw. "racji stanu" (oczywiście rozumianej wg siebie)
Sonik2020.03.25 20:50
Pewnie o Putinie mówisz
Walter2020.03.25 19:01
Jeśli Łukasz Szumowski musi przekonywać Jarosława Kaczyńskiego, że wybory w maju oznaczają masowe zarażanie koronawirusem, to świadczy o szaleństwie chorego na władzę Prezesa PiS-u. Firmy zaczynają bankrutować, a na jesieni będą takich bankructw tysiące. Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński wiedzą, że w takiej sytuacji trudno będzie wygrać wybory prezydenckie. Dlatego chcą, żeby wybory odbyły się w terminach 10 i 24 maja, nawet kosztem masowych zarażeń. Jarosław Kaczyński jest zwykłym posłem i nie ponosi żadnej odpowiedzialności w związku z decyzjami dotyczącymi organizowania wyborów w maju. Rozsądek nakazywałby wyborcom, aby takie sytuacje nigdy więcej się nie zdarzały, dlatego nie powinni głosować na aktualnie rządzących. Władzę powinny przejąć osoby, dla których troska o zdrowie obywateli jest ważniejsza niż chęć utrzymania władzy. W najbliższych wyborach, niezależnie od tego, kiedy one zostaną przeprowadzone.
Mgorzata K.2020.03.25 18:44
Korona wirus,wirus korona cała PO wirusem nienawiści zarażona.
Urszula2020.03.25 20:14
Zdradź mi jedną waszą tajemnicę: czemu przypisujecie opozycji nienawiść. Przecież to wy, pisiory,atakujecie wszystkich z wyjątkową nienawiścią. Wystarczy Frondę poczytać. Kłamiecie, fałszywie oskarżacie, manipulujecie wypowiedziami. Czy macie jakieś instrukcje jak dokopać opozycji? Bo nie wierzę, że człowiek jest zdolny ot tak bez powodu opluwać tu na forum drugiego człowieka, który nic złego nikomu nie zrobił.
Sonik2020.03.25 20:49
A ty slepa kuro nie widzisz nienawiści PO i reszty ich wypowiedzi wzgledem rzadzacych no??? slepico jedna
Agnieszka Dz. 2020.03.25 20:58
Pięknie potwierdziłeś wypowiedź Urszuli, nic dodać, nic ująć.
Sonik2020.03.26 0:58
A wy dwie w jednym? jak szampon
MaxFiend2020.03.25 18:38
No jak to? PiS broni terminu wyborów konstytucją i mówi, że nic się złego nie stanie. To dlaczego mają z tym problem w Sejmie?
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.03.25 18:18
stara PRZEGRANA POBRZYDŁA ZEBATA kobyła głupia sie urodziła i głupia zdechnie!!!
Sonik2020.03.25 20:48
Ale ty ich kochasz??i masz racje bo to bandyci jakich swiat nie widział mówie o tych z poko
anonim2020.03.26 8:29
Raczej o przygłupach z pisu...
Filmy online2020.03.25 18:08
Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl - Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem za jedyne 20zl . Polecam jak najbardziej!
Moja rada Jude, nie kupuj zielonych bananów! 2020.03.25 17:57
NIE BADZ OBOJETNY Sauron, Żydzie wyklęty ...aaa_ ... Klapafuckyousz pisze: - "A teraz … głośno pierdzę, aby zagłuszyć kaszlnięcie." - I kto takich wpuścil do chrześcijańskiej Europy i Polski?! Klapafuckyousz sobie marzy: - "Ja już się zapisałem na naukę mandaryńskiego." - Ty Jasiu, a ile ty masz lat zgedzie? Osiem dych ci stuka! Przyznaj się, że boisz się iść spać bo możesz się nie obudzić.
polka2020.03.25 17:53
tak samo jak chciala ludzi polaczac do inspiratorow. Z kobieta jest cos nie tak. zabierzcie jej wreszcie mikrofon.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.25 17:49
Ustawodawca przewidział takie sytuacje, w których zawiesza się częściowo Konstytucję, daje się władzy wykonawczej dodatkowe prawa ... to różnego rodzaju stany wyjątkowe. A to dlaczego PiS ich nie wprowadza, jest chyba jasne dla wszystkich. Powinni stanąć przed trybunałem stanu. Historia ich rozliczy.
enigma2020.03.25 18:13
Właśnie Bóg rozlicza za lewactwo, upadłość moralną i szerzenie ideologii śmierci.
