21.10.20, 07:45Fot. via Pixabay - David Mark / Michael Schwarzenberger

Kolejne obostrzenia? RMF FM: Rząd chce zakazać wesel w całej Polsce

Według ustaleń radia RMF FM rząd planuje wprowadzić kolejne obostrzenia związane z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce. Tym razem chodzi o organizowanie wesel.

Według rozgłośni, rząd chce całkowitego zakazu organizacji wesel na terenie całego kraju. Decyzja w tej sprawie ma zapaść dziś wieczorem i zostać ogłoszona jutro. Chodzi oczywiście o pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju.

Teraz organizowanie wesel w strefach żółtych jest dozwolone dla maksymalnie 20 osób, jednak bez zabawy tanecznej. W strefach czerwonych wesel organizować nie można wcale.

Co więcej, rząd ma rozważać wprowadzenie kolejnych ograniczeń w szkołach. Również uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej mieliby przejść na nauczanie zdalne. Według ustaleń RMF FM możliwe są też kolejne ograniczenia jeśli chodzi o kina i teatry.

dam/rm24.pl,Fronda.pl

Komentarze

fretka2020.10.22 0:08
Do Anonima. Niech żyje PIS!
weselnik2020.10.22 0:05
A co mają chorować?
Anonim2020.10.21 19:09
czas wziąć pały w ręce i pognać te obłąkane covidowe qrwy pisowskie słuchające głównego ścieku jak mają robić,,te obłąkane bandziory lewaka kaczafiego każą nam niedługo jeść trawę
gumowa kaczka2020.10.21 17:20
nie no ,tak nagle przecież tam się nikt nie zrażał
Jan Radziszewski2020.10.21 12:54
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Jan Radziszewski2020.10.21 12:52
d-c --- cudu No więc tacy Ukraińcy powinni jednak bardziej chorować niż ich rówieśnicy z Polski a islamiści z ciepłych krajów - zima jesień w Polsce i przedwiośnie to klimat dla nich fatalny do tego często na rowerach po mieście jako dostawcy posiłków w niepolskich serwisach Uber, Glova, Lento co widać w Krakowie szczególnie. Ale oto mamy jednak cud. Ci sami Ukraińcy którzy u siebie chorują już w Polsce w ogóle. Ani jeden przypadek. A przecież coraz więcej osób starszych od nich też przyjeżdża. Nie chorują Turcy od kebabów mimo że w Turcji zachorowań było dużo. Itd. itd. Ani jednego zachorowania od 4 marca. Oczywiście nie jest powiedziane, że ich nie ma i nie było. I media nie twierdzą, że ich nie ma. Po prostu o tym nie mówią. I odbiór Polaków jest taki, że chorują tylko Polacy
Jan Radziszewski2020.10.21 12:50
Spadek zachorowań ?.. i cud nad cudami czyli nadal żadnego „zakażonego” obcokrajowca. Ogłaszają dzisiaj spadek zachorowań ( o ile) Czy nie mają już skąd brać testów? Wiadomo, że ogłasza się wynik testu, ale nie mówi się kiedy pobrano próbkę. Czyli w ten sposób testy można trzymać na czas który jest potrzebny rządowi. W Polsce jest pod 200 tysięcy osób na kwarantannie i blisko 30 tysięcy poddanych nadzorowi epidemiologicznemu. Jest z czego wybierać, trzymać i magazynować. Nadto dalej mamy cud nad cudami. Oto według podawanych informacji w Polsce nie zachorował na covid żaden nie - Polak od początku czyli od 4 marca. Podają na dzień dzisiejszy, że liczba zakażonych covid – 19 wynosi 125 tysięcy od początku. Nawet według zaniżanej liczby przez media liczba Ukraińców w Polsce jest pod dwa miliony, do tego dochodzą coraz liczniejsi Białorusini, oraz są też Rosjanie o których się nic nie mówi, a PiS jak wiadomo tak bardzo walczy z ruską agenturą, że już bardziej walczyć nie można, a zwłaszcza Jarosław Kaczyński. Do tego są islamiści z różnych krajów już kilkaset tysięcy. Licząc więc nawet wedle oficjalnego przekazu to jest blisko 2,5 miliona. Więc jest to niewiele mniej niż 10 procent Polaków zważając na to, że trzy miliony jak nie więcej przebywa stale poza Polską. Liczba Polaków w Polsce więc to jest jakieś 35 milionów. I to cud nad cudami. Na 125 tysięcy żaden Ukrainiec przede wszystkim, ale także żaden przedstawiciel innych przybyszy