28.11.21, 20:55Fot. screenshot - YouTube (CBS News, Guardian News)

Koktajl z Ribbentropa i Mołotowa. Niemcy bronią Rosji przed sankcjami USA

Jak poinformował w niedzielę portal Axios, Niemcy starają się właśnie bronić Nord Stream 2 przed nałożeniem na rurociąg kolejnych sankcji ze strony USA. Jako argument pada m.in. sformułowanie, że sankcje będą „zwycięstwem dla Putina”, a tytuł tego dokumentu brzmi: „Sankcje przeciwko sojusznikowi USA byłyby tylko zwycięstwem dla (prezydenta Rosji Władimira) Putina”. Dokument ten miał też zostać przekazany członkom Kongresu USA.

Portal Axios opublikował nieoficjalny dokument ambasady Niemiec w USA. W dokumencie tym mają być też zawarte ewentualne możliwe zakresy działań przeciwko Rosji w zamian za nie wprowadzanie dodatkowych sankcji przeciwko Nord Stream 2.

„Sankcje USA przeciwko Nord Stream 2 podważyłyby zobowiązania (USA) wobec Niemiec w ramach wspólnego oświadczenia (USA i Niemiec w sprawie energetyki – red.), osłabiłyby wiarygodność amerykańskiego rządu i zagroziłyby osiągnięciom wspólnego świadczenia, w tym zapisów wspierających Ukrainę” – czytamy w opublikowanym dokumencie.

Jak podaje portal Axios dokument ten ma być próbą odwiedzenia Kongresmanów od przyjęcia nowych zapisów o restrykcjach przeciwko NS2 w ramach nowego budżetu obronnego (NDAA), asenacką wersję poprawki zgłosili niedawno senatorzy republikańscy, przy publicznym poparciu ze strony prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Niemcy próbują w piśmie przekonywać, że „aktywnie biorą udział w procesie identyfikacji opcji dodatkowych restrykcji na poziomie europejskim” w razie wrogich działań Rosji. Podaje się tam m.in. „publiczną presję” na Rosję, rezygnację lub zawieszenie części spotkań i kontaktów dyplomatycznych z Moskwą oraz środki ekonomiczne.

Starania Niemiec – jak podaje portal – bardzo negatywnie są odbierane przez Ukrainę i określane jako niemieckie próby uratowania „najniebezpieczniejszego geopolitycznego projektu” Rosji.

Jeden z przedstawicieli Departamentu Stanu USA stwierdził natomaist, że „zachowanie relacji z Berlinem i wsparcie interesów Ukrainy nie jest wzajemnie sprzeczne”.


