24.05.17, 07:00Fot. Patryk Matyjaszczyk via Wikipedia, CC 3.0

Komisja ds. Amber Gold dziś przesłucha szefa OLT Express

Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold kontynuuje wątek dotyczący linii lotniczych OLT Express, których właścicielem była gdańska spółka.

Dzisiaj zostanie przesłuchany Krzysztof Wicherek, były prezes i właściciel Jet Air - linii lotniczej, którą w 2011 roku zakupiło Amber Gold. Na jej bazie i jeszcze jednego przejętego przewoźnika - Yes Airways - powstała marka OLT Express. Dyrektorem zarządzającym linii lotniczej należącej do Amber Gold był Jarosław Frankowski, którego przesłuchanie odbędzie się po południu.

Przewodnicząca sejmowej komisji śledczej Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że świadkowie będą pytani między innymi o kontakty z Urzędem Lotnictwa Cywilnego. "Jeśli chodzi o pierwszego świadka to jest dla nas interesujące, w jaki sposób obchodził wymogi prawne w ULC, jak utrzymywał koncesję i certyfikaty. Z kolei w przypadku Pana Frankowskiego z relacji świadków wynika, że był on mózgiem przedsięwzięcia związanego z OLT Express”- mówi Małgorzata Wassermann.

Linie OLT Express zbankrutowały w lipcu 2012 roku, niespełna miesiąc później to samo stało się z gdańską spółką, która okazała się piramidą finansową. Straty spowodowane działalnością OLT Express szacuje się na ponad 87 milionów złotych.

dam/IAR