05.07.21, 15:08Fot. EU2017EE Estonian Presidency via Flickr, CC BY 2.0

Konferencja Tuska. ,,Na tych kłamstwach on i PO daleko nie zajadą''

1. Na wczorajszej konferencji prasowej nowy przewodniczący Platformy Donald Tusk, nawiązał do deklaracji podpisanej przez 16 partii o charakterze konserwatywnym z większości krajów UE, w tym także prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, stwierdzając, że tworzą one „obóz proputinowski” w Europie.

Deklaracja oczywiście z Putinem nie ma nic wspólnego, jest to po prostu odpowiedź partii centroprawicowych z większości krajów należących do UE, na rozpoczętą przed paroma tygodniami konferencję, ws. przyszłości Europy, której organizatorem jest Parlament Europejski.

Niestety już na tym etapie można przewidywać, że w konferencji PE chodzi o pogłębienie procesów, które nie prowadzą do rozwoju UE ale raczej do głębokiego kryzysu i do zjawisk, które z założeniami twórców UE, nie mają nic wspólnego.

2. Ta deklaracja proponuje inną wizję UE, przywódcy wspomnianych 16 partii politycznych, podkreślają, że ich zdaniem, suwerenami w Europie są i pozostaną narody europejskie, a także, że wszystkie kompetencje nie przyznane Unii należą do państw członkowskich, w zgodzie z zasadą subsydiarności.

Uważają, że oprócz konsekwentnego stosowania powyższej zasady przyznania, konieczne jest stworzenie zbioru nienaruszalnych kompetencji państw członkowskich UE i odpowiedniego mechanizmu ich ochrony z udziałem krajowych sądów konstytucyjnych lub organów o równoważnych im kompetencjach.

Podkreślają, że podstawowym trybem dochodzenia do wspólnego stanowiska krajów UE powinien pozostać konsensus, a próby odchodzenia od niego, czy jego likwidacji, grożą przekształceniem UE w szczególną formę oligarchii.

Stwierdzają także, że w krajach UE ciągle istnieje przemożna wola współpracy, a duch wspólnoty i przyjaźni przenika narody i społeczeństwa, co jest naszym kapitałem, który koniecznie trzeba wykorzystać reformując Wspólnotę.

3. Gdzie tu jest propozycja działań „proputinowskich”, doprawdy nie wiadomo, być może oskarżanie innych o sprzyjanie Putinowi przez Donalda Tuska, to sposób na odwracanie uwagi od jego działań jako premiera i szefa Rady Europejskiej, a także jego promotorki kanclerz Angeli Merkel.

Wystarczy przypomnieć działania Tuska jako premiera przed i po katastrofie smoleńskiej, sprzyjanie Putinowi i jego polityce w kontrze do działań prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a później po jego śmierci już przy otwartej kurtynie we wszystkich interesujących Rosjan sprawach, czego zwieńczeniem były narady szkoleniowe polskich ambasadorów z całego świata z udziałem ministra sprawa zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergieja Ławrowa.

Niewątpliwie Donald Tusk już jako przewodniczący RE miał spory udział w swoistym „wypchnięciu” z UE W. Brytanii ,drugiej europejskiej gospodarki, militarnej i politycznej potęgi i w konsekwencji czego nastąpiło bardzo poważne osłabienie UE, co zapewne spodobało się na Kremlu.

4. Jeszcze bardziej „proputinowska” była i jest Angela Merkel, promotorka Donalda Tuska w instytucjach unijnych, to dzięki jej zdecydowanemu uporowi, został on przewodniczącym Rady na drugą kadencję, mimo tego że Polska zaproponowała innego kandydata, a później szefem Europejskiej Partii Ludowej.

To ona wbrew zasadzie solidarności energetycznej zapisanej w Traktacie Lizbońskim forsuje od kilku lat gazociąg Nord Strem2, mimo to że godzi w bezpieczeństwo energetyczne krajów nadbałtyckich, Polski i stowarzyszonej z UE-Ukrainy, a ostatnio zaangażowała się nawet w negocjacje z USA, żeby zniosły sankcje na firmy go budujące, mimo tego, że jak sama po wielokroć wyjaśniała, jest to projekt typowo komercyjny.

To także kanclerz Merkel na ostatniej Radzie Europejskiej forsowała pomysł prowadzenia dialogu UE z Putinem, mimo tego, że w żadnej sprawie związanej z agresją Rosji na jej sąsiadów (Gruzję, Ukrainę) , nie ma nawet minimalnego postępu w duchu porozumień, pod którymi Rosja się podpisała.

