20.01.22, 08:35Screenshot Youtube - TVP Info

,,Koń trojański Putina w NATO''. Gen. Polko ostro o działaniach Niemiec

Groźba sankcji nic nie zmieni” – powiedział gen. Roman Polsko oceniając możliwość skutecznego zniechęcenia Rosji do atakowania Ukrainy. Wspomniał tu memorandum z 1994 roku ws. Ukrainy oraz groźby sankcji sprzed aneksji Krymu w 2014 roku. „To nie zadziałało” – mówi generał.

Polko podkreślił, że powodem był brak konsekwencji. Teraz natomiast wiele krajów takich jak Niemcy czy Francja wyłamują się, a brak spójności jest korzystny dla Putina.

On doskonale wie, że przez parę miesięcy być może trochę pocierpi, a później już środowisko międzynarodowe przyzwyczai się do nowej sytuacji, tak jak przyzwyczaiło się do aneksji Krymu”

- dodał Polko w rozmowie z serwisem niezalezna.pl.

Prezydent Rosji, jak zauważył generał, wykorzystuje też okres słabej prezydentury w USA.

Jak w takim razie powstrzymać Rosję przed atakiem? Roman Polko jest zdania, że konieczne jest tu nałożenie sankcji prewencyjnie, zablokowanie Nord Stream 2 do momentu wycofania się wojsk rosyjskich spod ukraińskiej granicy. Dodatkowo, zdaniem generała, konieczne byłoby nałożenie sankcji ekonomicznych związanych ze SWIFT.

Przyznał, że Zachód by na tym ucierpiał, ale Rosja zdecydowanie mocniej i w końcu Putin musiałby ulec.

Obecnie, zdaniem Romana Polko, przesądzone jest to, że Putin jest gotów zrobić wszystko, aby obalić władzę w Kijowie, która dąży do NATO i UE. Zdaniem generała, możemy się spodziewać różnego rodzaju dywersji i wkroczenia Rosji w celu pomocy jej obywatelom. „Putin nie lubi grać uczciwie” – dodawał.

Niezwykle krytycznie generał ocenił tu rolę Niemiec, które w jego opinii pełnią rolę „konia trojańskiego” Putina w NATO. Powodem takiej oceny jest przedkładanie swoich interesów nad własne bezpieczeństwo. Przypomniał, że w przyszłości Putin może zagrozić także Niemcom

