28.09.17, 18:30Fot. rozaniecdogranic.pl

Komu przeszkadza 'Różaniec do granic'? Wyborczej rzecz jasna!

7 października, w dniu święta Matki Bożej Różańcowej, Polacy wzdłuż granic naszego kraju będą modlić się na różańcu, ogarniając swoją modlitwą całą Polskę. W akcję włączyły się znane osobistości jak Cezary Pazura, Wojciech Modest Amaro, Przemysław Babiarz czy Jerzy Zelnik [WIĘCEJ TUTAJ]. Ponadto do akcji dołączyły się porty lotnicze w Warszawie, Poznaniu i Katowicach. Media lewicowe nie mogły pozostawić tego bez komentarza.

Z akcji kpi sobie poznańska „Gazeta Wyborcza”, żartując sobie z tego, że modlitwa ma nas chronić przed Rosją oraz islamem. O artykule zrobiło się na tyle głośno, że Port Lotniczy Poznań-Ławica zabrał głos na swoim facebooku i poinformował, że modlitwa będzie miała miejsce jedynie w kaplicy, a nie na terenie całego lotniska.

Jak widać, cała akcja ma sens, skoro jeszcze przed jej rozpoczęciem pojawia się oburzenie jej przeciwników. Wszystkich zatem zachęcamy do modlitwy na różańcu codziennie, a w szczególności 7 października 2017 roku. O godzinie 10:30 tego dnia pielgrzymi spotkają się w 320 kościołach stacyjnych wzdłuż granic całego kraju. Po Mszy Świętej w „strefach modlitwy”, o godzinie 14:00 rozpoczną modlitwę różańcową. 

dam/poznan.wyborcza.pl,Fronda.pl