Jeżeli we wszystkich sprawach poruszanych wczoraj na konferencji prasowej przez Donalda Tuska, obchodził się on z faktami tak jak z „proputinizmem Kaczyńskiego”, to na tych kłamstwach, on sam i kierowana przez niego Platforma, daleko nie zajedzie.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

przemyśl-72021.07.7 6:57
Niczego się nie nauczył.Jest niereformowalny.Zadania nie wykona .Nieudolności PO ikona.
Zenek2021.07.6 12:48
Moje zdanie. Tusk to Niemiecka świnia udająca nieudolnie Polaka. Potomek ochotnika Wehrmachtu i SS ciężko pracującego w lasach Piaśnickich i Stutthof. Jak taka świnia mogła zostać premierem?
Filip2021.07.6 7:40
Dokonania Jarosława Kaczyńskiego. Politycy z PiS-u doprowadzili do wydania 1,5 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce, po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Politycy z PO nie chcieli wybudować bloku C za co byli krytykowani m. in. przez Andrzeja Dudę. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Mateusz Morawiecki w porozumieniu z Jarosławem Kaczyńskim zmarnował 134 mln zł na w wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Podkomisja smoleńska Antoniego Macierewicza zmarnowała miliony i nie dokonała żadnych nowych ustaleń. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego rocznie kosztuje polskiego podatnika około 1,5 mln zł. Przemysł stoczniowy przez sześć lat rządów PiS-u nie został odbudowany. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić pieniądze z Funduszu Odbudowy. Nasz kraj ma otrzymać pieniądze z tego Funduszu pomimo PiS-wi, a nie dzięki PiS-wi. Rządzący wielokrotnie złamali Konstytucję i prawo europejskie. Mamy największą inflację w Unii Europejskiej, a zadłużenie finansów publicznych rośnie jak nigdy do tej pory. Propaganda pisowska do perfekcji doprowadziła umiejętność podawania zmanipulowanych i przekłamanych informacji. Mam nadzieję, że Donald Tusk uratuje nas przed dalszymi szaleństwami Jarosława Kaczyńskiego. Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska i nie jest krytykowany za działania, za które pisowcy krytykują Donalda Tuska.
tadek2021.07.6 5:32
Niemcy znowu podeslali Tuska do polski po zakonczonej misji na uchodzctwie zeby robil tu balagan i destabilizowal panstwo. I za jakich naiwnych maja nas Polakow ze nawet nie siegneli po inne metody tylko ten sam chwyt przy uzyciu odgrzanego kotleta bo i tak wiedza ze to wystarczy zeby nabic Polakow w butelke.
RWE2021.07.5 21:41
Wyjaśnij , Tusku , co znaczyły serdeczne żółwiki z Putinem !
stop kreaturze przybyłej na polecenie Merkel2021.07.5 21:37
A obecnie jak i poprzednio o względy Putina zabiegają Makaron i Merkel . Nikczemna kreatura kłamie zatem jak i zawsze .
Brawo Tusk2021.07.5 20:27
Brawo Panie Premierze. Te wszystkie udawane dziennikarzyny, co chcą Panu kostki podgryźć nie są w stanie z Panem nic. To niezguły i niedojdy. A tak a' propos, kiedy ostatnio prezes spotkał się publicznie z kimkolwiek, zwłaszcza zaś z dziennikarzem, kto nie rozmawiał z nim na kolanach?
Foster2021.07.5 19:30
Wy naprawdę wierzycie, że sprawa Nowaka wypłynęła dzisiaj przypadkowo ?. Wybaczcie, ale Ja nie wierzę i obawiam się, że jeszcze długo poczekamy na złożenie aktu oskarżenia w sądzie. Być może ta sprawa nigdy nie trafi do sądu. Upewnilem się jak sędzia uzasadniala odrzycenie wniosku prokuratora o przedłużenie aresztu. Pamiętam wyraźniem, że tłumaczyła to tym że żaden ze świadków nie potwierdził prawdziwości zebranych dowodów. Coś tu śmierdzi perfidną grą polityczną.
Anonim2021.07.5 20:33
to nie byl przypadek bo dobrze przycmilo to umorzenie sledztwa w sprawie respirstorow o czym nie napisales. To nie zmienia faktu ze ogolny arsenał PO jest marny. Niestety nie ma w Polsce zadnej normalnej opozycji poza oszolomami podobnymi do tych rzadzacych. PIS powinien juz dawno byc znokautowany. Mozesz zawsze w stylu Korwina wyzywac ze ludzie to debile bo nie chca popierac peowskiej patologii
