15.07.19, 15:56

Klótnia dziennikarzy. Holecka odpowiada Mazurkowi

Robert Mazurek na łamach weekendowej "Rzeczpospolitej" w ostrych słowach skrytykował szefową i prowadzącą "Wiadomości" w TVP, Danutę Holecką. 

Dziennikarz, który nie tylko perfekcyjnie punktuje polityków opozycji, ale nie boi się zadawać trudnych pytań również przedstawicielom rządu (całkiem niedawno podczas audycji Mazurka ze studia RMF FM wyszedł wicepremier Piotr Gliński) zarzucił Holeckiej, ale i całej redakcji "Wiadomości", na czele z prezesem Telewizji Publicznej, Jackiem Kurskim, że uprawiają "toporną propagandę sukcesu" na wzór "gierkowski", "w nagonkach na opozycję totalną" są "gomułkowscy", w estetyce natomiast "jaruzelscy".

"Tyle, że za Jaruzela było klarowniej, bo oni przynajmniej występowali w mundurach, a wam ich nie sprawiono"-ironizował publicysta. Zarzuty Mazurka wobec TVP skomentował najpierw prezes TAI, Jarosław Olechowski, później odniosła się do nich sama szefowa "Wiadomości", Danuta Holecka. 

„Skoro się zwracasz do mnie, ja też skorzystam ze sposobności i zadam Ci kilka pytań”-napisała w odpowiedzi na list dziennikarza RMF FM i "Rzeczpospolitej". 

"Nie rozumiem dlaczego rozbicie przez „Wiadomości” TVP informacyjnego kartelu, który w III RP decydował o przekazach dnia, wywołuje w Tobie aż taką frustrację. Pierwszy raz od lat Polacy mają szansę zobaczyć rzeczywistość, która nie jest autoryzowana na Czerskiej. To chyba dobrze, że tak jest, nie uważasz?"-pyta Holecka. Prowadząca "Wiadomości" przypomina, że Robert Mazurek wiele razy krytykował „dziennikarstwo stadne”. W związku z tym dziennikarka zastanawia się, dlaczego publicysta sam zaczął uprawiać ten rodzaj dziennikarstwa. 

"Zaczynasz mówić tym samym głosem, co Agnieszka Kublik i Tomasz Lis, którzy przez lata mieli absolutny monopol na tzw. prawdę. Czy tak bardzo chcesz zostać przytulony przez ten salonowy establishment, że musisz się im przypodobać? Bo znam Cię i nie wierzę, że jesteś tak małostkowy i pamiętliwy, że wciąż żywisz urazę, o to, że jednak nie pracujesz dla TVP"-napisała Danuta Holecka. W swoim liście zadała Robertowi Mazurkowi kilka pytań, dotyczących m.in. jego pracy dla "Rzeczpospolitej".

"Czy nie przeszkadza Ci publikowanie swoich tekstów w medium, które zmieniło właściciela na skutek politycznej inicjatywy rządu PO? Czy ten tekst to Twoja inicjatywa, czy zapotrzebowanie na niego zostało ustalone w czasie kolejnego spotkania przy słynnym śmietniku?"-pyta szefowa "Wiadomości". Holecka chce również wiedzieć, dlaczego Mazurek nie pisze listów otwartych "do mediów i dziennikarzy, którzy przez lata byli twarzami przemysłu pogardy?"

"Dlaczego dopiero dzisiaj kreujesz się na sumienie polskiego dziennikarstwa i chcesz rozliczać tylko moją pracę? Dlaczego wtedy milczałeś?"-dopytuje dziennikarka TVP. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

