13.09.19, 16:45

KO chowa Tuska. Stał się żenującym obciążeniem

Donald Tusk, szef Rady Europejskiej i były premier, miał wrócić z Brukseli do Polski i uratować totalną opozycję przed prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Gorąco oczekiwany wybawiciel jednak nie przybędzie. Wszystko wskazuje na to, że dla Koalicji Obywatelskiej Tusk jest już tylko obciążeniem. Właśnie wykonano bardzo wymowny gest, który jasno tego dowodzi. 

 

Tusk nie pojawi się mianowicie na Igrzyskach Wolności w Łodzi. Rok temu zaproszono tam premiera, gdzie wespół z Leszkiem Jażdżewskim, redaktorem naczelnym marginalnego lewackiego pisemka "Liberte", ostro atakował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego tym razem szefa KE zabraknie?

"Tusk nie jest już lokomotywą, nie jest jeźdźcem na białym koniu, który z Brukseli przyjedzie, aby wzmocnić opozycję. Raczej jest traktowany jako obciążenie, ładunek, który lepiej zepchnąć z sań, bo inaczej te sanie nie będą szybko jechały" - ocenia krótko europoseł PiS, Ryszard Czarnecki, w rozmowie z TVP Info.

Jeszcze do niedawna były premier był niezwykle chętnie wykorzystywany przez totalną opozycję. Ruszył do akcji między innymi przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Ale totalna opozycja sromotnie je przegrała - i to mimo wielkich nadziei. Teraz po Tusku ani śladu. Leszek Jażdżewski pytany o sprawę odpowiedział Wirtualnej Polsce wymijająco: "Donald Tusk ma dużo pracy".

Do tej pory wszakże nawał brukselskiej pracy Tuskowi nie przeszkadzał w atakowaniu PiS. Cóż, polski naród wreszcie dostrzega prawdę o tak kiedyś na rękach noszonym polityku. Afera gigantycznych, kolosalnych strat vatowskich robi swoje.
Miał być lider opozycji, a jest... persona non grata. Tak to historia oddaje sprawiedliwość.

bsw/tvp info, fronda.pl

Komentarze

Jacek2019.09.15 16:18
Marionetka Unia robi z nim co chce a on im włazi im w d..... y tacy sprzedali polskie dobrocie
eRKa2019.09.13 22:07
Czy te oczy mogą kłamać /? ależ TAK, bo Tusk - OSKAR cały czas kłamał, że nie będzie się starał o stołek w Brukseli, a na rozkaz frał Merkel zlikwidował polskie stocznie i nie tylko je, a potem uciekł jak tchórz do Brukseli na intratny z góry zaklepany etacik. Robił wszystkie podłe rzeczy Polakom, by dostać tą fuchę. Teraz ośrodki PO-czwar, które przez 8 lat swoich rządów produkowały mierne lecz wierne im miernoty intelektualne, którym wszystko było jedno, czy są upaprane po uszy w gównie, czy są obok niego. Cel był jeden, głosić sukcesy kłamstw oszustów i złodziej, którzy żyli jak królowie na bogato, by reszta narodu jak niewolnicy harowali za miskę strawy na nich, a wszystko to za sprawą sprzedanych czasopism/media wrogim korporacjom ws. Polski, którą wyzyskiwali jak dojną krowę - zieloną wyspę raju podatkowego, bo w podwalinach złodziejstwa zawsze szubrawcy wysyłali swych szpicli by im ZŁOTE KĄSKI jak na talerzu podali i tak było tym razem. To prawda o oszustach i złodziejach, a tylko głupi myśli, że było inaczej. pa
Urszula2019.09.13 21:21
Fala złośliwego hejtu pod adresem Tuska jest niewyobrażalna. PiSdy nie potrafią inaczej. Nie ma merytorycznych dyskusji - jest parszywe opluwanie. Ale czego sie spodziewać po pismatołach. Dlatego ja również jestem za tym aby Tusk nie wchodził teraz do polskiej polityki bo go wykończą. Niech poczeka te kilka lat aż się mądrzejsze pismatoly obudzą i wtedy niech wraca. Tusk to w tej chwili jedyny poważny i szanowany polityk mimo iż PiSdy głoszą wszem i wobec inaczej. Chcielibyście. Pies wam mordy lizał. Plujcie dalej
Cool2019.09.14 8:01
Cyt: " Pies wam mordy lizał. Plujcie dalej" Kwintesencja! :-))
czarna2019.09.21 1:35
P.Urszulo, nie wiem co pani czyta, ale o Tusku jest zwyczajnie cicho, o nim się nie mówi.
Pan dobra rada2019.09.13 20:54
Żenującym obciachem tą są autorzy "artykułów" na frondzie co się wstydzą pod nimi podpisać z imienia i nazwiska.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.13 17:20
tuSSk to czopek merkel anty-----Polak ,dbał i dba o to co mu niemcy każą
zibi-25022019.09.13 19:24
czy ty to mówisz czy ktoś się podszył pod ciebie.Czytam i słyszę tylko bredzenie a tu......