24.06.14, 12:00Panorama Bydgoszczy (fot. Pit1233/domena publiczna/Wikipedia)

Klub PiS przeciwko "Golgocie Picnic" w Bydgoszczy!

Marek Gralik, wiceprzewodniczący bydgoskiego klubu PiS skierował specjalne pismo do prezydenta miasta Rafała Bruskiego. Gralik przyznaje w nim, że wiadomość o projekcji "Golgoty Picnic" w Teatrze Polskim wywołała zdumienie działaczy Prawa i Sprawiedliwościowi.

Gralik argumentuje, że "dzieło", które ma być pokazane w bydgoskim Teatrze Polskim już w najbliższy piątek "w swoim zamyśle jest antychrześcijańskie". "Zawiera również obrazy obsceniczne, pełne brzydoty i pornografii" – dodaje wiceprzewodniczący bydgoskiego klubu PiS.

List do Bruskiego kończy się bardzo konkretnym wezwaniem: "Dlatego domagamy się od Pana, Prezydenta Miasta, któremu podlega Teatr Polski o natychmiastowe podjecie działań zmierzających do usunięcia tego przedstawienia z repertuaru tej miejskiej instytucji kulturalnej".

Nie tylko radnym PiS nie podoba się pomysł projekcji "Golgoty Picnic" w Teatrze Polskim. Przeciwko pokazowi bluźnierczego spektaklu protestuje m.in. stowarzyszenie Unum Principium, które również wystosowało pismo do prezydenta Bydgoszczy. Jak poinformował rzecznik organizacji, Krzysztof Zagozda w rozmowie z Fronda.pl, Unum Principium skontaktowało się już z bydgoskim środowiskiem Radia Maryja, pozostaje także w kontakcie z organizatorami poznańskich protestów.

MaR 

Komentarze

anonim2014.06.24 12:15
Proponuję wylewać gnojówkę na ulice Bydgoszczy jako równorzędne działanie artystyczne i poczekamy na efekty. Pytanie, czy ktoś będzie protestował?
anonim2014.06.24 12:41
Praga piękne miasto! Czemu, nie?
anonim2014.06.24 13:16
Niestety na Marku22 i jemu podobnych nie można polegać jak na Zawiszy.
anonim2014.06.24 13:40
Nie uwłacza Wam, inteligentni katolicy (mam nadzieję że są jeszcze tacy) bratanie się z kibicowską swołoczą, która nie umie używać żadnych argumentów oprócz siły fizycznej ? Mózgi wyprane przez sterydy, brak celu w życiu, wtórny analfabetyzm, naprawdę chcecie być z kimś takim kojarzeni ?
anonim2014.06.24 13:49
@Tadeusz Ogorek Widocznie nie odnosiłem się do Ciebie :) Wiem że takich jak Ty jest większość ale daj się też wypowiedzieć innym, może odniosą się bardziej merytorycznie niż Ty. Pozdrawiam :)
anonim2014.06.24 16:52
Przynajmniej PiS deklaruje swoją wiarę, choćby nawet w ten sposób. Dziękuję! Mają Państwo mój głos w nadchodzących wyborach.
anonim2014.06.24 17:05
@Tadeusz Ogorek Widzę, że musimy zacząć od podstaw :) A więc : » przymiotnik merytoryczny synonimy: dotyczący sedna sprawy, merytoryczny, rzeczowy, celny Chodziło mi żebyś rzeczowo odniósł się do sedna sprawy(czyli mojego pytania). Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem sprawę ;)