[email protected]2019.07.16 9:09
dobrze mu przygadała, bo taka jest prawda ,że niezależne media w tym tvp często krytykowane są przez HIPOKRYTÓW,którym wcześniej nie przeszkadzało że wszystkie media na jedną modłę kreowały ''jedyny słószny kierunek''? sam chciałbym zadać mazurkowi''hipokrycie''.kilka tych pytań!!!
Skalar2019.07.16 7:15
Oj, boli. To prawdziwie niezależny dziennikarz, a jakoś nie potrafi docenić "miszczów: obiektywnego słowa.
1112019.07.16 6:54
tyle pomyj co na tym niby katolickim portalu to tylko w kurwizji.Szambo!
ddddddddddd2019.07.16 6:51
mazurek to kabareciarz, wiadomości- czasami przeginają, ale na tle łgarstwa tvn to tak pikuś, mały pikuś
Czy redaktor Holecka nie powinna występować w mu..2019.07.16 6:04
Czy redaktor Holecka nie powinna występować w mundurze?
anonim2019.07.16 5:50
Jak widać "fronda" to ważny portal - bo radzieckie i platfusiane trolle wiszą na nim 24h/doba. Pierwsze komentarze są prawie zawsze trollowate :-)
JONASIK2019.07.15 23:13
Holecka mentalność ubecka. Tyle w temacie.
Alojzy Cedzidło2019.07.15 22:40
Pogubiłem się . To jak w końcu ma wyglądać ta polska , powtorzę , POLSKA telewizja ..,,Wiosenna " Razemowa" Kukizowska . Nowoczesna .PSLpwska , Jak , ,aby wszyscy byli ,,zadowolnieni " . komuchy . homosie , pedosie , poprawnosie ,eurosie , pisiory , ... Księża nie bo maja dr. O. RYDZYKA . No jak ? Wybory na karku. my w nieświadomości giniemy .Ratuj Piotrze Nowaku , pani ,,D ' , ,,dzielnicowy i kilkunastu uczonych na tych forach .
Ewa2019.07.15 21:20
BRAWO PANI HOLECKA
wacek2019.07.15 20:32
Jestem za TVP i za panią Holecką! Lewackie agitówki nie da się oglądać. Podobnie gazetę żydowską.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.15 20:29
Polecam codzienny komentarz polityczny Mariana Kowalskiego w jego tv na facebook'u. https://pl-pl.facebook.com/Kowalski.Marian i kanał KChT czyli Kuchenna Charakterysytka Terenu płk. Piotra Wrońskiego na youtube: youtube.com/channel/UCxUXUyyTgLTKBG1HwNx9KDQ/featured Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
Sprytny ninja 2019.07.15 20:20
Panie MAZUREK jak chcesz pan rozliczać TV z wszelakich relacji, to rozliczaj pan wszystkich a nie jedną stację i to jeszcze z pozycji gazety, która omawiała teksty prasowe przy śmietniku. Co za obłuda. Łapiesz pan to czy udajesz poczciwego durnia? W mojej ocenie zawsze był pan dwulicowy. Pamiętam co napisał pan po śmierci Prezydenta L.Kaczyńskiego i jakie brawa otrzymał z tzw. salonu dziennikarzy. Nie wiele się pan od nich różni. I jeszcze te dawne teksty wPOLITYCE. Jak o JK, to kaczafi, a jak o DT to tak lekko jak muśnięciem piórka, a w realu było zupełnie odwrotnie. Oczywiście siebie pan nie rozliczy. Święty się znalazł. Miłego golenia, jak tam lustro jeszcze wytrzymuje?
GALIZIEN2019.07.15 19:42
CZY POPIERAMY PIS CZY PO, NOWOCZESNA SLD POPIERAMY ZAWSZE TEL-AVIW. PIS MUSI SIE ZPOLONIZOWAC KRAJ NALEZY ODZYDZIC POLACY MUSZA PRZEJAC WLADZE NA WSZELKICH SZCZEBLACH W INNYM WYPADKU STANIEMY SIE ABSOLUTNA KOLONIA IZRAEALA CHOCIAZ JUZ NIA JESTESMY JAK USA. WSZELKIE ZLO POCHODZI OD ZYDOW LUB Z NIMI JEST ZWIAZANE.
violencja2019.07.15 19:25
Tutaj pan Mazurek ma rację .Tvp prowadzi propagandę sukcesu , przez kilka dni w wiadomościach mówiono ciągle o tych samych sukcesach Kurskiego. Holecka nie nadaje się na prezenterkę , mocno gestykuluje rękoma , głową ,a nawet całym ciałem , akcentuje także niepotrzebnie niektóre wyrazy.Jest irytująca , bardzo .Próbuje jakby narzucić widzowi jedynie słuszną interpretację zdarzeń wg tej telewizji i chyba także swoją. Oczekuję obiektywnych i spokojnie podawanych informacji. Rezultat jest taki , że przestałam oglądać wiadomości ze względu na panią Holecką Po ciężkim dniu pracy nie chcę się poddawać kolejnym zmęczeniom, masochistką nie jestem. Wiem , że nie ma obiektywnych żródeł informacji , ale wybieram te , które są jak najmniej nachalne. Programów z panem Mazurkiem widziałam kilka, nie mam zdania.
