12.10.16, 10:59

Konkurs na prezesa TVP nie zostanie rozstrzygnięty?

Rada Mediów Narodowych już dziś ma zadecydować, kto zostanie nowym prezesem Telewizji Polskiej. Jak się okazuje, istnieje jednak możliwość, że konkurs zostanie unieważniony. 

Jak zauważa portal Wirtualnemedia.pl, w przypadku gdy nikt z grona finalistów konkursu nie uzyska wymaganej większości, konkurs nie zostanie rozstrzygnięty, a taka patowa sytuacja wcale nie jest wykluczona. 

Przypomnijmy, kandydatami do objęcia fotela prezesa TVP są: Jacek Kurski, obecny prezes zarządu, Agnieszka Romaszewska-Guzy, reżyser Bogdan Czajkowski oraz Krzysztof Skowroński

Wszyscy zaprezentowali się przed komisją w piątek. Dziś zostanie wydana decyzja co do zwycięstwa w konkursie. 

Portal Wirtualnemedia.pl spekuluje, że najbardziej prawodpodobne są dwa scenariusze - wybór Jacka Kurskiego, albo właśnie sytuacja patowa i brak rozstrzygnięcia. Zdaniem dziennikarzy portalu takowa może się zdarzyć, jeżeli Kurski nie otrzyma poparcia Krzysztofa Czabańskiego i Joanny Lichockiej, a pozostali członkowie Rady Mediów Narodowych nie zagłosują solidarnie na innego kandydata. 

W takiej sytuacji Rada Mediów Narodowych mogłaby przyjąć uchwałę przedłużającą tymczasową prezesurę Kurskiego na kolejny okres. 

Co się rzeczywiście stanie? Odpowiedź poznamy już dziś. 

emde/wirtualnemedia.pl