Anonim2021.07.5 18:39
Foster, Tusk moze i jest obyty z mediami, ale przeceniasz go. Przede wszystkim on jest niekompatybilny do dzisiejszej PO. Homoniewiadomo. Nieprzewidywani jak konfederacja i dodatek silnie podatni na wplywy zewnetrzne. Tusk sie spoznil poltora roku bo tyle PO sie wypina przed PISem popierajac wszystkie ich zbrodnie restrykcji covidowych jak np maski na dworze. Przystawka totalna. Bezuzyteczne szkodniki z niewybaczalnymi grzechami przeszlosci. Tusk nigdy za nic nie przeprosi.
Dwa pytania2021.07.5 17:58
Mam do prawicowych fanatyków i troli dwa pytania bo się pogubiłem: 1/ Czy od wczoraj to Tusk jest wszystkiemu winien a nie Trzaskowski? 2/ Czy Tusk wg Was to żyd czy Niemiec, bo chyba nie możecie się zdecydować Uwaga dla was: te pytania to kpina z was a nie na poważnie
Foster2021.07.5 18:07
Im się już wszystko popieprzyło. Jeszcze wczoraj Trzaskowski (pisali Czaskowski) był ich największym wrogiem. Jak wrócił Tusk, to biadolą nad krzywdą jaka Czaskowskiego spotkała. Mnie się wydaje, że Trzaskowski ma w 4 literach waszą PIS owską troskę. Za 2 lata przegracie wybory. Pozostawicie Polskę pod nadzorem Ministra Sprawiedliwości. Jak sądzicie - kto będzie ministrem sprawiedliwości. Wykorzystają waszą pseudo reformę przeciwko Wam.
Donald T. czyli TW Oskar2021.07.5 17:58
Dziwne , że ten typ spod ciemnej gwiazdy ma jakichkolwiek wyborców . Chyba tylko tych jemu podobnych typów spod ciemnej gwiazdy .
Anonim2021.07.5 21:55
Też się dziwię, że Jarosław K. czyli TW Balbina ma jakiś wyborców.
DONPEDRO2021.07.5 17:39
I choc padalo i bylo slisko to znowu przywleklo sie to brukselskie swiniarzysko.
figo2021.07.5 17:29
Polska to dziwny kraj , zlodziej oszust i przekret ktory z kolesiami rozwalil ,rozkradl i sprzedal polske powraca z zaswiatow gdzie tez sie na nim poznali , bandzior ktory powinien juz dawno gnic w kryminale zostaje szafem prawie najwiekszej parti opozycyjnej jak gdyby nigdy nic.Tragiczny cyrk.
Anonim2021.07.5 17:32
A taki prawiczkowy matołek gówno może z tym zrobić 😁😁😁.
moldy2021.07.5 17:41
WY ICEK JESTESCIE BARDZO BESZCZELNI ICHAMSCY CO NA TO RABI.
Anonim2021.07.5 17:48
Zawsze można olać gdy przestanie dostarczać rozrywki.
Laki2021.07.6 6:24
W Polsce niema już co ukraść, bo wszystko nawet kupę kamieni pisowska mafia ukradła.
ABC2021.07.5 17:45
Masz rację, figo. Polska jest krajem postkomunistycznym, a za komuny promowano i nagradzano łajdaków, wielu ludzi zatraciło więc zasady moralne i swoje dzieci też wychowało na nikczemników. Z zapaści moralnej tak łatwo się nie wychodzi. Do tego dochodzi wymordowanie polskich elit w czasie wojny i po wojnie, wrogowie dobrze wiedzieli, co robią, mordując inteligencję i patriotów. Elity leża na cmentarzach i w zbiorowych mogiłach, a rozmnażał się przede wszystkim motłoch i z tego powodu tak trudno dzisiejszym patriotom odrodzić Ojczyznę.
jle_ffm2021.07.5 17:28
Mam nieodparate wrażenie, że ci wszyscy którzy wcześniej będąc ludzmi rozsądnymi, zaczynają po przejściu do PISu (jak Kużmiuk czy Saryusz-Wolski) nagle pleść takie brednie jakby ich ktoś zaczarował albo klepki w głowie zupelnie poprzestawiał.
Anonim2021.07.5 17:36
Widać PiSdzielstwo jest zaraźliwe i do tego uszkadza mózg.😁😁
ZMIJOWE PLEMIE2021.07.5 17:43
Twoje oczywiscie icek wrazenie jest koszerne.
kubek2021.07.5 17:50
Popatrz na Radka Appelbauma, co plecie po przejściu do PO.
Krakus2021.07.5 17:25
Frondo, tylko SIEDEM paszkwili o Tusku dziś?
Anonim2021.07.5 17:38
Sraka PiSdzielców odnotowała siedmiokrotny wzrost.
Foster2021.07.5 17:09
Młody Tusk - sprawdziłem "Ma zarabiać w granicach 3200-4200 zł brutto" "Konkurs rozpisano w marcu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ogłoszenie przez dziesięć dni było ogólnodostępne na BiP ZTM, BiP Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz na tablicy ogłoszeń ZTM. Kandydatom postawiono szereg wymagań: m.in. minimum wyższe wykształcenie, znajomość języka angielskiego, pięć lat stażu pracy w transporcie publicznym, umiejętność opracowywania rozkładów jazdy, rozeznanie w topografii miasta i nieposzlakowana opinia. Zglosił się tylko jeden kandydat, czyli mlody Tusk. Nie widzę tu protekcji.
