01.01.14, 16:41fot. Wikimedia Commons

Korea Północna grozi konfliktem nuklearnym

Mamy do czynienie z niebezpieczną sytuacją, gdy niewielkie, przypadkowe starcie wojskowe może doprowadzić do totalnej wojny - mówił Kim Jong-Un. Zastrzegł przy tym, że nie zamierza "błagać o pokój".

Nawiązał też do niedawnych - skrytykowanych przez Waszyngton i Seul - czystek na szczytach władzy, a konkretnie do stracenia swego wuja Dzang Song Thaek oskarżonego o korupcję. "Te zdecydowane działania, usunięcie elementów wrogich partii, antyrewolucyjnych elementów, znacznie umocniły jedność partii" - oświadczył. 

To kolejne w ciągu ostatnich dni wojownicze wystąpienie przywódcy komunistycznej Korei. W połowie ubiegłego tygodnia Kim Dzong Un zaapelował do północnokoreańskiej armii o gotowość do walki. Oświadczył wówczas, że wojna może wybuchnąć "bez uprzedzenia". 

Równocześnie pojawiły się przypuszczenia, że północna Korea rozpoczęła produkcję prętów paliwowych. Wnioski takie wyciągnęli amerykańscy eksperci, którzy poddali analizie zdjęcia satelitarne północnokoreańskiego ośrodka jądrowego w Jongbion. Szacuje się, że Korea Północna ma około 2000 prętów paliwowych. Do wznowienia produkcji plutonu potrzeba ich 8000. 

Na początku grudnia amerykańscy eksperci poinformowali, że Korea Północna ponownie uruchomiła reaktory nuklearne w Jongbion. Do tej pory komunistyczna Północ przeprowadziła trzy testy jądrowe. Ostatni w lutym ubiegłego roku. 

ToR/dzinnik.pl

Komentarze

anonim2014.01.1 17:11
Nie lękajcie się, Drodzy Użytkownicy!! To taka forma promocji kraju poza jego granicami, na świecie!! Kim po prostu, w "tradycyjnej" formie, śle wszystkim mieszkańcom globu przepełnione życzliwością życzenia noworoczne!!! " Niech Wam się szczęści, Ziemianie!! "
anonim2014.01.1 17:50
A teraz już zupełnie poważnie... Szczególnie w obliczu obchodzonego dziś w Kościele Światowego Dnia Pokoju... -------------------------------------- Boże, Dawco i Miłośniku pokoju, racz przyjąć modły nasze i wspieraj nas w wysiłkach o zachowanie pokoju wśród narodów świata. Usuń złości i nienawiści z życia narodów, połącz uczucia i myśli ludów w woli pokoju, by państwa wyrzekły się wszelkich wrogich napaści i wewnętrznych konfliktów. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen ----------------------------------------- Trzymajcie się Wszyscy ciepło... :)
anonim2014.01.1 19:14
lepiej się przyjrzeć dokładnie co wyprawia izrael na bliskim wschodzie gdyż tam obecnie każdego dnia są zabijani na masową skalę ludzie oraz wytwarzają broń którą korea północna tylko sie przechwala.