emigracji ekonomicznej. Powinno to być około 10 tysięcy. Oczywiście można powiedzieć, że ponieważ są zwykle młodzi i bardzo młodzi to ten procent będzie u nich mniejszy, a jeśli nawet znacznie mniejszy to nie może być tak iż będą setki czy tysiące młodych Polaków do czterdziestki zakażonych jak oni nazywają i nie będzie żadnego nie Polaka. Z drugiej strony ich stan zdrowia jest gorszy niż Polaków przecież, młodych Polaków. Czyż by przyjeżdżali tu pracować gdyby służba zdrowia u nich była na lepszym poziomie w Polsce a tym samym styl życia. Owszem są takie wyjątki, ale nie są to ludzie, którzy przyjechali za chlebem. Przyjechali z kraju o wyższym poziomie życia na przykład do Krakowa jak jedna Koreanka z południowej Korei gdzie pracuje za znacznie niższe pieniądze niżby u siebie dostała. Ale to są jednostki.
Olej - ostatni dumny zomowiec2020.10.21 10:41
Nasz prezydent i rycerz Zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych, to jest nasze białoruskie szczęście i codzienne słoneczko na niebie. Wystarczy, że każdego ranka ogarnie wzrokiem swój kołchoz Białoruś i wszelkie plagi znikają.
Anonim2020.10.21 9:19
dosc tej propagandy jak to po wakacjach ludzie w Szwecji umieraja.... Szwecja w odroznieniu od wielu krajow w ogole nie miala programu szczepien na gruzlice.....1 wrzesień -3 zgony, 2 wrzesień -2 , 3 wrzesień - 2 , 4 wrzesień - 0 , 5 wrzesień - 0 ,6 wrzesień -3 , 7 wrzesień -1 , 8 wrzesień -1 , 9 wrzesień - 2 ,10 wrzesień -2 , 11 wrzesień -4 ,12 wrzesień -1 , 13 wrzesień -2 , 14 wrzesień -2 , 15 wrzesień -1 , 16 wrzesień - 2 , 17 wrzesień -1 , 18 wrzesień -1 , 19 wrzesień -1, 20 wrzesień -4, 21 wrzesień -2, 22 wrzesień -2, 23 wrzesień -0, 24 wrzesień -1, 25 wrzesień -4, 26 wrzesień -2, 27 wrzesień -1, 28 wrzesień -1, 29 wrzesień -1, 30 wrzesień -4..... 1 pażdziernik - 1, 2 pażdziernik - 3 , 3 pażdziernik - 3, 4 pażdziernik - 3, 5 pażdziernik - 3, 6 pażdziernik - 4, 7 pażdziernik - 3, 8 pażdziernik - 1, 9 pażdziernik - 4, 10 pażdziernik - 3, 11 pażdziernik - 3, 12 pażdziernik - 1, 13 pażdziernik - 2, 14 pażdziernik -1 , 15 pażdziernik - 2, 16 pażdziernik - 0, 17 pażdziernik - 0, 18 pażdziernik - 0, 19 PAŹDzIERNIK - 0..................Na dokładkę u szczepionych na gruźlicę - Białoruś Łączna liczba przypadków 88 909 +592 Ozdrowienia 80 503 Zgony 937.......................jeśli szczepionka BCG nic nie daje to antypis powinien Kaczynskiemu buty czyścić a jesli daje to stracilismy 200 miliardów............. Każdy niech przyzna sie do własnych błedów i poglądów w podejściu do zagrożenia- ja dość dlugo uznawałem na nieprawdziwy opóźniony zapłon covida bo byłem tak samo gluchy na fakty jak covidoparanoicy którym w głowie tylko zakazy i więzienie ludzi. Prawda nie musi być ani ładna ani taka jak nam się tylko zdaje.
Anonim2020.10.21 9:26
Niemcy mówią że 33% a Amerykanie ze 40% przeszło w przeszłości zakażenia inne ale podobne do sars cov 2. Każda cięższe przeziębienie w przeszłości to wasze szczęście
Michał Jan2020.10.21 8:56
Ograniczenie wesel do 20 osób i zakaz tańczenia, to kolejny przykład, że zarządza tym wszystkim nie żaden specjalista medyczny, tylko pijarowiec. Czy wirus zna się na systemie dziesiętnym, że właśnie 20 jest dla niego barierą? Jak wyegzekwować zakaz tańczenia - komandosi będą wpadać oknami, że jeden na filu nie ostrzeże przed kontrolą? I jak spławić członków rodzin, którzy nie okażą się godni miana "20" w terminie tygodniowym?
katolik2020.10.21 8:17
PZPR PIS niech żyje!
Jerzy2020.10.21 8:14
ktoś musi to bydło powstrzymać, ja rozumiem że minister zdrowia jest przygłupem po jakiejś śmiesznej niemedycznej szkole, ale czy nie ma w jego pobliżu kogoś rozsądnego? Oczywiście nie lekarza bo oni, dzięki zaczadzonemu ministrowi, mają podwojone stawki dzięki przeziębieniowej "pandemii" i będą do końca świata, a nawet dzień dłużej, walczyć o to aby ona nigdy nie wygasła...