abc2021.07.5 17:20
A ile oficjalnie zarabiał "złoty chłopiec"?
Foster2021.07.5 17:24
Obajtek ? . Pewnie dużo więcej, ale on ma odpowiedzialną pracę.
ABC2021.07.5 17:20
Hi, hi, hi.... Nieposzlakowana opinia oznacza pracę dla Amber Gold. No cóż, taki warunek spełnia tylko jeden kandydat.
jaki ojciec, taki syn2021.07.5 17:22
"Nie widzę tu protekcji" - zgłosił się tylko jeden kandydat, czyli "mlody" Tusk. checheche...... no, a jak by inaczej? skoro informacja o konkursie dotarła tylko do tego jednego? a on nie miał z kim przegrać , jak jego ojciec...... do czasu i bach!
Foster2021.07.5 17:27
Czytaj ze zrozumieniem. Ja wiem, że wielu moich rodaków nie rozumie tego co czyta, ale napisalem o ogłoszeniach na stronach internetowych urzędu.
Froster2021.07.5 18:48
I co z tego, że na stronach ? Cha cha cha. Nie takie numery.......
robaczek2021.07.6 11:58
no pisiurki znaja obejscia ;] ............................ teraz komitet kolejkowy Sasina u koryta powstał ;]
Anonim2021.07.5 17:34
Na prezesa Lotosu też pewnie nie było chętnych, skoro wygrała księgowa z MOPSu w Pcimiu. Zgłosiła się i wygrała!!! 😁😁😁
BOLO2021.07.5 17:45
JAK OSZUST BRUKSELST STARTOWAL DO PARTII LUDOEWJ TEZ BYL TYLKO JEDEN KANDYDAT .
Böno2021.07.5 16:59
Co trzeci, czwarty artykuł na frondzie dotyczy Tuska. PiS wygrywa we wszystkich sondażach, a tu taki strach. Jeśli macie dobry program i dobrą zmianę, to czego się tak boicie. Krytyką i zwalczaniem Tuska - nic się nie osiągnie. Rozdawanie pieniędzy też nie wystarczy. Wyborcy opowiedzieli się za waszym programem, to go konsekwentnie realizujcie, nawet jeśli was krytykują i donoszą na was do Parlamentu EU. Czekamy na reformy i mądrą politykę zagraniczną. Czyny, nie słowa.
Anonim2021.07.5 17:12
PiS wyje cały czas ze strachu po powrocie Tuska, a moje serce przepełnione jest radością i rośnie ze szczęścia.
ABC2021.07.5 17:23
No cóż! Każda swołocz się cieszy, gdy zło atakuje.
Anonim2021.07.5 17:37
Nie każda, konus wyraźnie skrzywiony 😁😁😁
olo2021.07.5 17:48
WY ZLODZIEJE I OSZUSCI BARDZO SIE CIESZYCIE Z POWROTU NACZELNEGO OSZUSTA.
robaczek2021.07.5 16:46
ALE STRACH U PRAWICZKUF ;] ................................... ŚLICZNE! ;] ............... skowyt w niebiosa!! ;] ........................... JAREK ratuj!! ;] .............................. A JAREK WALCZY Z TLUMEM U KORYTA ;] ......................... pieknie jest ;] .................................. a wy nie czytac formu tylko NA KOLANA PRZED PANEM I PLEBANEM ;]
Anonim2021.07.5 16:45
Kuźmiuk, ty debilu, nie Tusk wypychał Anglię z EU, tylko referendum Anglików zadecydowało o wystąpieniu z EU.
Foster2021.07.5 16:53
Czego ty oczekujesz od Kuźmiuka ?. Przecież to taki typowy wazeliniarz, chłopek roztropek.
ALA2021.07.5 17:50
ICEK WAZELINIAZA ANGELI NIK NIE POBIJE.
wkurzony debilizmem tuskomatoła2021.07.5 16:37
ten zakłamany padalec uważa, że Polacy to idioci i nie pamiętają jego układów z Putinem. Tylko rzeczywiście gów.a z po-wskiego szamba mogą wydawać taki bełkot
True2021.07.5 16:34
"podstawowym trybem dochodzenia do wspólnego stanowiska krajów UE powinien pozostać konsensus" Ależ tak właśnie jest, drogi przygłupie Kuźmiuku. Jednym z konsensusów państw członkowskich UE jest konieczność przestrzegania praworządności. Coś z czym wy w tym waszym pisie macie nieustanny problem.
ciekawy2021.07.5 16:40
zamiast wydasz kolejny bełkot - debilu - odpowiedz sobie na pytanie, co to jest ta praworządność? I według czego powinna ona obowiązywać w Polsce? czy Polskiej Konstytucji - bo ona jest nadrzędna w stosunku do prawa unijnego, czy według widzimisię śmieci, które odsunięto od koryta, bądź zastopowano im władzę w Polsce - tzw. "kasta sędziowska"?
Foster2021.07.5 16:55