Piotrek2020.03.25 18:23
Nie bądź śmieszny - myśli boże nie są twoimi.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.25 19:27
No ok, ale dlaczego rozliczając lewactwo, zabija katolików?
man.of.Stagira2020.03.25 17:41
Na pewno Ci którzy w m a w i a j ą, że Rząd i tzw 'władza' stawia wyżej Konstytucję NAD zdrowie obywateli odpowiadają za szerzenie f a k e insynuacji i powinni za to odpowiedzieć ponieważ ktoś może w to uwierzyć i dokonać FAŁSZYWego wyboru np. t e r a p i i ponieważ d z i a ł a ł pod presją p a n i k i wywoływanej przez chucpiarzy jak np. niejaka Agnieszka Dz. primo voto pisząca imitacja miłosierdzia ludzkiego -parareligijna. LUDZIE tacy, którzy grają tymi insynuacjami -performatywność języka się kłania- lękotwórczymi OBNIŻAJĄ odporność osób czytających komentarze. ergo WYSYŁAJĄ te osoby na zwiększoną ekspozycję na ciężki przebieg -stres- przy ewentualnym zakażeniu koronawirusem! NEKROFILE -chwalący się częstymi wizytami w hospicjach- to specjalność forum fronda.pl - jak wyżej cytowana 'humanistka- wolontariuszka'. . całkowita nieodpowiedzialność -wstyd . tyle
Urszula2020.03.25 17:59
Co, ty imitacjo człowieka zarzucasz pani Agnieszce? Porypało się? Można o tobie napisać: czepiło się goowno okrętu i mówi płyniemy". Szkoda na ciebie słów, jesteś po prostu niewyobrażalnie głupi. Zazdrościsz pani Agnieszce mądrości, wiedzy i intelektu to zacznij się uczyć, trenuj mózg, czytaj coś więcej niż tylko wpisy na Frondzie. Ech, sierota z probówki.
serial2020.03.25 18:01
Imitacja "@Urszula"... wypad
Agnieszka Dz. 2020.03.25 18:09
Żenujący wpis. Swoją drogą nie umiesz skorzystać z funkcji "odpowiedz"? A nazwanie wolontariuszy w hospicjach dla dzieci i niemowląt nekrofilami, świadczy o Twojej skrajnej znieczulicy i odczłowieczeniu. Widzisz, teraz ci "nekrofile" nie mogą tam wejść, a dzieci umierają same. Cieszysz się? Rzadko tak mnie denerwuje jakiś wpis, ale tym razem przegiąłeś. Pewnie siedzisz sobie od rana do nocy przed kompem, bo po co się narażać i bagatelizujesz chorobę i ryzyko. Ja nie mam tego szczęścia, a może właśnie mam to szczęście, że nie jestem takim jak Ty poparańcem i codziennie rano wstaję i jadę do pracy. I wiedzę co się dzieje w szpitalach i w ich okolicy.
Sonik2020.03.25 20:54
Agniesiu ależ ty głupia !!!najlepiej mi sie podoba jak piszesz ze wiesz co siędzieje w okolicy szpitala
Agnieszka Dz. 2020.03.25 21:02
Tak, bo żeby wejść do szpitala, trzeba się najpierw przedrzeć przez różne zabezpieczenia, pobalansować między karetkami, namiotami, parę razy pokazać przepustkę i pozwolić sobie zmierzyć temperaturę. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć.
