07.05.13, 18:37

KONKURS MAGISTER PAFERE

Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskiej pracy w formie książkowej, sfinansowane przez Fundację PAFERE Polska. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni finansowo.

Zwycięzca III Edycji konkursu Piotr Zapałowicz, autor wydanej przez PAFERE pracy magisterskiej „Porównanie polityki gospodarczej Augusto Pinocheta w Chile i Hugo Chaveza w Wenezueli” podkreśla, że udział w konkursie i wygrana pomogły mu zrealizować marzenia.   

- Dofinansowanie przez Fundację wyjazdu na konferencję Instytutu Actona do Stanów Zjednoczonych i kontakty tam nawiązane ułatwiły późniejszy wymarzony wyjazd studyjny do Wenezueli. Moja praca została wydana w formie książki dzięki środkom Fundacji. To niezwykle istotne z punktu widzenia doktoratu. Choć brzmi to jak truizm, ale wygranie konkursu odmieniło moje życie. Wreszcie poczułem, że moje wielkie nakłady pracy zostały docenione i utwierdziłem się w przekonaniu, że toco robię, ma sens  – mówi laureat poprzedniej edycji Magistra PAFERE. - Rekomenduję konkurs każdemu, kogo marzeniem jest zostać ekonomistą - piewcą wolnego rynku – dodaje

Tematy tegorocznej edycji konkursu:

1) Państwo opiekuńcze a rozwój gospodarczy.

2) Przedsiębiorczość jako fundament narodowego dobrobytu.

3) Prawo a gospodarka (ze szczególnym uwzględnieniem prawa własności, w tym intelektualnej)

4) Warunki i perspektywy rozwoju gospodarczego Starego Kontynentu w kontekście stanu aktualnego i oczekiwanych zmian w Unii Europejskiej.

5) Źródła bogactwa i upadku narodów

7) Internet, nowe media - rewolucja dla biznesu.

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) jest niezależną, pozarządową organizacją zajmującą się wolnorynkową edukacją ekonomiczną oraz promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu. Skupia się na badaniu związków etyki z ekonomią i rozwoju nauk ekonomicznych. Fundacja została wyróżniona za zorganizowanie I Edycji konkursu „Magister PAFERE”, jako pierwsza w historii organizacja z Polski, prestiżową nagrodą Templeton Freedom Award, przyznawaną przez amerykańską Fundację Atlas niezależnym i pozarządowym organizacjom, które w swych działaniach starają się promować wolnorynkowe rozwiązania gospodarcze.

Więcej informacji: Konrad Rajca

E-mail: [email protected] 

 

Komentarze

anonim2013.05.8 10:19
Luterstwo.
anonim2013.05.27 5:54
PAFERE to bardzo zacna fundacja - nie bierze dotacji od państwa ani związanych z nim instytucji. Wspiera wartości konserwatywne i chrześcijańskie; wydaje b. ciekawe książki i artykuły na swojej witrynie. Ta kolejna już edycja konkursu jak najbardziej warta rozpropagowania.