Trzeba było nie wstępować do UE.
Foster2021.07.5 17:22
UE to nie skarbonka, to duma i obowiązki. Ale Wy (pierwszy sort) tego nie rozumie.
Skrzypek na dachu2021.07.5 16:31
Pan Donald Tfusk to wczorajszy pasztet obslizgly . PiS PZPR i PO to jedno i to samo zlo .
Skrzypek na dachu2021.07.5 16:29
PiS klamal kiedy zakazal biednym uczciwym ludziom wstemp do lasu bo w tym czasie robili duze wycinki aby sprzedac tanio drewno bezboznym miedzynarodowym globalistom banksterom .
robaczek2021.07.5 16:28
uuuuu KOMPLEKS TUSKA w pełni ;] ............................alez piekny skowyt pisiuśkuf i pisiusiek ;] ....... CYRK wam sie sypie??/;] ........... JARUS URATUJE l[ ............. rzuci wam pare stufek .............. WIEC NA KOLANA PRZED PANE I PLEBANEM .................. grzeczne owieczki ;]
Foster2021.07.5 16:28
Tusk na tych konferencjach z mediami bardzo zyskuje. Potrafi z niefrasobliwych pytań mediów propagandowych z konkretną tezą wybrnąc po mistrzowsku. Ja jestem mile zaskoczony jego obyciem medialnym. Po co zadawać pytania o zaniedbania w orzemyśle stoczniowym, skoro jak dotychczas, najbardziej wstydliwą dla PIS jest sławetna i ośmieszona stępka. To było do przewidzenia, że Tusk wykorzysta to pytanie do ośmieszenia PIS. Jak nie macie wystarczająco napastliwych funkcjonariuszy medialnych w terenie to proponuję wysłąć tam Ogórek, Rachonia. Oni może sobie lepiej poradzą.
Skrzypek na dachu2021.07.5 16:34
PiS i PO to jedno zlo .
ABC2021.07.5 17:30
Łotrom cynizm tuska bardzo się podoba. Warci jesteście swojego idola "samo zło"! Ale śmiecie dobra nie pokonają.
AAAtomek2021.07.5 16:23
Obsrana ze strachu prawica już jest nudna.
Anonim2021.07.5 16:44
Nudni to oni są zawsze, ale teraz to jeszcze do tego obsrani.😁
Anonim2021.07.5 17:01
A Breżniew z Żoliborza w ogóle nie wstaje z sedesu, z obawy że pamersy się ześlizgną do nogawki z przepełnienia.
Anonim2021.07.5 17:16
Konus nie wstaje z sedesu już dawno, sadzają go i podnoszą ochroniarze, zaraz po tym, jak dyżurny PiSdzielec wylize mu dup.sko.
Rozum2021.07.5 16:21
Niech ta cała patola pisowska wiesza sobie matki boskie w więzieniu! Koniec zasłanianiem się Bogiem złodzieje!
Andrzej2021.07.5 16:20
Który to już artykuł o premierze Tusku? Prawicowe media są w totalnej panice i amoku, widać, jak bardzo się boją pana premiera.
Antoni2021.07.5 16:59
Zajrzyj Andrzeju na interie lub na wp to zobaczysz jak się twoje obcojęzyczne media ekscytują. Tam to już prawie po galotach z ekscytacji nad Kaczorem Donaldem.
droma2021.07.5 16:19
bez serca jest angela ze stasi na depeszę z moskwy na taki skwar wygnała ryżego kundla żeby szczekał ...
Sprawiedliwość w państwie PiC2021.07.5 16:19
Prokuratura... umorzyła sprawę zakupu respiratorów: "handlarz bronią jest nadal winny Ministerstwu Zdrowia 50 milionów złotych" - Jakby ukradł cukierka to by siedział. Ale ukradł miliony to nic mu nie grozi. To prawda z powiedzeniem: "Jak kochać to księżniczki a jak kraść to miliony" (Roman W., 70-letni emeryt ze Szczecina, jest winny kradzieży cukierka o wartości 40 gr z jednej z kołobrzeskich "Biedronek". Ma zapłacić 20 zł grzywny. Sąd Okręgowy w Koszalinie utrzymał w mocy wyrok kołobrzeskiego sądu rejonowego z 6 lutego)
Foster2021.07.5 16:33
Jak się nie dało dać gwarancję bezkarności w ustawie to robią to poprzez prokurature.
Skrzypek na dachu2021.07.5 16:13
PiS klamie , Plandemia to medialna sciema ale PO tez nie moze sie przyznac bo maja was gdzies .
Anonim2021.07.5 16:10
Oczywiście klika Tuska nie zamknie żadnego pisowskiego złodzieja, to jasne, tak samo jak klika pisowców nie zamkneła żadnego platformianego złodzieja. To wspólna Banda Czworga, sojusz złodziei do okradania Polaków, choć faktycznie pisowcy złodziejstwo wynieśli jak dotąd na szczyt. Zmiana wajchy bo juz wyborcy widzą że PiS to partia gangusów i trzeba wajchę przełożyć a nie wolno dopuścić do rządów Prawicy z Konfederacji. Więc tuskowicze biorą władzę.