Piotrek2020.03.25 18:20
Po cholere tyle pisania - długaśny wpis o niczym. Łacińskie wstawki, a po polsku wielkie trudności w formułowaniu myśli. Z tego wszystkiego najlepiej wychodzi Ci ubliżanie innym.
mordechaj2020.03.25 17:38
Co ci PiS-owcy tak się o siebie boją, że nie chcą pracować w Sejmie ? Niech wezmą przykład z lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, laborantów, sprzedawców, kierowców autobusów i motorniczych w tramwajach, kurierów...Oni pracują bez pampersów, a PIS-owcy chcą nie pracować, brać pieniądze i siedzieć w domu w pampersach.
Sonik2020.03.25 20:46
Mordechaj kre ty nie jeden oni moga zarażac innych ludzi czemu wy z opozycji takie kretyny???
Michał Jan2020.03.25 22:59
Dlaczego akurat oni mieliby bardziej narażać niż ludzie w zakładach pracy, którym odbiera się prawie połowę pieniędzy m.in. na posłów? Mogą uchwalić i pójść z laptopami na 14-dniową kwarantannę.
Sonik2020.03.26 0:57
Komu znowu odbiera sie pieniadze?i na posłów? wy to wszyscy takie osły nic wiecej
Agnieszka Dz. 2020.03.25 17:30
Nie wiem czy padło z jej ust takie słowo, czy nie, jeśli nie, to Fronda, nie pierwszy zresztą raz, ładnie przeprosi. Na pewno Kaczyński upierając się przy wyborach 10 maja i powołując się na konstytucję stawia władzę ponad ludzkie życie, ale to pobożną Frondę, ani jej jeszcze pobożniejszych bogoojczyźnianych czytelników jakoś nie szokuje. Ciekawe czemu.
Jarek2020.03.25 17:45
Bo Fronda to typowa szczujnia
K.K.2020.03.25 17:53
Typowe dla wielu krytyków uwczesnej władzy dziecinne odbijanie piłeczki. Artykuł dotyczy pani Kidawy-Błońskiej, a nie pana Kaczyńskiego. Skomentuj więc wypowiedź tej kandydatki na prezydenta Polski. Co do wyborów, wystarczy mieć inteligencję troszkę większą od szympansa, aby wyobrazić sobie bezpieczny sposób przeprowadzenia ich. Zresztą 10 maja prawdopodobnie będzie już dużo lepsza sytuacja. Nade wszystko ciekawa jest twoja konstrukcja umysłowa, a właściwie psychiczna. W przpadku wypowiedzi Gosiewskiej dotyczącej Kidawy-Błońskiej, to nie wiesz, w przypadku intencji Kaczynskiego, jesteś pewna. Taka postawa nazywa się uprzedzeniem, resentymentem.
Agnieszka Dz. 2020.03.25 18:01
Bezpieczny sposób? Jak we Francji? Poza tym, Naczelnik o wyborach i chęci ich przeprowadzenia powiedział głośno, skrytykowany powtórzył to jeszcze dobitniej i wyraźniej. Gosiewska przypisała jakieś słowa Kidawie, ta zaprzeczyła, nikt inny tego nie słyszał i nie potwierdził. Więc jak mogę być tego pewna? Słowo przeciw słowu. A teraz może łaskawie wytłumacz mi, jak wyobrażasz sobie bezpieczne przeprowadzenie wyborów podczas epidemii? Jesteś tak inteligentny, inteligentniejszy od szympansa, że chyba masz kilka rozwiązań.
K.K.2020.03.25 18:14
Ja nie pisałem o słowach Kaczyńskiego, tylko o jego intencjach, które mu przypisujesz. O bezpiecznych wyborach pisałem w kontekscie posiedzenia sejmu, bo sama ten temat wywołałaś. I podtrzymuję. W przeciwieństwie do 460 posłów zgromadzonych w jednym miejscu, wyborców można wpuszczać po kilku do lokalu wyborczego, a pozostali mają czekać na zewnątrz w bezpiecznej od siebie odległości. Przecież obecnie też dużo ludzi pracuje, dużo ludzi jeździ komunikacją miejską itd. I jeszcze raz powtórzę 10 maja prawdopodobnie będzie dużo lepsza sytuacja.
