25.03.20, 08:35Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Komunikacja miejska w Warszawie wróciła do normalności

Komunikacja miejska w Warszawie wreszcie wraca do normalności. Presja wywierana na prezydenta Warszawy podziałała i dziś rano w warszawskich autobusach i tramwajach nie było już takiego tłoku.

Na skandaliczną decyzję władz Warszawy skarżono się od poniedziałku, kiedy to komunikacja miejska w czasie epidemii zaczęła działać trybem weekendowym. Doprowadziło to do ogromnego tłoku w komunikacji miejskiej, pasażerowie przebywali bardzo blisko siebie – podkreśla portal TVP. Info dodając, że zwiększało to ryzyko potencjalnego zakażenia koronawirusem.

Wczoraj polski rząd poinformował, że wprowadzone zostają nowe obostrzenia. Jednym z nich jest podróżowanie komunikacją publiczną - w autobusach, tramwajach i metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta.

Pojawiła się też wreszcie decyzja stołecznego ratusza, który przywrócił normalne funkcjonowanie komunikacji miejskiej w trybie dnia powszedniego.

dam/TVP.Info,Fronda.pl

Komentarze

Anonim2020.03.25 12:29
I ok a jak prezydent ma problem to niech nakleii kartki jak w Gdyni ktore miejsca mozna zajac i zero miejsc stojacych i ok bedzie
nur fur LGTB2020.03.25 11:32
Czaczkowski to ma glacę - puścił jeden autobus w barwach LGTB i siedzeniami LGTB - usiadł jako pierwszy za kabiną sterylną kierowcy; a na końcu posadził Rabieja
qwerty2020.03.25 11:12
Za to Flądrowska szczujnia mimo epidemii nawet przez chwilę nie przestała działać na najwyższych obrotach.
Najpierw ty2020.03.25 11:10
Uczepiliście się Warszawy w ramach szczucia na "Czaskoskiego" a przecież we wszystkich "większych ośrodkach" ograniczano w ten sposób rozkłady jazdy. Na szczęście miasta wycofują się z tych nieprzemyślanych decyzji. A kto zarządza Polregio? Czaskoski? Tusk? A może to Komoruski zarządził cięcie rozkładów? https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/ograniczenia-w-kursowaniu-pociagow-polregio/ O tym nie będzie na Frondzie?
jula2020.03.25 10:59
W Gdańsku nie dość,że: sobotnie rozkłady,co za tym idzie niektóre autobusy jeżdżą w mniejszej wersji gabarytowej, to teraz jeszcze 1/2 dopuszczonych do luksusu pojazdki pasażerów. Już to widzę niczym u Barei: rzesza biegnących, z miasta, świńskim truchtem pasażerów na początkowy przystanek aby załapać się na 1/2 załadunku. A to Gdańsk właśnie i jego nowe tradycje.
MaxFiend2020.03.25 10:26
"w autobusach, tramwajach i metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta" - no tu chyba nie jest normalność?
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.25 10:05
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
+++2020.03.25 9:25
Módlmy się o zakończenie epidemii, ale miejmy świadomość, że może to być koniec Czasu Miłosierdzia Bożego i początek Czasu Sprawiedliwości Bożej. Świat mimo tragedii, jaka go dotyka, brnie w swoim szaleństwie dalej i dalej. Eutanazja we Francji i Anglii kwitnie, popierana przez rządy obu krajów, w Polsce zboczeńcy i wrogowie Polski i Kościoła na wielu szczeblach władzy, w mediach i polityce lżą wiarę, katolików, szydzą z modlących się wiernych i kościoła, torpedują działania rządu, ratującego nasze życie, sabotują działania zapobiegające epidemii, wręcz pragną naszej śmierci i nieszczęść. Polacy nie są bez winy, bo wybrali wielu bezbożnych oprawców do władzy, a połowa z nas nie poszła do wyborów, by temu zapobiec i to właśnie ta połowa leniwych rodaków ponosi za to odpowiedzialność.
Rudy2020.03.25 10:10
O jezu, tragediaaaaaaa. Zmieñ leki, radykalny kato-knurze.
+++2020.03.25 10:19
Uderz w stół, bezbożnik tam już czeka. Sąd Boży , to nie bajka, to perspektywa dla każdego, tak samo pewny, jak śmierć.
Lotem po koronowirusy2020.03.25 8:44
Mam pytanie do frondelków. Czy w ramach akcji Lotem do Domu samoloty wystartowały już po kolejna dostawę koronowirusów ze zmywaków z Europy Zachodniej ? Macie może jakieś informacje o świeżej dostawie ?
qwerty2020.03.25 11:12
I czy w tych samolotach co drugie miejsce jest wolne ?