Anonim2021.07.5 16:09
Jeśli myśli, że dzięki temu Antoni przyjmie cię do komisji, gdzie będziesz dostawać kupę forsy za nic, to zapomnij. Antoni nie lubi się dzielić.😁😁😁😁
katolicka deratyzacja Polski2021.07.5 16:08
Dywizja Waffen SS Tuskowizna
katolicka deratyzacja Polski2021.07.5 16:05
I to pwiedzial czlowiek ,ktory wspolnie z Putinem zamordowal Lecha Kaczynskiego. Nie jest mi wcale do smiechu !
Foster2021.07.5 16:57
Zamordował ?. Ty się Boga nie boisz ?
Darek2021.07.5 15:54
Donaldinio to bardzo odpychająca osobowość. Całkowite przeciwieństwo naszych narodowych aspiracji i bohaterów. To zapowiedź degradacji Polski na arenie międzynarodowej - pamiętamy że jego najbardziej ulubioną pozycją wobec Niemców było klęczenie na obu kolanach.
Anonim2021.07.5 15:55
Przecież polskość to nienormalność wg tego pana.
Anonim2021.07.5 16:01
Klęczenie to akurat ulubiona pozycja Dudyla.
kefas2021.07.5 15:46
pisowieci dostają [email protected] I dobrze, bardzo dobrze !
katolicka deratyzacja Polski2021.07.5 16:06
Ruskie rzygowiny to Tuskowina merkeltylna.
Janek2021.07.5 15:46
Tusk został wysłany przez Niemcy nie po to tylko aby Niemcy przejęły 770mld EUR. On został tu wysłany po to aby całkowicie podporządkować Polskę Niemcom. Tym razem stawka jest o wiele większa niż podczas jego ostatniej niszczycielskiej działalności w roli premiera. Jeśli Tusk wygrałby wybory w Polsce zapanowałaby rewolucja homoseksualna a także całkowita utrata suwerenności na rzecz Niemiec. Ten kłamca jest w stanie obiecać wszystko ale zrobi to co każą mu jego niemieccy rodacy.
Anonim2021.07.5 15:51
Tak, Niemcy chcą rozwiązłości seksualnej w Polsce bo to dla nich jeden z kluczowych parametrów wzrostu gospodarczego. Niemcy jako państwo osiągają dziś znaczące dochody podatkowe z burdeli i prostytucji. Wszelkie hamulce w postaci wiary i moralności hamują rozwój tej gałęzi. Ponieważ rewolucja technologiczna jaką niesie za sobą sztuczna inteligencja spowoduje ograniczenie tradycyjnych gałęzi przemysłu rolę dystrybucyjną pieniądza przejmą różnego rodzaju usługi. I tu Niemcy są już gotowe - ich zalegalizowane wielooddziałowe przedsiębiorstwa zajmujące się pornografią i prostytucją czekają tylko na poluzowanie barier prawnych i obyczajowych aby z impetem wejść do Polski. Taka między innymi jest rola tego rudzielca.
Anonim2021.07.5 15:43
zamiast tylko atakowac Tuska, PIS powinien trenowac robienie loda konfederacji. Konfederaci maja wyzsze wymagania od Amerykanow.
Angela wyciągnęła Tuska z zamrażarki2021.07.5 15:42
Tusk w obliczu przewidywanej przez jego niemieckich mocodawców porażki wyborczej został w 2014 roku zmuszony przez centralę w Berlinie do dymisji ze stanowiska premiera polskiego rządu z bardzo prostego powodu. Zbyt wiele przez te wszystkie lata Niemcy w niego zainwestowali, więc zrozumiale, że nie chcieli, aby w 2015 roku był odbierany jako ojciec wielkiej i przewidywanej wyborczej klęski oraz obciążany odpowiedzialnością za utratę władzy przez Platformę Obywatelską. Otrzymał od Merkel dobrze płatne stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej i zostawał w politycznej niemieckiej zamrażarce oczekując w Brukseli na dalszy rozwój sytuacji w Polsce./ blog/kokos26/
@@@2021.07.5 15:39
Zajadą, zajadą. PiS-ory na kłamstwie smoleńskim zajechali daleko, to dlaczego niby inni mieli by zajechać blisko?
Banda czworga2021.07.5 16:12
Otóż to! Polacy to głupi naród. Spokojnie w woborach odsuną pisowskich złodziei, juz dobrze się nażarli, okradli Polaków, potworzyli liczne fortuny rodzinne, moga odejść w cień i konsumowac owoce złodziejstwa, a wejdą nieco wypoiszczone kadry Platformy, czas na nich, żreć! banda Czworga nienapasiona.
jula2021.07.5 15:34
Tusk to kompetentny historyk, który nie wiedział gdzie II Wojnę Światową spędził jego dziadek. Nic się w nim nie zmieniło: ani kompetencje, ani zamiłowanie do prawdy.
Anonim2021.07.5 15:40