bona2019.07.15 18:35
Myślę ,że obydwoje państwo są siebie warci . Prawdy w polskojęzycznych mediach się nie usłyszy.Min. cyfryzacji chce wprowadzić 5G , które ma wpływ na zachorowalność na nowotwory i inne choroby . żadnej narodowej debaty .w Brukseli min. zdrowia wyraził się, że nie będzie ze swojego narodu robił królików doświadczalnych. Inne kraje też nie mają zamiaru przyjąć 5G. A Polska zawsze na czele tego co prowadzi do katastrofy. Media milczą jak zaklęte chociaż o tym wiedzą, wiedzą o wiele więcej ale nie informują publiczności . Motłoch nie musi wiedzieć.Zamiast się kłócić o bzdury to powinni patrzeć na ręce wszystkim rządzącym , którzy nas okłamują i okradają . Jak żydzi amerykańscy polityczni zechcą pieniążki szybko to będzie rządziła PO jeżeli stwierdzą , że mają jeszcze czas na okradzenie Polaków to wybory wgra PiS. Tego szanowni dziennikarze jakoś nie ogłoszą.
JR2019.07.16 5:57
Oj bredzisz babo. Tęsknisz chyba za "prawdą", która "biła" z przekazów w okresie kiedy u władzy była koalicja PO i PSL? Może jeszcze byś chciała, żeby polskojęzyczne media, jak to nazywasz, pisały psalmy pochwalne pod adresem innych państw wrogich Polsce? No i nazywanie ludzi motłochem to jest zwykłe chamstwo, wynikające z braku kultury droga paniusiu. Mam swoje lata, wykształcenie też i nie życzę sobie aby mnie ktoś nazywał motłochem!!! Czy rozumie to Pani, czy mam napisać jeszcze prościej?
Janek2019.07.15 18:18
Holecka działa zgodnie ze starą zasadą : jak plują mów że deszcz pada. Dlatego z ludźmi tego pokroju co ona nie dyskutuje się
JR2019.07.16 5:42
A co ma pluć na Polskę? Chwalić szwabów za to, że gdyby mogli to dokonaliby kolejnych rozbiorów?! Puknij się w ten pusty łeb, zdrajco. Polska telewizja to polska, a nie niemiecka czy ruska! Rozumiesz to? Ma chwalić zdemoralizowane lewactwo? Jak tacy podli ludzie mogą istnieć na tej ziemi?
MJ2019.07.15 18:05
Że też bliźniaki Karnowskie taką żmije wyhodowali na własnej piersi. To nie wstyd wam propisowskie redaktory? Żaden z was nie poznał się na cwaniaku Mazurku? Ale wstyd dla Sieci. Brawo p Holecka, konkret zawsze boli a lewaki mogą sobie pluć, tylko że lewactwo jest na tyle głupie, że ciągle pluje pod wiatr. Przykro mi, że tzw dziennikarze zagranicznych przekaziorów zamiast reprezentować Polskę w tych przekaziorach, to reprezentują właścicieli tych przekaziorów w Polsce. Mówiąc krótko tacy jak Mazurek, czy wyjące tu lewactwo to są zdrajcy i zaprzańcy Polski. Panie w Twoje ręce powierzam moją Ojczyznę, niech wrogowie Twoi i Polski idą tam, komu służą. Amen
andrzejhahn32019.07.15 17:58
BRAVO Pani Holecka Mazurek to ukryty krecik, jak lis sikorski czy macierewicz jak Angnieszka dz.
MJ2019.07.15 17:56
Lewactwo w amoku, jak zwykle ich zarzuty, to zwykłe kłamstwa albo stopień takiej abstrakcji, że nic nie można zrozumieć. Zwyczajnie zero uzasadnienia. Napisz lewaku konkretnie, jak "Wiadomości" manipulują. Z góry oświadczam, że ma gdzieś tłumaczenia, że wszyscy to wiedzą, że nie widzę, itp lewackie chwyty. Konkrety proszę, bando lewackich nieudaczników i kompletnie załganych osobników. Jeszcze niedawno u lewactwa obowiązywała narracja, że TVP nikt nie ogląda, że to zakłamana telewizja reżimowa, której nikt nie słucha i raptem w ciągu jednej nocy, tj nocy wyborów do parlamentu jewropiejskiego stał sie cud, okazało się, że TVP słucha tylu ludzi i ma do niej zaufanie, że to skutecznie zablokowało chamską lewacką propagandę. I lewaccy kłamcy, zamiast przemyśleć swoje działanie i pomyśleć, jak