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl

Komentarze

ROMEK POLKO Z WYSPY BOLKO2022.01.20 20:39
Romek jak zwykle chciał zabłysnąć generalskim intelektem i zaj,ebał jak murzyn w garniturze o kant nart slalomowych. Te jego złote myśli mędrca w stopniu generała dywizji w armii która de facto nie istnieje budzą jedynie pusty śmiech.
helmut2022.01.20 18:25
Niemcy był i są koniem trojańskim w UE i NATO.
YORK2022.01.20 16:33
Jaki tam koń, to osioł.
stara wiedżma cyganka2022.01.20 18:47
No nie przesadzaj, maja na poziomie dyplomacje żeby myśmy taka mieli. Graja va bank.
klaus2022.01.20 15:48
der Schwanz z całym szacunkiem racja tylko trzeba wybierać diabła czyli upa, a Rosję nie wybieram ani jednych ani drugich, liczę na siebie, ale w tej chwili mamy do wyboru banderowską Ukrainę, i Rosję, ale kto drukuje mapy Ukraina po Kraków - Putin, kto rządzi Ukrainą jeśli Putin i oni nic nie mogą zrobić to kogo my Polacy popieramy Putina..
katolicka deratyzacja Polski2022.01.20 15:11
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
klaus2022.01.20 15:10
Panie Generale z całym szacunkiem, ale musi Pan pofatygować się i pojechać na upadlinę incognito i przekona się Pan osobiście jaki jest stosunek upadlińców do lachów ciągle aktualny rizać lachiv, proszę nie opierać swoich informacji na naszym wywiadzie jest do czterech liter, Ukraina jest nam potrzebna ale nie taka jaka jest banderowska, musimy się zastanowić czy w tej chwili potrzeba jest aż tak bez żadnego mechnizmu realnosci popierania banderowców , którzy wyrażnie swoimi działaniami pokazują gdzie nasze miejsce.
@klaus der Schwanz2022.01.20 15:30
Coś ci żydku wyjaśnię, jeszcze kilka dekad temu Niemcy mordowali Polaków, a dzisiaj jesteśmy w tym samym sojuszu obronnym. Ukraina i Ukraińcy (Lachy piszemy wielką literą, liebe klaus der Schwanz!) nie jest nam przyjazną, ale jeżeli NIE chcemy mieć granicy z Ruso-Mongolską Fededrracją, od Bałtyku do Bieszczad, w naszym interesie jest Ukraina na smyczy NATO
Niemcy przydupasem Białorusi i Rosji2022.01.20 15:04
A ty maszeruj, maszeruj głośno krzycz: Niech żyje nam! Wołodia Illicz!
katolicka deratyzacja Polski2022.01.20 15:01
Konfederacja to najbardziej bojowa czesc PO.
Fumfel2022.01.20 14:21
Kolejny patryjota sprawny inaczej. Nie każdy jest tak głupi jak polak żeby dostawać po łbie za cudzy interes.
Gal2022.01.20 14:49
WYPAD na Białoruś lub do Berlina szmaciarzu. Tam dawaj d*py!
Fumfel2022.01.21 0:11
ty nie bądź taki głośny bo cie odwiedzi sojusznik i wylądujesz w szpitalu.
katolicka deratyzacja Polski2022.01.20 14:58
Jako ruska swinia starasz sie oslabic Polske przez oglupianie !
Fumfel2022.01.21 0:12
tego narodu nie da sie już bardziej ogłupic. fronda z pisem zrobiła za mnie robote.
matis892022.01.20 13:47
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.20 13:47
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Centralna Szkoła Prawnicza im. Teodora Duracza2022.01.20 13:42
dlaczego ten kacyk nie powie, że NATO obiecało przy rozpadzie ZSRR, że nie będzie rozszerzania na wschód, jak ten człowiek się szmaci aby tylko w ciepłej pisowskiej żopie siedzieć
Klapsydra2022.01.20 12:54
„Dobrze to juz chyba bylo…“ Poczynania Rosji skomentowal juz prezydent Lech Kaczynski . To sie dzisiaj dzieje. Nalezy wyciagac wnioski.
taki jest los zdrajców2022.01.20 13:47
Kaczyński L. - ten zdrajca podpisał Traktat Lizboński pozbawiając Polskę całkowicie suwerenności, to ten zdrajca, który pojechał w 2008 roku do Gruzji aby bronić jej przed Rosją a parlament Unii Europejskiej uznał za agresora Gruzję " za co poniósł zasłużoną karę pod Smoleńskiem
matis892022.01.20 12:45
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.------------------------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Maciej Piwowar2022.01.20 12:36
CENZOR GDZIE BUCU WPIS????????????????????
Maciej Piwowar2022.01.20 12:29