Zupełnie jak konus, którego matka, wybitny powstaniec warszawski, powstanie spędziła w Starachowicach...
Darek2021.07.5 15:54
Z tym, że Kaczyński mógł nie wiedzieć, wszak nie jest historykiem, tylko doktorem marksizmu-leninizmu.
Anonim2021.07.5 17:27
Ale jest podobno synem, tej bohaterskiej sanitariuszki z Powstania Warszawskiego, przy kominku sobie opowiadali o nie zwykłych czynach matki. Dlatego też chcieli być dzielni i ukradli księżyc, taka to bohaterska i patriotyczna rodzina.
jula2021.07.5 17:31
Serdeczne wyrazy współczucia dla twojej matki z powodu bezrozumności syna. A no tak zapomniałam: farma.
ABC2021.07.5 17:34
A ty, łachudro, naucz się pisać po polsku, zanim zaczniesz komentować.
jula2021.07.5 17:28
Ten sposób opisywania ludzi dowodzi, że jesteś z farmy.
Ferdek2021.07.5 15:30
A ten volksdeutsch co tu robi? Czyżby złota Aniela straciła do niego zaufanie? A głupie polaczki i tak go kupią i jeszcze brawa bić będą!
Skrzypek na dachu2021.07.5 15:25
Nie ma takiej sprawy co Pan Donald Tfusk nie pogorszy bo kazdy juz wie ze PiS PZPR i PO to jedno zlo .
do talmudycznego trolla"Skrzypek...."2021.07.5 15:35
konfederasto! popraw Ozjaszowi Miki K0rwinowi muchę(sic!) i zejdź z dachu, bo siedząc rozkrakiem czynisz "zlo" swojemu obrzezanemu fiutkowi!
Skrzypek na dachu2021.07.5 16:00
Dzisiaj PiS rzadzi i klamie o wszystkim , a Konfederacja to opozycja i mowi prawde na kazdy temat .
Franek2021.07.5 15:23
Tak obrzydliwego ścierwa jak ten chyży rój Tusk w polskiej polityce nie było.
Anonim2021.07.5 15:27
Jesteś ty, cicha lipo.
A gdzie info, że D.Tusk dziś w Szczecinie?2021.07.5 15:18
hehehe
O przepraszam!!!2021.07.5 15:18
Oczywiście w Rzeszowie. Nie wiem dlaczego coś takiego mi się napisało.
huhu2021.07.5 15:26
Boję się otworzyć lodówkę - a nóż wyskoczy Tusk?
Anonim2021.07.5 15:31
W twojej lodówce to co najwyzej maśc na ból du.py 😁😁😁😁😁 Dużo.
Z tym, że "nóż" się inaczej pisze2021.07.5 20:02
Donald ZŁO - "Jestem tu na 100 procent"2021.07.5 15:16
Nie lękajcie się Polacy! Znowu wszystko będzie cacy! Będą znowu ośmiorniczki, odzyskamy kamieniczki! Do roboty pójdą dziadki, a do szkoły pięciolatki. Amber Bąka oczyścimy! UB emerytury przywrócimy! I znów będzie dobrze, bo teraz jest źle.To obiecuję Wam Ja - Donald Te.
Anonim2021.07.5 15:19
Ośmorniczki za 80 plk - łolaboga, łolaboga!!!! Nieistniejaca elektrownia za 1.5 miliarda - takie tam... w sumie nic.....😁😁😁😁 Debilizm i złodziejstwo PiSdzielców w pełnej krasie....
Portofino2021.07.5 15:15
Kłamał to on zawsze, innego go nie znamy, ale żeby własnego dziadka z Wehrmachtu się wypierać. Wstyd!
złośliwy2021.07.5 15:35
Chodzi o tego dziadka, który najpierw siedział w obozie koncentracyjnym, potem przymusowo go wcielili do Wehrmachtu z którego uciekł do Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie? Nie wiem jak można się kogoś takiego wypierać?
Portofino2021.07.5 16:24
Jak mawiał Szwejk," nic pewnego nie wiadomo". Tak twierdzi sam zainteresowany. Gdy po raz pierwszy sprawa wypłynęła, to się wyparł, zaprzeczał, dlatego ta sprawa jest tak zagmatwana.
złośliwy2021.07.5 17:30
Gdy pierwszy raz sprawa wyszła... to był rok 2005r? Szkalowanie kogoś w 2021r. "dziadkiem z Wehrmachtu" świadczy albo o złej woli albo lenistwie intelektualnym.
Portofino2021.07.6 5:37
Jeżeli o mnie chodzi, to zła wola. Ja doskonale wiem, że przedwojenna Polonia tak w Rzeszy jak też Gdańsku była antyniemiecka. Tak naprawdę mnie nie chodzi o dziadka, nic do niego nie mam, ale o wnuczka (z Bundeswehry). Myślę, że gdyby dziadek żył, to jeszcze mocniej by go okładał niż ja. Dziadek służy tylko jako pałka na Tuska. Robię to dlatego, że jako premier czy później jako"krul" nigdy nie podjął decyzji, w której pominąłby interes Niemiec. To było u niego najważniejsze, nie Polska, której był premierem. Nie chcę, boję się, żeby ponownie nie został szefem naszego rządu. Pisząc coś czasem na Frondzie, staram się bardzo, by nie było tam kłamstwa, ale temat Tuska zasługuje na wyjątek. Więcej grzechów nie pamiętam.
