12.04.19, 09:20(fot. youtube)

Kopacz o strajku ZNP. TOTALNE zacietrzewienie

Totalna opozycja próbuje wykorzystać strajki nauczycieli. I tak słyszymy o wsparciu Funduszu strajkujących przez Lecha Wałęsę, widzimy filmiki Wandy Nowickiej, a w mediach pojawiają się członkowie partii, która rządziła 8 lat. Wszystko, by zaatakować Prawo i Sprawiedliwość. 


- Egzaminy odbyły się tylko i wyłącznie dzięki odpowiedzialności samych nauczycieli. Część z nich zrezygnowała z kontynuowania strajku na czas egzaminów - powiedziała w Polsat News była premier Ewa Kopacz.


- Rząd nie cofnął się nawet o centymetr - podkreśliła Kopacz.

Jak zaznaczyła była premier, jest różnica między nią, a obecnie rządzącymi i premierem Mateuszem Morawieckim.

- Polega ona na tym, że "moja" pani minister Joanna Kluzik-Rostkowska, prawie spychana z tego podestu, na którym przyszli ci strajkujący przed KPRM, nie bała się wyjść do nich i rozmawiać w każdej chwili. Na tym polega praca rządu, że minister odpowiedzialny za swoją działkę, nie boi się strajkujących, rozmawia z nimi, znajduje dla nich czas - dodała.

Jak podkreśliła, ona sama negocjowała z górnikami i "nie były to łatwe rozmowy".

- Jak się coś paliło, stawałam i rozmawiałam i uczciwie mówiłam jaka jest sytuacja. Byłam w stanie cofnąć się o pół kroku, żeby zagwarantować poczucie bezpieczeństwa - powiedziała była premier.

No tak, w 2015 roku, kiedy były protesty górników, Platforma Obywatelska do nich strzelała. Różnica jest więc dość wyraźna. 

baz/polsatnews.pl

Komentarze

A TERAZ SPADAJ2019.04.12 20:10
OBALIC TO SOBIE MOZESZ ICEK BUTELKE KOSZERNEJ I PRZEGRYSC CZOSNKIEM.
MKJ2019.04.12 19:19
Czytaliście cały ten artykuł ? Kopacz mówi m.in. :..." Jak sie coś paliło, stawałam i rozmawiałam i UCZCIWIE mówiłam jak jest sytuacja...! Jej uczciwość została głęboko zakopana ! Jak można było tak mówić!? Za kogo ona nas Polaków ma?! Kopacz i uczciwość!!! Czy zapomniała swoje słynne zdanie jak METR PO METRZE przekopywała i sprawdzali każdy kawałek ziemi po katastrofie! I co znalazła? PAMIĘTAMY TO! Może dinazaura odkopała??? Jak ona się nie wstydzi nam w oczy spojrzeć? Może nie widzi? A może ma zamiast oczu okrągłe złotówki? Jak śmie pouczać, jeżeli samemu było się tak bardzo nie w porządku! Przecież takiemu politykowi nie można już wierzyć ??
MarianCh2019.04.12 15:59
Całe szczęście że jest posłem bo jak by pracowała w zawodzie to by p.Kopacz na taczkach wywieźli.- Jak się coś paliło, stawałam i rozmawiałam i uczciwie mówiłam jaka jest sytuacja. w 2015 roku, kiedy były protesty górników, PO do nich strzelała. To jest przyznanie do użycia broni w proteście górników podlega pod paragraf.....
Ryszard Olejniczak2019.04.12 10:05
To bardzo smutne i zarazem nie zrozumiałe jeśli chodzi o inspirację, ale od 1989 r nie było opcji która nie przyczyniła by się do degradacji poziomu polskiej oświaty (jeśli chodzi o przedmioty ścisłe najwyższy poziom nauczania osiągnięto w drugiej połowie lat 70 -tych) ale pod rządami żadnej partii nie doszło do takich zniszczeń jak za czasów PO, tak pod względem podstaw programowych, jak poziomu nauczania i kwestii organizacyjnych (absurdalne dzielenie cyklu nauczania poprzez wyodrębnienie gimnazjów). Pamiętamy jak mimo to, Pani minister oświaty nie zamykały się usta od wychwalania doskonałości szkół publicznych a swoje dzieci cichcem posyłała do prywatnych. Pamiętamy kto oprowadził do monopolizacji rynku podręczników, doprowadzając do ruiny cieszące się doskonała renomą WSiP. Itd.
lucjanhenryk2019.04.12 9:52
"komunistycznych prokuratorów jak piotrowicz etc." i sędziów; Stefan Michnik......POciągniemy do odPOwiedzialności!!!/?/
Harry Potter > jezus2019.04.12 9:29
Popatrzcie, kolejna grupa strajkuje, niepełnosprawni, pielęgniarki, teraz nauczyciele, kto będzie kolejny? Komunę obaliliśmy, obalimy i postkomunę pisowską, komunistycznych prokuratorów jak piotrowicz etc.
Sebastian Lorenc2019.04.12 9:44
Strajkują taksówkarze, ciągle trwa strajk pracowników socjalnych, rolników. Strajkowali lekarze i piloci. I wszyscy są konsekwentnie niszczenie gebelsowską propaganda, nazywani komunistami, kastą, uważani za niedouczonych i niekompetentnych. o wczorajszych akcjach w dużych miastach, wspierających strajk nauczycieli cisza.
kosa2019.04.12 10:32
No ....geje i lesby też strajkują... możecie zboki POmarzyć a obalać to możecie flaszki z Bolkiem
.M.2019.04.12 10:51
To zobaczysz pisowski psie