Agnieszka Dz. 2020.03.25 18:26
Dokładnie tak zrobiono we Francji. Większość członków komisji się rozchorowała i większość starszych wiekiem wyborców. Lekarze wystosowali pozew zbiorowy przeciwko rządowi. " Konstytucja ważniejsza od ludzkiego życia- powiedziała dziś na prezydium Sejmu Marszałek Kidawa- Błońska" Tak napisała Gosiewska. Ja nie wiem czy to prawda, wiedzą to tylko obie zainteresowane. A to jutrzejsze zebranie się sejmu nie zależy chyba od Kidawy, od jej decyzji, prawda? Posiedzenie sejmu też nie jest bezpieczne, moim zdaniem nie powinno się odbyć,ale naraża jednak mniej ludzi, niż wybory.
K.K.2020.03.25 18:37
To posiedzenie sejmu musi się odbyć, bo bez tego nie będzie można wprowadzić pakietu ochronnego dla gospodarki. Piszesz o Francji to sprawwdź jaka była wtedy sytuacja we Francji, w jakiej wazie była wówczas epidemia koronawirusa we Francji. Sytuacja w Polsce prawdobodnie będzie dużo, dużo lepsza. Gdyby jednak było jak we Francji, to rozumiem, że za dwa. trzy tygodnie tez będzie można przełożyć wybory. Chyba nie trzeba już teraz podejmować ostatecznej decyzji. Na koniec jeszcze jeden argument. Sami zainteresowani przełożeniem wyborów mówią o jesieni tego roku. Wielu ekspertów twierdzi, że jesienią koronawirus ponownie zaatakuje, I co wtedy?
Agnieszka Dz. 2020.03.25 18:45
A skąd Ty masz takie optymistyczne wizje rozwoju epidemii w Polsce? Mało prawdopodobne, że 10 maja będziemy mieli to za sobą. Nawet jeśli epidemia zacznie się cofać, nie jest powodem ryzykowania jej nawrotu. Poza tym, prawa wyborcze mają wszyscy,nawet Ci w kwarantannie, co z nimi? A jeśli jesienią epidemia rozpocznie się znowu, to chyba lepiej znosić kolejny rok Dudę i jego służalczy uśmiech, niż narażać ludzi na chorobę i śmierć.
K.K.2020.03.25 19:05
Odniosę się tylko do ostatniego zdania. Jestem za! Najlepiej nie przekładać wyborów tylko je odwołać i "znosić" kolejne 5 lat prezydenta Dudy.
Agnieszka Dz. 2020.03.25 19:09
Jeślibym miała wybierać to wyjście, albo narażanie życia ludzi, to z bólem serca i ogromnym obrzydzeniem, ale też bym wybrała Dudę. Ale teraz widać, że Tobie chodzi tylko i wyłącznie o politykę, szkoda, że to staje się ważniejsze od ludzkiego życia. Co się z wami porobiło ludzie.
K.K.2020.03.25 19:20
To się porobiło, że gdyby teraz rządziła nami PO i prezydentem był Komorowski, to wtedy dopiero byś odczuła co to znaczy kierować się polityką, a nie dobrem ludzi. Po 1989 roku jeszcze nie było rzadu tak bardzo troszczącego się o Polaków jak obecny. I było tylko dwóch prezydentów prawdziwie dbajacych o dobro Polski - obecny i ŚP Lech Kaczyński.
Agnieszka Dz. 2020.03.25 19:28
Retoryka, jak stalinowskich komunistów zaraz po wojnie. Ciągle powtarzali ludziom, że gdyby nie oni, gdyby nie blok wschodni to byłaby bieda i kolejna wojna, a tacy jak Ty wierzyli.