dotrzeć do ludzi, to chcą starym lewackim zwyczajem niszczyć oponentów. Co prawda zabijać bezkarnie swoich wrogów nie mogą, ale ciurmą już straszą. O właśnie w Polsce jest pluralizm medialny i to lewactwo boli. Tępe lewaki, zamiast pluć, to jeżeli który potrafi niech pomyśli, dlaczego na lewej stronie jest coraz gorzej, niech się zastanowi. Ponad 200 lat życia z masono-lewakami ludzi nauczyło nie ufności w stosunku do was. Już tylko garstki wam wierzą , waszym szatańskim podszeptom. Już nie potraficie bez chamskiego zakłamania i ogromnych pieniędzy kogokolwiek oszukać lewackim ideałami, jak lgtb dodać, czy ociepleniem klimatu. Ciekawe, czy ta smarkula dalej protestuje w Warszawie przeciwko zmianom klimatu, jeżeli tak to by się przydał jej ciepły śpiwór. A lewaccy, zakłamani wichrzyciele dalej naśladują Syzyfa i głoszą swoje oderwane od realiów recepty na lewackie szczęście. No cóż lewaccy opluwacze tacy jak: robaczek, Agnieszka DZ, Piotr Nowak, józef, bezlitosny internauta, Gość, larssen, Pracownik, Janek, nic nie są w stanie wykazać, tylko potrafią opluć i zwyzywać. To ma być naprawdę, ten głos opozycji. No to niech krzyczą, jak najgłośniej, jak to u nas mówią na swój łeb. I chwała Panu.
Jezus2019.07.15 18:04
Mati, co ty ćpasz?
MJ2019.07.15 18:08
Na tyle stać lewaka robiącego na tym forum za entelektualiste. Dzięki Ci Panie, że odbierasz rozum Twoim i Polski wrogom. Amen
polak2019.07.15 17:54
To babsko swoją pogardą dla rzeczywistości przebija nawet rydzyka!
Alojzy Cedzidło 2019.07.15 22:18
Ej ,,polaku " , ,, polaku " ....Do Polaka to ty masz kosmiczna odległość . O POLSCE nie wspomnę . Nie znam takiej ,,odległości.
szcze na PiS i rydzyka2019.07.15 17:46
TVP to chlew, chlew ze świniami przy korytach. Zero obiektywizmu, szambo i pralnia mózgów za pieniądze podatników. A Holecka to bezczelna koryciara robiąca dobrze PiSdzielcom za 60 tysięcy miesięcznie!
Maciek Arczyński2019.07.15 18:20
Taaa... Mysiu-Pysiu... Twój upragniony poziom intelektualny to towarzystwo tzw. obszczymurków, smakoszy i koneserów win owocowych marki wino, inaczej: mózgojebów. I widzę, że nieustannie z pełnym zaangażowaniem próbujesz im dorównać.
uriah2019.07.15 19:02
przy twoim IQ to z pewnością szczysz pod wiatr
patriota2019.07.15 19:49
a ja szczam na cię
anonim2019.07.15 17:31
"Pierwszy raz od lat Polacy mają szansę zobaczyć rzeczywistość..." buhaha... ale jepniete babsko!!!
polak2019.07.15 17:42
dzielnicowego matka pracowała pod latarnią ,ojciec pijak dał swe geny i wpisy tego skur.................na są jak wyżej
kapiszon Kaczynskiego2019.07.15 19:16
Jak wyżej to, stary ubeku, pieprzysz jak niezdrowa doopa. ale nic innego nie potrafisz. :D
patriota2019.07.15 19:48
debil sb-cki
Maciek Arczyński2019.07.15 18:15
@dzielnicowy No nie płacz, nie płacz... Chociaż... wiem, wiem, realny socjalizm to było to. Ale to se ne wrati.
Alojzy Cedzidło 2019.07.15 22:10
No to na razie uzgodnijmy co to jest wg was ta ,,rzeczywistość " To co zrobił i zrobi PiS jak wygra wybory ?.Czy może ta ,,obiecanka " POKOKO ,, --.,,GŁOSUJCIE NA NAS A JAK WYGRAMY WYBORY , POWIADOMIMY WAS CZYM I JAK WAS USZCZĘŚLIWIMY" Towarzyszu ,,dzielnicowy " , czekam. Tylko błagam , po Polsku , a nie po łacinie .
anonim2019.07.16 5:28
I tu chamie ryja wsadzasz? Zarabiasz chyba nieźle na tych idiotycznych wpisach. Jeszcze ci mucha nie zjadła i tak małego mózgu? Cholerna swołocz.
Suweren2019.07.15 17:09
Gdzie można podesłać tej pani definicję słowa 'rzeczywistość'?
Alojzy Cedzid\305\202o 2019.07.15 21:55
Podaj na razie tu , skoro nie wiesz gdzie pracuje pani Holecka ?
de Gaulle2019.07.16 4:59
"dokąd podesłać", Suweren, a nie "gdzie podesłać"! Naucz się języka polskiego koleś, żeby dyskutować z dziennikarzem.