mp/pap/portal tvp informacje

Komentarze

O tym nie dowiesz się z Frondy.....2021.11.29 9:16
Od nowego roku rośnie minimalne wynagrodzenie godzinowe: - w Niemczech do 12€ - w Polsce do 4.17€ A teraz czekam na porównania publicystów z Tvp Info cen w Polsce do cen w Niemczech..
Hania z pomorskiego2021.11.29 8:29
żałować należy, że były prezydent Tramp nie nałożył sankcji, teraz mamy skutki tej błędnej polityki. Prawdopodobnie nie byłoby wojny wywołanej Polsce przez Łukaszenkę i Putina
ruSkie i hitlersyny są razem2021.11.29 7:56
...jak zawsze przeciwko Europie. Nie ważne czy rządzi Bismarck, Hitler czy Merkel. Obecna wojna hybrydowa jest prowadzona WSPÓLNIE przez Merkel i Putina. Taka nowsza wersja kooperacji STASI-KGB, czy Ribentrop=Mołotow.
ryszard2021.11.29 7:04
To konsekwentny ruch światowego faszyzmu finansowego - sojusz super oligarchów amerykańskich, izraelskich, ruskich, niemieckich na rzecz neoniewolnictwa.
bogdanus2021.11.29 6:10
Niemcy i Rosja doprowadzają do rozbicia na część Europejką i Euroazję.
Skrzypek na dachu2021.11.29 0:55
Traktat Putin Merkel ma juz tajne aprobate USA , nie dajcie sie nabrac na medialne zaslony dymne .
katolik2021.11.29 6:57
Polacy wierzą SSPIS, PO PSL SLD USA, Niemcom i obudzą się jako niewolnicy !
Newsroom2021.11.28 23:52
Tusk z Sikorskim zaś ucięli sobie pogawędkę, że jednak warto UE sfederalizować pod niemieckim przywództwem bo to byłby szczęśliwy początek zjednoczonej Europy i UE. Moim zdaniem "Zjednoczona Europa Tak", ale tylko na niemieckim trupie - nie inaczej !
kacyk partyjny z PZPR na etacie w PIS2021.11.28 23:12
Frondzie nie odjechał już z propagandy peron, wam odjechały już całe dworce
katolik2021.11.28 23:11
Polacy nie wierzą w siebie, bo nie wiedzą co to oznacza-- wierzą USA I Europie, masono nazistom z SSPIS PO PSAL SLD, mordercom Polaków !!
katolik2021.11.28 22:54
Obywatele Izraela, którzy przebywają za granicą zobowiązani są do przeprowadzenia testu PCR po powrocie do kraju i kwarantanny. Zaszczepieni i zdrowi Izraelczycy przejdą trzydniową kwarantannę, niezaszczepieni będą w samoizolacji przez siedem dni, pod warunkiem, że wynik drugiego testu na koronawirusa będzie negatywny, zadecydował rząd. I TAK W KÓŁKO LUDZIE ZOSTAJĄ ZNIEWOLENI JAK BYDŁO__ teraz Izrael będzie musiał szykowac kolejne dawki, co najmniej już co miesiąc
katolik2021.11.28 22:30
30-letni lekarza psychiatrii Kacper Gajda-- zmarł nagle 7 listopada, jako ,,prawidłowo" ukieunkowany masono- nazistowską nagonką SSPIS POI PSL SLD na wyszczepianie, czy był wyszczepiony i zmarł nagle ???
katolik2021.11.28 22:56
Informacja została podana w internecie na pierwszych stronach czy może media się zastanawiają nd nagłymi zgonami, ale boją się powiedzieć przed rezimem SSPIS PO PSL SLD masono- nazistami, ze wyszczepianie to holocaust, mord, depopulacja i traktowanie ludzi jak bydło ?
nick2021.11.28 21:51
Katolicki PORTALU Frondo, Jak to się dzieje, że tyle tu wulgaryzmów, słów nienawiści i tp. Panujecie nad tym czy jest tak pojmowana wolność słowa?
ciągle aktualne2021.11.28 23:08
"dzisiaj wolność w Polsce wygląda w ten sposób, że ludzie mogą mówić co chcą a władza robi też co chce, władza traktuje Polskę jak swój prywatny folwark" - A. Lepper
migg2021.11.28 21:43
Od momentu wstąpienia do NATO, w stosunku do Rosji, Polska zachowuje się jak zaciekły wróg, licząc na obronę NATO w przypadku ostrej reakcji Rosji. Polacy stracili strach przed Rosją, zapominając o roku 1939, kiedy Polska padła pod naporem Niemiec i żadne z państw europejskich jej nie pomogło! Tak będzie i teraz, jeśli Polska zmusi Rosję do zdecydowanej militarnej odpowiedzi na kolejną polską prowokację, to nie otrzyma żadnej pomocy poza potępieniem Rosji i głębokim niepokojem jej działaniami ze strony Europy. NATO nie odważy się zaatakować Rosji, która ma potencjał nuklearny równy amerykańskiemu!
katolik2021.11.28 23:08
SSPIS PO PSL SLD już sprzedało Polskę i celowo masono- naziści dązą do wojny. polacy myślą, że to patologiczne zjawisko nazywa się obroną. Podobną obroną jest wyszczepianie jako stąły element DEPOPULACJI> Polacy są głupi, jak myślą, że ktoś ich z Europy, czy USA uratuje-- będzie symboliczne wojskowe widowisko, taki spektakl , naziści SSPIS PO PSL SL:D wyskoczą do masonów, a Polacy zostaną sam na sam z prawdziwą wtedy Rosją !
Dawid2021.11.28 21:24
Pakt obowiazuje nadal jak ostrzegała pani Dora Kacnelson
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.28 21:15
Wszyscy wokół winni! tylko PiSdowaci bandyci potomkowie dziadów z Wafen SS są niewinni!
Anonim2021.11.28 21:41
Broń IV rzeszy i bolszewików - za to ci płacą