04.06.21, 14:49Fot. screenshot - YouTube

Kontrowersyjny jezuita znowu zabiera głos. J. Martin: Kościół powinien świętować tzw. „miesiąc dumy gejowskiej”

Amerykański jezuita o. James Martin uznał, że tzw. „miesiąc dumy” gejowskiej, jakim ogłoszono czerwiec, jest „świętowaniem ludzkiej godności grupy osób, którymi od tak długiego czasu się pomiata”. Jezuita, który jest od dawna orędownikiem agendy LGBT w Kościele katolickim i którego wypowiedzi niejednokrotnie spotkały się ze sprzeciwem zarówno świeckich wiernych, jak i duchownych, zamieścił swoją wypowiedź wideo na Twitterze, twierdząc, że „jest szczególnie ważne, by kościoły świętowały [homoseksualną] dumę”.

Jak wskazał Doug Mainwaring na portalu „Life Site News”, o. Martin zdaje się nie zauważać, że tym rzekomo „pomiatanym” homoseksualistom i transpłciowcom przypochlebiają się: „niemal każda większa światowa i krajowa korporacja, media świeckie, media społecznościowe, giganci technologiczni, Biały Dom, Departament Stanu USA, Pentagon, każda amerykańska liga sportu zawodowego i nawet telewizyjne programy z kreskówkami dla dzieci”.

O. Martin w swoim wideo twierdzi: „Katechizm Kościoła Katolickiego prosi nas, by traktować osoby LGBTQ z szacunkiem, współczuciem i wrażliwością, a uczestnictwo w wydarzeniach dumy albo przynajmniej wspieranie przyjaciół LGBTQ jest jednym ze sposobów zrobienia tego. Tylko dlatego, że świętujesz [homoseksualną] dumę nie oznacza, że musisz się zgadzać z tym, co każde wideo, każdy artykuł czy nawet każda platforma na paradzie ma do powiedzenia”.

Mainwaring jednak podkreśla, że „ruch LGBTQ odrzuca najbardziej fundamentalną naukę Kościoła katolickiego o naturze mężczyzny i kobiety jako stworzonych przez Boga”. Publicysta zwraca uwagę na „poważne kłamstwo”, jakie o. Martin szerzy w swojej prezentacji, gdy twierdzi, że „Bóg chce (...) zaakceptować takimi, jakimi są” młodych ludzi ogłaszających, że są LGBTQ. „Bóg nie tworzy ludzi gejami, lesbijkami, biseksualistami, transpłciowcami, panseksualistami czy czymkolwiek innym takim” – pisze Mainwaring i dodaje, że mężczyźni i kobiety „są stworzeni dla komplementarnej relacji monogamicznej, połączonej razem w świętym związku małżeńskim”.

Ojciec James Martin SJ nie po raz pierwszy głosi idee sprzeczne z nauką Kościoła o homoseksualizmie. Na Światowym Spotkaniu Rodzin w 2018 r. stwierdził m.in., że „większość katolików LGBT zostało głęboko zraniona przez Kościół”. Wyraził też poparcie dla przekazywania sobie przez homoseksualistów gestu pokoju w czasie Mszy św. pocałunkiem oraz pogląd, iż uczestnictwo w „ślubie” osób tej samej płci można potraktować jak uczestnictwo w ślubie żydowskim. Dodajmy do tego jeszcze poparcie dla bluźnierczych wizerunków Matki Bożej z homoseksualną tęczą.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