Generale SZANUJE generała.Ale to MRZONKI co generał mówi.Generale Proste Pytanie Jaki KRAJ ZAPEWNI DOSTAWY GAZU KRAJĄ: Finlandia,Estonia ,Łotwa ,Litwa ,Polska ,Niemcy ,Austria ,Czechy,Ukraina ,Słowacja,Kraje Bałkańskie???????????? Bo Rosja w KAŻDEJ Chwili może przekierować gaz do Chin ,Indii ,Pakistanu ,Wietnamu ,itd.A proszę nie zapominać o gazociągach.To własność Rosji.I szybciej Rosja wysadzi Gazociągi ,niż pozwoli by OBCY ICH używał.
Art2022.01.20 12:14
Gen. Polko nie jest zadnym ekspertem od polityki miedzynarodowej, ani nawet politologiem. Gen. Polko jest po prostu wojskowym i to wszystko. Jego analizy sa warte tyle samo co analizy studenta dowolnego kierunku studiow. Dajcie juz spokoj. Cytujcie chociaz ekspertow, ludzi, ktorzy maja jakas wiedze. Naprawde tak trudno ich odszukac?
Ekspercie !2022.01.20 12:50
Rozwiń się bardziej ponad ,,bzdyknięcie,, W kilku słowach, zwięźle określ swoją dialektykę myśli i oczywiście z podkreśleniem tytułów jakimi się możesz poszczycić.
Olej2022.01.20 10:13
Pozornie by się wydawać mogło, że Chiny ochoczo zaaprobują wchłonięcie Ukrainy, rozszerzenie sowieckich wpływów w Europie i ogólnie rzecz biorąc wzrost sowieckiej potęgi. Bowiem takim następstwem była by realizacja sowieckich dążeń. Jaka w tym logika dla Chin, którym w/w przebieg zdarzeń zmieni na niekorzyść układ sił. Wówczas całą swoją uwagę i koncentrację armii sowiety skierują na wschód, spodziewając się tam kłopotów i zagrożenia. Kluczem istotnym Syberia i Azja Środkowa. Wzrost potęgi sowieckiej zablokuje ,,pas i szlak'' do Europy, sowieci przejmą nad nim kontrolę. Przebieg zdarzeń na Ukrainie zapali w Pekinie czerwone światło i nie sądzę aby Chiny się temu biernie przyglądały. Jak powiadam Ukraina może być wstępem do wojny światowej. I zdarzeń nieprzewidzianych.
III Tajemnica Fatimska2022.01.20 11:25
I to powyżej zgadza się z treścią przepowiedni . III wojna światowa to całkiem bliska perspektywa .
IV Tajemnica Pisowska2022.01.20 13:56
pisowskiego pier**enia ciąg dalszy
Anonim2022.01.20 9:31
Jeżeli nie zaatakują, a mam nadzieję że tak będzie, to tylko dzięki Niemcom. Nie wiem czy Ukraińcy chcą być Afganistanem, ja nie!
kefas2022.01.20 9:23
panie Generale, z całym szacunkiem, ale pewnie pan wie, że Niemcy mają w tyle głowy II wojnę światową i tym tłumaczą brak zaangażowania w konflikt.
Zych2022.01.20 9:18
Niemiecki marzenia wybiegają barrrdzo daleko... Może Wołodia pomoże ustanowić granicę rosyjsko-niemiecką na Bugu???
wołodia2022.01.20 14:06
może rosyjsko niemiecką na Odrze
Grizzly2022.01.20 9:01
Chcesz Polaku młody mieć za pana Niemca i Ruska głosuj na Donalda Tusska!
Anonim2022.01.20 8:53
Romuś zamiast pobierać tłuste apanaże i się mądrować to niech wskakuje w moro kamizelkę kuloodporną, hełm na łeb i do ukropów wspomóc kolegów na froncie. "A najdzielniej biją króle, a najgęściej giną chłopi". Do gęgania nasza generalicja (bardzo liczna) zawsze chętna.
Koń trojański Putina w NATO2022.01.20 8:46
Polska wydała 1,2 bln zł (270 mld euro) na import paliw kopalnych (ropy, węgla, gazu). Ponad 80% tych pieniędzy trafiło do Rosji. - Teraz widać wyraźnie kto dozbrajał Putina...
Grizzly2022.01.20 8:56
... a kto POdpisywał z Ruskimi kontrakty długoterminowe?
admin2022.01.20 9:00
rosyjski trolu to nie jest miejsce na ciebie, bzdury piszesz. To Niemcy nie pozwolą aby Rosja straciła na imperializmie, bo jeżeli USA byłyby góru w tym regionie to Niemcy byliby waznym państwem Nie masz pojęcia rosyjski trolu o geopolityce.
pejsaty kibuc polin2022.01.20 9:10
... to filia kibucu EjU .... Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
Rabe Rosenkreuzen2022.01.20 18:49
Aj waj, aj waj. I nasi to popierajo.
admin2022.01.20 9:22
W imieniu PSL i Tuska Pawlaczek podpisał umowę na gaz którą nawet Bruksela zanegowała. Rosyjski trolu u siebie możesz zaistnieć ale nie tutaj jeszcze na forach katolickich. Katolicy to inteligentni ludzie.