K.K.2020.03.25 19:41
Ja piszę o swoim doświadczeniu i doświadzczeniu wielu moich znajomych. Zresztą ogromne poparcie dla PiS też chyba się z czegoś bierze. Gdyby PiS wybrano na jedną kadencję to można by jeszcze tłumaczyć to jakąś retoryką, ale w przypadku ponownego wyboru PiS takie tłumaczenie jest niewystarczające. Ludziom jest poprostu lepiej.
Agnieszka Dz. 2020.03.25 19:50
Ogromne poparcie czyli 30 parę %? Tak, bierze sie z czegoś. Ze skutecznego kupowania wyborców, 500+, 13, 14. Dlatego tak prą do wyborów 10 maja, bo wali się to w szybkim tempie. Lepiej jest tym, którzy lubią być zależni od innych, żyć dzięki socjalowi. No i to ciągłe straszenie. wybierzcie nas, bo uchodźcy będa was zabijać, bo 500 wam zabiorą, bo emerytury zabiorą. A ludzie naiwni werzą, tak jak wierzą teraz, że chorych jest tak malo, a szpitale są zaopatrzone we wszystko co trzeba. Jak jedna pielęgniarka odważyła się odezwać to wyleciała błyskawicznie z pracy. Ale wam się nie przegada, PiS to wyznanie, a wy wyznawcy.
K.K.2020.03.25 19:57
Nie 30 tylko 40 kilka %. Twoje tłumaczenia, a właściwie pretensje mało obchodzą ludzi, kltórym najzwyczajniej w świecie żyje się lepiej. Gorzej się z tym czujesz, ze ludzie są coraz bardziej zadowoleni z rządzących i z tego jak im się żyje?
Agnieszka Dz. 2020.03.25 20:10
źle się czję z tym, że propaganda okłamuje ludzi, mamiąc ich socjalem.
nie ślepy2020.03.25 19:15
Z takimi jak ty, czyli oPOzycją to taka rozmowa, jak z grodzkim o tym, że nie dotknął paluchem dozownika płynu do mycia! Trzeba by było wszystko i wszędzie nagrywać! Ja mam inną propozycję...ze względu na nędzę i dno oPOzycyjnej kandydatki i pozostałych...Duda przechodzi na następną kadencję bez głosowania! I wszyscy zdrowi....!
Urszula2020.03.25 20:09
W życiu. Jeszcze 5 lat budyniowatego? Dodam, że głosowałam na niego.
enK2020.03.25 20:31
Na jakiej podstawie twierdzisz, że wyznawca PiSu i tego portalu jest inteligentniejszy od szympansa? Badania na szympansach wykazują pewne elementy myślenia pczyczynowo-skutkowego i świadomości przyszłości.
Piotrek2020.03.25 18:11
Na jakiej podstawie twierdzisz ze 10tego maja sytuacja w Polsce będzie lepsza? Przełożenie wyborow na pozniejszy termin wydaje sie bardzo rozsadne. Akurat w tej sprawie PiS stawia interes partyjny ponad dobro obywateli.
K.K.2020.03.25 18:18
Na takiej, że wzszyscy eksperci twierdzą, że najbliższe dwa tygodnie będą najgorsze, a następnie sytuacja powinna się poprawiać..
Piotrek2020.03.25 18:30
Gdzie tak było - podaj przykład panstwa, w ktorym stalo sie tak jak mowisz. Podaj konkretne zrodlo na ktore sie powolujesz - bo owszem słyszałem takie wypowiedzi - genialnego eksperta - Donalda Trumpa. Kilku amerykanow tak wierzylo w jego geniusz, ze jest juz na tamtym swiecie po przedawkowaniu srodka zalecanego przez tegoz do leczenia covid-19.
K.K.2020.03.25 18:42
Tak twierdzi ministwr zdrowia Szumowski, oraz różni lekarze występujący w telewizji. Wszyscy oni twierdzą, że najgorsze dla nas będą najbliższe dwa tygodnie. Jęli zastosujemy się do zaleceń rządu, jestt duża szansa uniknięcia scenariusza Włoch, Hiszpanii, Francji czy Niemiec.