opty2021.06.5 6:00
Kościół powinien świętować tzw. „miesiąc dumy gejowskiej” i częściej przypominać grzech Sodomicki!!!
Marek2021.06.5 4:29
Czy głupków, heretyków lub podłych ludzi powinno się komentować
Glaudiusman2021.06.4 23:23
Co za haniebna lewacka wypowiedź. Jak można popierać tęczowych zbokoli ???
kaka2021.06.4 22:48
Niechaj sie zlud do roboty wezmie na swoje zarcir cie gnoju zarub-a nie urzywac Kosciola jako UZASADNIENIE LENISTWA.
Palindrom2021.06.4 21:19
Dumy czy pychy? Nie wie nasz Błędny Rycerz, że po Anglicy na jedno i drugie mają dokładnie to samo słowo? Słyszeliście kiedyś określenie Pride Parade [https://en.wikipedia.org/wiki/Pride_parade]? Znamienne, że w Polsce owo "pride" zamieniono na jakieś "freedom" czy "liberty", które na tzw. Zachodzie mają kłopotliwe, faszystowsko-totalitarne konotacje z Wielką Rewolucją Francuską, wynalazkiem gilotyny i ludobójstwem z powodu zwykłego widzimisię (a dokładniej – rozbuchanej pazerności) na niespotykaną dotąd skalę.
Val2021.06.4 19:36
Ten pan jest chodzącym dowodem na to, że ORWELLOWSKA rzeczywistość może dopaść każdego. Słowem: "ingorancja to siła"...
POrada2021.06.4 19:20
Niech idzię pier*olić się w d*pę !
anty-heretyk2021.06.4 17:13
Ten James Martin to jest test dla Franciszka. Jeśli nie wyciszy tego heretyka, to będzie znaczyło, raz jeszcze, że biskup Rzymu sam jest heretykiem i nie należy go słuchać. On potrafi w Polsce robić porządki z biskupami, ale Jamesa Martina ani arcy-heretyków, biskupów niemieckich nie tknie. Czemuż to? Kim on właściwie jest?
plum2021.06.4 18:38
Uzurpatorem. Jak powie św. Franciszek z Asyżu, "człowiekiem wybranym niekanonicznie" zatem pozbawionym asystencji Ducha Świętego. To co głosi jest fałszywe, sprzeczne z tym co w Piśmie Świętym, dlatego: Fałszywy Prorok.
plum2021.06.4 18:40
Ps. Pojęcie "Fałszywy Prorok" jest napisane tzw. dużą literą, bowiem jest to postać wyjątkowa obok Antychrysta, która tak jak i Antychryst, jest zapowiedziana w Apokalipsie św. Jana.
abcd2021.06.4 15:59
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
kasikas2021.06.4 15:59
tu nie chodzi o dumę ,,,tu chodzi o odpieranie ataków lgbt i odrzucenie ich retoryki w szkołach i życiu społecznym,,,homoseksualizm krzyczy,,,uwaga my chcemy adoptować dzieci i chcemy być rodziną pełno prawną!,,,,i z tym się normalne społeczeństwo zgodzić nie może....Tu nie chodzi o odrzucenie czy podeptanie godności człowieka bo jest inny, tylko o nie wyrażenie zgody na narzucanie siłą ich wartości do szkół ,,,pracy ,,,i w każde środowisko w jakim normalny zdrowy człowiek się znajduje i chce tak samo wychowywać swoje dzieci,,,że rodzina to mama i tata,,,a nie np. Janek i Jurek...
ahoj2021.06.4 15:49
W takim razie obchodźmy miesiąc dumy ludzi chorych na żółtaczkę typ C
pytajnik2021.06.4 15:25
Czy nie lepiej świętować realizację nauczania polskich biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
Grizzly2021.06.4 15:18
Nie chcemy takich księży w Kościele!
"Nie chcemy takich księży w Kościele!"2021.06.4 15:34
"Nie chcemy..."? Tzn. kto? - - - Czy ktoś się wpyerdala wam kto ma być rabinem a kto nie? Wie i wy się odpyerdolcie. - - - - Szabes dzisiaj gudłaju, pamiętaj, abyś dzień święty święcił!
matis892021.06.4 15:16
Tak właśnie działa Grzegorz Braun Fałszywy Prorok, Prawdziwy Zyd. Fałszywy Prorok Antychrysta. Masoński i sodomicki Grzegorz Braun to najlojalniejszy sługa Putina. Tak oszust Putin jak nikt realnie działa na pogłębianie problemu pedofilii, a tylko udaje że z nią walczy.
matis892021.06.4 15:55
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
matis892021.06.4 15:08
Tak właśnie działa Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik. Fałszywy Prorok Antychrysta. Masoński i sodomicki Martin to najlojalniejszy sługa Bergoglio. Tak oszust Bergoglio jak nikt realnie działa na pogłębianie problemu pedofilii, a tylko udaje że z nią walczy.
witia2021.06.4 15:02
Coś mi się wydaje ze on sam jest homosiem.
plum2021.06.4 15:17
Oczywiście. I jeszcze ma błogosławieństwo Bergoglio dla swojej działalności.
MT(*)2021.06.4 14:58
Niby-ksiądz i rzeczywisty przygłup. Niech sobie zatem świętuje ten miesiąc pedalskiej dumy w tym ich niby - kościele z durszlakami na łbach.
Darek2021.06.4 14:58
Biorąc pod uwagę fakt, że ci księża którzy akurat nie są pedofilami w większości przypadków są gejami, to miesiąc gejowski powinien być świętem kościelnym.
matis892021.06.4 15:09
Natomiast ci co są pedofiliami w większości są gejami.