złośliwy2021.07.6 12:35
No wiesz "nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu" i takie tam... Nie chcę się babrać w szambie bieżącej polityki, ale dla przypomnienia Niemcy to nasz największy partner gospodarczy a my jednym z najważniejszych ich a na dodatek nasz sojusznik NATO, który oddał nam za przysłowiową markę czołgi i śmigłowce, do dzisiaj stanowiące trzon naszych sił. Więc zdecydowanie powinno nam być bliżej do nich niż do Rosji, w której stronę od 6 lat szybko cywilizacyjnie dryfujemy.
Portofino2021.07.6 15:19
Tak, tak, wiem, że grzeszę, ale może czytają to młodzi, Tuska nieznający wiec staram się szkodzić mu maksymalnie. Nie wiem, w jakim jesteś wieku, ale w dobrą wolę Niemców nie wierz. Nasze interesy są tak rozbieżne, ze zgody być nie może. Racją Stanu każdego niemieckiego rządu jest całkowita kontrola nad Polską i tak jest, można powiedzieć od zawsze. Zapewne słyszałeś o terminie "Mitteleuropa". Otóż to nie jest tylko geografia. Jeszcze przed I wojną uświadomili sobie, że aby być mocarstwem, z którym liczy się każdy na świecie, muszą całkowicie pod każdym względem zdominować Europę środkową i południowo-wschodnią Uznali ze tzw.lebensraum jest na wschodzie, nie na zachodzie. Od tego czasu są z Niemcami problemy, bo niezależnie od tego, jaki jest rząd, to cel się nie zmienia. Polska niestety leży na ich drodze, do wielkości, której wierz mi, pragną ponad wszystko. Doskonale wiedzą ze silna Polska zamyka im drogę do dominacji nad Mitteleuropa. Po prostu silna Polska to słabsze Niemcy. W Polsce każdy rząd, który realizował będzie narodowe interesy, musi być i będzie przez Niemców zwalczany. Nic nie pomogą jakieś przyjazne gesty, to absolutnie nie ma żadnego znaczenia, bo celem ich jest mocarstwowość Niemców, a Polska jest, będzie stać na drodze, do realizacji ich strategicznego celu. Porzuć więc zwolenniku opozycji nadzieję bezkonfliktowego współżycia z Niemcami. Tak może być tylko wtedy gdy Polską rządził będzie ktoś taki jak Tusk, tyle że w takim wypadku to będzie już tylko Polska z nazwy. Jego chyba własny dziadek przeklina. Dziadek żył w trudnych czasach, ale zachował się, jak trzeba. Pamiętaj też, że pod Gruwaldem też dali nam dwa miecze po to, by za chwilę rzucić się nam do gardła.
O tym nie dowiesz się ze Szczujni2021.07.5 15:15
Iga Świątek została wyeliminowana z Wimbledonu w IV rundzie po porażce 1:2 w setach (7:5, 1:6, 1:6) z Tunezyjką Ons Jabuer.
Anonim2021.07.5 15:19
Czyli są już pierwsze owoce powrotu Tuska. To taki anty-Midas, czego nie dotknie, zamienia w ...
J*bac tuska dniem i noca ...2021.07.5 15:14
...piekna nasza Polska cala ..bez pedalow i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA .....
Anonim2021.07.5 15:21
JBĆ PIS I KLR!!!!😁😁😁
Rumcajs2021.07.5 15:35
JBĆ PO I wyborców matoła tuska!!!!😁😁😁
Wicio eklektyczny2021.07.5 15:13
Pośliznął się na własnym guano
Jan2021.07.5 15:12
Szaleństwo prawicowych fanatyków i płatnych troli - co informacja to o Tusku. Prawie wszystkie kłamliwe jak wczorajsze wydanie kurwizji. Jacy wy żałośni. Argumentów nie maci to musicie atakować osobę
Anonim2021.07.5 15:18
Argumentów nie masz, ale masz obelgi. W czym jesteś lepszy ?
Anonim2021.07.5 15:12
Ból du.py PiSdzielców - bezcenny!!!😁😁😁 Permanentna sraka tej nieudacznej bandy od czasu powrotu Donka bawi mnie niesłychanie.... 😁
Wania Antonim ocipiał2021.07.5 15:14
gruchy zwalone rzuciły się na mózgownicę
Anonim2021.07.5 15:20
Wycie Pisdzielskiej bandy - Lubię to!!!
Anonim2021.07.5 15:15
bol PiSdy twojej matki bawi nas jeszcze bardziej...
olo2021.07.5 18:47
Ale wy zydki jestescie beszczelni nie dziwie sie, ze nie lubia was muzulmanie.
Anonim2021.07.5 15:17
Lewackom to się wszystko z jednym kojarzy.
Pisowiec2021.07.5 15:43
Baw sie dalej swoimi obelżywymi ...'du....ami' czy... ' sr.... ami. My do takiego poziomu na szczescie nigdy nie nie zniżymy, i to miedzy innymi nas różni od was.