Anonim2020.10.21 8:17
Tak jest, czy nie ma kogoś kierującego się chłopskim rozumem, kto w końcu wyjdzie i powie "Ja tam żadnych wirusów nie widzę, więc ich nie ma"? Najlepiej ktoś, kto nie skończył nawet podstawówki, bo tacy są dla katoprawackich szurów najbardziej wiarygodni.
Jerzy2020.10.21 8:38
A kto twierdzi, że nie ma wirusów. Nikt nie neguje istnienie wirusa, oczywiście jest, tak samo jak tysiące innych wirusów. Żyjemy z nimi od zawsze, wirusy są mniej i bardziej groźne, akurat ten jest z gatunku łagodnych - ot dwa dni na kiblu, trzy dni kaszel no i katar - leczony tydzień, nieleczony siedem dni. Więc z powodu tak nieszkodliwego wirusa (śmiertelność to promile) wprowadzać obostrzenia, zakazywać wesel, nakazywać ludziom oblekać twarz w kawałek szmaty? Za rozsądne "obostrzenie" uznałbym nakaz noszenia czapki oraz ciepłych butów w okresie jesienno/zimowym, ale to co odstawiają ci debile przechodzi ludzkie pojęcie. Najgorsze jest to, że te śmiecie mają w planie trzy lata tak ludźmi pomiatać - wszystko jeszcze przed nami, chłopcze, wszystko.
Anonim2020.10.21 9:32
kwarantanna z przewlekłym więzieniem ludzi nie jest rozpowszechiona na całym globie... koronawirusy ludzkość zna od dawna a środki w walce z tym nowym jak do eboli... tylko zwalczana epidemia eboli trwa krótko a zwalczana epidemia przeziębienia może trwać wieczność i w wieczność mogą się udać ci którym braknie opieki wskutek nienaturalnie formowanej fali zachorowań i przewlekłej blokady służby zdrowia
Covid dorewał Owsika - róbta co chceta2020.10.21 8:04
rura mu zmiękła - ale ma swoje prywatne łóżka w publicznych szpitalach. Złoty Melon ma się gdzieś położyć
Anonim2020.10.21 8:01
Mój kolega wstawił na FB filmik ze swojego sobotniego wesela, na którym bawi się lekko 150 osób. Powinienem zachować się jak prawdziwy polak, i sprzedać go do sanepidu?
Anonim2020.10.21 7:57
A aborcja i In-Vitro? ZBRODNIARZE z PIS!
Anonim2020.10.21 7:58
A co to ma do rzeczy?
Anonim2020.10.21 8:03
To ma do rzeczy, że jednych chorych (na Covid) leczy się i ratuje im życie, a drugich podejrzanych o chorobę domniemaną zabija się w ramach "leczenia". I do tego ten "leczony" przez zamordowanie nie może się bronić ani uciec i nie ma głosu nawet czy tego chce czy nie. Nie widzisz absurdu?
Anonim2020.10.21 8:15
Czyli mamy rzucić wszystko i zająć się dziećmi z aborcji? Przecież to absurdalne rozumowanie. Gość bez jednej nogi nie powinien się skarżyć i zawracać głowę NFZ, bo są na świecie ludzie bez obu nóg? No i co ma do tego in-vitro, to ja już kompletnie nie mam pojęcia.
Anonim2020.10.21 8:19
Tak najpierw PiS powinien był zająć się aborcją i In-Vitro. Chociaż zakazać finansowania tego przez państwo. Aby obywatel, który tego nie chce finansować nie robił tego. Moim zdaniem Bóg właśnie po to dał władzę PiSowi. A oni przewalali tony ustaw ale tej kluczowej nie. Dlatego to co teraz obserwujemy to proces zabrania władzy PiSowi. Rozum prezesowi został odebrany i statek pójdzie na dno. Mogę się założyć, że tak będzie.
Anonim2020.10.21 8:22
Władzę pisowi dali ludzie. I uwierz, ja też bym chciał, aby wiele rzeczy nie było finansowanych przez państwo. Zresztą ustawa o aborcji, choć nie idealna, jest najlepszym możliwym kompromisem. A dzięki in-vitro rodzą się dzieci, więc totalnie nie rozumiem skąd taka nagonka.
Anonim2020.10.21 8:25
Zainteresuj się jak wygląda naprawdę sprawa In-Vitro Ile tam zarodków ginie. Uwierz to jest gorsze ilościowo od aborcji. Generalnie - to nie powinno być finansowane z naszych podatków. Jak ktoś chce to niech sobie idzie do prywatnej kliniki i za swoją zbrodnię sam zapłaci. Ja nie życzę sobie tego finansować. Pan Bóg powiedział - Nie morduj i kropka.
Anonim2020.10.21 7:57
BARDZO DOBRZE! Dość już obnoszenia się ze swoją chorą seksualnością!