29.05.17, 05:20Fot. Zennie Abraham via Flickr, CC BY-ND 2.0

Korea wystrzeliła kolejną rakietę!

Kolejna próba rakietowa Korei Północnej. Według południowokoreańskich źródeł wojskowych, tym razem testowano rakietę krótkiego zasięgu typu Scud.

Komunistyczna Północ, pomimo krytyki społeczności międzynarodowej, od początku tego roku regularnie dokonuje testów po cisków balistycznych.

Rakieta wystrzelona została z bazy w pobliżu miejscowości Wonsan, we wschodniej części Korei Północnej. Źródła wojskowe w Seulu twierdzą, że był to pocisk krótkiego zasięgu typu Scud. Po pokonaniu około 450 kilometrów rakieta zakończyła lot w Morzu Japońskim. Według władz Japonii, pocisk spadł do akwenu, który jest wyłączną strefą ekonomiczną Japonii.

Komunistyczna Północ w tym roku testowała już rakiety krótkiego i średniego zasięgu, a także zmodyfikowane wersje pocisków, które - jak deklarują władze w Pjongjangu - mogłyby osiągać cele na innych kontynentach. Niewiele ponad tydzień temu testowano pocisk średniego zasięgu. W niedzielę północnokoreańska agencja prasowa podała zaś informacje o testach rakiet ziemia - powietrze. Pjongjang kontynuuje testy rakietowe, pomimo ostrzeżeń o konsekwencjach tego programu. Państwa grupy G7 uznały, że zagrożenie ze strony komunistycznej Korei jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi obecnie świat.

dam/IAR