Piotrek2020.03.25 18:52
Zgodze sie ze najblizsze dwa tygodnie będą rozstrzygające co do przebiegu epidemii w Polsce - ale nie wiadomo jak dokladnie na rozwoj epidemii wplyna ograniczenia narzucone przez rzad. I w tej chwili naprawde ciezko to przewidziec. Kluczowym elemetem jest identyfikacja i izolacja osob zakazonych. Wg najnowszych badan 44% osob przechodzi infekcje bezobjawowo lub z bardzo nieznacznymi sympotmami. W Polsce nie ma w tej chwili skutecznego sposobu zeby te osoby namierzyc. Pamietaj ze mamy do czynienia z zaleznosciami wykladniczymi - juz niewielkie odchylenie na wejsciu moze dac znaczaco rozne wyniki. Tak ze moim zdaniem na dzien dzisiejszy nie wiemy jak bedzie przebiegala epidemia. Oczywiscie chcialbym zeby racje mial pan Szumowski.
Sonik2020.03.25 20:52
Fronda mówi prawde a ty kłamiesz i manipulujesz ale z ciebie taki trol jak z koziej dup y traba nie zapłaciłbym ci ani złotówki
Agnieszka Dz. 2020.03.25 20:56
Niezwykle merytoryczny komentarz. Tyle wnosi do dyskusji. A jakiś argument na to, że Fronda mówi prawdę? Czy tylko "bo tak"?
kj2020.03.25 21:01
Wybory jeszcze mogą odwołać... a posiedzenie musi się jutro odbyć.
Agnieszka Dz. 2020.03.25 21:05
Co też nie jest najmądrzejsze, z drugiej strony, oni pewnie w dużej większości mieli już wykonane testy. Ja też chodzę do pracy, też podejmuję ryzyko.
anonim2020.03.25 21:08
ezuuuu jaka ty głupia brzydka i łatwa. za ile robisz loda? a dooopy za ile dasz?
anonim2020.03.25 21:41
pacz na jej zdjecie w tle. Agniiesza Dziedzic to lodziara https://www.facebook.com/profile.php?id=100014430030318
tomasz2020.03.26 8:13
Agnieszko masz ładne imię ale sporo naiwności pisząc ten komentarz. Kidawa żeby osiągnąć swój cel jest gotowa pójść po trupach. Czego dowodem jest głosowanie według niej trup ma ścielić się gęsto im więcej zarażonych i w dalszej kolejności umarłych tym lepiej. PO jako partia hitlerowska ( niemiecka) działa według zasad swoich twórców czyli zabić zabić i jeszcze raz zabić . Dlatego Agnieszko mam nadzieję że zrozumiesz że popieranie bandyckiej partii prowadzi donikąd świadczy o tym że jest się nieuświadomionym moralnie i politycznie . Mam nadzieję że zrozumiesz i przeczytasz to co napisałem.
Dariusz2020.03.26 10:28
Najciekawsze jest to co ludzie Pani pokroju robią na tym portalu?
Jarek2020.03.26 10:33
@ KK Kaczyński chce wyborów powołując się na Konstytucję. A co Konstytucja mówi o posiedzeniach sejmu? Czy ten punkty Konstytucji są nie ważne? Kaczyński i jego wyznawcy mają problemy z logicznym myśleniem.
man.of.Stagira2020.03.25 17:29
Zrobię na złość 'pisiorom',NIE mam nic do powiedzenia poza szczuciem, wymyślę lub rzucę paranoją własną przeciwko Nim. Nazwę to 'r e a li z mem' - Deutsche erwache! czy to nie hasło nazistów było aby? to...'obudźcie się'? no, ładnie... Kidawa-Błońska . mamy w Polsce opozycję...szajs
anonim2020.03.26 8:28
Stek bzdur... zagrożenia nie ma, skoro termin wyborów nie zostaje przesunięty... a obradować nie ma sensu, skoro te ustawy nie będą miały żadnej mocy prawnej.